adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Jozek18    0
Że chcą produkować ponad 10 000 ciągników rocznie (albo i 16 000 sztuk <_<) :)

to mi sie podoba szybki rozwój firmy, byle nie było to kosztem jakości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6
O co ci chodzi ??

o to ze jak by "stary ursus" już nie istniał,

chyba większość wie o co mi chodziło


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
Że chcą produkować ponad 10 000 ciągników rocznie (albo i 16 000 sztuk ;)) :)

 

Dla mnie mogą robić nawet 8 tys. rocznie tylko, żeby to było porządne a nie bubel jakiś. Ceny to pewnie sięgną Fendtów :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
o to ze jak by "stary ursus" już nie istniał,

chyba większość wie o co mi chodziło

To co... ma produkowac 3512 przez 100 lat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

mi troszke przykro że to już nie będzie ten ursus co kiedyś ale z drugiej strony patrząc co sie działo do tej pory to nawet sie ciesze z takiego obrotu sprawy.może w końcu URSUS zacznie produkować coś uczciwego za przystępną cene a nie jak do tej pory. Najwazniejsze że dalej będzie w nazwie Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6
mi troszke przykro że to już nie będzie ten ursus co kiedyś ale z drugiej strony patrząc co sie działo do tej pory to nawet sie ciesze z takiego obrotu sprawy.może w końcu URSUS zacznie produkować coś uczciwego za przystępną cene a nie jak do tej pory. Najwazniejsze że dalej będzie w nazwie Ursus.

teoretycznie masz racje


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106

Nie wiem jak Wy, ale ja uważam że dziwne jest to że na stronce Ursusa nie pojawiła się nawet wzmianka na temat nowego inwestora, w ogóle strona w porównaniu z takim no. Pronarem jest bardzo uboga w treść, zero newsów itp. nie pisze się ani o planach ani o nowych modelach, nawet nie ma zdjęć jak wyglądają ciągniki w wersji agro ponieważ są tylko zdjęcia agro bisów. Niestety uboga strona również nie wpływa zbyt korzystnie na wizerunek firmy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6
Nie wiem jak Wy, ale ja uważam że dziwne jest to że na stronce Ursusa nie pojawiła się nawet wzmianka na temat nowego inwestora, w ogóle strona w porównaniu z takim no. Pronarem jest bardzo uboga w treść, zero newsów itp. nie pisze się ani o planach ani o nowych modelach, nawet nie ma zdjęć jak wyglądają ciągniki w wersji agro ponieważ są tylko zdjęcia agro bisów. Niestety uboga strona również nie wpływa zbyt korzystnie na wizerunek firmy... ;)

zgadzam sie w 100% !!!


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
Nie wiem jak Wy, ale ja uważam że dziwne jest to że na stronce Ursusa nie pojawiła się nawet wzmianka na temat nowego inwestora, w ogóle strona w porównaniu z takim no. Pronarem jest bardzo uboga w treść, zero newsów itp. nie pisze się ani o planach ani o nowych modelach, nawet nie ma zdjęć jak wyglądają ciągniki w wersji agro ponieważ są tylko zdjęcia agro bisów. Niestety uboga strona również nie wpływa zbyt korzystnie na wizerunek firmy... ;)

 

Pewnie jeszcze nie zatrudnili informatyka do tego celu :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

no i macie Fendt i deutz-fahr klepią do terez od chyba nawet 50 -sieciu lat, ursus już siadał w latach '90 bo te 4512 3512 to było tylko jakieś badziewie co nie widziało porządnego ursusa :angry: ;):)


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Niestety mało która znana polska firma jest obecnie dobrze prowadzona. A poza tym myślicie, że za granicą jest tak różowo?? Po pierwsze Fendt o Deutz-fahr nie klepał tych samych ciągników przez dziesiątki lat, bo tam ne było glębokiej komuny ( nie wiem czy ich fabryki znajdowały się w NRD czy RFN ) i tam wszystko się rozwijało. W Polsce robili cały czas takie same ciągniki, bo i tak mieli odbiorców. Te wszystkie kolejki, dadzą przydział czy nie itp. Nawet nie wiecie jak to było. Nie tak jak teraz, że zachodzisz na składnicę maszyn i jesteś obsługiwany. Poza tym popatrzcie, że np. Zetor też nie ma jakiejś super zaawansowanej technologii. Rozwinął się bo był w miarę porządnie prowadzony w latach 80 i 90 ( nie chcę sam sobie przeczyc, bo tam teżź była komuna, ale było inaczej, a z resztą Te wszystkie Zetory to konstrukcje z lat 60 tylko unowocześnione i też nie produkowali bardzo nowoczesnych ciągników ). Popatrzcie na Zetora, bo nie wiem nawet czy Ursus 3512 to nowsza konstrukcja niż np. 3320. Prawda jest taka, że Polak średnio nadaje się do prowadzenia wielkiej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Niby tak, teraz nie znam żadnej dobrej firmy prowadzonej z głową przez Polaka... No jak jest to niedużo. Na wszystko potrzeba czasu, nie od razu Kraków zbudowano..


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1
Prawda jest taka, że Polak średnio nadaje się do prowadzenia wielkiej firmy.

A co chcesz przez to powiedzieć, że Polacy to tylko do łopaty lub do wideł .

Ludzie trochę patriotyzmu . Popatrz na swoje gospodarstwo jest tam dobrze czy żle a może nie jesteś Polakiem.

Pozdro ,ps: ja jestem innego zdania.

:angry:


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

No to podaj przykłady polskich firm znanych na całym świecie ? No dobra, może Kronopol. Taka jest prawda niestety


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
No to podaj przykłady polskich firm znanych na całym świecie ? No dobra, może Kronopol. Taka jest prawda niestety

Co ty chcesz...Kronopol jest duży, pociągi z drzewem 24/h stoją pod Kronopolem,przy głównej jak lecisz na zachód w żarach stoi zawsze sznur ciężarówek po brzegi wyładowanych drzewem i jak wracasz też stoją :) ,stary tam obrót jest non stop ,lato zima,deszcz,słońce ,boże narodzenie ,sylwester,świątek piątek czy niedziela, kominy kopcą bezustannie, zadymiając całą okolicę.A wystarczy spojrzeć w głąb tego zakładu a świata nie widać poza stertą wiórów i wyrobów drzewnych. :)

 

 

Firma poważna nie ma co.... ;)

 

 

A tak na serio to chyba najbardziej znaną na całym świecie polską firmą jest WP.... :)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

No co, Kronopol jako firma kojarzy mi się z Polską, z lubuskim


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

Jest sporo firm, w których POLSCY menadżerowie świetnie je prowadzą m. in.:

- Barlinek

-Cersanit

-Atlas

-Koło, a co tam będę wymieniał uważam, że Polak jest tak samo dobry jak Niemiec, Francuz, czy obywatel Izraela.

NIe jesteśmy narodem nierobów i leni chyba że w twoich okolicach jest inaczej.

Pozdro . ;):)


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Wcale niemówiłem, że jesteśmy narodem nierobów, tylko nie mamy głowy do rządzenia. Ale dobra, koniec OT


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1
Jest sporo firm, w których POLSCY menadżerowie świetnie je prowadzą m. in.:

- Barlinek

-Cersanit

-Atlas

-Koło, a co tam będę wymieniał uważam, że Polak jest tak samo dobry jak Niemiec, Francuz, czy obywatel Izraela.

NIe jesteśmy narodem nierobów i leni chyba że w twoich okolicach jest inaczej.

Pozdro . ;):)

 

Zgadzam się z tobą w 100%.


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
A co chcesz przez to powiedzieć, że Polacy to tylko do łopaty lub do wideł .

Ludzie trochę patriotyzmu . Popatrz na swoje gospodarstwo jest tam dobrze czy żle a może nie jesteś Polakiem.

Pozdro ,ps: ja jestem innego zdania.

:angry:

Nie o to mi chodziło, tylko, że na świcie nie sychac o polskich firmach które prowadzą Polacy. Jest kilka wyjatków. Poza tym jestem Polakiem i patriotą, tylko wyraziłem swoje zdanie. Właśnie wrócmy do tematu, bo robi sie nam dyskusja o polskich firmach, a nie o Ursusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106

Panowie weźcie pod uwagę to że tam gdzie jest okazja wyprowadzić podczas prywatyzacji (lub sprzedaży) lewą kase ludzie nie mają skrupułów i doją do oporu kase, w końcu nikt jeszcze nie wymyślił grabi które nie grabiły by do siebie. A to że przy okazji zarzyna się firme która mogła mieć jako takie perspektywy to drobny szczegół...

Dlatego tutaj nie chodzi o to że ktoś nie umie zarządzać dużą firmą itd. po prostu jeżeli wszyscy wokół ciągną kase to wiadomo że ktoś kto ma do tego dostęp nie będzie stał jak ciul na weselu ani bawił się w ostatniego sprawiedliwego bo i tak nic tym nie wskóra, tylko wykorzysta szanse na to żeby ustawić się na całe życie. Takie są nasze smutne realia i niestety musimy się z tym pogodzić, a jeżeli chcemy chociaż spróbować cokolwiek zmienić w tym naszym padole to niestety musimy wszyscy udać się do urn aby nie było sytuacji podobnych do tych z ostatnich wyborów że partia rządząca dostała 3 MILIONY głosów z czego ponad połowa należała do zwolenników radia co "Ma twarz" (albo ryja ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj