adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Piteriiv    82

kolego japycz17 a może Ty powiesz kiedy będą te zmodernizowane Ursusy z przekładnią 16x16, bo ja nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi tylko obietnice które nie pokrywają się z rzeczywistością a czekam na ciągnik 11034 a tu kicha moje zobowiązania dobiegają końca. z kilka miesięcy z kończy się prow i tylko jednostki będą mogły sobie kupić ciągnik - no chyba że " Pan prezes Zarajczyk" przedłuży program albo zacznie rozdawać za pół darmo. jeszcze jedno - cena miała być konkurencyjna a tu się okazuje że za przestarzała skrzynie i technologie made in turcja chca ponad 140 tys zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53
Napisano (edytowany)

Panowie bez narwów :huh: Nie potrafię odpowiedzieć na to kiedy będą skrzynie 16x16, czytałem pewien artykuł (nie mogę go w tej chwili znaleźć),w którym był wywiad z prezesem, i w którymm mówił, że do ciągników na bazie Masseya Fergusona mają zamiar montować udoskonalone skrzynie (nie wiem jakiego producenta). Że zależy im na tym, żeby kontynuować montaż ciągników na tej konstrukcj, ponieważ jest sprawdzona i trwała jednocześnie unowocześniona z zachowaniem prostoy. Części przejęte od Bumaru przecież muszą gdzieś wsadzić? Dlatego też w pierwszym etapie produkcji w Lublinie zaczęto montaż z tych że części typu skrzynia 12x4.

Tu macie artykuł, w którym jest mowa o ciągnikach na bazie MF i modernizacji http://www.parkiet.c...owa-emisja.html

Artykułu ze skrzyniami nie moge znależć, ale chyba był to "farmer" czy jakiś inny portal rolniczy :blink:

Panowie cierpliwości, poczekajmy do Agro Tech 2012, może wtedy wszystko sie wyjaśni, ja mam zamiar tam być, więć się wypytam co i jak :D

A tu jeszcze pare fotek z rozpoczęcia produkcji http://www.polskatimes.pl/artykul/485485,produkcja-ursusow-w-lublinie-oficjalnie-rozpoczeta,2,7,id,t,sm,sg.html#galeria-material

Edytowano przez japycz17

Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83
Napisano (edytowany)

Widzisz kolego japycz17 chodzi o to że za bardzo wierzysz w to co mówi Zajarczyk.

 

Moje spostrzeżenia są takie:

- miały być części renomowanych producentów a tym czasem wycofali się z Carraro (przedni most) a poszli w Hattat (skrzynia i cała d*pa)

- miał być ciągnik 110 KM czyli 11024 ( U 8024) za 140 tys mamy Pol-mota z nalepką Ursusa 100 koni za 150 tyś

- produkcja 11024 już niby trwa trochę czasu (od 20 grudnia), jeśli produkują to powinni minimum 2 dziennie składać a jeszcze nikt nie widział tego ciągnika u żadnego dilera ani nawet SalonUrsus nie ma go w ofercie, to co oni z nimi robią magazynują czy składają i rozkładają w kółko.

- ciągniki miały być unowocześniane a oni ściągają chińczyka i dają mu znak Ursusa ( nie było by to takie denerwujące gdyby nie fakt że w Warszawie mieli już projekt sadownika 4x4 3704 )

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A czy Pol-Mot wykupił oprócz praw do marki dokumentację techniczną na te "prototypy" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83
Napisano (edytowany)

Pol-mot przejął całą dokumentację techniczną, ciągników dawniej produkowanych, obecnie i prototypów.

 

Haha podoba mi się artykuł z tego linku japycza17 http://www.polskatimes.pl/artykul/485485,produkcja-ursusow-w-lublinie-oficjalnie-rozpoczeta,2,9,id,t,sm,sg.html#galeria-material

 

''W porównaniu z pierwowzorem Ursus mocno się zmienił. Przeszklona kabina zapewnia lepszą widoczność. Ułatwiony jest też dostęp do silnika maszyny. Prace przy produkcji nowego Ursusa znalazło ok. 100 osób. ''

 

Kabina została dokładnie ta sama co wcześniej, dostęp do silnika jest też identyczny a pracę w Warszawie straciło ponad 200 osób

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131
Napisano (edytowany)

Panowie, chciałbym a by Ursus się wreszcie rozwinął, wybił dlatego nie dziwcie się mojemu rozgoryczeniu.

