Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hin    6

5044 ciekawa propozycja w sektorze małych specjalistów. Sam chwilę rozważałem, ale obawiam się tureckich czy chińskich powiązań

pawel011392    54

5044 nie jest ani chiński ani turecki, jest to Polska konstrukcja bazująca na dobrych podzespołach

hin    6

Nie twierdzę że jest produkowany w chrl czy Turcji. Kto produkuje podzespoły- układ napędowy, osprzęt itp? Nie wiem i chętnie się dowiem. Wiem że poprzedni 5044 był w zasadzie Foton-em a inne modele mają dużo wspólnego z ciągnikami tureckimi (lub wręcz są w całości jakimiś hattatami czy czymś innym, nie jest to teraz istotne). Jeśli o mnie chodzi, to podważa moje zaufanie do marki. No ale może ja nie należę do tzw target-u, nie wiem. Piszę swoje zdanie.

W każdym razie uważam że sama koncepcja ciągnika bardzo dobra i trafia na rynek w pewną niszę gdzie konkurencji prawie nie ma. Jeżeli wykonanie będzie w porządku a niezawodność na dobrym poziomie, może znaleźć swoje miejsce przynajmniej na polskim rynku wąskich ciągików. Bo dotychczas nie ma niczego co zastąpiło by w zupełności bardzo popularny 3502.

Wiadomość z agroFakt.pl

demolka    40
Napisano (edytowany)

5044:

Oryginalne CARRARO 12x12 IT

Oryginalny Perkins 1103D EURO IIIA GB

Własna kabina - produkcja LU/PL

Od 06/13 dostępny w sieci dealerskiej:

Kto czyta nie błądzi B) :

http://www.ursus.com...RSUS#Ursus-5044

Edytowano przez demolka

adikpl1    179

@demolka Będzie jakieś uroczyste otwarcie produkcji? Kiedy będą następne?

Możesz mi jeszcze powiedzieć, czy ten ładowacz Tur 620 jest dostępny w sprzedaży bo na stronie Ursus jedynie zdjęcia są, a moim zdaniem konstrukcja warta szczególnej uwagi ze względu na solidnie zabezpieczone sworznie?

hin    6

5044:

Oryginalne CARRARO 12x12 IT

Oryginalny Perkins 1103D EURO IIIA GB

Własna kabina - produkcja LU/PL

Od 06/13 dostępny w sieci dealerskiej:

Kto czyta nie błądzi B) :

http://www.ursus.com...RSUS#Ursus-5044

Dzięki, jak ostatnio zaglądałem na www nie było tych informacji. Ciekawe co z drobniejszym osprzętem- alternatury, rozruszniki etc etc etc. To też potrafi uprzykrzyć życie

Slawek13    0
Napisano (edytowany)

Wie ktos czy bedzie ten 7014 ? 68 km przydałby sie do drobnych prac i 3 oszczedne cylindry perkinsa hm..... Byłby zastepca poczciwych c-360 :)

Edytowano przez Slawek13

Lesssiu007    156

wszystko fajnie ale to tylko gierki, ja jestem ciekaw kiedy 11034 bedzie w sprzedaży dokładnie i reszta modeli też bo jakoś cicho o tym. nic nie pokazują żadnych zdjęć cisza .

• Like 1

czarnowlosa    0

Nie kupujcie Ursusa nowego. Mój znajomy kupił i narzeka. Ledwo go kupił to już dwa razy się zepsuł. DO tego Ursus nie chce go w ogóle naprawić. Ta firma reklamuje się jaki to ma dobry sprzęt a w rzeczywistości nie dbają o klienta. Ciągnik jeszcze nie pracował w polu a już z pompy paliwowej olej wycieka. Radzę omijać Ursusa z daleka bo mają kiepskiej jakości sprzęt. Jak tak dalej URSUS będzie robił to szybko straci klientów.

master20002    157

Widzę już czarny PR zaczyna się tworzyć wokół URSUSA. Brawo. U jakiego dilera pracujesz "Czarnowłosa"? Zetor??

• Like 2

ursusc914    48

Do tego właśnie służy gwarancja, aby wszystkie tzw. usterki wieku młodzieńczego wyszły na jaw i zostały usunięte za darmo przez dilera. To sprzedający bierze odpowiedzialność w razie naprawy i do niego należy ten obowiązek.

"Czarnowłosa" nie głoś fali krytyki wobec firmy Ursus bo tego typu komentarze są tu zbędne. Jeżeli zawinił diler i jego serwis to chyba wina jest po ich stronie.

"Mój znajomy kupił i narzeka" - dobre :)

• Like 1

flywin    0

Nie kupujcie Ursusa nowego. Mój znajomy kupił i narzeka. Ledwo go kupił to już dwa razy się zepsuł. DO tego Ursus nie chce go w ogóle naprawić. Ta firma reklamuje się jaki to ma dobry sprzęt a w rzeczywistości nie dbają o klienta. Ciągnik jeszcze nie pracował w polu a już z pompy paliwowej olej wycieka. Radzę omijać Ursusa z daleka bo mają kiepskiej jakości sprzęt. Jak tak dalej URSUS będzie robił to szybko straci klientów.

Głupoty Gadasz jakich mało.

Podejście do klienta jak najbardziej na Plus wszystko wytłumaczą jak są jakieś wątpliwości itp..

Szczerze mówiąc pierwszy raz widziałem ,żeby tak dobrze podchodzić do klienta.

co Do twojej wypowiedzi na temat usterkowości URSUS'a tutaj także piszesz głupoty w Serii H nic się nie psuje rozmaiwał z Ludzimi co maja jeszcze Stare Pol-Mot H jak i Juz Ursusy maja zrobione po 10000MTH i nic się nie dzieje

według specyfikacju Perkinsa Silnik na 15000MTH

locke    291

Przecież to podstawione konto...

Mnie interesuje kiedy dokładnie będzie w sprzedaży 11034.

• Like 2

flywin    0

zapomniałem zapytać wiem ze 10014T nie wiadomo, czy w ogóle kiedyś będzie w sprzedarzy.

kedziorek    79
Napisano (edytowany)

Głupoty Gadasz jakich mało.

Podejście do klienta jak najbardziej na Plus wszystko wytłumaczą jak są jakieś wątpliwości itp..

Szczerze mówiąc pierwszy raz widziałem ,żeby tak dobrze podchodzić do klienta.

co Do twojej wypowiedzi na temat usterkowości URSUS'a tutaj także piszesz głupoty w Serii H nic się nie psuje rozmaiwał z Ludzimi co maja jeszcze Stare Pol-Mot H jak i Juz Ursusy maja zrobione po 10000MTH i nic się nie dzieje

według specyfikacju Perkinsa Silnik na 15000MTH

To imponujące że ciągniku które są dostępne na rynku od 2010 r mają już po 10 000 MTH :) wychodzi po 4 000 MTH na rok.

Tyle to nawet Fendty w Niemczech nie pracują.

Edytowano przez kedziorek

Alchemik    31
Napisano (edytowany)

-Jaki to model Ursusa ?

-Kiedy kupiony za obecnego właściciela czy poprzedniego i jak dawno temu sytuacja miała miejsce?

-Jaki olej wyciekał z pompy paliwowej? Napędowy, czy silnikowy smarujący pompę?

Edytowano przez Alchemik

master20002    157

Konkurencja zwietrzyła zagrożenie w naszej rodzimej marce i już próbuje robić krecią robotę. Każdy może sobie napisaż "...nie kupujcie czegoś tam bo brat ciotki taty mojego sąsiada to ma i jest złe..." Śmieszne... Jeżeli coś naprawdę jest na rzeczy to napiszcie konkretnie co, gdzie i jak, a nie takie coś. Bo znajomy... A jak znajomy lubi zarzynać maszyny? Nie sprawdza nic przed wyjazdem?

