Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Quercus78    5

Chwilami to nie można było kupić żadnego, a co dopiero takiego jak na export. Jakieś zlecenia,przydziały, znajomości itd.

Właśnie,właśnie, a dlaczego nie kupił nic? Czemu nie można było przeprowadzić jakoś tej restukturyzacji w taki sposó żeby wykozystać hale, maszyny, zaplecze techniczne jakieś projekty itp? Tylko rozwalić , rozsprzedać za grosze, utrzymać kilku likwidatorów i zrółwnać z ziemią. Jakiego trzeba nakładu pracy, ilu pieniędzy żeby to odbudować?

GREMLIN    2

Gierek budował- tusk zrujnował nie tylko ursusa

P.S. Ja tam dobrej opini nie słyszę o polmot-ursus serii h

Edytowano przez GREMLIN

kiler1982    2

Pracujac w warszawie pracowalem z typem ktory pracowal w firmie typa ktory wykupil hale ursusa....powiedzial mi ze facet kupil to za grosze cos ok 2mln....a zarobil na samych maszynach do produkcji multum kasy...najlepsze jest to ze to wszystko sprzedal na zlom...i jak tu wierzyc rzadowi ktory tak wlasnie burzy i pozbywa sie naszych zakladow produkcyjnych budowanych latami....

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel011392    54

Dawny ursus zaczął upadać jeszcze długo przed zastaniem rządów tuska, ale nie jest tajemnicą że tusk wyprzedaje majątek państwa

rolnik1982    1

A ja o (POL MOT H i URSUS H) słyszę pozytywne opinie i sam potwierdzam, że są to dobre traktorki, gdyż sam posiadam takowy.

MARAKAM    8

I to jest najważniejsze aby osoby które zakupiły były z nich zadowolone i niech służą im jak najdłuzej, a wraz ze wzrostem zadowolenia uzytkowników sprzedaż wzrastać będzie, a wiadomo sentyment pozostał z dawnych lat i moim zdaniem Ursus to dobrze wykorzystuje.

adikpl1    179

A te 70 konne z silnikiem perkinsa 3cyl produkują czy nie??

Hattat produkuje takie jako Hattat A70 4WD, A80 4WD ale nasi tego nie importują jak na razie

Bumar wyprzedaje resztę terenów po Ursusie; http://www.bumar.com...ieruchomosci-2/

Znalazlem przypadkiem jakąś indyjską firmę, która współpracowała z Ursusem, produkując od 2000 ciągniki używając technologii Ursusa. Jak napisali na swojej stronie w 2006 ruku rozpoczęli export elementów silników do Ursusa a w 2008 całych silników

http://www.indofarm.in/company-profile.html

Edytowano przez adikpl1

Lesssiu007    156

A ja o (POL MOT H i URSUS H) słyszę pozytywne opinie i sam potwierdzam, że są to dobre traktorki, gdyż sam posiadam takowy.

No i fajnie :) ze ci służy może i jest to dobry traktor :)

Natomiast nie jest to ursus !!! Tylko naklejka i nazwa niestety jest związana z ursusem nic wiecej !! składają je w Turcji i gotowe do polski przywożą naklejkę przykleją i jest ursus żal.

http://www.youtube.com/watch?v=oH3A6t04S3k

Hattat sie nazywa ten traktor :)

pawel011392    54

@Lesssiu007 co to gadasz?? nie wiedziałem, mój świat sie zawalił ;((

Kurcze człowieku jesteśmy na forum dotyczącym ursusa i zdecydowana większość wie że są turki ale na chwile obecną tylko dzięki tym turkom Ursus jest w rejestrze firm a nie na kartach historii, a w dodatku ma się coraz lepiej

locke    291

To już wiadomo od początku wprowadzenia ich na polski rynek.Jak są dobre Ciągniki to ja nie widzę przeszkód aby ursus sprzedając je, wzbogacił się.A później można zrobić własną produkcję.Pożyjemy zobaczymy :)

Mazur87    9

http://www.agrofoto.pl/index.php/aktualnoci/871-rekordowa-sprzeda-cignikow-w-roku-2012

W linku są wyniki sprzedaży poszczególnych marek za rok 2012. Jest tylko jeden błąd Case powinien być pod DF, ponieważ sprzedał 20 sztuk mniej niż Deutz Fahr. Pytanie za 100 punktów. Czy pozycja Ursus obejmuje również ciągniki w masce Pol-Mot. Jeśli nie to pewnie trzeba byłoby doliczyć 100-200 sztuk. Dynamika wzrostu sprzedaży rok do roku w grudniu jest gorsza tylko od Claasa.

pawel011392    54

No i na to czekałem :) Co do pol mota to trzeba by znaleźć szerszą tabele obejmującą więcej niż 10marek i wtedy byłoby widać czy jest czy nie, a co do ursusa to szybko musi się wziąć za produkcje modelu 14034 bo jest za to zapotrzebowanie jak tam piszą. Mam nadzieje że ursus szybko wykopie z rynku takie marki jak belarus czy farmtrac. wcale bym się nie zdziwił jak zetor by był na koniec tego roku na równi z new hollandem

locke    291

A nawet ursus ma większą sprzedaż od claasa,valtry,i belarusa....No w sumie się nie ma czemu dziwić.Po co kupić valtre drożej, jak można kupić ursusa taniej i z lepszym silnikiem

Zobaczymy za rok w grudniu jakie będą statystyki, to się wtedy porówna:)

Edytowano przez locke

ROLpomorza    17

....W roku 2012 udało nam się zdecydowanie zwiększyć sprzedaż ciągników, zbliżyliśmy się do bariery tysiąca sztuk. Bardzo podobna sytuacja miała miejsce w przypadku produkowanych przez nasze zakłady maszyn rolniczych, sprzedawanych pod marką Ursus. Osiągnęliśmy wzrosty idące w dziesiątki procent - opowiada Karol Zarajczyk, wiceprezes Ursusa. Dla porównania w ubiegłym roku w Polsce sprzedano 19315 traktorów.

30 procent produkcji ursusów idzie na eksport.....

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,13200596,Teraz_Ursus__czyli_jak_zarobic_miliony_na_marce_z.html

Edytowano przez ROLpomorza

adikpl1    179

Czy jak kopiujesz jakieś teksty to mógłbyś podać dodatkowo źródło ewentualnie link żeby uwiarygodnić?

• Like 1

CEPIK do listopada 2012r

Razem segment 74-110KM do XI.2012 ILOŚĆ i UDZIAŁ % W RYNKU

1.NEW HOLLAND 1831 szt.

19,83%

2.ZETOR 1597 szt.

17,29%

3.JOHN DEERE 1195 szt.

12,94%

4.DEUTZ-FAHR 756 szt.

8,19%

5.CASE 707 szt.

7,66%

6.FARMTRAC 577 szt.

6,25%

7.URSUS 567 szt.

6,14%

8.MTZ 384 szt.

4,16%

9.MASSEY FERGUSON 336 szt.

3,64%

10.CLASS 304 szt.

3,29%

Gazeta Wyborcza

http://lublin.gazeta...na_marce_z.html

http://wyborcza.biz/...ych_spolek.html

www.parkiet.com

http://www.parkiet.c...zac-obroty.html

Puls Biznesu

http://pulsinwestora...l/2936354,63348

www.bankier.pl

http://bankier.tv/pe...rsus-12324.html

to tylko przegląd z ostatnich dwóch tygodni B)

Edytowano przez prawdziwy_polak

1012    42

Odnoszę dziwne wrażenie, że kolega @prawdziwy_polak to @demolka w przebraniu :D :D

rolnik1982    1

Valtra i MF w tej samej fabryce robia co Ursus/Polmot i nikt sie nie czepia. Tylko sie cieeszyc, ze polska firma nie upadła a ktoś ja uratowal.

Ursus oczko wyżej w roku 2012 wg CEPiK w przedziale mocy 74 -120 KM

1 NEW HOLLAND 1960 szt. 19,89%

2 ZETOR 1733 szt. 17,58%

3 JOHN DEERE 1262 szt. 12,81%

4 DEUTZ-FAHR 806 szt. 8,18%

5 CASE 747 szt. 7,58%

6 URSUS 607 szt. 6,16% B)

7 FARMTRAC 606 szt. 6,15%

8 MTZ 414 szt. 4,20%

9 MASSEY FERGUSON 359 szt. 3,64%

10 CLASS 312 szt. 3,17%

Mattti    405

No, jak już farmtraca wyprzedził to rzeczywiście jest na dobrej drodze, żeby w przyszłości dać kopniaka zetorowi :)

demolka    40

Odnoszę dziwne wrażenie, że kolega @prawdziwy_polak to @demolka w przebraniu :D :D

demolka jest tylko jeden i właśnie powrócił aby edukować :D

bboyUrsus    10

Ten temat, to smutek odnośnie pozycji Ursusa na rynku. A tu wreszcie coś pozytywnego i dającego radość.

ROLpomorza    17

Ursus oczko wyżej w roku 2012 wg CEPiK w przedziale mocy 74 -120 KM

1 NEW HOLLAND 1960 szt. 19,89%

2 ZETOR 1733 szt. 17,58%

3 JOHN DEERE 1262 szt. 12,81%

4 DEUTZ-FAHR 806 szt. 8,18%

5 CASE 747 szt. 7,58%

6 URSUS 607 szt. 6,16% B)

7 FARMTRAC 606 szt. 6,15%

8 MTZ 414 szt. 4,20%

9 MASSEY FERGUSON 359 szt. 3,64%

10 CLASS 312 szt. 3,17%

a mozna link do tego zestawienia , z góry dzieki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?