 

 

Ursus nie produkuje zadnych ciągników, Ursus montuje (ma zamiar montować) ciągniki innych producentów.

Wszystkie wypowiedzi na temat "produkcji" należy traktować jako PR. Strategię.

ursus kupił od Ursusa warszawskiego 59 traktorów, http://motoryzacja.w...3520_1_0_0.html gdzie one są? Ktoś zna odpowiedz na to pytanie?

 

Czy tak wygląda linia produkcyjna????

4ef09a3879c83_p.jpg

 

4ef09a07cee57_p.jpg

 

U siebie w garażu mam bardziej profesjonalny warsztat.

 

 

 

Nie wiem o jakich traktorach związanych z Masseyem Fergusonem mowa w powyzszych postach, może ktoś na ten temat podać więcej informacji?

 

http://www.agrofoto.pl...rsus,26538.html

 

Bardzo się zawiodłem na nowym ursusie.

Edytowano przez PanAres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

Zgadza się, nie jestem zapatrzony ślepo w wizję rozwojową Ursus, ale mam cichą nadzieję, że zrealizują choć w 50% swoich planów. Mi też osobiści się nie podoba, że Warfama mota opinią publiczną w lewo i prawo. Dokładnie, w tych artykułach siana jest pewnego rodzaju propaganda, jak z tymi kabinami, ale te teksty pisane są przez mieszczuchów dla miastowych, którzy nie mają bladego pojęcia co się dzieje w przemyśle rolniczym. Dla nich liczy się to, że nareszcie W Lublinie coś się dzieje, odradza się motoryzacja itp.

Pożyjemy, zobaczymy xD


Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131
Napisano (edytowany)

Życze tego sobie i wszystkim fanom starego, solidnego ursusa.

 

Ale pokażmy obecnemu zarządowi, że nie tędy droga a przedewszystkim nie dajmy sobą manipulować przez speców od marketingu i PR-u.

 

2 nawet ciekawe filmiki z bumarowskiej "hali mostów", polecam...

 

http://www.tvnwarszawa.pl/archiwum/6265,program.html

Edytowano przez PanAres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
craft    7
Napisano (edytowany)
Zetor wróci do produkcji ciągników o mocy 50-70 KM.W Majorach montowane będą silniki Perkinsa i John Deera.

 

Dobre wieści ze strony konkurencji. Tzn dla Ursusa dobre, bo dla nich już mniej. Prezynajmniej drugie zdanie.

I kończy się "legenda" Zetora co sam sobie silniki produkuje, wiedziałem, że na dłuższą metę nie dadzą rady, nie będzie im tak łatwo utrzymać konkurencyjnej ceny. A Wy narzekacie ze Ursus sam silników nie robi, a kto szisiaj robi. Zeby tylko Ursus stopniowo wprowadzał swoje elementy konstrukcji ( kabiny , skrzynie) a Zetor niedługo we wszystkich seriach bedzie musial silniki kupowac, bo normy coraz ostrzejsze. I wtedy Ursus może spokojnie konkurować z Zetorem

Edytowano przez craft

Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Nie mów hop zanim nie przeskoczysz bo te informacje o powrocie Majora zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jedyne potwierdzone informacje jakie udało mi się uzyskać od Czechów to że będzie powrót ale dokładnych informacji nikt nie chce udzielić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

Pytanie do Salon-Ursus:

 

Czy w salonie w głownie będą oferowane części do starej gwardii (czyt. c-330, c-360) oraz czy będą dostępne jakieś gadżety z logiem Ursusa?


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

Jedno slowo cisnie mi sie na usta K...a to w Turcji mozna ,a u nas nie co za kraj, z najwiekszej fabryki ciagnikow w Europie zostal tylko znaczek przyklejany na ciagniki produkowane w Turcji, mu tylko potrafimy wszysko roz....walic ,ide spac zdenerwowales mnie tym filmem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5
Napisano (edytowany)

A na terenie największej odlewni (należącej do Ursusa) w Lublinie na ul. Metalurgicznej jest tylko kupa gruzu (wyglada to jak Warszawa po II Wojnie Światowej)

Kilka informacji abyście sobie wyobrazili jak potężny był to zakład:

"110 tys. ton stali użyto do budowy konstrukcji hali odlewni – można by z niej wybudować w Lublinie 11 wież Eiffla.

12 ha gruntu zajmuje hala w rzucie poziomym – to niemal tyle samo ile ma Ogród Saski.

21 ha liczy powierzchnia podłóg dwóch kondygnacji hali odlewni – to odpowiednik niemal 11 placów Litewskich.

Prąd dostarczany do odlewni pokryłby dwa razy zapotrzebowanie energetyczne całego Lublina."

 

P.S. Wszędzię się opłaca tylko nie w Polsce

Edytowano przez pawelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

mekiss- dobranoc :rolleyes: Taka prawda, Solidarność pozwoliła na masowe prywatyzacje zakładów państwowych byle komu i teraz mamy tego efekty. Ale co tam, przecież Donaldzik naobiecywał, a głupi naród wybrał :huh: Będzie lepiej? :( (pytanie retoryczne)


Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzipet    0

panowie ministrem gospodarki w tym i poprzednim rzadzie jest nie kto iny jak rolnik rodem z PSL pan waldus pawlak i to on jest odpowiedzialny za te farse zwana sprzedaż ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A to Donaldinho był premierem jak bumar wykupił ursusa?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Co myślicie o tej maszynce? Moim zdaniem cena przystępna.. Jakk na średnie gospodarstwo to w sam raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Był ktoś na tym otwarciu jeszcze ??Jak tak to , jak było ??I jak oceniacie szanse tej firmy na sukces??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałbym a by Ursus się wreszcie rozwinął, wybił dlatego nie dziwcie się mojemu rozgoryczeniu.

 

 

Ursus nie produkuje zadnych ciągników, Ursus montuje (ma zamiar montować) ciągniki innych producentów.

Wszystkie wypowiedzi na temat "produkcji" należy traktować jako PR. Strategię.

ursus kupił od Ursusa warszawskiego 59 traktorów, http://motoryzacja.w...3520_1_0_0.html gdzie one są? Ktoś zna odpowiedz na to pytanie?

 

Czy tak wygląda linia produkcyjna????

4ef09a3879c83_p.jpg

 

4ef09a07cee57_p.jpg

 

U siebie w garażu mam bardziej profesjonalny warsztat.

 

 

 

Nie wiem o jakich traktorach związanych z Masseyem Fergusonem mowa w powyzszych postach, może ktoś na ten temat podać więcej informacji?

 

http://www.agrofoto.pl...rsus,26538.html

 

Bardzo się zawiodłem na nowym ursusie.

 

Identycznie wyglądają hale gdzie Pronar swoje ciągniki składa, wiem bo widziałem ten zakład, ale nie mam fotek, ponieważ bez zgody zarządu nie można było zdjęć robić. :( W Pronarze gorszy bałagan na hali, tu na fotkach lepszy porządek widać. :) Widocznie wszystkie montownie tak wyglądają.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SalonUrsus    0

Witamy wszystkich.

Kilka fotek z otwarcia znajdziecie na stronie Głowna : http://www.glowno.pl/info.php?idd=21311

 

Wrzucimy dzisiaj na naszą stronę trochę fotek. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania muszę powiedzieć i nie mieliśmy za wiele czasu na fotografowanie. Jezeli ktoś robił zdjęcia to będziemy wdzięczni za podesłanie (biuro@ursus-salon.pl).

Przez weekend odwiedziło nas ponad 150 osób. Bardzo nam miło z tego powodu i cieszymy się, że usłyszeliśmy wiele pozytywnych rzeczy o salonie. Zanotowaliśmy też trochę uwag i sugesti. Weźmiemy je pod uwagę i przekażemy także dalej do fabryki.

 

Trochę osób wróciło do domu z fajnymi nagrodami wygranymi w konkursie. Musimy przyznać, że wiedza niektórych osób nam naprawdę zaimponowała i nagrody były zasłużone :).

Pozdrawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj