Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

kedziorek    79

Macie rację, pełna felga byłaby lepsza, może się doczekamy. Pamiętacie pełne felgi w serii ciężkiej? :rolleyes:

Mi osobiście bardziej przeszkadza różny kolor maski i błotników tylnych, ciągnik wygląda przez to jak składak albo jak po wypadku.

Fajnie ktoś orze, silnik się dociera że hoho :D

Moim zdaniem do 4 skib zdecydowanie zbyt lekki i raczej zbyt słaby, niby idzie ale to męka, długo tak nie pochodzi. Lepiej zapiąć do niego 3 skiby, inna kultura pracy. Chociaż trzeba też przyznać że i warunki nie są idealne

XMK13    365

4 skiby do 110 KM powinny pasować. Inna sprawa to ich rozmiar. Ten pług to IBIS XXL i faktycznie 4 skiby (zapotrzebowanie 120-150 KM) to za dużo dla tego Ursusa.

IBIS L 3+1 H z zapotrzebowaniem 90-110 KM to pług dla tego Ursusa. Jakieś obciążenie tyłu i full obciążenie przodu jest wskazane do orki.

1994kuba1994    58

i do tego szersze ogumienie przod/tył i praca by ładnie szła ^^ mysle ze zawieszenie takich klawiszyac347702ca3ad0f96bcae571a150c1fc_Generic.jpg z przodu tego Ursusa duzo by pomogło:) zetor ma duzo obciaznikow po zakladane z przodu i pracuja roznymi zestawami a u nas w ursusie obiazenie przodu konczy sie na 260kg;/ to jest zdecydowanie malo tymbardziej ze lleki ten ciagnik jest;/ zamontowac rame na obciazniki taka jak ta gallery_69017_481_179513.jpg i odrazu sie robi duzy wachlaz wybory dociezenia ciagnika z przodu^^ co o tym myslicie?

Wiadomość z agroFakt.pl

hodowcamlody    31

Nie mogli wsadzić nowych bebechów do takiej budy i reszty? Ładnie to wygląda i że tak powiem klasycznie.

Salisbur    14
Napisano (edytowany)

Ciesze się że w Lublinie tacy mądrzy ludzie mieszkają i wiedzą że możemy mieć coś swojego i to o wiele lepszego niż to z zagranicy.

http://biznes.pap.pl...ektryczny-ursus

Montaż trolejbusu:

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/tngallery?Site=DW&Date=20140506&Category=galeria03&ArtNo=506009997&Ref=PH

Edytowano przez Salisbur

XMK13    365

260 kg to tyle:

Jak widać jest jeszcze miejsce na 4 obciążniki, czyli łącznie 440 kg. Jest jeszcze możliwość założenia przedniego TUZ.

1994kuba1994    58

własnie za doplata a ciagnik powinien dysponowac bynajmniej dobra rama z przodu dla duzej ilosci obciaznikow bez tuz;/ bo kurde tuz = do tego balast to troche kasy a ciagnik bez tuza powinien byc dobrze dociazony do pracy ciezkiej;/ oczywiscie nie mowie ze wszystkie obciazniki do takiej ramy musza byc w standardzie:)

kedziorek    79
Napisano (edytowany)

Montowanie przedniego tuza tylko w celu dociążenie ciągnika jest beznadziejnym pomysłem.

Poza tym dodatkowe obciążniki, przód 260 kg (1 700zł), tył 170 kg (1 200 zł) są według mnie koszmarnie drogie, kurcze przecież to są tylko odlewy żeliwne, to już taniej jest kupić blachę 30 po 3,5 zł co daje 910 zł, plus powiedzmy 90 na palenie plazmą (200 zł za godzinę) i mamy obciążniki za 1 000 zł a nie za 1 700 zł.. No dobra i jeszcze kilka złotych na farbę, Ja rozumiem że firma nie jest instytucją charytatywną i musi zarabiać, ale to już jest lekka przesada.

Ale nie przesadzajcie też że jest taki lekki, 4 400 kg na 110 koni jest w miarę ok moim zdaniem. A że ktoś na filmiku przesadził z pługami to już jego problem jest.

Edytowano przez kedziorek

kris14    259

Na liście wystawców Ursusa nie ma, chyba że jakiś lokalny dealer go wystawi.

gorol    5

Witam jak na moje mogli by wziąść udział ze swoim 15014 bo o ile wejdzie do seryjnej produkcji i po modernizacjach dostanie miękką oś i elektrohydraulikę może być poważną konkurencją dla czterocylindrowej forterry hd

1994kuba1994    58

a koledzy co uważacie o wygladzie obecnych ursusach? mi osobiscie sie nie podoba roznorodnosc tych masek i troche wyglad maski tez mi sie nir podoba:( zmienilibyscie cos w tych ursusach?:)

XMK13    365

Faktycznie z jednej strony te maski nie są zbyt urodziwe, ale z drugiej strony mają 4 lampy robocze i połączenie czarnego i czerwonego koloru dobrze wygląda. Teraz bardziej podobają Mi się maski Mido. Myślę, że dobrze byłoby upodobnić wszystkie te maski do masek serii ciężkiej jak np. 1654 j. w.

Tu kilka zdjęć 11054: https://hu-hu.facebook.com/agroboma

1994kuba1994    58

własnie tez myslalem nad ta maska z ciezkiej serii bo dobry ksztalt ma ^^ maski z mido to fajnie wygladaly ale wiekszych ciagnikach tylko i przy szerokich kolach:(

XMK13    365
arturtl    76
Napisano (edytowany)

Ja tu nie widzę różnorodności masek, modele które są w sprzedaży (5044, 11054, seria H) mają spójną koncepcję stylistyczną a 15014 nie ma jeszcze na rynku i tak naprawdę do końca nie wiemy jak się będzie prezentował.

Czy ten wygląd się komuś podoba czy nie kwestia gustu. Jedyna moja uwaga, o której już wcześniej pisałem to 11054 powinien mieć maskę z serii H i byłoby ok :) Oczywiście na chwilę obecną bo w dalszej przyszłości życzyłbym sobie ciekawszego wzornictwa i nie mam tu na myśli propozycji w stylu 15014, a nawiązania chociażby do serii ciężkich M85/87. Co do zestawienie czerwonego z czarnym jestem zdecydowanie za! i do tego oczywiście pełne felgi :)

Edytowano przez arturtl

locke    291

Zastanawiam się dlaczego nie zakładają masek mido.Może że nie mają praw do ich produkcji albo te maski są postrzegane jako czarna strona ursusa :D

arturtl    76

Z tego co kojarzę to maski mido/piko zaprojektował jeden z dilerów poprzedniego "warszawskiego" URSUSa. Gdyby je lepiej dopracować gabarytowo i stylistycznie, w szczególności przód (światła) to wyszedłby całkiem fajny koncept. To tylko takie moje skromne zdanie :)

kedziorek    79

Też jestem za Mido plus szerokie koła.

Was też tak rażą różne kolory maski i błotników z kabiną?

STIG0013    406
Napisano (edytowany)

jak dla mnie cały wygląd jest okropny ale kwestia gustu.Jedyny który mi się podoba to ten 15014

Edytowano przez STIG0013

TheBociek1996    515

Dokładnie, 15014 jest moim zdaniem piękny i wydać że to jest polski ursus z poprzednich lat a nie wykupiony turek

pawel011392    54

Chciałem się nie włączać do rozmowy o wyglądzie ale jak już tak rozgorzała dyskusja to dodam swoje 5 groszy, 15014 bardzo mi się podoba, mniejsze też nie najgorzej, nie podobał mi się 11024 ale w modelu 11054 maska w połączeniu z nową kabiną już bardziej mi podchodzi.

Jednak nadal uważam że rozmowa o wyglądzie nie ma sensu, bo jak wiadomo to jest kwestia gustu :)

arturtl    76
Napisano (edytowany)

Jasne, że kwestia gustu i jak na "nowy" początek nie jest najgorzej, ale możemy cały czas zgłaszać własne propozycje i wizje :D Może któreś się zmaterializują.

Edytowano przez arturtl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?