Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jahooo    289

To ja wtrącę swoje trzy grosze - jedyny po wojnie ciagnik krajowej konstrukcji to C-325 i jego pochodne. Wszystkie inne ciągniki produkowane przez Ursus to albo składaki do spółki z Zetorem, albo licencyjne. Ale masa ludzi miała pracę. Pierwsze C4011 czy MF 255 były tylko montowane w kraju z przywiezionych części. Stopniowo wdrażano do produkcji w kraju coraz więcej elementów. Nie wiem, jak sobie ktoś wyobraża postawienie od podstaw całej fabryki traktorów i produkowanie zupełnie nowego modelu opracowanego w kraju. Nie mamy takich zakładów, które mogłyby produkować do ciągników w kooperacji skrzynie biegów, silniki czy mosty napędowe, bo przez 25 lat "niepodległości" rząd wszystko sprzedał albo oddał za grosze, ewentualnie postawił w stan upadłości. Może Andoria, fabryka w Tczewie czy Huta Stalowa Wola mogłyby kooperować, ale tych ciągników musiałoby schodzić conajmniej kilkaset rocznie. Pożyjemy, to zobaczymy.

kris14    259

Kilkaset? Chyba kilka-kilkanaście tysięcy.

O sukcesie 11054 nie wątpliwie będzie decydować cena, a jaka będzie? Ciężko określić.

XMK13    365

Faktycznie 30-stki były w pełni polskie, 60-tki to ciągniki z licencji Zetora - całkiem zmarnowany ten projekt, bo modernizacje ciągnika C-4011 były znikome. Seria ciężka była owocem kooperacji Polski i Czechosłowacji. Niestety tu też rozwój nie był na właściwym poziomie. Seria postlicencyjna miała promować markę Ursus na świecie, a stała się gwoździem do trumny. Części do tych ciągników w większości były produkowane w Polsce na licencji. Tu też rozwój się zatrzymał.

Seria H jest w pełni turecka, jest tylko u nas składana. Teraz jak widać w Ursusie zamierzają spolszczyć trochę te ciągniki dając im własne kabiny. Model 11054 też ma ursusowską kabinę, maskę i kilka innych rzeczy. Ważne jest to, że to ciągnik opracowany przez polaków. Modele postlicencyjne były modernizowane przez pracowników Ursusa, ale sam projekt był MF-a. To, że jest na częściach Carraro, czy innych jest znakiem czasów. Nie każdego producenta stać na produkcję własnych części do ciągników. W Ursusie jednak się nie zrażają i prace nad skrzynią biegów już trwają!

5044 też jest polskim projektem. Trzeba jeszcze poczekać na w pełni polski ciągnik, ale jest to teraz możliwe!

Co do 11054 - podobno cena miała być konkurencyjna, ale to się okaże.

Wiadomość z agroFakt.pl

Dawider    8

Trzeba czekać na cenę od Ursusa, ta strona nie wydaje się zbyt pewna. ( Chyba że to jakaś znana to przepraszam )

Edytowano przez Dawider

tomasz0859    0

:D widać ze w ursusie idzie ku wiośnie :) jeśli bedą stawiać na jakoość to wielu rolników przez wzgledy sentymentalne wruci do ursusa i moga zahamować eksport zachodniego sprzetu i zastopić go polskim ursusem :)

Jakie sentymenty? Ekonomika. Jak to ma być jak stary Ursus to ja dziękuję.Mój patriotyzm tak daleko nie sięga.

Muszę wiedzieć, że wsiadam, odpalam, zaczepiam sprzęt i jadę w pole. Mogę wybierać w opcji tańsza-droższa ale to MUSI chodzić. Wersja podstawowa to nie może być całkowity golas. Są już dzisiaj jakieś standardy jak np : co najmniej 3 zestawy szybkozłączy hydraulicznych, światła robocze przód i tył, złącza elektryczne euro, szczelna kabina. Nie mówię o klimie, lodówce czy chłodzonym schowku, power shifcie, sterowaniami joystockiem etc.

Wady starego Ursusa są tak wielkie, że brakło by tego forum na ich wyszczególnienie. Od przedniej osi, poprzez silnik, skrzynię, zwolnice na WOMie skończywszy

XMK13    365

Nic o "starym" Ursusie nie było mowy. Teraz nie ma co porównywać Ursusów z Warszawy z tym 11054, czy 5044. 3 sekcje hydrauliki to dużo, 2 wystarczą, ja mam 1 i też nie narzekam, oczywiście zależy jakie kto ma maszyny. Teraz Ursusy to nie "golasy". Światła robocze - są, szczelna kabina - jest, złącze Euro - jest.

Już nie dramatyzujcie, że Ursusy to takie straszne, wadliwe, złomy, itd. Tyle ludzi obrabiało i do tej pory obrabia tysiące hektarów tymi ciągnikami i jakoś dają radę. Szału nie ma, ale robotę robią.

tomasz0859 - masz rację pisząc, że ciągnik MUSI chodzić!

