Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

st220    12

ja sią pytam co ta kolejna szopa do montowania składaków ma w ogóle wspónego z ursusem - to jakiś żart chyba

Wspólnego ma tyle że trzeba zarobić kasę żeby było za co zbudować ciągnik z polskich części, projekty i badania dużo kosztują.

bboyUrsus    10

Oby tylko poprawili spód w tym ciągniku i wykończenie, a będzie dobrze. Jestem w szoku że tak szybko będzie w sprzedaży.. czasami Ursus pozytywnie zaskakuje.

pawel011392    54

Ja też jestem bardzo zaskoczony, gdzieś czytałem że ma być w sprzedaży w połowie roku lub dalej więc znając poczynania ursusa doszedłem do wniosku że go w tym roku wgl nie puszczą do sprzedaży i będą czekać za własnymi skrzyniami, ciekaw jestem co dalej będzie z 15014

Wiadomość z agroFakt.pl

Mlody5311    4

nie wyobrażam sobie w dzisiejszych czasach fabryki w której powstają wszystkie podzespoły, tym bardziej jeśli jest to tak złożona maszyna jak ciągnik czy samochód. Jeśli ktoś tu mówi szyderczo o montowni składaków to niech wybierze się na wycieczkę do jednej z fabryk koncernu agco czy same deutz-fahr. To ma się opłacać im i nam, a nie upaść.

XMK13    365

Niesamowite, jak szybko ta firma staje na nogi. 4-ro słupkowa kabina nie występuje w nawet w Zetorach. No i ile w tej kabinie jest elementów "Made in Poland"! To jest coś. :o

W ostatnich latach warszawskiego Ursusa przestano produkować własne kabiny, bo nie było to opłacalne. Teraz znów stać Ursusa na kabinę, i to jaką! Jestem pod wielkim wrażeniem!!!

Salisbur    14

Mam nadzieje ze takie rzeczy jak ta którą wykrył pan kedziorek to oni poprawili i nie wystawią go do sprzedaży z tym:

http://www.agrofoto....67-ursus-11054/

Tylko mi nie mówcie że to białe cylindryczne coś pod zbiornikiem powietrza to ten filtr oleju:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=812676025412900&set=pb.211432502203925.-2207520000.1394732751.&type=3&theater

Edytowano przez Salisbur

XMK13    365

Ja się tylko zastanawiam, jak jest to rozwiązane w innych ciągnikach, które posiadają te same mosty napędowe.

akun    0

Ciągniki może i ładne może nawet będą lepsze od poprzednich, ale kierownictwo jest to samo miałem z nimi do czynienia nigdy w życiu nie chciałbym mieć z nimi do czynienia .Ostrzegam wszystkich aby się nie zachłysnęli tym co oni obiecują

XMK13    365

Akurat kupując ciągnik nie musisz gadać z prezesem, czy kimś takim. Jednak co gorsze, to to, że tacy "mili panowie" mają smykałkę do interesów. Na razie spełniają swoje obietnice, więc nie jest tak źle.

tasiorro    9

A ja trzymam za ursusa kciuki.Na zachodzie myślą jak trzeba,kupuja swoje.A unas?Jak nie będzie naszej produkcji,zakładow i firm to zczego ludzie mają kupować produkty rolnika?A druga sprawa to trzeba ogromu kasy i papierologii by w polsce coś zrobić.Pomyślcie o tym,nie mamy prawie wcale polskich dóbr i liczących się marek.Niech ursus wróci.A pooatrzcie na czechow,tam mozna?Trzeba bronić naszego,żeby się nie obudzić z ręką w nocniku.Analiza sytuacji w rolnictwie powinna dać wielu do myslenia.Unia za frajer nic nie daje.Ursus power.

Lesssiu007    156

fajnie juz od 31 marca 11054 w sprzedaży jestem pozytywnie zaskoczony !!:D trzymam kciuki :D widać że idzie do przodu wszystko rynek czeka na ten traktor w końcu ma skrzynie bieków ciekawą a nie 12 /4 . Mam małe gosp i jesli ursus zrobi mały 60 konny traktor typowy nie sadowniczy to bede zbierać kase :D a jak bedzie on z polską srzynią to już wo góle bajka :D widać ze w ursusie idzie ku wiośnie :) jeśli bedą stawiać na jakoość to wielu rolników przez wzgledy sentymentalne wruci do ursusa i moga zahamować eksport zachodniego sprzetu i zastopić go polskim ursusem :)

lukasz7604    103

Byłem dzisiaj w Grójcu obejrzeć 5044, ciągnik nawet fajny, ale ta maska. Obok stał potężny (jak na sadownika ) 85KM Deutz-Fahr i miał maskę 20 cm niżej. Ta maska w Ursusie zasłania całą widoczność, czy nie można jej opuścić? Gdyby ktos z Ursusa tu zaglądał to proponował bym jeszcze zmianę prędkości wałka na 540/750 (1000 jest w sadownictwie nieprzydatne) i chowane kierunkowskazy przy kabinie - robili już takie 20 lat temu w 3502.

79agroJOHNY    5

Ciągniki może i ładne może nawet będą lepsze od poprzednich, ale kierownictwo jest to samo miałem z nimi do czynienia nigdy w życiu nie chciałbym mieć z nimi do czynienia .Ostrzegam wszystkich aby się nie zachłysnęli tym co oni obiecują

malkontent

marjanmeme    6

Ktoś wie może gdzie można zobaczyc te ciagniki w wojewodztwie lodzkim? Generalnie chodzi mi 11014h oraz 11034?

swat24    63

To prezesem po polu będę śmigał ? Zarejestrowałeś się na AF tylko po to żeby pojechać po Ursusie, może konkurencja ?

robo1980    42

ciekawe jaka będzie cena poszczególnych modeli.żeby tylko nie odstraszała nowych nabywców....

Zombi330    49

ludzie a toż to zwykła montownia jest ktoś postanowił nabić sobie kabzę tak naprawdę podszywając sie pod ursusa bo chłopy dostają kaskę na nowe ciągniki z unii a inna maska z nazwą ursus ma niektórym zamydlić oczy że polskie ciagniki wróciły- równie dobrze można sobie kupić jakiegoś pronara i nakleić sobie znaczek ursusa dla lepszego samopoczucia.

Co to tak naprawdę jest ?

Edytowano przez Zombi330

79agroJOHNY    5

ludzie a toż to zwykła montownia jest ktoś postanowił nabić sobie kabzę tak naprawdę podszywając sie pod ursusa bo chłopy dostają kaskę na nowe ciągniki z unii a inna maska z nazwą ursus ma niektórym zamydlić oczy że polskie ciagniki wróciły- równie dobrze można sobie kupić jakiegoś pronara i nakleić sobie znaczek ursusa dla lepszego samopoczucia.

Zombie czy jak ci tam z tego co wiem to wszystkie fabryki można nazwać teraz montowniami dlatego że większość montuje ciągniki z podzespołów - tak ? dlatego człowieku w różnych wersjach ciągników produkowanych przez różnych producentów na swiecie masz silniki Perkinsa i podzespoły ZF i Carraro - he? A Valtra używa transmisji Hemy w serii a. To też wg ciebie byle jaka montownia? Mamy XXI wiek jak byś nie zauważył. Już tylko dotowany przez Łukaszenkę Belarus robi wszystko sam więc znajdź se forum na Białorusi :)

Dawider    8

Własność URSUS Facebook:

Dziękujemy bardzo za wszystkie konstruktywne spostrzeżenia dotyczące nowego modelu ciągnika URSUS 11054. Jest nam niezmiernie miło poinformować , że Państwa uwagi zostały wzięte pod uwagę przy produkcji pierwszego seryjnego egzemplarza modelu 11054!

Przypominamy że URSUS 11054 dostępny będzie w naszej sieci dealerskiej od 31 marca 2014 roku

1970588_813433138670522_192792022_n.jpg

1964962_813433148670521_211687249_n.jpg

1888741_813433142003855_1273245147_n.jpg

1962740_813433145337188_707010557_n.jpg

Przyczepy URSUS

( bardzo fajna reklama z różnymi ciągnikami )

------------------

Jest świetnie !

Edytowano przez Dawider

st220    12

Która fabryka to nie montownia? Według Ciebie to lepiej niech nadal sprowadzają ciągniki montowane w Turcji niż mają tworzyć miejsca pracy u nas? Montownia to pierwszy krok, mają już własną konstrukcję skrzyni i mostów, za jakiś czas pewnie ruszy produkcja i będą nowe miejsca pracy, ale według Ciebie najlepiej wszystko kupować obce, a potem ludzie się dziwią że nie ma u nas pracy, a jak jest to za marne pieniądze, ale skąd do kur... ma być praca jak wszyscy wszystko zagraniczne tylko kupujemy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?