Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Brytan    1

Szkoda,że już naszych Ursusków nie produkują to były ciągnikczki ja uważam że to najlepszy ciągnik na świecie.Jak bym w tamtych czasach był milionerem to wykupiłbym fabrykę Ursuska.

locke    291

Perkinsa wykreślili jak wysłałem posta :lol:. Już jest tylko Deutz. Ten model oznaczyli jako prototyp. Widocznie przeczytali nasze posty. Poprawili też nieprawidłowe oznaczenie 15014, które opisałem. Normalnie za doradztwo prześlę rachunek albo coś :D.

No dokładnie :) Jak pisałem kilkanaście stron wcześniej to też pozmieniali dane techniczne na stronie :P A na tym filmiku który jest wcześniej to ten koleś mówi że na agrofoto patrzą cały czas :D

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel011392    54

Jeżeli tutaj zaglądają to niech się ktoś pod nickiem ujawni i go zaraz tutaj wypytamy co i jak :)

Edytowano przez pawel011392

Mattti    405

No, tylko martwi mnie jedna rzecz :( Te perkinsy to chyba coraz bardziej wysilone- 11024 z normą 3A 4 cylindry, 4400 cm pojemności, 11034 już z nową normą 3B również 4 cylindry i już tylko 3400 cm... To z czego to wynika? Ile tam jest tych turbin?!!

Bóg, Honor, Ojczyzna!

kris14    259

No, tylko martwi mnie jedna rzecz :( Te perkinsy to chyba coraz bardziej wysilone- 11024 z normą 3A 4 cylindry, 4400 cm pojemności, 11034 już z nową normą 3B również 4 cylindry i już tylko 3400 cm... To z czego to wynika? Ile tam jest tych turbin?!!

http://www.perkins.com/cda/files/2207695/7/854F-E34T%20Industrial%20Engine%20PN1957.pdf łap specyfikacje silnika

Pect0r    19

To ja mówie aby do 15014 dac dach taki jak w 11034,normalne przednie blotniki i maske jak w H czy 5044 :)

Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

Slawek13    0

Może ktoś się orientuje czy w Kielcach był jeszcze pickup grand tiger ? Jest on jeszcze produkowany ? Miałem nadzieje ze pojawi się on pod marką ursus.

pooch    58

Auta nie widziałem, ale stoi na ulicy niedaleko mnie jeden model reklamowy :)

W rolnictwie siła!!! :)

Mattti    405

@kris dzięki ;) Słabym jestem langwisą, ale wnioskuję z tekstu, że jest on na listwie CR?

@Pect0r Błotniki by mogły zostać w kolorze :) Przynajmniej inaczej niż wszyscy :)

@Slawek A nie lepiej kupić w 100% Polskiego Honkera Pick-Up'a? :)

Bóg, Honor, Ojczyzna!

Lesssiu007    157

a jak to jest z tymi silnikami z 4 cylindrów valtra ma nawet 170km zetor ma 136 km z 4 cylindrów wiec według mnie 113km nie jest wysilone aż tak bardzo.

Poza tym spójrzmy na to że z 6 cylindrów może byc 100 km ale i może być 410 km !!! i nie sądzicie że z 6 cylindrów ponad 400 km nie jest to za dużo ??

Oczywiście nie uważam siebie za znawce udowy silników tylko tak mi sie wydaje :)

Yellow87    1

dodam swoje zdanie. Cieszę się że ursus powiększył gamę modeli. Może i nie są to konstrukcje ursusa ale mimo wszystko marka nadal istnieje.. A to dla mnie ważne bo to praktycznie ostatnia nasza marka która nie zniknęła. Cena i wyposażenie są w miare korzystne,podzespoły dobrych marek więc może kiedyś uda się jeszcze zrobić ursusowi ciągnik który sam skonstruuje,za co trzymam kciuki. A jak wniosek mi przejdzie to pewnie wezmę 8014h.

Slawek13    0

Mati ale grand tiger jest jednak nieco delikatniejsz i z ursusa prawie, wiec gdyby miał na sobie jego znaczek to było by cos :)

kedziorek    83

Przy 11034 nie ma dopisku że to prototyp. Wiec jest cień nadziei że dzięki naszej zdrowej krytyce pójdą po rozum do głowy, zrezygnują z kitajca Tyma lub jak kto woli 10014T i skupią się na własnej konstrukcji 11034 i szybko trafi do produkcji, trzymam kciuki za ten model.

A swoją drogą 113 KM z 3400 cm3 to imponujące.

Edytowano przez kedziorek

Lesssiu007    157

Ale Panowie my mamy cztery Firmy robiące traktory w 100 % polskie Crystal z Sieradza Pronar z Narwi Farmer z Sokółki i Ursus :) i mysle obojętnie która firme byśmy wybrali będzie dobrze bo to sa Polskie traktory. I tworzymy sami sobie miejsca pracy a nie dorabiamy niemców czy amerykanów.

(Farmtrack nie biorę pod uwagę ponieważ u nich kapitał jest międzynarodowy i hinduski nawet na targach ostatnich w ich dziale siedzieli jacyś hindusi :P Oni tylko w Mrągowie składają te traktory :P i Farmtrack ma więcej takich fabryk poza Polską. Dla mnie to jest takie podlizywanie byle tylko nasi rolnicy ich ciągniki kupili choć może i są to dobre traktory )

Cinek8541    75

W tych innych miejscowościach co wymieniłeś to co robią?Też jedynie składają.Co do tych 113KM w 3400cm3 to bałbym się tego tak jak zetor i 137 w 4100cm3.Ciekaw jestem jak długo to wytrzyma?W Valtrach się nie wyznaję ale pamiętam swego czasu były modele C,największa miała coś koło 155KM w 4 cyl. ale jaka pojemność???jednak długo te ciągniki nie pracowały...

Marcin

Lesssiu007    157

no wiem że składają żaden polski producent nie robi ani skrzyni ani silników. Ale jednak są to polskie firmy i myśle że warto je wspierać :)

A co do silnika sisu

AGCO Power 49AWI

4 cili. 4.9 l

170 KM Przy 1900 obr /min

Moment obrotowy 700Nm przy 1500 obr/ min :)

tak to wygląda :)

• Like 1

Pect0r    19

Na poprzedniej stronie padło pytanie dlaczego 15014 a nie np 15034,też się nad tym długo zastanawiałem :D I wydaje mi się że to nie przypadek,a pomysł Ursusa. Myślę że z 14 na końcu taki,a jak dobrze siębędzie sprzedawać to zrobią z końcówką 34 i będzie lepiej wyposażony a kto wie czy między tym nie pojawi się 15024 i będzie odpowiednio : 15014- dla mało wymagających,15024 - dla średnio wymagających i 15034 dla bardzo wymagających,takie coś by mi się podobało :)

Co mi się w nich podoba ? to :

i to :

i gdyby to podlepszyli to jeszcze to : :D

Co mi się nie podoba ? to :

- zewnętrzne mocowanie błotników,okropnie to wygląda !

Wszystkie foty mojego autorstwa,za mojego ''FanPejdża'' :lol:

PS. W Kielcach zwróciłem uwagę na kabinę w 11034 i na tabliczce pisze ''Koja'' czyli ta co w Farmtracku czy Majorze,tyle że nieco inna :D Widać to zresztą po nawiewach czy lampakch na plastykowej płycie u dachu kabiny - Farmtrack,Ursus ma tak samo,a przynajmniej bardzo podobnie

Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

wojtas972    8

nie no jesli ktos wybiera ciagnik patrzac ze ma jakies tam radyjko i kamerke do cofania to.... takie bajery to w 60 moge miec :lol:

ogolnie czytajac ten temat zadziwia mnie tok myslenia niektorych uzytkownikow :ph34r:

Pect0r    19

nie no jesli ktos wybiera ciagnik patrzac ze ma jakies tam radyjko i kamerke do cofania to.... takie bajery to w 60 moge miec :lol:

ogolnie czytajac ten temat zadziwia mnie tok myslenia niektorych uzytkownikow :ph34r:

Chyba źle interpretujesz moje wypowiedzi,napisałem że to mi się podoba z tego całego,reszta do poprawki !!! No oczywiście ZF,Sisu spoko no ale nie ukrywajmy...