Moim zdaniem 11054 jest odpowiednio wyposażony jak na taki ciągnik, mógłby być lepiej, ale muszą być prostsze i tańsze, jak i bardziej zaawansowane i droższe maszyny.

tasiorro    9

Agro Johny i st220 jestem po tej samej stronie.Jak ma być dobrze w kraju gdzie nic sięnie tworzy i nie produkuje?Skad szaraki mają wziąć kase na POLSKIE!!!!!!! mieso,mleko idt?Zeby wydawać trzeba zarobić.Bywam często w niemczech i znam ich podejscie.Wszystko co nasze jest dobre.A u nas?Stary 30 latek jest lepszy jak nasz nowy.Czy to auto czy traktor.Obudzimy się jak bedzie za późno by ratowac to co nasze.Czesi byli w podobnej sytuacji co my a teraz.Polscy rolnicy nabijają im kieszeń.Osobiście nie mam nic do skody i zetora.Ale trochę żal fso i ursusa.Obudzmy się zanim będzie za późno.Jak spiewał pewien kole. NIECH NIE BĘDZIE NICZEGO?!?!?!???!?!?!?!??!????????

Narko    7

Ja mam nadzieje ze w 5044 zmienia ta maske i doloza przelozenie walka 540E/750 nawet za cene 1000 obrotow. Jesli bedzie jeszcze mozliwosc regulacji szerokosci osi to juz rewelka.

Lesssiu007    157

ja czekam na ciągnik ursusa o mocy 60/70 km typowy rolniczy nie sadownik i żeby miał możliwosć założenia klimy no i dobra skrzynia :D oo i oczywiście przedni napęt :D a nie jak mam w 360 ;/ i w tedy był by do dla mnie krok milowy przesiąść sie z 360 tki do nowego ursusa 60 konnego :) gdzie nie boli głowa po całym dniu pracy gdzie można radio włączyć wygodnie usiąść lekko kierownica chodzi i idzie jak przecinak :) bajka :)

siemin    1

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/aktualnosci/ursus-wysle-3-tys-ciagnikow-do-etiopii,49790.html

adikpl1    179

FON-SKB była częścią Carraro więc pewnie jakieś podzespoły im produkowali lub nawet nadal produkują więc bardzo szybko mogą powstać te podzespoły na użytek Ursusa :)

http://fon-skb.pl/about/

arturtl    76

Drodzy forumowicze, goście @Zombi330, @akun i @tomasz0859 to przykład klasycznego Trolla internetowego. Z dużą sposobnością można nawet stwierdzić, że to ta sama osoba w trzech odsłonach (taka tandetna "Trójca"). Osoba, której prawdopodobnie nic w życiu nie wychodzi i zatruwa swoim przesyconym frustracjami jadem co tylko popadnie. Zero argumentów i dobrych intencji. Nie warto na takich zwracać uwagi a tym bardziej polemizować.

URSUS wydaje się, że naprawdę podąża w dobrym kierunku. Dla dobra nas wszystkich potrzebujemy w tym kraju więcej tego rodzaju firm :) Odważnych i wizjonerskich.

Zgadzam się również z przedmówcami, że cena finalna URSUSA 11054 będzie miała duży wpływ na popyt, ale tak to bywa z firmami, które swoją pozycję rynkową budują od nowa. I nie piszę tego jako zarzut :)

zZz

jahooo    289

Myślę, że przy obecnej koniunkturze już kilkaset ciągników w ciągu roku skłoniłoby kooperantów do produkcji np. dużych odlewów skrzyń biegów czy mostów. A to już dobra droga do stopniowej "polonizacji" ursusa. Pożyjemy, zobaczymy. Trzymam kciuki, żeby się udało. A ciągniki 4x4 o mocy 50-60 koni w dobrej cenie to mógłby być hit na nowy PROW i wsparcie dla gospodarstw niskotowarowych. W końcu byłaby szansa na wymianę wysłużonych C-4011, C-355 i C-360, które maja już po 40 lat. W tej chwili nie widzę takich ciągników na rynku. Kubota jest trochę za droga, Zetor za duży i za drogi.

XMK13    365

Jest Farmer F4-6258 (61KM) i Farmtrac 555 DT (48KM). Ten pierwszy spokojnie zastąpiłby każdą 60-tkę, a ten drugi byłby dobrym następcą MF-a 255 lub 60-tki 3p.

Rolnik1973    1328

Toż tak wszystko dla dużych 50ha+, a dla 10-20ha nie ma nic w ofercie. Taki 60KM to byłby hit. 4x4 kabina komfort z klimą i dobra cena.

swat24    63

Jest Farmer F4-6258 (61KM) i Farmtrac 555 DT (48KM). Ten pierwszy spokojnie zastąpiłby każdą 60-tkę, a ten drugi byłby dobrym następcą MF-a 255 lub 60-tki 3p.

