Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

rafi1999    55

wojnest

Ursus kupił w 1974r.licencje na traktory MF235, MF255, MF265, MF275, mf 590

Nikt nie cofnął nam licencji. Po 1989r wygasła umowa licencyjna dlatego MF235 zmienił nazwę na ursus 2812, MF 255 na ursus 3512 ursus 4514 to MF265/MF275

Wdrażanie do produkcji ciągników licencyjnych trwało tak długo że Ursus stracił prawo do posługiwania się marką Massey Ferguson. A to miał być główny atut Ursusa w ekspansji eksportowej. To też powód dla którego Ursus nie musiał się już trzymać sztywno licencji. W każdym razie gdy pierwsze licencyjne MF 275 wyjeżdzały z fabryki Ursusa w roku 1988 roku nie mogły się już posługiwać marką MF. Stąd też model ten oznaczono jako Ursus 4512. Musiano też zmienić oznaczenie licencyjnego silnika z Perkins A4.236 na Ursus 4390.

NATOMIAST URSUS 5714 to kopia MF 590 ZAPREZENTOWANY DOPIERO W 2002r z powodu problemów finansowych ursusa w latach 90-tych...

flywin    0

kolego @japycz17 głupoty wpisujesz, w Lublinie składają Serie H wiem bo byłem kilka razy w Fabryce Ursusa

oczywiście mają gotowe elementy typu Mosty przednie i tylne ale Składanie w Całość jest to robione wszystko w Lublinie

kiler1982    2

ostatnio przegladalem strone ursusa zastanawia mnie jedno....po co produkuja ciagniki tej samej mocy o różnej serii troche to chyba bez sensu.....np. 11024v11034 i 10014hv10014t....troche bez glowy to robia bo robic cos podwujnie tylko zeby zmienic wyglad to chyba zysku nie przyniesie.....takie tam moje spostrzezenie....

Wiadomość z agroFakt.pl

locke    291

Złe jest twoje spostrzeżenie...W tych ciągnikach co podałeś to są inne transmisje.A jak new holland ma ciągniki 95-105-115 km gdzie wszystko jest to samo, to już nic nie powiesz, no bo przecież dobrze robią a ursus źle...Tak?

wojtas972    8

jakie to samo w nh?? zobacz jakie masz opcje w nh a jakie w ursusie...

wiedzie ze w tym temacie to chyba nie można zadnego zlego na ursusa napisac

kolega ma racje powinni zrobić konkretny model z jakims wyborem skrzyn i o roznych mocach wtedy by był jakiś porzadek

Edytowano przez wojtas972

kamilc360    11

mnie najbardziej zdziwiły te Ursusy 5312/14 Wszedłem na ich stronę, patrzę i nasuwa sie pytanie Co to w ogóle ma być? W standardzie brak kabiny, pompa hydrauliki o wydajności 22l/min i 1 para wyjść hydraulicznych. Przecież starsze 5314 były lepsze. Moim zdaniem powinni unowocześnić starsze 5314 zakładając mocniejszą pompę i więcej wyjść hydrauliki. Kabina powinna być taka jak w starszych typach z lat 90 tylko bardziej wyciszona. Gdyby te ciągniki były w dodatku niedrogie w porównaniu do konkurencji to sądze że miały by wzięcie. Taka alternatywa do nowszych modeli jak zetor zrobił wprowadzając majora

nunu85    82

@kamilc

Bo te traktorki mają w 90% iść na eksport na Bałkany i gdzieś do Afryki (Nigeria bodajże). Tam potrzebują coś, żeby zastąpić zwierzęta pociągowe, wiec to im w zupełnosci wystarczy. Tani, prosty, da sie naprawić młotkiem i podstawowymi kluczami etc.

Zauważ, że nawet silniki mają stare ursusowe, takie, których w obszarach, gdzie sięgają macki UE ze względu na ekologię stosować nie wolno, bo nie spełniają najnowszych norm tier/euro.

edit

jakbyś sie uparł, to będziesz mógł go kupić, bo w opcji da sie wziać i normalną kabinę i silnik perkinsa i nieco lepszą skrzynię biegów.

Edytowano przez nunu85

kiler1982    2

Złe jest twoje spostrzeżenie...W tych ciągnikach co podałeś to są inne transmisje.A jak new holland ma ciągniki 95-105-115 km gdzie wszystko jest to samo, to już nic nie powiesz, no bo przecież dobrze robią a ursus źle...Tak?

co do nh to nic nie powiem bo ta marka mnie nie interesuje.....wcale nie uwazam ze ursus zle robi ale napikuja tych podobnych modeli do siebie o podobnej numeracji ze nawet sami czasem sie myla....jak juz robia modele xx12v xx14 i xx24 to po co juz ten xx34 jeszcze troche to kombinacji im braknie....i moze glupie pytanie ale o co chodzi z ta transmisja....