• Like 1

kedziorek    79
Napisano (edytowany)

Kolega master20002 ma rację, sensowne są tylko opinie ludzi którzy na danym sprzęcie pracowali, osobiście go przetestowali i to najlepiej w różnych warunkach, różnych pracach i przez dłuższy okres czasu.

Edytowano przez kedziorek

uglibugli    74
Napisano (edytowany)

A ja nie jestem właścicielem nowego ursusa oraz nie pracuję w zetorze ani nic z tym wspólnego tylko obiektywnie szukam ciągnika bo mam starego mtz i byłem obejrzeć Ursusa jako pierwszy ciągnik powiem wam wiecej nawet specjalnie czekałem na otwarcie salonu Ursusa w moim rejonie i naprawdę się zawiodłem bo jeżeli chodzi o prawdziwego ursusa czyli model 11024 to uważam ze jest to naprawdę lipa mówią ze mtz są słabo wykonane w kabinie itd ale ten to kompletna porażka i najbardziej zastanowił mnie przedni most bo wyglądał jak od uaza przy 60-tce (nawet układ różnicowy nie był na środku tylko po boku) no i skrzynia pamiętająca fergusony z lat 50 ubiegłego wieku. Hattat jak to Turek może i nie najgorszy ale też mnie nie porwał a najbardziej rozśmieszył mnie ten rozdzielacz od hydrauliki który już naprawdę nie mieli jak zamontować bo nie mówię z miejscem tam bieda straszna no ale jak firma nie chce lipy odstawiać to założyli by jostick a nie rozdzielacz i wajchy z pręta 6mm na pół metra długie... Druga wada oszczędność nawet na fotelu nie mam wielkich wymagań ale usąść na nim nie idzie bo jest za krótkie siedzisko no a to co mnie najbardziej uraziło to ze jak już kupiłem mtz z pronaru to chociaż tabliczke nabili a nie wielka naklejka na masce ze URSUS a wszystkie tabliczki z napisem Hattat nawet z tego co się orientowałem to w papierach do rejestracji też ciągnik figuruje jako Hattat ale tu mam nie pewne informacje wiec nie potwierdzę ;) A no i brak regulowanej kierownicy względem wysokości bo dla mnie czyli dosyć wysokiego człowieka (194cm) to ergonomii pracy w tym ciągniku bym nie zaznał niestety ;( Kibicuje Ursusowi z całego serca bo uważam ze logo niedźwiadka powinno wrócić na pola ale nie z takim wykonaniem :( (nie pisze tu o podzespołach mechanicznych bo tego nie mam jak sprawdzić ale pierwsze wrażenie na temat powrotu ursusa mam negatywne) Teraz czekam na współpracę ursusa z Tym-em bo mam nadzieję ze to będzie ich strzał w przysłowiową 10-siątkę jeżeli oczywiście nie wymyślą ceny z kosmosu bo Tym do najtańszych nie należy ale byłem oglądać Zetora Ursusa Tyma i Pronara Case i New Hollanda i powiem ze w stosunku jakość cena to najlepsze wrażenie zrobił na mnie Tym tylko ze trochę bałbym się go kupić bo z lekka jest to egzotyk chociaż widzę w okolicy ze się pojawiają. Moim zdaniem ursus powinien wejść w współprace z Tym-em bo tu widzę dla niego wielką szanse.

PS

Wiem ze jestem z rejonów opanowanych przez Zetora (Kalisz) i pewnie powiecie ze jestem jego fanem ale uwierzcie ze się mylicie bo nie lubię czeskiej marki ale naprawdę bezstronnie ciągnik to zakup na kilka kilkanaście lat i gdybym miał do wyboru tylko te dwie marki to z bólem ale wybrałbym zetora .... ;(

Edytowano przez uglibugli
  • Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?