hubertuss    512

Przeglądałem sobie oferte tej firmy i tak patrze troche groch z kapustą. Chyba z 4 modele w przedziale mocy 100-110 km. Rózne skrzynie, rózni producenci silników. Nie wiem jak potem bedzie z serwisem i doborem części. Chyba kazdy wie, że kupując więcej u jednego dostawcy mozna coś kupic taniej. Pozatym tańsza jest produkcja bo osprzet jest taki sam.Nie wiem czy w tym najmocniejszym modelu potrzeba aż 40 biegów. Nawet mf i jd nie oferuja tyle w tej klasie mocy. Zastosowanie deczko prostrzej przekładni np 24x24 obniżyło by cenę. Moim zdaniem ten model i tak najlepiej wygląda pozostałe w tym te szczepy polmotu przypominają jakąś chińszczyzne z tymi kolorowymi wstawkami w masce. Według mnie na podstawie tego 15014 powinni robic modele 4 i 6 cylindrowe z silnikiem sisu lub perkins.A w przyszłości może nawet 3 cyl jak w fendcie serii 200. Do słabszych modeli powinna być dostepna mechaniczna skrzynia tego samego dostawcy i mechaniczny podnosnik. Pozatym producent powinien dążyć do jak największego upodobnienia wszystkich modeli. Wystawianie na stronie jakichs prototypów jest juz wogóle bez sensu. Zbiornik ad blue w 15014 to mistrzostwo świata. jak by ktoś w garażu sam dorobił. Drzwi kabiny i okna narożne bardzo przypominaja mi kabine z mf a 42xx. Jednak widać, że ursus pozostanie usrusem. Może jedynie konkurować o przetrwanie z innymi polskimi montowniami ciagników. Model 6 cylindrów da im małą przewage w tym segmencie mocy.

Edytowano przez hubertuss

Salisbur    14

Myślę że dobrą reklamą dla ursusa mógł by być pokaz możliwość swoich maszyn.Np pokazać swoje nowe modele w ciężkiej orce, czy przy uprawie jakimś agregatem.Tylko żeby pokazać jak te ciągniki pracują w ciezkich warunkach, można by wykorzystać sprzęt rolniczy z oferty ursusa.Może coś w stylu testu Crystal oriona

. To by mołgo wiele pokazać jak i dzięki temu ursus mógł by przekonać rzeszę ludzi do siebie.

hubertuss    512

Takie pokazy duzo kosztują. Wątpie, aby w to inwestowali. Modele w ofercie wyglądają chaotycznie jak by montowali je akurat z tego co w fabryce na półkach było a co dopiero pokazy. Wbrew pozorom takie imprezy sporo kosztują.

Czytałem gdzieś, że ten 15014 ma kosztować 220-240 tys netto. Przy tej cenie karjery nie wróżę. Może nie kupi się 6 z renomowanej konkurencji o takiej mocy ale 4 napewno.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez c330ursus
      Fajnie się pracuje maszyną która fajnie wygląda. Dlatego zakładam ten temat bo chyba każdy coś zmienił w swojej C-330. Choćby najgłupszy szczegół ale ciągnik już lepiej wygląda piszcie nawet takie szczegóły (oczywiście coś większego niż śrubka czy podkładka <_< )

Ja zaczne:

Radio
      Kontrolka hamulca
      tapicerka na syficie

Nie wiecie jak umyć opon żeby były umyte ja na tym zdjęciu (link poniżej)
      http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image40045.html

przynajmniej te z tyłu bo zwykłą wodą pod ciśnieniem i płynem do naczyń sie nie da <_<
    • Przez c330ursus
      Zamierzam kupić glebogryzarkę do mojego Ursusa C-330 tylko nie wiem ile metrów może być żeby C-330 ją pociągną i jakie zapotrzebowanie mocy na ile metrów glebogryzarki?

Takie mam na oku Która waszym zdaniem będzie najlepsza i którą uciągnie Ursus C-330

http://www.allegro.pl/item346301100_glebog...anio_slask.html

http://www.allegro.pl/item338616663_glebog...sus_zetor_.html

http://www.allegro.pl/item345489219_glebog..._90mokazja.html

I jeszcze będę potrzebował wałek przekaźnika, ponieważ jest to moja pierwsza maszyna na wałek Coś takiego będzie pasować?

http://www.allegro.pl/item344553143_walek_przekaznika.html
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.