adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

kedziorek    83

Ani maski ani błotniki nie są malowane ;)

 

Co do artykułu to chylę czoła, profesjonalnie napisany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No z artykułem to się postarali.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

zmiany w warfamie trwają...

 

w dniu 30 maja na zwyczyjanym walnym zgromadzeniu warfamy z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzic, iż warfama zmieni nazwę spółki (firmę) na ursus

 

 

Uchwała nr 24/2012

Zwyczajne Walne Zgromadzenie POL-MOT WARFAMA S.A. działając na podstawie art. 430 § 1 Kodeksu spółek handlowych oraz § 31 pkt 9 Statutu Spółki postanawia że:

§ 1

§ 2 Statutu Spółki otrzymuje nowe następujące brzmienie:

„1. Firma Spółki brzmi: URSUS Spółka Akcyjna.

2. Spółka może używać firmy w skrócie: URSUS S.A. i wyróżniającego ją znaku graficznego.”

§ 2

§ 6 ust. 2 Statutu Spółki otrzymuje nowe następujące brzmienie:

„Zakład znajdujący się w siedzibie Spółki oraz każdy Oddział Spółki stanowi odrębnego pracodawcę w rozumieniu art. 3 kodeksu pracy.”

§3

§16 ust. 4 Statutu Spółki otrzymuje nowe następujące brzmienie:

"Kadencja Zarządu trwa trzy pełne lata obrotowe. Ponowne powołanie tej samej osoby na członka Zarządu jest dopuszczalne. Powołanie może nastąpić nie wcześniej niż na rok przed upływem bieżącej kadencji członka Zarządu.”

§4

§23 ust.4 Statutu Spółki otrzymuje nowe następujące brzmienie:

6

"Kadencja Rady Nadzorczej trwa trzy pełne lata obrotowe. Ponowne powołanie tej samej osoby na członka Rady Nadzorczej jest dopuszczalne. Powołanie może nastąpić nie wcześniej niż na rok przed upływem bieżącej kadencji Rady Nadzorczej.”

§ 5

§ 30 ust. 6 Statutu Spółki otrzymuje nowe następujące brzmienie:

„Walne Zgromadzenie odbywają się w Dobrym Mieście, Olsztynie, Lublinie lub w Warszawie.”

Uchwała nr 25/2012

Zwyczajne Walne Zgromadzenie POL-MOT Warfama S.A. postanawia że § 1 ust. 1 Regulaminu Walnego Zgromadzenia otrzymuje nowe następujące brzmienie:

„Walne Zgromadzenie jest najwyższym organem URSUS S.A., zwanej dalej Spółką.”

Niniejsza uchwała wchodzi w życie w dniu zarejestrowania przez Sąd zmian Statutu Spółki.

 

W TEN OTO SPOSÓB URSUS "ZADEBIUTUJE" NA GIEŁDZIE

 

źródło: http://gielda.onet.p...omunikaty-detal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Ja uważam że nasza prawdziwa, rodzima marka URSUS skończyła swój żywot w dniu jej sprzedaży dla POL-MOT-tu :( :( :( Mimo że jestem wielkim fanem ursusa i posiadam aż 5 egzemplarzy ciągników tej marki to nie zdecyduje się nigdy na zakup nowego ursusa :( :( :( Większość ludzi będzie ją miło wspominać po takich modelach jak C330 czy C360 itp.... Smutne ale prawdziwe :(

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pankracy    9
Napisano (edytowany)

Możesz jakoś uargumentować swoją wypowiedź? Bo wydaje mi sie, że nie masz racji. Moim skromnym zdaniem, firma właśnie teraz ma szanse stanąć na nogi. Przez ostatnie lata Ursus należał do Bumaru (mam nadzieję, że niczego tu nie mylę) i właśnie wtedy nastąpiła zapaść polskiej legendy. W końcu pojawił się ktoś, kto ma plan na ten biznes i chce do wdrożyć w życie. I trzeba im życzyć powodzenia, bo to polski producent.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

POLMOT Warfama zmieni teraz nazwę na Ursus S.A .Myślę ,że trzeba jeszcze trochę poczekać na nowe modele ale wszystko idzie w dobrym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Teraz już każda chińszczyzna i turecczyzna sprowadzana do kraju będzie nosiła logo ursusa... taa w dobrą stronę idzie. :/

 

Wiem, wiem czepiam się. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Nie chce się kłócić, bo to do niczego nie prowadzi.Ale:

 

Powiem tak , chiński to jest silnik w 5034 ,mi również się to nie podoba, Mam nadzieje ,że to zmienią.

 

Seria H ma pochodzenie tureckie ale posiada silnik Perkinsa i z opinii użytkowników wynika ,że dobrze się sprawuje wiedz mi to nie przeszkadza, że nazywają się Ursus.

 

Oczywiście chciałbym aby Ursus zaprezentował w niedalekiej przyszłości nowe modele.Mam nadzieje ,że tak się stanie.

 

Ale pisanie ,ze to chinole itp. i od razu skreślanie Ursus nie jest dobrym posunięciem. Według mnie to dobrze ,że POL MOT kupił Ursusa ponieważ jest jakiś plan i szansa na odrodzenie tej Polskiej marki.Dlatego proponuje aby dać Ursusowi trochę czasu i szanse , a myślę ,że będzie dobrze.

Dlatego @kedziorek szanuje twoje słowa ale , spróbuj dać Ursusowi czas na zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

5034 cały jest chiński.

 

Co do Hattatów z logo ursusa czyli tak zwanej serii H i dobrym sprawowaniu się to wiecie.... ;), ja czekam na pierwsze opinie o 11024 :), jak wreszcie jakiegoś skleją w Lublinie i go sprzedadzą.

 

Nie skreślam ursusa, mam wielki sentyment do tej marki, dlatego tak jej bronię, chcę tylko powiedzieć że firmowanie byle gówna znakiem ursusa moim zdaniem nie wyjdzie marce na dobre.

 

Na plus trzeba zaliczyć to że POL-MŁOT reklamuje teraz dobrze ursusa, np na af a nawet na demotach widziałem reklamę :D nie czytam teraz gazet ale może i w Poradniku Rolniczym coś się znajdzie, słyszałem też o planach pokazów polowych, według mnie doskonały pomysł.

Moja mała uwaga, gdyby 11024 oparli na skrzyni ZF np 16/16 czyli zrobili takiego 11034 i całość kosztowałaby około 160 tys to myślę że mógłby to być przebój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pankracy    9

Takie pokazy polowe to chyba już w ubiegłym roku organizowali. Nawet sam chcialem wziąć w czymś takim udział, ale w okolicy nie organizowali - może w tym roku się uda. A skoro nie skreślasz Ursusa i dobrze mu życzysz, to przestań narzekać na ich wyroby - daj im czas, żeby wszsytko ogarnęli i wtedy zobaczymy, co z tego będzie. Póki co robienie im koło pióra raczej nie pomaga firmie. Ja również im dobrze życzę i nie będę na razie atakował - wręcz przeciwnie trzeba wspierać. Dopiero, gdy pokażą jakiś bardzo słaby produkt i przesadzą z ceną to zacznę krytykować. A na razie trzymajmy kciuki, bo wszystko idzie w dobrym kierunku.

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

@kędziorek ma po części rację. Niestety moim zdaniem ten 5034 jest jak to określiłeś "jakimś bardzo słabym punktem" podobnie jak seria H, żeby to chociaż w Polsce montowali :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

A co masz do serii h? Silnik orginalny perkins układ napędowy hema, ten sam który jest w valtrze A, udzwig podnośnika 4200kg masa też dobra w porównaniu z konkurencją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pankracy    9

@kędziorek ma po części rację. Niestety moim zdaniem ten 5034 jest jak to określiłeś "jakimś bardzo słabym punktem" podobnie jak seria H, żeby to chociaż w Polsce montowali :(

 

Ale ja nie jestem do końca przekonany, czy można to nazywać "chińszczyzną", bo zdecydowana większość komponentów Ursusów jest teraz produkowana w Polsce. Skoro firma tak promuje to hasło, to chyba nie są aż takimi ryzykantami, by reklamować jako polski produkt coś, co powstało w Azji? A po drugie, wspomniany model nie jest (według mnie) sztandarowym produktem i to raczej dodatek do oferty. Kluczem do sukcesu mają być chyba maszyny tego typu http://www.rolnik24.pl/2012/05/ursus-11024-%E2%80%93-moc-i-elegancja-w-polskim-wykonaniu/ Z relacji z targów w Kielcach wynika, że 11024 i 14034 mogą dać firmie ostrgo kopa. I nadal będę przekonywał, że trzeba wspierac polskei produkty - skoro mogliśmy zrobić grę, która podbija świat (mam na mysli Wiedźmina), to czemu nie mielibyśmy stworzyć świetnego ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Ale ja nie jestem do końca przekonany, czy można to nazywać "chińszczyzną", bo zdecydowana większość komponentów Ursusów jest teraz produkowana w Polsce

 

Możesz zaspokoić moja ciekawość i powiedzieć jakie? Pomijamy maskę i kabinę, nie wpływają one w żaden sposób na jakość ciągnika

 

Uważam że moja krytyka jest zdrowa, nie wolno przymykać oczu na każdą głupotę jaką zrobią, gdyby nasi ojcowie tak do nas podchodzili wyroślibyśmy teraz na jakiś dziwolągów, pedałów albo zwyczajnie nie dożylibyśmy tych lat :D

 

Co do Wiedźmina 2 kapitalny, chociaż książka jeszcze lepsza, słyszałem że ma być kontynuacja ;)

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Według ciebie oni na każdym kroku robią głupoty.

 

Nie twoja krytyka nie jest zdrowa.Tobie się zdaje oni robią ciągniki w stodole gdzie jest tylko młot,siekiera i nic więcej.

To że oni nie wydali tak na "Dzień dobry" ciągnika gdzie jest więcej elektroniki niż tego traktora to nie jest pretekst do takiego ordynarnego zachowania wobec nich.

 

To czy seria jest składana w Polsce czy nie jest Polska to to powinien być jak najmniejszy problem.Ważne jest to aby to było dobrej jakości.

 

Moim zdaniem 11024 jest bardzo dobrym ciągnikiem dla osoby która nie chce się pakować w dodatkowe koszty typu:EHR,biegi na przyciski itp.Wyraźnie mówili że dopracowali skrzynie więc teraz powinno być dobrze.Sam zdecydowałbym się na niego.I chciałbym nadmienić że 11024 jest robiony w Polsce poza silnikiem Perkinsa.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

nie naskakujcie tak na na użytkownika kedziorek bo on ma sporo racji w tym co pisze .Oczywiście nie należy tak ostro krytykować ursusa ale trzeba też zauważać ich błędy i wskazywać im dobrą drogę rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Oczywiście że kędziorek ma po części rację.Poniekąd się z nim zgadzam.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Poniekąd także się zgadzam. Aczkolwiek nie czepiajmy się tych chińskich komponentów bo lepiej byłoby napisać jaka marka z nich nie korzysta ;) Co do promocji Ursusa to także jestem zadowolony :) Odkąd warfama ma go w swoich rękach to można go zobaczyć a nie jak kiedyś Polski traktor a nigdzie go nie było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

 

 

Moim zdaniem 11024 jest bardzo dobrym ciągnikiem dla osoby która nie chce się pakować w dodatkowe koszty typu:EHR,biegi na przyciski itp.Wyraźnie mówili że dopracowali skrzynie więc teraz powinno być dobrze.Sam zdecydowałbym się na niego.

 

Mamy rozumieć że za jakiś czas będziesz mógł pochwalić się zdjęciami 11024 i wrażeniami z pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Jak już to napiasał że ZDECYDOWAŁBY SIĘ ;) Oraz wyrażnie napisał że z tego co powiedzieli to skrzynia jest dopracowana i obejdzie się bez żadnych pierdółek(typowa skrzynia dla przeciętnego rolnika -wystarczy) czytanie ze zrozumieniem nic nie kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Osobiście jeszcze nie posiadam gospodarstwa.Nie wiem czy za jakiś czas będę mógł się chwalić zdjęciami.Mam nadzieję ;) .Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie.Oscylujemy między ursusem 9024 a 11024.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pankracy    9

Możesz zaspokoić moja ciekawość i powiedzieć jakie? Pomijamy maskę i kabinę, nie wpływają one w żaden sposób na jakość ciągnika

 

Uważam że moja krytyka jest zdrowa, nie wolno przymykać oczu na każdą głupotę jaką zrobią, gdyby nasi ojcowie tak do nas podchodzili wyroślibyśmy teraz na jakiś dziwolągów, pedałów albo zwyczajnie nie dożylibyśmy tych lat :D

 

Co do Wiedźmina 2 kapitalny, chociaż książka jeszcze lepsza, słyszałem że ma być kontynuacja ;)

 

Po pierwsze, nie chcę byś pomyślał, że ktoś na Ciebie naskakuje - dobrze, że masz swoje zdanie i je głośno wyrażasz. Dzięki temu dyskusja jest ciekawa. Po drugie, zgodzę sie z Tobą, że krytyka jest zdrowa, gdy faktycznie dotyka ważnych problemów i ma na celu ich eliminację. Jednak nie będę się z Tobą licytował na pochodzenie elementów Ursusa - ja się dowiadywałem w swoim źródle i wiem, że są z Polski, Ty w swoim i masz informacje, że pochodzą z Chin. Jeżeli chcesz, aby zabrzmiały wiarygodnie, to napisz,gdzie je zdobyłeś i co dokładnie jest z Chin. Dla przeciwwagi mogę podesłać ten link http://www.rolnik24....-mozliwosciach/ Blog jest poświęcony m.in. sprzętom Warfamy/Ursusa i raczej fachowo podchodzą do sprawy (widziałem na AF, że kilka osób powołuje się na to źródło). I masz tam w komentarzach jasno zaznaczone przez Administratora, że ciagnik w większości powstał z polskich elementów. Jak dla mnie, możemy nawet poprosić o oficjalną informację od producenta - myślę, że to rozwiąże sprawę ;)

A na koniec jedna uwaga - dzisiaj większość rzeczy pochodzi z Chin lub innych państw azjatyckich. Sztandarowym przykładem jest tu dla mnie sprzęt Apple - słynny iPhone, czy iPad, którymi zachwyca sie cały świat są W CAŁOŚCI budowane przez Chińczyków. Ale prototypy tworzą w USA wybitni specjaliści z całego świata. I nikt nie twierdzi, że to "chińszczyzna" (w sensie sprzęt marnej jakosci). Zastanów się, ile produktów w Twoim domu pochodzi z Chin i czy wszystkie są kiepskiej jakości.

Edytowano przez pankracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No bo przecież to te pierdoły mniejsze lub większe mogą robić w Polsce.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj