Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
timasz    52

A mnie interesuje ten 110 km "nowy" Ursus mi tam sie wydaje dalej ze to Landini w innym plastiku ale mniejsza o to ciekaw jestem jak on bedzie mial skrzynie i czy bedzie posiadal w standarcie EH rewers Oraz ta cena watpie aby kosztowal tak jak to gdzies pisano 115 tysi nawet netto bylaby to okazja jakich malo. Swoja droga przydał by se w gamie model 90-100 km z bogatym wypasem napewno zyskalby spora rzesze odbiorcow

michal1313    0

Kolego to polmt H on jest podobny i w tej samej cenie i robiony w Turcji

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Wiadomość z agroFakt.pl

timasz    52

Kolego to polmt H on jest podobny i w tej samej cenie i robiony w Turcji

Nie nie kolego mi nie chodzi o tego pol mota H tylko o tego ursusa z kabina Landini Mythos zreszta reszta tez jest taka sama

kedziorek    79

Ursus 3724 Piko to jeszcze oryginalna produkcja Ursusa w Warszawie, przy czym ja bym Ci radził brać 5524 niewiele dokładasz a masz dużo większy, mocniejszy i ,,poważniejszy,, ciągnik

W tym 3724 Piko to kabina ciasna, błotniki takie jakieś delikatne, dolny zaczep woła o pomstę do nieba :/

Ten nowy Ursus 11034 to stary 8034, czyli opracowany na podzespołach Landini, skrzynia 40/40, EH rewers...

Edytowano przez kedziorek

timasz    52

Dokladnie to landini tyle ze z inna maska i naklejkami Ursus

Choc przyznam ze jesliby wkroczyli szybko na rynek z takim produktem oraz z odpowiedno konkurencyjną ceną to naprawde moga solidnie namieszac na rynku (wiadomo revers EH i skrzynia z polbiegami musza byc standartem)

slaw17    22

Warfama na listopad zapowiedziała puszczenie pierwszych egzemplarzy. W tedy będzie wiadomo jak to wygląda w praniu. Plany sprzedaży kilku tyś. ciągników są moim zdaniem nie realne ponieważ unijne źródełko wyschło w tym roku a nowy nabór dopiero w 2014-2015r.

awox    0

Ursus 3724 Piko to jeszcze oryginalna produkcja Ursusa w Warszawie, przy czym ja bym Ci radził brać 5524 niewiele dokładasz a masz dużo większy, mocniejszy i ,,poważniejszy,, ciągnik

W tym 3724 Piko to kabina ciasna, błotniki takie jakieś delikatne, dolny zaczep woła o pomstę do nieba :/

Ten nowy Ursus 11034 to stary 8034, czyli opracowany na podzespołach Landini, skrzynia 40/40, EH rewers...

Zdecydowałem się na 3724 piko, dlatego że mam tylko 7 ha łąki, 3 ha ornych na których sieje owies dla koni ( mam 5 sztuk).

Będzie pracował głównie przy sianie z prasa z224/1 i zgrabiarką, mam jeszcze c328 do pomocy :)

michal1313    0

Warfama na listopad zapowiedziała puszczenie pierwszych egzemplarzy. W tedy będzie wiadomo jak to wygląda w praniu. Plany sprzedaży kilku tyś. ciągników są moim zdaniem nie realne ponieważ unijne źródełko wyschło w tym roku a nowy nabór dopiero w 2014-2015r.

Kolego nie jest tak źle są jeszcze programy zróżnicowanie, mikroprzedsiębiorczość i kredyty na młodego rolnika idzie coś jeszcze wyrwać kasy.;)

pawelll48    272

A powiedzcie mi jak ma się tak mało ha jak kolega @awox to skąd można dostać pomoc finansową na rozwój?

craft    7

Najbardziej mi nie pasuje w tym wszystkim fakt, iż jest marka Ursus, ale nie ma firmy Ursus! Czy Pol-Mot ma zamiar wydzielić spółkę córkę zajmującą się produkcją Ursusów, czy Ursus będzie istniał wyłącznie jako naklejka na produktach firmy, która oprócz Ursusów będzie produkować pługi, chińskie pick-upy, czeskie autobusy i Bóg wie co jeszcze?

igorass    31

@craft - podobno mają produkować jeszcze kondomy ze zużytych opon sygnowane hasłem "Ursus ...power is back" :lol:

A poważnie to żenada się dzieje w tym kraju :ph34r: wszystko jest nierentowne i przynosi straty, dopiero jak zbankrutuje to nowy właściciel cudotwórca(z obcym kapitałem) stawia zakład na nogi ;[

A w Warszwie już deweloper stawia sztachetki pod plac budowy na gruzach fabryki ... wiem bo często przejeżdżam obok.

Edytowano przez igorass

awox    0

Kupno planuje na początku nowego roku, ale fotki oczywiście zapodam.

Jeszcze myślę nad kosiarką dyskową, z tego co się orientowałem to do tej mocy ciągnika nada się szersza niż rotacyjna.

Teraz mam słupską 1,35 m ale na tyle łąki to męczarnia.

craft    7

Ale Warfama pokazała tego Piko wogóle? Ja go nie widziałem. Wiadomo czy będą go jeszcze produkować?

Edytowano przez craft

slawny    6

jak by ursus przytomnie byl zarzadzany to juz dawno by sie wyniosl z ursusa, przeciez wszystkie wieksze firmy na calym swiecie tak robia kiedy podmiejskie tereny sa wchlaniane przez miasto. a co firmy nazywajacej sie "ursus" to co z tego ze jej nie ma? na calym swiecie w roznych fabrykach produkuje sie produkty danych marek i jest ok. czy zaklady w austri gdzie produkuje sie case i steyr nazywaja sie takowo? nie! czy fabrykla pras kuhn nazywa sie kuhn? nie! wiec w czym problem??

craft    7

Ale jest firma Case! fabryka sobie może być w Chinach, fabryk moze byc kilka kazda pod inna nazwa ale firma Case istnieje, albo chociaż w połowie nazwa nawiązuje (CaseNewHolland). Fabryki a firma to co innego. A firmy Ursus nie ma!

craft    7

No a jest?

@ slawny kompletnie mi to nie przeszkadza, że się wynieśli do Lublina, to dobry krok, i reszta działań Warfamy też ok, fajnie że reaktywują Ursusa ale niech utworzą jakąś spółkę która to będzie robić.

Edytowano przez craft

kedziorek    79

Kolego avox ja bym Ci radził nie brać tego 3724 Piko, po pierwsze to bardzo nieudany model moim zdaniem

Po drugie i ważniejsze ten model raczej nie będzie już produkowany, wyprodukowali ich kilkadziesiąt sztuk to się sprzeda i koniec za 15-20 lat zdobycie części do niego będzie graniczyło z cudem

Nie mówię o silniku bo ten nie tylko w nim jest stosowany wiec do silnika części będą

rolnik1982    1

Jak to nie ma firmy Ursus??Przestańcie wymyślać takie mądrości...Przecież jest spółka Ursus, która będzie produkować ciągniki pod tą nazwą.

kris14    259

do 3724 części spokojnie od 3512/4514 będą pasować, no chyba że chodzi o karoserie to do będzie różnie :)

darik    0

Hej panowie mam takie pytanie, jak sadzicie opłaca sie kupic tego nowego ursusa 110konnego?i zamotować do niego tura?

craft    7

Jak to nie ma firmy Ursus??Przestańcie wymyślać takie mądrości...Przecież jest spółka Ursus, która będzie produkować ciągniki pod tą nazwą.

Kto Ci takich bzdur nagadał, póki co nie ma takiej spółki!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?