Fartrak to nie jest Polska firma tylko Indyjska w Polsce ma tylko montownie podobnie zresztą jak NH w Płocku kombajny składa ale nikt ich Polskimi nie nazywa, dają prace polakom i chwała im za to ale jak im się te montownie u nas opłacać nie będą to bez sentymentów uciekną gdzie będzie tańsza siła robocza. Farmer mnie jakoś nie przekonuje już bym woleł Pronara gdzie np. seria p5 ma dobre opinie posiadaczy.

arturtl    76

Dwie koncepcje tj. 5044 i 11054 (długo wyczekiwany 15014 byłby trzecią) już są, więc kwestią "tygodni" wydaje się wprowadzenie całych typoszeregów ciągników. Kilka wariantów mocy, wyposażenia i przeznaczenia.

zZz

arturtl    76

Niestety nie wiem, ale skoro w kontrakcie "afrykańskim" była mowa również o ciągniku 180 KM to powinno się coś w końcu ruszyć. To co napisałem jest moim osobistym zdaniem, ale wydaje się jak najbardziej logicznym :)

zZz

OKEY    154

Dobrze gdyby do 11054 dodali jeszcze kilka silników mniejszych mocy. Natomiast 5044 to nie do końca wiadomo do czego on moze być przeznaczony , ni to rolniczy ni sadowniczy moze w komunalce by się sprawdził. Jak widać duze wzięcie maja ciagniki typu Zetor Major i dobrze zeby Ursus wypuścił cos takiego powiedzmy w mocach 60-75kM.

swat24    63

Model 11054 podobno ma być w sprzedaży pod koniec marca a o 15014 jak na razie cisza a o 180 konnym modelu nic nie słyszałem, może coś na bazie tego 15014 uklepią bo wygląda dość masywnie a skrzynie i mosty zawsze mają jakiś zapas mocy.

Lesssiu007    157

http://www.twojeagro.pl/m,0,65/traktor-farmer-farmer-f4-6258-farmer-f4-7258.html

mi sie ten farmer podoba taki typowo rolniczy a nie sadownik klima 12/12 może mieć skrzynie:)

ursus też powinien zrobić taki traktor 60 70 koni w ładnej kabinie rewersem pod kierownicą mechanicznym jak tu w farmerzę.idealny taktorek do małego gosp. ursusowi łatwiej było by opanować rynek takim traktorem bo farmer nistety nie ma takiej marki i dużo ludzi pisze że z taką obojętnosćią podchodzą do klijenta oby to sie zmieniło. czekam na ursusa takiego z perkinsem i może założyli by własną skrzynie co opracowuja :) było by pieknie :)

arturtl    76

W tego Majora to będzie prawdopodobnie celowała ta typowo polska konstrukcja, o której tyle się ostatnio słyszy. Do tego czasu trzeba uzbroić się w cierpliwość, nie od razu Rzym zbudowano ;) Sukcesja starego URSUSA i tak wygląda lepiej niż się wielu spodziewało. Czy półtora roku temu w całej tej negatywnej nagonce był ktoś kto w najskrytszych marzeniach myślał o pomysłach typu własna skrzynia czy transmisja? Piszę celowo pomysły, marzenia, żeby chuchać na zimne :)

zZz

Rolnik1973    1328

Ten 5044 to mocą ni to stara 60 ni to 3p. Trzeba taki 60KM co by trójkę pług grudziącki i na ciężkiej ziemi nie stękał, a na lżejszej żeby orać te 9km/godz, tak jakby u3512 na 2H jechać. Takich gospodarstw jest najwięcej i by był zbyt.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez c330ursus
      Fajnie się pracuje maszyną która fajnie wygląda. Dlatego zakładam ten temat bo chyba każdy coś zmienił w swojej C-330. Choćby najgłupszy szczegół ale ciągnik już lepiej wygląda piszcie nawet takie szczegóły (oczywiście coś większego niż śrubka czy podkładka <_< )

Ja zaczne:

Radio
      Kontrolka hamulca
      tapicerka na syficie

Nie wiecie jak umyć opon żeby były umyte ja na tym zdjęciu (link poniżej)
      http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image40045.html

przynajmniej te z tyłu bo zwykłą wodą pod ciśnieniem i płynem do naczyń sie nie da <_<
    • Przez c330ursus
      Zamierzam kupić glebogryzarkę do mojego Ursusa C-330 tylko nie wiem ile metrów może być żeby C-330 ją pociągną i jakie zapotrzebowanie mocy na ile metrów glebogryzarki?

Takie mam na oku Która waszym zdaniem będzie najlepsza i którą uciągnie Ursus C-330

http://www.allegro.pl/item346301100_glebog...anio_slask.html

http://www.allegro.pl/item338616663_glebog...sus_zetor_.html

http://www.allegro.pl/item345489219_glebog..._90mokazja.html

I jeszcze będę potrzebował wałek przekaźnika, ponieważ jest to moja pierwsza maszyna na wałek Coś takiego będzie pasować?

http://www.allegro.pl/item344553143_walek_przekaznika.html
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.