Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

quercus    6
Chyba przez jakieś 4 lub 3 miesiące nie wyprodukowali ani jednego ursusa

Weź bajek nie pisz bo żal pisać. URSUS jednak coś tam produkuje. Miesięcznie schodzi koło 10 20 ciągników. Jak napisał marecki.

krolikNH    56
nie wiem czy dobrze kombinuję ale gdybym miał wpływ na jakieś decyzje to zaproponował bym sprzedaż Ursusa Zetorowi - w końcu obok Pronarów i temu podobnych ciagników (bez podtekstów) zetor na naszym rynku posiada swoją nienajgorszą renomę a ciagniki sa całkiem dopracowane

Dobrze kombinujesz. Zetor przecież jak dobrze wiemy owocnie współpracował z URSUSEM i wiemy też co z tej współpracy było. A jeżeli chodzi o dopracowanie ZETORÓW, to od URSUSA odbiegł kilkanaście lat do przodu. Takie połączenie mogło by czymś zaowocować. No tak, ale to są tylko dywagacje, rozmowy. Bo nie wierzę żeby Ursusa Zetor przejął. ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

marecki    0

Przeciesz napisałem że ostatnio sprzedali 130 sztuk w miesiąc tylko nie wiem czy to chodziło o grudzień a na styczeń tylko samych 1934 mają zamówienia na 9 sztuk.

krolikNH    56

70 tys. - Tyle ciągników rocznie produkował Ursus w latach 70...

16,7 tys. ...tyle opuszczało taśmy jeszcze w 1996 r...

1,7 tys. ...a zaledwie tyle w 2007 r.

To dobitnie świadczy o tym co zrobiono z URSUSEM. :angry:

quercus    6
Przeciesz napisałem że ostatnio sprzedali 130 sztuk w miesiąc tylko nie wiem czy to chodziło o grudzień a na styczeń tylko samych 1934 mają zamówienia na 9 sztuk.

Aha źle zrozumiałem.

Dobrze kombinujesz. Zetor przecież jak dobrze wiemy owocnie współpracował z URSUSEM i wiemy też co z tej współpracy było. A jeżeli chodzi o dopracowanie ZETORÓW, to od URSUSA odbiegł kilkanaście lat do przodu. Takie połączenie mogło by czymś zaowocować. No tak, ale to są tylko dywagacje, rozmowy. Bo nie wierzę żeby Ursusa Zetor przejął. ;)

Tylko ZETORA od URSUSA odróżnia to że ZETOR nie ma długów (przynajmniej nie tyle) No i technologią też jest o jakieś 5-10 lat w przód. :P

MECHANIZATOR    156

no ciekawy artykół - najbardziej żuca się w oczy to ze każda ze stron mówi zupełnie co innego a ursus "zdycha" i to w męczarniach - jeśli na tym etapie Uzel już coś "mataczy" to moze lepiej poszukać innego inwestora - moze nawet biedniejszego ale przynajmniej takiego który bedzie produkował ciagniki a nie makulaturę (czytaj umowy i obietnice bez pokrycia)

krolikNH    56

Tylko ZETORA od URSUSA odróżnia to że ZETOR nie ma długów (przynajmniej nie tyle) No i technologią też jest o jakieś 5-10 lat w przód.

Faktycznie zapomnialem.

xsc    54

@ krolikNH a ty jaki ciagnik kupiles?

tak placzesz za ursusem.... ach szkoda gadac:(

MECHANIZATOR    156

bo pewnie taniej wychodzi zlecic produkcję kabiny komuś innemu niż samemu utrzymywać sprzet do ich wytwarzania - czysta ekonomia

quercus    6

@krolikNH ma New Holland TS 115 A

krolikNH    56

Nie płaczę za Ursusem tylko za polskim kapitałem wykradanym przez bandę złodziei. A jeśli szkoda gadać to po co się odzywasz?? Kolega wyżej napiasał jaki mam traktor. Dziękuję za uwagę. :angry:

PS. Mam Ursusa C330 i miałem U-912. ;)

elwis2    11

Marecki niewiesz przypadkiem czy te nowe ursusy mają powodzenie w sprzedaży,ile sprzedali już do tej pory u7524,wiesz dokładnie ile sprzedali ursusów w 2007r. bo są różne dane?

krolikNH    56

Ja jeszcze dokładam pytanko do Mareckiego czy Ursusy obecnie produkowane idą na zachód, jeśli tak to w jakich ilościach?? ;)

Miki7211    5

A co ty jakimś płatnym szpiegiem w fabryce ursus jesteś ;):P Gdy by ursus z biegiem lat modyfikował swoje ursus było by wszystko oki no ale ze z biegiem lat ich ciągniki cały czas dobrze sie sprzedawały to nic w nich nie modyfikowali aż do czasu gdzie sprzedaż gwałtownie spadła gdzie już nie było czasu ani kasy na modyfikacje

krolikNH    56

Ursus jak dobrze wiemy pobrał w latach 90 XX wieku ogromne kredyty bo nie mógł nic pokazać, niczym zaimponować, to był gwóźdź do trumny.

PS. Dobrze, że taki szpieg Marecki jest, bo przecież opinia publiczna nam nie powie wszystkiego co za kulisami się święci. ;)

Miki7211    5
Ursus jak dobrze wiemy pobrał w latach 90 XX wieku ogromne kredyty bo nie mógł nic pokazać, niczym zaimponować, to był gwóźdź do trumny.

PS. Dobrze, że taki szpieg Marecki jest, bo przecież opinia publiczna nam nie powie wszystkiego co za kulisami się święci. :P

No tak ale pobrał ogromne kredyty dlatego ze gwałtownie spadło za potrzebowanie na ciągniki ;)

adikpl1    179

Prawda jest taka, że Ursusem ciągle rządzą ci sami ludzie, którzy go do takiego stanu doprowadzili. Ursus rozkłada się od środka. :angry:

krolikNH    56
No tak ale pobrał ogromne kredyty dlatego ze gwałtownie spadło za potrzebowanie na ciągniki ;)

No dokładnie i tu już tonący brzytwy się chwytał i tą brzytwą sie pociął :P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?