adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

kombinator18    18

Pare srub i nakretek by napewno wyciagnal z c 360

 

Po ciezkim wypadku jestem ale kielc nieopuszcze :D


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SalonUrsus    0

No i to jest dobre podejście :-)

Zapraszamy w Kielcach do Ursusa - Hala B stoisko 11.

 

110-tki po Kielcach powinny być już w sprzedaży.

Na 50-tki trzeba będzie poczekać do kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

A model 14034 kiedy będzie w sprzedaży i w jakiej przybliżonej cenie? Bo z tego co pamiętam to miał już być pod koniec ubiegłego roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Czym będzie się różniła 110 Polmot-Ursus od 110 dawnego URSUSA z ubiegłego roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Bo wpierw jak wyczytałem muszą po sprzedawać te polmoty, co nakupowali :} A później zaczną już ursusa robić :}


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Jutro rusza AGRO TECH Kielce, Widziałem na stronie targów ,że Ursus ma bardzo duże stoisko .Mam nadzieje ,że pokażą się z jak najlepszej strony i przedstawią swój plan na przyszłość ursusa.

Ja niestety nie mogę jechać do Kielc ale liczę na jakieś nowe wieści z Ursusa od was , bo od jakiegoś czasu cisza jak nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

@tomek73 to ciekawe info ale stare bo już było. Po Agro Techu zmieniłem zdanie co do Ursusa, wygląd nowych ciągników wcale nie jest taki zły, powinni tylko szybciej wprowadzać nowe modele do sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Ja dobrych myśli co do rozwoju Ursusa.Potrzeba jeszcze czasu , ale myślę ,ze niejednego Ursus jeszcze zaskoczy swoim powrotem.

A tu film ze strony Ursusa.http://ursus.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Ja myślę że nikt tak nie ożywił by Ursusa jak Warfama ;) narazie widać że się rozkręcają tu potrzeba czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

No filmik ładny daje do myślenia tylko mnie razi ta turecczyzna która jeździ po łące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ale jakoś się utrzymali i może jeszcze z ursusa coś będzie. Widać że firma stawia na promocję i kreuje nowy wizerunek. W końcu musi odzyskać klientów którzy zwątpili jak ursus był bliski upadku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Filmik ok:), mogliby więcej zrobić.

I co najważniejsze szczery, pokazuje że zajmują się tylko kabiną i maską a całą reszta jest gotowa z Turcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka    40

Kędziorek tak cię obserwuję od dłuższego czasu i się zastanawiam skąd u ciebie tyle niechęci do firmy, która próbuje uratować legendarną polską markę. Dziś ciągniki z grupy Agco, CNH, JD, Farmtrac, Zetor itd. (tu można wymienić wszystkie marki obecne na polskim rynku) są składane z podzespołów produkowanych w różnych częściach świata.

Może tego nie wiesz kolego ale wszystkie bloki w 4 cylindrowych silnikach Perkins sprzedawane w Europie są odlewane w tej samej odlewni i obrabiane na tych samych centrach obróbczych co transmisje do Ursusów H, które są bliźniacze z transmisjami Valtry serii A. Dla Cebie źle prawda? Jesteś maruderem i zachowujesz się jak pies ogrodnika. Na pewno byłeś związany ze skompromitowanymi już poprzednimi włodarzami spółki która niszczyła markę Ursus przez kikanaście ostatnich lat. Serie ostanich ciągników które zjechały z taśm w warszawskich zakładów to jedna wielka kompromitacja - wszystko się w nich psuje. Nowy właściciel wziął na barki ten ciężar i skrupulatnie naprawia i ponosi koszty waszego dyletanctwa. Ursus nie jest polski? Nie prawda, jest w tej chwili w odpowiedzialnych rękach kapitału, który jest w 100% polski i na wszelakie sposoby próbuje naprawić to co wy solidarnościuchy i bumarowcy zdołaliście tak zwiewnie rozpieprzyć. Wieć Kędziorek zamilcz wreszcie i wstydu oszczędź... trzymaj kciuki żeby warfamie się udało albo tak jak sugeruje twój avatar klękaj przed pseudozachodnimi towarami i bij pokłony - w myśl twej maksymy co obce jest najlepsze a to co nasze do d*py... :mellow:

  • Like 2

POLSKA dla POLSKICH PRODUKTÓW - CZESI WON Z POLSKI !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Tłumaczę i objaśniam

 

Moja niechęć bierze się z:

 

1 Sposobu w jaki POL-MŁOT przejął Ursusa, to był jeden wielki przekręt, ( np: kupili wszystkie wyprodukowane ciągniki średnio po 80 tyś za każdy podczas gdy najtańszy w sprzedaży był po 100 tyś a najdroższy po 230 tyś).

2 Wystawienia do wiatru byłych dostawców Ursusa,

3 Wystawienia do wiatru ostatnich klientów Ursusa, ostatnie ciągniki montowane z ,,marchwi,, to złom wart tyle ile waży a POL-MŁOT bezczelnie nie chce ich naprawić czekając aż gwarancja minie.

4 Ciągłego wciskanie kitu chłopom, miały być tańsze ciągniki, będą droższe, miały być części renomowanych producentów jest dziadostwo z Turcji i wycofanie się z np przedniego mostu Carraro, wielki szum że produkcja w Lublinie została uruchomiona, podczas gdy tam nie ma warunków (na tej hali z której były zdjęcia) i widać że ciągniki przyjadą złożone a produkcja będzie ograniczała się do nałożenia maski i kabiny. Dobrze niech produkują w Turcji, rozumiem ekonomia ale niech nie robią cioty z polskiego chłopa i nie wciskają kitu że to polski ciągnik.

5 Rzekomo już od dłuższego czasu jest uruchomiona produkcja 11024, gówno prawda, nie złożyli jeszcze nawet jednego (w Kielcach były ciągniki złożone jeszcze w Warszawie)

6 Sprzedawanie chińczyka 5034 pod marką Ursus

7 Nie wiem czy zwróciliście uwagę ale dla mnie te maski pod względem praktycznym nie są najlepsze, po pierwsze strasznie delikatne, po drugie zupełnie niedopasowane do silnika, co widać najlepiej z kabiny.

 

Kolego gdzie Ty tu widzisz ratowanie? Sprzedawanie Hattatów i chinoli pod marką Ursus to według Ciebie ratowanie marki? Bo ja uważam że to jeszcze bardziej zniechęca, jak firma ma chociaż jeden produkt słaby w ofercie może to sugerować że wszystko takie jest, ewentualnie takie się stanie (chińskie).

Był już gotowy projekt 3704 ( sadownika 4x4) czemu nie uruchomili jego produkcji tylko wolą sprzedawać chińczyka?

 

Nie wiem czy Ty byś się cieszył gdyby np sprzedali Twój ulubiony browar produkujący Dębowe Mocne za 1 zł i zaczęli sprzedawać piwo przywożone z Chin pod marką Dębowe Mocne wersja H i jeszcze do tego Ci wmawiali że jest ono produkowane na podstawie staropolskiej receptury, z polskiego chmielu i jęczmienia w polskim browarze a tak naprawdę rola polaków ograniczałaby się do rozwiezienia po sklepach. ( to mój ulubiony browar :D )

 

 

 

Wypraszam sobie pomawianie mnie o to że mam związek z kimś z złodziejskiej ekipy rządzącej na końcu Ursusem.

 

Poprę POL-MOTa jeśli dotrzymają chociaż jednego danego słowa lub zaczną robić coś w celu odbudowy marki.

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ale co jak co to koleś masz rację :blink:


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

159 stron.... a URSUS jak w d*pie był tak i jest. Ciekawi mnie sens tej dyskusji i czemu nikt jej w końcu nie zamknie. Sam udzielałem się kilkakrotnie ale prawda jest taka, że Ursus jest własnością prywatnego przedsiębiorstwa i mogą sobie robić z nim co chcą. Jakie dotrzymywanie słowa?? w czym?? wolny rynek, "masz łeb i chu* to kombinuj" panowie. Najwyżej nie kupicie Ursusa który jak widać ma Was gdzieś ;-) (przepraszam za brak elegancji w mej wypowiedzi....)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka    40

1 Sposobu w jaki POL-MŁOT przejął Ursusa, to był jeden wielki przekręt, ( np: kupili wszystkie wyprodukowane ciągniki średnio po 80 tyś za każdy podczas gdy najtańszy w sprzedaży był po 100 tyś a najdroższy po 230 tyś).

 

Sposób w jaki przejęto Ursusa był jedyną możliwą drogą przed uchronieniem marki przed ostatecznym zniknięciem tak jak kiedyś miało to miejsce z Bizonem. Nie znasz szcegółów transakcji więc lepiej nie zabieraj głosu w tym temacie bo nie masz o tym zielonego pojęcia. To Bumar sprzedawał ciągniki i zaakceptował ceny proponowane przez POL-MOT - widocznie im się opłacało - Spółka Skarbu Państwa sprzedająca wyroby ze stratą - fantasmagoria kolego :D

2 Wystawienia do wiatru byłych dostawców Ursusa,

 

Każdy z dostawców do zakładów w Warszawie dostał szansę złożenia oferty na dostawy kooperacyjne do nowych zakładów Ursusa w Lublinie. 90% z nich nie spełniało norm jakościowych i ich ceny były średnio o 30% wyższe od rynkowych. Można powiedzieć, że kompletne dno m.in. stąd brała się słaba jakość ciągników Ursus w ostatnich latach - kooperanci do niczego. Tych 10% którzy spełniają wysokie wymogi jakościowe i oferują rozsądne ceny nadal współpracują z nowym Ursusem. Jeśli ty kolego kędziorek produkowałeś tandete na z cenami z kosmosu to się nie dziw, że zostałeś odpalony. Firma POL-MOT chce produkować porządne wyroby.

 

3 Wystawienia do wiatru ostatnich klientów Ursusa, ostatnie ciągniki montowane z ,,marchwi,, to złom wart tyle ile waży a POL-MŁOT bezczelnie nie chce ich naprawić czekając aż gwarancja minie.

 

Kolejna wierutna bzdura. Wraz z przejęciem Ursusa POL-MOT Warfama przejęła na siebie cały ciężar napraw gwarancyjnych maszyn sprzedanych, które zostały wyprodukowane w Warszawie. Z tego co wiem koszty obsługi posprzedażnej wyrobów sprzedanych przed 06.2011 sięga już kilku milonów i żaden klient nie został odprawiony z kwitkiem. Wiem też, że dział prawny WFM pracuje intensywnie nad wytruciem rozpowszechniania tego rodzaju oszczerstw nie mających nic wspólnego z rzeczywistością a szkodzące bądź co bądź spółce publicznej notowanej na GPW. Manipulacja informacją czy coś takiego są na to paragrafy :)

 

4 Ciągłego wciskanie kitu chłopom, miały być tańsze ciągniki, będą droższe, miały być części renomowanych producentów jest dziadostwo z Turcji i wycofanie się z np przedniego mostu Carraro, wielki szum że produkcja w Lublinie została uruchomiona, podczas gdy tam nie ma warunków (na tej hali z której były zdjęcia) i widać że ciągniki przyjadą złożone a produkcja będzie ograniczała się do nałożenia maski i kabiny. Dobrze niech produkują w Turcji, rozumiem ekonomia ale niech nie robią cioty z polskiego chłopa i nie wciskają kitu że to polski ciągnik.

 

Kolejne nieprawdziwe i niesprawdzone przez Ciebie informacje. Nie było mowy o wycofaniu się z Carraro, ciągniki, które będą oferowane z linii montażowej będą nieporównywalne jakościowo z tymi które zjeżdżały z taśm w starych zakładach. Odlewy skrzyń MF będą produkowane w najnowszej w europie odlewni i składane w fabryce która jest wyposażona w najnowoczaśniejsze centra obróbcze, której klientami są takie tuzy jak GM, Fiat, Ford a z rolniczych Perkins (odlewy bloków silników 4-cylindrowych), Agco (transmisje dla Valtry i Massey'a).

 

5 Rzekomo już od dłuższego czasu jest uruchomiona produkcja 11024, gówno prawda, nie złożyli jeszcze nawet jednego (w Kielcach były ciągniki złożone jeszcze w Warszawie)

Znów bredzisz, 11024, które zostały wyprodukowane w Lublinie zostały wszystkie wyprzedane jak świerze bułeczki montaż nowych partii trwa w najlepsze, na potrzeby targów faktycznie wykorzystano ciągniki na bazie transmisji wyprodukowanej w Warszawie, służą jako wzorce i nie są do sprzedania. POL-MOT liczy koszty i nie pcha się w niepotrzebe mrożenie kapitału na potzrby cyrku targowego.

 

6 Sprzedawanie chińczyka 5034 pod marką Ursus

Jest to oferta przejściowa. Niestety projekt 3704, który rzekomo twierdzisz, że był gotowy nadawał się tylko do śmieci. Nie rentowny wyrób o wątpliwej jakości z bazą kooperantów dobranych na pewno nie poprzez kryteria rynkowe.

Z tego co ja wiem w drugie części roku na rynku zadebiutuje pod marką Ursus nowy ciągniczek w tej klasie na bazie oryginalnej transmisji cararro 4x4 z oryginalnym silnikiem perkinsa. Chińczykami jest zapłniana luka po megazajebistym projekcie 3704, który był wart tyle co nic. Chory wytwór dyletantów z ul. Posagu 7 Panien...

 

7 Nie wiem czy zwróciliście uwagę ale dla mnie te maski pod względem praktycznym nie są najlepsze, po pierwsze strasznie delikatne, po drugie zupełnie niedopasowane do silnika, co widać najlepiej z kabiny.

To jest Twoje subiektywne zdanie - jak my wszyscy masz prawo je mieć. Moim zdaniem projekty masek z Warszawy to kompletna kompromitacja i pośmiewisko. Spóśćmy zasłonę milczenia na tamte "twory".

 

Był już gotowy projekt 3704 ( sadownika 4x4) czemu nie uruchomili jego produkcji tylko wolą sprzedawać chińczyka?

j/w projekt bez ładu i składu kompletnie nie rentowny i opłacalny tylko i wyłącznie dla kooperantów.

 

Nie wiem czy Ty byś się cieszył gdyby np sprzedali Twój ulubiony browar produkujący Dębowe Mocne za 1 zł i zaczęli sprzedawać piwo przywożone z Chin pod marką Dębowe Mocne wersja H i jeszcze do tego Ci wmawiali że jest ono produkowane na podstawie staropolskiej receptury, z polskiego chmielu i jęczmienia w polskim browarze a tak naprawdę rola polaków ograniczałaby się do rozwiezienia po sklepach. ( to mój ulubiony browar :D )

 

To już zajechałeś takim bełkotem, Wrzodak bardzo podobnie bredził...

 

 

Wypraszam sobie pomawianie mnie o to że mam związek z kimś z złodziejskiej ekipy rządzącej na końcu Ursusem.

No to jesteś kooperant, który nie pasuje do nowych wyrobów Ursusa.

 

Poprę POL-MOTa jeśli dotrzymają chociaż jednego danego słowa lub zaczną robić coś w celu odbudowy marki.

Podejrzewam, że oni mają w d*pie Twoje poparcie i nic ich gościu nie obchodzisz, za to dla ich prawników jesteś łakomym kąskiem :)


POLSKA dla POLSKICH PRODUKTÓW - CZESI WON Z POLSKI !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Czytając wypowiedź demolki mam wrażenie że jest to włąśnie wypowiedź jakiegoś prawnika z Warfamy... No cóż taka jest ich rola... Ja napisze tylko tyle... zróbcie porządny Polski traktor i nikogo nie trzeba będzie straszyć prawnikami i innymi rzeczami a wyrób sam się zareklamuje... zresztą chyba to już jest po jabłkach w sprzedaży ciągników... kto miał kupić kupił... i w niesprawdzone choćby najlepsze sprzęty pchał się nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

I do tego do tej pory wypowiadał się wyłącznie w tym temacie - ewidentnie jest z Warfamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojnest    2

Cieszę się że Pol-Mot odbudowuje markę ,,Ursus", ciągniki są składane w Polsce, Warfama chce zwiększyć za kilka lat produkcję do 5000 ciągników rocznie i gdyby importowała je i tylko oklejała i wykańczała w Polsce to nie byłoby to możliwe, nie należy tak źle oceniać tej firmy(nowe Ursusy są tańsze).

Inna sprawa że przekręt był na 100% przy przejmowaniu spółki Ursus Sp.z O.o, ewentualnie jest możliwość że to kwestia wrodzonego kretynizmu dyrektorów z Bumaru to co oni robią w innych spółkach(likwidacja zakładów, mnożenie stanowisk kierowniczych, zwalnianie ludzi) powinno zostać zbadane przez urząd do tego powołany.

Nie trzeba pisać że Bumar sprzedał Ursus żeby tereny sprzedać deweloperowi bo to akurat jest nieprawda, według planu zagospodarowania przestrzennego tych terenów jest tam miejsce na przemysł, zresztą tylko masochista chciałby mieć mieszkanie otoczone przez kominy fabryczne.

Na pocieszenie dodam - wiem że Warfama niedawno zatrudniła kilkunastu pracowników z Ursusa a już od dłuszego czasu w Pol-Mocie pracuje kilku(może więcej) byłych(jeszcze w PRL i latach 90-tych) ważnych pracowników Ursusa.

Warfama również zatrudniła zwycięzce konkursu na design nowych Ursusów ogłoszonego jeszcze za czasów prezesa Słonowskiego.

 

Więc patrzę optymistycznie w przyszłość... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No to patrzenie optymistyczne w przysłość już jest.Co jak co to to są produkty warfamy-Nowy katalog ciągników i maszyn.:

 

http://ursus.com.pl/ursus_katalog_2012/ Znaleziony przypadkiem szukając zagadnienia "baseny Szczecin"...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj