adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

kedziorek    83

Nam tu chodzi o uczciwość wobec potencjalnego klienta, jak POL-MŁOT mówi że produkuje w Lublinie a tak naprawdę są to gotowce z Turcji to wiecie :/, poza tym jest jeszcze sprawa współpracy w okresie gwarancji, dużo ludzi nie może się doprosić napraw swoich ciągników pomimo tego ze są objęte gwarancją, wykręcają się z tego.

POL-MŁOT zaczyna od kłamstwa, potem nie dotrzymuje warunków gwarancji....

 

Nie wiem jak jest z 14034 ale seria H czyli turecki Hattat A70 z nalepionym logiem ursusa i modele 9024 i 11024 to produkcja turecka, sam POL-MŁOT się do tego przyznał, w Lublinie zakładane są polskie maski oraz kabiny :). Wiecie coś o nowych kabinach, bo były jakieś głosy.

Z moich doświadczeń wynika że jak coś jest made in china (jak np ursus 5034) to jest słabej jakości, nie ważne jakie logo na tym jest i z tym chyba większość się zgodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61
Napisano (edytowany)

Tyle, ze trzeba chyba zaznaczyć, ze niektóre wschodnie państwa posiadają wykupione licencje oraz technologie po starych zakladach i produkują wysoko jakościowe podzespoły.

Edytowano przez pooch

W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9

kedziorek mógłbyś podać źródło informacji dotyczącej produkcji modeli 11024 i 9024 przez Turków?

http://warfama.pl/Aktualnosci?kat=16

Tal przy okazji na masce widnieje napis potwierdzający, że seria H jest pochodzenia tureckiego. Jakoś Warfama nie wypiera się tego.

Z tą chińszczyzną to Cię rozczaruje. Sprawdź sobie co to jest KFA (Mała podpowiedź co do skrótu: A - Armatura). Ta firm również sprowadza swoje wyroby z Chin i nie są gorszej jakości niż te wykonywane w Polsce. Oczywiście KFA twierdzi, że jej wszystkie produkty zostały wykonane w Polsce. A i zobacz, gdzie jest wyprodukowany Twój telefon, telewizor i kilka innych rzeczy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293
Napisano (edytowany)

Miałem to samo napisać,ale juz mi sie nie chciało się z nim kłócić i spierać...

 

A co do tych ciągników to tam jest napisane'' POL-MOT Warfama SA podpisała umowę z turecką spółką Hattat Holding dotyczącą współpracy w zakresie rozwoju i sprzedaży transmisji oraz tylnych osi do ciągników."To nie wiem czy te tylne mosty będą jako montowane w serii xx24 czy jako części zamienne do ciągników.

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

I tak pewnie znajdzie jakiś wykręt :D przynajmniej piszą jak jest ;)a nie jak inne marki zatajają to. A po drugie jeśli ten sprzęt będzie chodził jak należy to dlaczego nie mieliby z nimi współpracować? mi to wogóle nie przeszkadza rynek jest jaki jest i POL - Mot nie jest pierwszą taką firmą skądś, muszą wkońcu brać podzespoły. A tak swoją drogą może wiecie coś o tych hattah jak ten sprzęt się sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

121 600zł netto to dużo za ciągnik z takim wyposażeniem.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Tak ten jest jeszcze z warszawy ^^ Można rozpoznać po kabinie że jeszcze ta z serii mido


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9

slaw17 pamiętaj, ze cena jest do negocjacji. 1674 też na początku chodził po 267 tys. brutto, a potem schodzili do 240 tysięcy i niżej. Kwestia leży w umiejętnościach targowania się :) .

Pewnie im kabiny z Wawy zostały, przecież nie będą ich wyrzucać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja bym obstawiał że kabina jeszcze z Wawy czy tam pierwszy wypust z Lublina, ciągnik nie był składany w Warszawie ponieważ ma inną pneumatykę, zaczepy i stabilizatory ramion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Oni powiedzieli wyraznie że kabiny zostaną takie jakie były i nie będą ich zmieniać.a czy on jest jeszcze z Warszawy czy nie to to jest inna sprawa mówili że będą montować to samo tylko dokładniej,a nie tak jak było za bumaru pod koniec że nie było kontroli jakości, a na początku jak seria mido weszła to kontrola była pózniej już nie.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Nie wiedzą czy te ciągniki będą się sprzedawały.Jak będą mieli zamówienia to będą robić.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

może to tylko do salonu tak na pokazówke.Ale powinni dobrać inny kolor.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

I koła założyli szersze :), obiektywnie rzecz biorąc to czerwień na masce bardziej mi się podoba od czerwieni błotników :)

 

A co do ograniczonej liczby egzemplarzy to chodzi o to że to są ostatnie sztuki 11024 na silniku Perkinsa złożone jeszcze w Warszawie, te nowe z Lublina będą oparte na chińskim A498B... coś tam coś tam. Tak można wywnioskować z informacji na oficjalnej stronie ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ty dalej tak mówisz jak by oni coś Ci zrobili....

 

 

Nic nie można wywnioskować ze nie wiadomo jakie silniki tam będą.Wyrazie mówili że będą silniki Perkinsa to co będzie to będzie ważne żeby chodziło.A co do ciągników to ten egzemplarz może być z Warszawy,z resztą na targach był pokaz takiego z warszawy z rozrzutnikiem.To że on nie wygląda dobrze (kolor,ale to szczegół) to nie znaczy że wszystkie takie będą jakie ty byś chciał.

 

Umowa dotyczy rozwoju i sprzedaży transmisji oraz tylnych osi do ciągników. czyli podzespołów.w Hatatach też są silniki Perkinsa.Hattat jest z Turcji a nie z Chin.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83
Napisano (edytowany)

W danych katalogowych ursusa 11024 jest wyraźnie napisane o silniku A498B... coś tam coś tam, ;), jak nie wierzysz wejdź na stronę ursusa i sprawdź

Masz rację ważne żeby chodziło i było oszczędne, nie wiem jak z oszczędnością ale pod względem wytrzymałości myślę że Perkinsy są lepsze od chińskich wynalazków.

 

Na targach w Kielcach żaden pol-młot-ursus nie był spięty z rozrzutnikiem.

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293
Napisano (edytowany)

No no z tym silnikiem to masz poniekąd rację.

W ursus 11024 jest napisane:A498BT1 euro IIIA

A w ursus 5034 jest to samo: a498bt1 euro IIIA

Błąd w zapisie.

 

O a tu znalazłem cennik ciągników przy okazji szukania numeru silnika :)

http://rolmasz.ovh.o...w&id=2&Itemid=3

 

a ten ursus z to stał na targach w Bednarach obok 1674

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9

Co do koloru maski to zgadzam się z kedziorkiem, jest zdecydowanie ładniejszy, choć o gustach się podobno nie dyskutuje :P . Z tym silnikiem to chyba był jakiś babol. Teraz pobrałem katalog ze stronki Ursusa i widniej tam silnik PERKINS – 1104D EURO III. Widocznie już poprawili. Ten chiński silnik może być kopią Perkinsa lub innej firmy. W końcu Chińczycy najpierw kupili od Rosjan Su-30, a później je skopiowali, tylko z silnikami mają kłopot. Ale chyba silnik do ciągnika łatwiej skopiować niż do samolotu odrzutowego ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A no bez kitu :) Widać że ktoś tu obserwuje to forum :ph34r:;)

 

Na początku jest napisane że na bazie oryginalnej dokumentacji uruchomili produkcją ciągnika o 110 km.Więc to nie jest wyrób chiński tylko polski taki jaki był za bumaru który nie przykładał się do sprzedawania ciągników o dobrej jakości.

  • Like 1

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Chyba się ruszy :)

Szacun dla panów z lublina za natychmiastową reakcję, widać że pilnie śledzą ten wątek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Fajne to one są.Ale mogliby malować na tan sam kolor.I może jakiś rewers w przyszłości,do takiego ciągnika to by się przydał.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj