Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MECHANIZATOR    156

moim zdaniem to każde jakiekolwiek działąnie w kierunku poprawy sytuacji ursusa to jest na plus - bo teraz to jest już chyba dno (1500 ciagników rocznie) Uzel raczej nie zrobi takiej opcji jak NH ze zaprzestanie produkcji ursusów i wprowadzi swoje ( tzn moze i wprowadzi nowe konstrukcje ale oparte na swoich ciagnikachnazwa zostanie - pomyślcie sami kto z was zna marke Uzel - a Ursus to w jezyku polskim nawet synonim ciagnika rolniczego) - z tym opadaniem szczęki to podejżewam ze bedzie na plus (banan od ucha do ucha ;) ) - nie zapominajcie ze Uzel jest w ścisłej współpracy z AGCO a oni tam juz wiedzą jak sie produkuje nowoczesne ciagniki - moze nie będzie jakichś super ekstra nowosci ale zmiany bedą napewno i wkońcu Ursus zacznie nadrabiać dystans jaki stracił chociażby w porównaniu do Zetora (nie ubliżajac zetorowi)

a tak na marginesie to jak dla mnie lepiej by chyba było gdyby to właśnie zetor zainteresował się Polską fabryką - no ale cóż jest inaczej - a gdybanie zostawmy filozofom - poczekajmy do lutego (AGRO-PREMIERY) albo do AGRO-SHOW jak to ktos wyzej napisał

pozdro

kris14    259
Ja mowie że będzie cisza do następnych targów rolniczych a tam zaprezentują sprzęt że wszystkim szczena opadnie ;) ;)

Ech, nie mogę się doczekać AgroPremier 2008 ;)

Marcincho    95

Wydaje mi się że Zetor jest za cienki w uszach aby był w stanie przejąć Ursusa, a nawet jeśli był by w stanie to zrobić to raczej zatrzymali by produkcje krajowych ciągników, jak by nie było lata współpracy tych dwóch firm przemineły już dawno temu, a od łądnych paru lat marki te stanowiły dla siebie konkurencje...

Wiadomość z agroFakt.pl

mateusz256    0
Ja bym raczej się nie cieszył, że zagraniczna firma wygryzła polską ;)

A ja się wcale nie cieszę.... Ja tylko piszę jak jest....

Marcincho    95

Nie zapominaj o tym że to jest klepane na Brazylie itd. więc stąd mogą one wyglądać jak stare MF, z resztą po za tym jeśli idzie o wygląd to tylko napis na naklejce jest ten sam, nawet nazwy modeli są zmienione ;)

domasz    1

rzeczywiście jak czasem podajecie linki do afrykańskich albo południowoamerykanskich stron ursusa to zadużo z tymi produkowanymi w Polsce to one nie mają

domasz    1
Myśle że sprzedają je pod marką ursus żeby lepiej szły

to myślisz że ursus ma w Brazylii taką renomę?

greg93    4
to myślisz że ursus ma w Brazylii taką renomę?

Ta marka jest znana raczej na całym świecie

mateusz256    0

Na gg rozmawiałem z użytkownikiem Sebrol, pisał ze niedługo Ursus zaprezentuje nową gamę ciągników we współpracy z Uzelem, będzie to tzw. zielona gama. Nic więcej nie wiem.

kris14    259

Jak zajrzysz do jego katalogu publicznego to w nazwie ma napisane "Agencja promocji [czy tam reklamy- nie pamiętam] Ursusa 7524" , domniewam że on tam pracuje ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciekawe jakie ma dopuszczalne obciążenie dolnego zaczepu? Wygląda na taki sam jak w mf 255 :D , który ma max dop. obciążenie 950 kg.

elwis2    11

ma wzmocniony tył i zaczep do przenoszenia dużych obciążeń,a wygląda podobnie.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chyba zbyt wysoko mierzą, musieli by wprowadzić całkowicie nowe konstrukcje, bo obecne nie mogą konkurować nawet z Zetorem. Przez rok to nawet nie da się dobrze przetestować nowego modelu, a co dopiero zaprojektować od podstaw.

MECHANIZATOR    156

prawdopodobnie "nowe technologie" rozumiane sa tutaj jako rozpoczęcie produkcji jakoiegos modelu który już jest w ofercie firmy Uzel co jest nawet logiczne (mniej kasy na badania) - a z tego co piszą to Uzel nie jest wcale taki najgorszy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?