Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Najpopularniejszy ciągnik rolniczy

galeria
Ursus
adikpl1    179

Powiedzmy że Dzisiejszy Ursus jest tylko malutką częścią tego sprzed kilkunastu lat

zetor6441    2

Wg mnie ursus już od kilku chylił się ku upadkowi. :angry: :angry: :angry: Praktycznie zero zmian poza wyglądem, w środku to samo co kilkadziesiąt lat temu. Najlepiej żeby ursusa przejął jakiś polski inwestor. :D:D:)

abuk14    1

Przecież wchodzą nowe modele. Nie możemy mówic, że NIC się nie dzieje. A poza tym skąd wiemy, ze Ursus nie wprowadzi niedługo nowych modeli :D ??

Wiadomość z agroFakt.pl

Hvb3000    4

Te nowe modele to pic, widziałem na agropremiery jaką badziewną kabine miał 5024, wystawiany przez Toral Gostyń, srebrne obwódki kabiny, małe szyby, jakaś wajcha pod kierownicą. Wyglądał jak połączenie C-330 z C-360.

kris14    259

Ta kabina K-07S o której wspomina Hvb3000 to poprostu trochę zmodyfikowana kabina KOMFORT z 4514 itp. z lat 90-tych.

Ta nowa typu SPS 06 bardzo mi się podoba- "niedługo" 5024 ma być w nią wyposażony.

"niedługo"- wymawiane w ustach przedstawicieli Ursus'a to nieokreślona ilość czasu, może się okazać, że będą wychodziły ciągniki z tą kabiną tylko na eksport :angry: :angry: :angry: .

mateusz256    0

Hvb300 a widziałeś 7524? Ma 100 koni, a moment obrotowy taki jak w moim zetorze 12045 :D Niezłą siłę pewnie ma :D

mix    4

Ja mam takie pytanie co wy byście zrobili żeby uratować ursusa :D

Matey    431

Albo niech każdy kupi Ursusa 1954 i tak uratujemy polską fabryke :D :D :):D

buchaj    0
Albo niech każdy kupi Ursusa 1954 i tak uratujemy polską fabryke :D :D :):D

Wtedy tylko uratujemy prywatne konta tych, którzy Ursusem zarządzają :angry:

kris14    259

Gdyby utworzyć na nowo PGR to potrzebny byłby nowy sprzęt- najlepiej polski,

na każdą placówkę PGR po 20-25 nowych Ursus'ów i byłoby ok.

Produkcja poszła by w górę, fabryka wychodziła by z długów i wprowadzała nowe modele.

Hvb3000    4

Kurcze te ursusy to powoli zaczną sie robić składaki, a wiadomo że lepiej gdy ciągnik od początku do końca zaprojektowany jest ze swoich podzespołów, bo można podejrzewać, że te perkinsy w ursusach będą np. odrzutami z MF.

mix    4

A właśnie jaki jest samodzielny model ursusa. Większość jest wzorowana na zetorach. A te wszystkie u3512/14 4512/14 5312/14 i 5714 jest mieszanką z MF

Nikita_Bennet    100
A właśnie jaki jest samodzielny model ursusa. Większość jest wzorowana na zetorach. A te wszystkie u3512/14 4512/14 5312/14 i 5714 jest mieszanką z MF

wiesz - UR2 są afaik zbudowane przy współpracy a nie wzorowane. mniejsze w sumie nie wiem.

poza tym proszę wrócić do głównego tematu czyli do fabryki ursusów

kris14    259

Wracając do fabryki Ursus'a może być tak, że upadnie jak PGR.

Później jakać prywatna firma weźnie w swoje ręce budynki i zrobi z nimi co będzie chciała.

xsc    54

to juz jest bumaru a czesc fabryki jest sprzedana prywatnym firma

Matey    431

No bo to widać, co się z nim dzieje.. jeszcze pare lat to hal produkcyjnych już nie będzie... żal poprostu :/

Tc56    3

Zal duszę ściska jak ogląda się te zdjęcia :angry: . Szkoda że tak się koczą losy tej fabryki. O upadku ursusa to ja slyszę od urodzenia ze coraz to gorzej i chyba już ostatecznie zamkną. Z tego co wiem to naszą rodzimą marką interesuje się koncern CNH(i może będzie drugi Płock w Warszawie). Jak oglądam te zdjęcia to myślę sobie że tak mogła również skończyć fabryka w Płocku(może lepiej że ją wykupił NH przynajmniej budynki się nie niszczą.) U mnie w okolicy ostatnie nowe Ursusy to ludzie kupowali w 2004 roku i cały czas walczą z fabryką w sądach-jakoś ich wykonania nie strasznie niska.

abuk14    1
No bo to widać, co się z nim dzieje.. jeszcze pare lat to hal produkcyjnych już nie będzie... żal poprostu :/

Gdzieś czytałem, że w tamtym roku wyszli na zero. Jakoś tam sprzedaż sie kręci, ale jakiś miesiąc temu na składnicy maszyn rolniczych ''Vineta'' Przywieźli 5714. Do dziś tam stoi, niby krótko z jednej strony, ale np. Zetory stoja jeszcze krócej. :D

Matey    431

Nic sie nie rusza w tych ciągnikach.. wszystko stoi tak jak dawniej. Jakby coś nowszego wsadzili w ten ciągnik to napewno miałby nabywców .

mateusz256    0

Jakieś tam nowe modele zrobili prawda? Od 2003 roku właścicielem jest Bumar, więc moze to on zadba o to zeby ursus sie rozwijał. Pożyjemy zobaczymy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?