adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

st220    20

Puki głosuje się na listy wyborcze, a nie na konkretne osoby to głosowanie zbytnio nie ma sensu.

 

Ursusa zniszczono tak jak stocznie i inne zakłady bo taka jest polityka. A to co jest teraz to nie są polskie ciągniki tylko składaki, czy to Ursus, Farmer, Farmtrak, Pronar, Crystal ... wielka mi sztuka kupić silnik od tego, skrzynię od tego, podnośnik od tamtego, złożyć do kupy, plus jakaś maska, jakaś kabina i polski ciągnik:D

 

A jd, case, nh to nie składak? Masz rację kupić to nie sztuka, ale można kupić lub zlecić wykonanie różnych części u siebie w kraju i to jest już coś a nie kupować tylko od innych. Jak uda się ursusowi produkować własne skrzynie i mosty które będą dobrej jakości to kto wie może i inne marki zaczną od ursusa kupować a wtedy był by to już spory sukces gdyby podzespoły ursusa były nie tylko w ursusie.

 

Jak warfama przejmowała ursusa to myślałem tak jak większość że chcą zwiększyć sprzedaż polmotów dzięki nowej nazwie, a tu proszę chcą produkować własne, kto by się tego spodziewał?

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ale trzeba pamiętać, że nie idąc na wybory oddajesz głos partii rządzącej. Raz na 4 lata warto skorzystać z jednego z niewielu praw, które daje nam konstytucja.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko nie oszukujmy się, polskie zakłady nigdy nie były mocne w produkcji przekładni, jako przykład można podać wałek sprzęgłowy od 330 i od mana TGA, w manie ten wałek ma mniejszą średnicę, i wytrzymuje 420 KM ale produkuje go ZF. Także zbytnio nie podniecałbym się tym, że chcą produkować własne przekładnie. Akurat w kwestii skrzyni biegów byłbym za tym, żeby produkowała je fabryka ZF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Elektrotechnik a obecnie jakaś firma nie produkuje przypadkiem przekładni do zagranicznych pras rolujących?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

ursusa zniszczyły, tak samo zresztą jak FSO, Elemisa i wiele innych firm związki zawodowe

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

tak a później często owi wielcy związkowcy porobili piękne kariery polityczne czyli nie ponieśli za to żadnej odpowiedzialności ponieważ było na to przyzwolenie klasy politycznej a kto na tym korzysta teraz jak nie wielkie koncerny zachodnie?

Wierzycie że było o zrobione ot tak za nic- ja nie wierzę bo nic się nie dzieje za nic a co dla takiego potentata dać kila milionów euro czy farnciszków łapówy na tajne konto poskiego decydenta w takiej Szwajcarii.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Elektrotechnik a obecnie jakaś firma nie produkuje przypadkiem przekładni do zagranicznych pras rolujących?

Rol-Mar podobno produkuje koła zębate do Class-a, ale nie wiem tego na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Krzepiące jest to, że temat URSUSAa spowodował zaangażowanie tylu osób do dyskusji o ważnych sprawach:) I chociażby z tego powodu warto go było ratować ;) Zgadzam się z wieloma rzeczami, które tu zostały powiedziane. Tak związki zawodowe to fajna sprawa, ale w rękach krętaczy powodowała i będzie powodować ogromne straty. To co się jednak stało już się nie odstanie i nie warto tracić energii na fakty i historie dokonane tylko czerpać z nich wiedzę na przyszłość, a przyszłością możemy kierować chociażby uczestnicząc regularnie we wspomnianych wyżej wyborach! Ważnym jest to, aby zrozumieć raz na zawsze, że Zachód traktuje nas tylko i wyłącznie jako stosunkowo duży rynek zbytu, i nic więcej. Żadnej przyjaźni tylko interesy!!! I jakże dobitnie pokazują to ostatnie dni kiedy Polska, na miarę swoich możliwości, stara się postawić Rosji a reszta (Francja, Niemcy itd.) ma to w d.... i prowadzi za naszymi plecami dalej interesy z Sowietami. My w nagrodę dostajemy dwa chore dziki. Zachód nadal ma to w poważaniu :(

Kolega st220 napisał o dużych kosztach serwisowania zachodniego sprzętu i utrafił chyba w czuły punkt wielu "szczęśliwych" właścicieli pięknego, zachodniego, także składanego z różnych podzespołów sprzętu, którzy nie mogą spać po nocach bo na stosunkowo niewielkich gospodarstwach nie są w stanie zarobić na jego utrzymanie. Polak mądry po szkodzie jak mówi stare przysłowie pszczół, ale co Polakowi po takiej mądrości? Może w końcu Polak pomyśli przed?!

Konkludując nie mogę się zgodzić z podejściem, że teraz to już za późno na ratowanie polskiej gospodarki bo wszystko zostało rozsprzedane! Dopóki istnieje chociażby ostatnia iskierka nadziei to warto na nią chuchać i dmuchać :) Pozdrawiam

  • Like 1

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Jakie związki zawodowe, była taka propaganda ... sam miałem 1 numer Wprost na okładce na ciągniku Ursus traktorzysta - pewnie związkowiec z czerwoną flagą - propaganda. Dzięki związkom Ursus tak długo produkował, dzięki związkowcom nie udało się sprzedać zakładu za psie pieniądze AGCO. Ursusa zniszczono bo był konkurencją był eksportowany w prawie każdy zakątek świata. Po pierwsze nie modernizowano modeli, po drugie poszli na łatwiznę - licencja MFa, po trzecie kolejne rządy i w końcu Donald T. i Waldemar P. i po zakładzie. Przecież to skandal że nie ma oryginalnych części do traktorów które były produkowane jeszcze na początku lat 90siątych. W Niemczech można pójść do salonu Mercedesa i powiedzieć że się potrzebuje to i to rocznik 1750 i silnik taki ataki i dostanie sie oryginalną część.

Prawa do znaku Ursus przejęła firma Warfama - znaczek Ursus przykleja na wszystko co jej się pod rękę nawinie, czy to tureckie, chińskie czy też polskie. Dużo jeżdzę po gospodarstwach i wiem że nie jest to firma produkująca takie super sprzęty, jeden gostek powiadał mi jakie miał jaja z ich sprzętem i z serwisem.

 

Oby zaczęli produkować w 100% polskie ciągniki, ale to nie jest takie proste. Farmtrak ma produkować(nie składać) mały traktor z napędem 4x4 za nieduże pieniądze

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Kiedy została zakupiona licencja MF to związków nie było Tak gwoli informacji. I jeszcze Farmtrac a nie inaczej. Poza tym to firma hinduska. Tak gwoli informacji. I ten ich tani model "produkowany" to prawdopodobnie będzie stara konstrukcja znanej firmy ( najprawdopodobniej Forda).


zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Problem jest w tym że były po testach nasze kompletne modele ciągników w 100% polskie i można je było produkować ... wybrano licencję za którą trzeba płacić.

 

A może by tak posłuchać jak to naprawdę było z Ursusem - audycja "Sytuacja polskiego przemysłu na przykładzie Ursusa

 

Andrzej Kierzkowski - przewodniczący NSZZ Solidarność w URSUS-ie, Janusz Mierkowski - członek zarządu NSZZ Solidarność w URSUS-ie

 

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/sytuacja-polskiego-przemyslu-na-przykladzie-ursusa/

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/sytuacja-polskiego-przemyslu-na-przykladzie-ursusa-cz-ii/


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody5311    4

Ch*j z tą historią Ursusa, tym bardziej lat 90, nie przytaczajcie jej teraz bo jest to bezsensowne, warto ją pamiętać bo trzeba się uczyć na błędach ale jest tu ona nie potrzebna. Dobrze, że stało się tak jak stało bo już mi było wstyd za te ciągniki i za to, że to szło w świat. Cieszcie się też, że Ursus połączył się częściowo wykupiony z Polska firmą.

To, że Polska stara się postawić Rosji to kompletny idiotyzm, dobrze że nikt z europy zachodniej nas nie popiera bo jeszcze więcej byśmy na tym stracili, po prostu mają mądrzejszych polityków. Zaznaczyć trzeba, że to my się wpierd-lamy w strefe wpływów Rosji, a nie Rosja w nasze. Ten mesjanizm jak się okazuje kompletnie nam się nie opłaca. Tusk zawsze będąc przeciwieństwem Kaczyńskiego, jak nigdy zaczął uprawiać jego politykę i mamy tego wynik. Nie mówię, że wcześniej robił dobrze, ale chodzi mi o to, iż polityka nie powinna być ani twarda, ani ustępliwa tylko mądra tudzież taka aby dało się ocenić ryzyku i przewidzieć pewne rzeczy.

W Polsce nikt nie powinien być za przyłączeniem tego stada troglodytów do unii, po prostu tej dziczy nad którą kiedy był bat to był porządek. Oni nie są nauczeni demokracji, ten wyraz jest im obcy i dlatego od ponad 10 lat jest tam burdel. Przez pierwsze dziesięć lat się cieszyli że udało im się stworzyć państwo. W dodatku nienawidzą Polaków i najchętniej jak by nikt nie patrzył to by nam obcieli tą rękę, którą co niektórzy z nas do nich wyciągają. Założę się, że ten rząd co jest teraz i tak zostanie wkrótce obalony. Dodam jeszcze, że gdyby ukraina weszła do unii to Polska jako kraj który najwięcej bierze kasy z tej wspólnoty, będzie jej brał dużo mniej bo wszystko poleci na Ukrainę. I w chwili obecnej polskie jeszcze słabe firmy, ciągle się rozbudowujące, nie są w stanie podbić ich rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Polskie telefony to np Pentagram, a samochody to wiadomo polonez, fiat, czemu nikt z was nie kupi fiata, kupowalibyście je to by polskie firmy miały zbyt na części zamienne, ale nie każdy tak krzyczący żeby wspierać naszą gospodarkę woli kupić samochód z Niemiec, U mnie w mieście był zakład produkujący odzież, ale niedawno upadł bo nie było zbytu na polskie ubrania tylko wszyscy chcą zagraniczne, jest mleczarnia ale ponad 90 procent produkcji wysyła za granicę bo polaczki nie chcą kupować, jest fabryka mebli ale 75 procent produkcji idzie za granicę bo polacy wolą meble BRD czy IKEA.

To się dobrze tak pisze w internecie o wspieraniu swoich firm ale jak przychodzi co do czego każdy wybiera zachodnie. Nawet ten 11054, każdy ma w nim za plus silnik Perkins i podzespoły Carraro (chociaż osobiście wolałbym ZF), a powiedzcie wolicie taki układ czy żeby silnik był jakiś rosyjski i skrzynia z mostami chińska (pomijamy normy spalin)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Ch*j z tą historią Ursusa, tym bardziej lat 90, nie przytaczajcie jej teraz bo jest to bezsensowne, warto ją pamiętać bo trzeba się uczyć na błędach ale jest tu ona nie potrzebna. Dobrze, że stało się tak jak stało bo już mi było wstyd za te ciągniki i za to, że to szło w świat. Cieszcie się też, że Ursus połączył się częściowo wykupiony z Polska firmą.

To, że Polska stara się postawić Rosji to kompletny idiotyzm, dobrze że nikt z europy zachodniej nas nie popiera bo jeszcze więcej byśmy na tym stracili, po prostu mają mądrzejszych polityków. Zaznaczyć trzeba, że to my się wpierd-lamy w strefe wpływów Rosji, a nie Rosja w nasze. Ten mesjanizm jak się okazuje kompletnie nam się nie opłaca. Tusk zawsze będąc przeciwieństwem Kaczyńskiego, jak nigdy zaczął uprawiać jego politykę i mamy tego wynik. Nie mówię, że wcześniej robił dobrze, ale chodzi mi o to, iż polityka nie powinna być ani twarda, ani ustępliwa tylko mądra tudzież taka aby dało się ocenić ryzyku i przewidzieć pewne rzeczy.

W Polsce nikt nie powinien być za przyłączeniem tego stada troglodytów do unii, po prostu tej dziczy nad którą kiedy był bat to był porządek. Oni nie są nauczeni demokracji, ten wyraz jest im obcy i dlatego od ponad 10 lat jest tam burdel. Przez pierwsze dziesięć lat się cieszyli że udało im się stworzyć państwo. W dodatku nienawidzą Polaków i najchętniej jak by nikt nie patrzył to by nam obcieli tą rękę, którą co niektórzy z nas do nich wyciągają. Założę się, że ten rząd co jest teraz i tak zostanie wkrótce obalony. Dodam jeszcze, że gdyby ukraina weszła do unii to Polska jako kraj który najwięcej bierze kasy z tej wspólnoty, będzie jej brał dużo mniej bo wszystko poleci na Ukrainę. I w chwili obecnej polskie jeszcze słabe firmy, ciągle się rozbudowujące, nie są w stanie podbić ich rynku.

 

 

Co do historii Ursusa masz rację warto ją znać (Chociaż lata 90-te i ciągniki technologicznie z lat powojennych to chyba najgorszy okres z historii Ursusa) ale trzeba patrzeć w przyszłość ;) Co do reszty też masz rację tylko odpowiedz mi na pytanie jeżeli każdy wie że jest źle to dlaczego nikt tego nie poprawia tylko brnie w to dalej ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

kedziorek FIAT od zarania dziejów był włoski, firma BRD nie istnieje, natomiast BRW (mniemam, że chodziło Ci o to) czyli Black Red White to polski kapitał w segmencie meblarskim i jeszcze PENTAGRAM czyli zwykły importer elektroniki z Państwa Środka.

Odpowiem Ci słowami wielkiego poety Juliana Tuwima: "Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa".


zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Black Red White powstał w byłym POMie jak sprzedawali.Ktoś kupił i rozkręcił biznes.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

- Licencja MF-a miała byś przejściówką na nowe rynki zbytu, ale modernizacja fabryki była tak głęboka i trwała tak długo, że po jej skończeniu prawa do marki się kończyły. jednak że fabryki znów przebudowywać nie było sensu, ani kasy na to, to trzeba było produkować te postlicencyjne ciągniki. Licencja na MF-a 255 była kupiona w 1974 roku, a produkcja ruszyła w 1984 r. W 1988 licencja wygasła. To był strzał w kolano. Potem to już dług rósł, popyt malał, możliwości rozwoju znikały. i tak bez pomocy, bez pomysłu na wyjście z problemów, bez porządnej reorganizacji stało się, jak się stało. To aż dziwne, że przez tyle lat ta firma jakoś funkcjonowała - głównie dzięki dużym zasobom zakładowym.

- Silniki Prekinsa są dobrze znane i oszczędne, dlatego jest to plus konstrukcji Ursusa 11054. Jednak jak by udało się w Polsce zrobić rodzinę silników do ciągników, oczywiście konkurencyjną z takim Perkinsem, to byłbym za polską jednostką. Ze skrzynią biegów jest podobnie. Silnika ruskiego nie chcę, bo nie mam zamiaru dać zarobić Putinowi. Ogólnie części i podzespoły ze wschodu nie są najlepsze.

- Ursus jest polską firmą z polskim kapitałem. Oczywiście należy do "prywaciarza", czyli kogoś, kogo "Kowalski" nienawidzi. Jednak nikt nie zadba o firmę lepiej, jak ktoś, kto zarobki ma uzależnione od wyników tej firmy.

- Dużo polskich firm jest kompletnie nieznanych w naszym kraju. Tego w ogóle nie rozumiem. Np.: polskie ubrania. Czy na zwykłym straganie można kupić polski ciuch i czy będzie wiadomo, że to polskie?

- Polska raczej nie bierze najwięcej z Unii. Ukraina zawsze mogłaby być nowym rynkiem zbytu dla nas. Obecnie jesteśmy na granicy wschód-zachód. Gdyby Ukraina stała się członkiem UE, ta granica odsunęła by się od naszych granic. Wtedy nie byłoby takiej sytuacji z embargo na nasze produkty. Czym dalej Rosja od nas, tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidki16    21

Rozwala mnie to jak to nie którzy bo jednej lub kilku wpadkach potrafią skreślać dany produkt, a nie rozumieją, że mogli trafić na ten feralny produkt. Przecież czy to Fendt, Claas czy Ursus, a nawet jakiś Kioti czy coś to i tak się będzie psuł, kwestia w tym, że w Polsce lepiej jest nagłośnić dany problem i robić złą reklamę a nie jak to jest w Niemczech czy innych krajach zachodu gdzie tego typu problemy zamiata się pod dywan i robi wszystko by nie wyszły na jaw. Nie wierzę, aby ten Fendt czy Claas były tak cudowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

polaczki

 

Piszac tak nawet nie masz szacunku to Polski,Polakow na dodatek,ze nim jestes...wstyd. Jak tak wolisz te zachodnie maszyny to moze emigruj z Polski poczujesz samk dobrobytu. Obrabiasz polskie pole zachodnimi maszynami ale swoje plody rolne chcesz sprzedawac w Polsce i pewnie narzekasz,ze kiepsko Ci placa za Twoj trud pracy. Za takie okreslenia powinni Cie zbanowac...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody5311    4

arturtl uważnie przeczytałem posty moich przedmówców, w tym także Twój. Krótko odpowiedziałem i rozwinąłem myśl, więc Ty przeczytaj ze zrozumieniem.

Najgorzej denerwuje mnie ta kłótnia mająca podłoże: "Nie ma nic już polskiego, wszystko zostało sprzedane albo upadło". (Zaznaczam "mająca podłoże" nie musi bezpośrednio się odnosić.) Chociażby już te telefony przytaczając to goclever i myphone, i znalazło by się pewnie jeszcze coś. Są to polskie firmy, polskie marki, nie interesuje mnie czy to jest produkt z chin, ważne żeby był dobry i na własnym przykładzie posiadając next'a stwierdzam, że jestem nie lada zaskoczony tym co dostałem za niecałe 700zł.

Jesteście też rolnikami i wiecie ile jest polskiego nowego sprzętu na polach z UNII, Agro maszu, metal fachu, techu, wieltonu, biardzkiego, meprozetu i dużo, dużo innych. Tych słów nauczyli was wasi dziadkowie i ojcowie, którzy przez lata byli indoktrynowani, (w sumie tak jak my teraz w pewnym stopniu ale mniejsza o to :). Oczywiście nic do nich nie mam bo wpoili wam też pewnie dużo ważnych wartości, które sami potraficie wymienić.

No to tyle.

Zamiast bezcelowo kłócić się kto jakie i ile błędów zrobił kiedyś tam w Ursusie, skomentujcie to co jest teraz czyli np filmik który kolego dodał wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Filmik spoko. Czekam na filmik z nowym 11054 i serią H z nowymi kabinami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

kedziorek FIAT od zarania dziejów był włoski, firma BRD nie istnieje, natomiast BRW (mniemam, że chodziło Ci o to) czyli Black Red White to polski kapitał w segmencie meblarskim i jeszcze PENTAGRAM czyli zwykły importer elektroniki z Państwa Środka.

Odpowiem Ci słowami wielkiego poety Juliana Tuwima: "Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa".

 

Miałem na myśli 125p i 126 maluch, przecież tego od groma u nas produkowali, a że na licencji to kogo to obchodzi. Teraz też robią np ople ale nie kupisz używanej astry od polaczka tylko używanego golfa od Niemca

Fakt chodziło mi o BRW, pomyłka ;p

To jak Pentagram kupuje gotowe podzespoły np od Bosch-a i robi z tego telefony to dla Ciebie lipa.

A jak Ursus kupuje gotowe ciągniki i nakłada na nie maski to jest już cudowny i wspaniały walmy drzwiami i oknami bo trzeba wspierać polskiego ".producenta"

 

To ja też Ci odpowiem słowami wielkiego pisarza ,"Logika jest matką wszelakiej wiedzy." A. Sapkowski.

 

Proponuję skończyć temat bo to do niczego nie prowadzi.

 

Kolego dawidki16 nie chodzi o to że seria Mido tak strasznie się psuje tylko o podejście do klienta. Każda normalna firma jak jej produkt na gwarancji ulegnie awarii to ten produkt naprawia lub wymienia na nowy. Natomiast produkty z Ursusa mają gwarancję tylko na papierze, jak coś się zacznie psuć to na początku starają się naprawić i jak jest rzecz prosta to oczywiście naprawiają. Natomiast gdy jest to poważniejsza wada np skrzynia to wmawiają człowiekowi że jest wszystko ok.

Weź się postaw w takiej sytuacji, zbierasz 10 lat na nowy ciągnik, kupujesz go za 150 tyś i po trzech miesiącach rozwala się w nim skrzynia, a serwis wmawia Ci ze wszystko jest ok. Przecież człowieka czarna rozpacz bierze.

A zachodnie firmy podchodzą zupełnie inaczej, bardzo chętnie zrobią naprawę gwarancyjną bo zależy im na kliencie, wizerunku i popularności. A jeszcze chętniej zrobią naprawę pogwarancyjną oczywiście nie za darmo ;p.

 

I proszę Ciebie nie porównuj nawet Ursusa do Fendt-a bo to tak jakbyś porównywał Tomka Czereśniaka do 1014.

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

I tu jest kwestia sporna. kedziorek - sam uważasz, że taki Ursus to firma, która nie jest fair, a zagraniczne to zawsze pomogą, uznają gwarancję, itd. Trzeba jednak zauważyć, że te zagraniczne firmy nie mają bezpośredniego kontaktu z klientem. To polska firma - dealer - ma pierwszeństwo i to w dużej mierze od niej zależy, czy awaria zostanie naprawiona, czy nie.

Nie można porównywać Fendta z Ursusem, bo te firmy mają kompletnie inne kapitały, zasady, doświadczenie i możliwości. Wpadki Ursusa w ostatnich latach to nic dziwnego, jak na bankrutującą firmę. na zachodzie taka firma już by nie istniała od dobrych 10 lat. Kupując cokolwiek musimy się liczyć z tym, że jakość jest związana ze stanem firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj