Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelu    5

Bez przepustki Cię nie wpuszczą na teren byłej FSC, czyli również do fabryk Ursusa. Oficjalnie nie wolno robić tam zdjęć gdyż jest zakaz fotografowania na terenie całego obiektu.

bboyUrsus    10

W starej Warszawskiej fabryce Ursusa często można było spotkać szkolne wycieczki, więc może taka zorganizowana grupa mogła by wpaść i pozwiedzać. Opytać się zawsze można.

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolnik1973    1275

Kupa kasy, dla 10ha gospodarstw za drogi, jakby tak 70tys brutto to jeszcze jeszcze. Dalej używany u3512 będzie konkuręcją.

ROLpomorza    17

Z tego co wiem to Ursus nie wypuszcza na polski i europejski rynek na szybkiego nowych modeli przed wcześniejszym dopracowaniu każdego szczegółu i muszą też wszystko wielokroć przetestować.Podobno mają zasadę niemiecką , każdy szczegół musi być dopracowany perfekcyjnie ,aby rynek nie mógł potem nic zarzucić ,wszystkie modele nowe są tak doprecyzowywane ,że nie powinny mieć żadnych usterek . I teraz pytanie :

czy Ursus miał szybko wprowadzić do sprzedaży nowe modele nie dopracowane, czy przed sprzedażą mieli wszystkie modele dopracować do maximum jakości ,nawet kosztem (krótkowzrocznym) szybkiego zysku ?

Z jednej strony część narzeka ,że po zapowiedziach nowych modeli długo Ursus wprowadza je do sprzedaży ,ale gdyby robił to szybko ,ale byłoby wiele usterek to dopiero by ludziska psioczyli.

Ursus podobno 40% sprzedaży ( i cały czas rośnie) ma na export więc mają co robić , a widać modele na Polskę i UE to stawiają na jakość - i tak trzymać !!!

pawel011392    54

Jeżeli to co piszesz jest prawdą i dopracowywują każdy szczegół z osobna to chwała im za to ale ja osobiście nie wierzę że tak robią ponieważ (na przykładzie ursusa 14034, który nie wejdzie do produkcji) widziałem go na kilku wystawach i osobiście nie wiedziałem na nim znamion wielogodzinnych testów

locke    291

Temat o tym czy ursus z warszawy czy lublina to był już wałkowany tysiąc razy.Najważniejsze jest to co jest teraz...

Temat o tym czy ursus z warszawy czy lublina to był już wałkowany tysiąc razy.Najważniejsze jest to co jest teraz...

dawidki16    21

Dostałem drugą wiadomość zwrotną od Handel Lublin Ursus na tego e-maila co już chwilę temu wysłałem do nich :

Witam, odpowiadając na Pana pytania:

11034 - planowany jest na jesień/zimę b.r.

5044 - są już w sprzedaży, w różnych opcjach (klima, pneumatyka, hydraulika przód, obciążniki)

10014T - plan na przełom roku

15014 - plan na przełom roku

5314 - ciągnik tylko eksportowy, nie można go zakupić ani zarejestrować w Polsce.

Pozdrawiam

Salisbur    14

Widocznie 11034 jak i 15014 nie przeszedł tych testów i dlatego takie opóźnienie.

bartek1992    34

Mam pytanie ale trochę innej beczki, czy aktualnie muzeum ursusa jest czynne i gdzie się znajduje, pytam bo mam zamiar jechać w tym miesiącu ?

ROLpomorza    17

z tego co wiem to muzeum należy do Bumaru i to oni gdzieś to trzymają, nowy Ursus nie kupił eksponatów z muzeum ,a obejrzeć nie mozna tego ,sam chętnie z dzieciakami chcielismy w wawie obejrzeć - no ale ni ma !

kedziorek    79

Dopracowywanie szczegółów to bajka marketingowa, widać to po np 5044 (brak mocowania narzędzi na przodzie, maska, przednie reflektory robocze, lusterka, tylne lampy, tylne odblaski, fotel ) czy przyczepach, nie dajcie się omamić.

Ja też jako zainteresowany 11034 napisałem do nich, z pytaniem o termin wprowadzenia do oferty i cenę, po 3 dniach dostałem odpowiedź że ciągnik wejdzie do produkcji już na przełomie stycznia i lutego :), niestety nie mogli mi odpowiedzieć na moje pytanie o cenę :( ale to jest jak najbardziej zrozumiałe.

Salisbur    14

Ten ursus 5044 na tych zdjęciach wygląda jakby był złożony z kilku ciągników. Jakso niezbyt zgrali kabinę z maską i całą resztą.

kedziorek    79

Nie chcę się czepiać ale model 5044 jest według zamierzeń ciągnikiem typowo sadowniczym i uważam że w takiej i tylko takiej roli powinien być pokazywany, natomiast oczywistym jest że nikt nie kupi i nie zastosuje takiej popierdółki do zgrabiania czy jakiejkolwiek innej pracy w polu, taka prezentacja jest bez sensu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?