Pect0r    19

Ale Ursus nie może też skupić się tylko na niskiej cenie,bo wiadomo co konkurencja oferuje,oni tez muszą coś mieć w tych traktorach,a nie 4 koła,kabinę,silnik i jakieś wajchy...

pawel011392    54

kris14 jeżeli ursus chce coś znaczyć na polskim rynku to musi celować w większą część rynku a nie tylko w ciągniki 70 do 110 km najprostszej budowy

kris14    259

Tyle że najwięcej ciągników jakich się sprzedaje to są właśnie te 70-110KM najprostszej konstrukcji.

Wiesz, ja nie mówię że mają nie wprowadzać bardziej zaawansowanych modeli. Pect0r rzucił hasło żeby oferowali tylko serię 34, czyli tę najbardziej zaawansowaną, ale czy wtedy zawojują rynek? Oczywiście że nie. Paleta ciągników musi być szeroka.

Padły słowa że jest rozdrobnienie modeli w tym samym zakresie mocy. Ale spójrzmy na konkurencję- Zetor- oferuje 5 serii ciągników tej samej mocy, JD nawet 7 serii i jakoś to nikomu tutaj nie przeszkadza, NH ma już tylko 3/4 serie.

Nie martwcie się, te wszystkie działania nie są przypadkowe.

bratrolnika    1892

też uważam że powinni mieć też proste tanie wersje, pomyślcie dlaczego Belarus zrobił przez ostatnie pare lat furorę??? bo robili tanie ciągniki dla niewymagających, a dla człowieka który przesiadł się na nowy sprzęt z c-330 czy c-360 to fakt że nie wiało w kabienie z każdej strony i że było ciszej jest wystarczający

Lesssiu007    156

bratrolnika

co prawda to prawda !! :D przedwczoraj uprawiałem c 360 3 ha agregatem tak mnie głowa od tego hałasu bolała że szok !! ciągnik o mocy 50 70 km z dobrym perkinsem i skrzynią 12 /12 i cichą miłą kabinką bardzo przydał by sie ursusowi kupił bym z przyjemnością :D

bratrolnika    1892

dziękuję za poparcie moich słów

I właśnie tak jak kolego Lesiu mówisz, nieduży ciągnik ok 50-70KM z cichą ciepłą kabiną, oszczędnym silnikiem w moich okolicach znalazłby napewno wielu nabywców, w mojej okolicy przeważają gospodarstwa 10-20ha, czyli takie na które ciągnik 80KM czyli np. 8014H jest za duży, po co ciągnik 80KM, który będzie tylko latał dwa razy roku w agregacie i pługu, bo nie stać nikogo na zakup całego kompletu maszyn do nowego ciągnika

a właśnie takie 50-70KM mogłoby śmiało pracować z maszynami od T25, C-330, C-360 czy też MF255

w dodatku jaby był w kwocie do 80tys.zł brutto to sądzę że byłby to naprawdę hit, czyli coś w stylu wspomnianego wcześniej Belarusa w latach ok. 2005-2009r.

Edytowano przez bratrolnika

uglibugli    74

Przeglądając trochę temat pisaliście żeby ursus nie pchał się we współpracę z Tym-em a zauważyliście ze to jest chyba najlepsza oferta z całej gamy ciągników ??? Chyba jako jedyny nadaje się do tura bo ma elektrohydrauliczny rewers skrzynia 32 biegi wydatek pompy ponad 80l.Osobiście gdybym miał wybierać pomiędzy Hattatem a Tymem to chyba ja wole tego drugiego. U mnie w oklolicy coraz wiecej się ich pojawia co prawda głównie te mniejsze 50 konne bo u mnie dużo warzyw sadzą ale ja uważam ze ciągnik jest na 5+ jedyna wada mała kabina ;(

Mattti    405

Chcesz powiedzieć, że w twojej okolicy pojawiają się ursusy 5044? Z tego co mi wiadomo, to one jeszcze nawet w produkcji nie są ;) Ale z tym TYMem i ładowaczem czołowym to się akurat zgodzę ;) Tylko żeby wzięli jakiś elastyczny silnik, i żeby był w kilku mocach- tak od 70 do 100 KM...

uglibugli    74

chodziło mi o to ze pojawiają się TYM-y 50 konne typu TYM 503 lub 603 i ludzie sobie chwalą ;) A ten Ursus 5044 to dla mnie kompletny nie wypał bo ja szukam ciągnika gabarytów c-360 a ten jest jakiś taki długi a wąski i w ogóle koła ma małe i prześwitu zero ;( Do sadu może bedzie ok ale w rolnictwie i międzyrzędziach to ja go nie widzę

bboyUrsus    10

Tego to ja nie wiem, bo jeszcze w tych nowych nie miałem okazji posiedzieć. Ale jedno jest pewnie że nie będzie to aż tak głośno jak np.w 360 :D już tu pisalem i widze że nie jestem sam, Ursus musi wprowadzić 70 konny ciągnik.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?