adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

M4t3usz    31

A tak plakales na poczatku tematu, nie brales tego pod uwage? Moge sadzic ze zalozyles temat by napic sobie postow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek145    0

Następny artykuł

 

 

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/ursus-modernizowany,33455.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Sorki ale co promujesz tym prosiakiem - polski żywiec, bo nie widać skąd on pochodzi? :P

Ursus był kiedyś brany pod uwagę ale w mojej okolicy pracuje tego sporo również i tych nowszych i niestety im nowszy tym jakość wręcz fatalna.

Co do linku wyżej to ciekawi mnie ile na takim gotowym ciągniku zarobi jego ostateczny monter w tym wypadku Pol-Mot a ile dostawca podzespołów - Turecki Hattat.

@FanUrsusa nami kierowało w tym wypadku podobne przekonanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMOxD11    10

Powiedzcie mi w końcu ile ten ursus 11034 będzie kosztował w standardzie bo nie chce mi się przewijać 149 stron ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Gdzieś padła cena chyba 189tys brutto ze skrzynią 40+40, EHR, klimą itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

11024 cena 117tyś. netto (+ 8%rabatu)= 107,7 tyś netto. Cena katalogowa wg. Agromy (bez klimy i EHR).


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Gdzieś padła cena chyba 189tys brutto ze skrzynią 40+40, EHR, klimą itp.

Wątpie żeby on tyle kosztował to pewnie ktoś powiedzial aby odprowadzic kogos od zakupu tego ciągnika.

 

A co do tego 11024 to cena nawet nie wysoka za 130-140 tyś to nawet dla mnie jest ciekawy,podkreślając ze nie ma on dużo elektroniki B)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Jeśli będzie taka cena , to myślę,że to jest dobra cena jak za 110 konny ciągnik z silnikiem Perkinsa, skrzynia jest jaka jest ale cena przynajmniej nie wysoka,

Ciekawe jakie są ceny opcji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Teraz nie pamiętam gdzie, czy na AF czy na PM czy gdzie, ale ktoś podawał taką cenę za 11034.

Jeżeli ciągnik z archaiczną przekładnią, bez klimy, rewersu, ehr kosztuje katalogowo 140tys, to dlaczego ciągnik z bajerami nie może kosztować więcej? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

według mnie 11034 będzie właśnie kosztował około 180-190 tys zł. tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal121    0

Chciałbym wiedzieć co się stało z ursusami piko mido forte bo niewiem czy są produkowane czy nie. Na stronie ursusa nic o nich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Na razie Ursus produkuje tylko 110 konnego Ursusa 11024 ,który podobno w styczniu ma być w sprzedaży.Na swojej stronie piszą ,że będą wkrótce poszerzać ofertę ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

W Warszawie już nic nie będą robić, pewnie na terenach dawnego ursusa powstaną apartamenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

No to dobrze że do lublina przenieśli bo jest kilka powodów. Jest lotnisko. Jest tańsza siła robocza bo inżynierowie są a robotników to nawet z Ukrainy. Mimo niezbyt zaawansowanych ciągników mogą być sprzedawane do Ukrainy, Białorusi, Litwy, Rosji i Słowacji, bo tam nie potrzeba im nie wiadomo czego. A jak fabryka blisko to części też blisko. Większość materiałów można by ściągać ze wschodu bo tam taniej. Ogólnie myślę że wyszło to na plus.Nawet konedata ma już zaktualizowane że ursus będzie produkował te nowe "niepolskie" ciągniki.

http://www.konedata.net/Traktorit/Ursus9024.htm

Edytowano przez FanUrsusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Człwoieku zanim cos napiszesz to zastanów sie nat sensem tej wypowiedzi??

Pracownicy z Ukrainy?? Mało to w Polsce wykwalifikowanych pracowników??

W Lublinie nie ma lotniska!! Lotnisko będzie za 2lata i nie w Lublinie tylko w Świdniku.

No faktycznie gdyby produkcja była w Warszawie a nie w Lublinie kraje Europy Wschodniej nie kupowałyby Polskich ciagników (wkońcu 200km to strasznie duża droga)

"materiały ze wschodu"?? genialny pomysł wkoncu można by było kogoś wysłać na Ukraine żeby przywiózł kilka wierteł, tarcze do szlifowania, komplet kluczy i ze 200kg jakiejs stali. :lol:. Wiesz wogle jak przebiega proces produkcji?? Wiekszośc narzedzi do maszyn jest robiona na zamówienie (typu wiertła, frezy przeciagarki dłutownice oraz ściernice) kosztuja o wiele razy więcej niz te które mozna nabyc w sklepach. Muszą byc one wykonane z odpowiedniej jakości stali i być bartdzo dokładnie wykonane. Tak samo jest ze stala, myslisz że tacy producenci Ciagników czy samochodów jada sobei an skłądnice i kupuja byylejaka stal?? ona też ma miec odpowiednei parametry wytrzymałosciowe i skąłd chemiczny.

Człowieku jesli moge prosić nie wypowaiadaj sie na tym forum bo nie masz zielonego pojecia o tym o czym piszesz już raz napisałeś jakies brednie że w 2miesiace konstruktorzy zaprojektowaliby cały ciągnik. a teraz piszesz głupoty o montażu, czesciach i pracowanaikach z Ukrainy.

 

panuj nad emocjami następnym razem

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Kolego powyżej, może TY powinieneś spakować zabawki i wrócić do piaskownicy?

 

 

Koszty związane z jakąkolwiek produkcją, mogą być niższe w omawianym zestawieniu miast Lublin - Warszawa, ze wskazaniem na Lublin. Jednocześnie nie musi się to przełożyć na cenę finalną produktu.

Nadto, Warfama nie miała wyboru, musiała przenieść produkcję, ponieważ ze względu na atrakcyjność gruntów, Grupa Bumar nie miała zamiaru się ich wyzbywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Moze i koszty sa nizsze niz w Warszawie ale denerwuje mnie jak ktoś "gada jak w gorączce" zupełnie bez sensu i zielonego pojecia nie ma na ten temat...

Po prostu aż mi sie coś robi jak czytam takie głupoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Większość procesów technologicznych można przeprowadzać na Ukrainie, czytaj produkować części zamienne. A 200KM to może mało ale to już co innego. A lotnisko się buduje. A co do ukrainców to znam ludzi którzy za 1tyś zł pracuję 30dni x 8godzin. Mają wyżywienie i zakwaterowanie. Nie są to żadne luksusy, a zazwyczaj ci ukraincy są jakimiś technikami rolnictwa czy weterynarzami. Przyjedz w okolice Podkarpackiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Nie bedę nigdzie jeździł bo w moich okolicach też sa pracownicy sezonowi z UA. Życze Ci aby za pare lat jek będziesz szukał pracy w swoim regionie nikt nie dał ci tych "1000zł za pracę 30 dni po 8 godzin na dobę" Wtedy porozmawiamy, przekonasz sie co to znaczy pracować za parę groszy...

I co się dziwić rządowi że nie szanuje zwykłego przeciętnego Kowalskiego skoro zwykły szary człowiek nie ma szacunku dla drugiego człowieka.

Skoro chcecie robić za "białego murzyna" (nie obrażając ludzi innego koloru skóry) w Niemczech czy Wielkiej Brytanii to sciagajcie tutaj ludzi z Ukrainy Litwy Białorusi itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Im to pasuje bo za to kupują sobie wiele rzeczy. A to nie jest jakieś nie wiadomo co tylko pracownik robi z bydłem czytaj przygania stado, poi, i niekiedy doi. A resztę dnia to jakaś jazda jakiś remont. Jakby porównać ile pracuje to wychodzi że połowę tego co pracownik na budowie. Więc źle nie jest. A im to pasuje. Przyjeżdzają takie młodziki po 20lat w 5,6 zazwyczaj jacyś koledzy i robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Zastanów sie o czym mówisz!! Przeganianie bydła to nie praca w fabryce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka    40

Zastanów sie o czym mówisz!! Przeganianie bydła to nie praca w fabryce...

 

Pawelu skończ już, bo jak czytam te twoje wypociny to mi się płakać chce. Zielonego pojęcia nie masz o czym piszesz i karcisz ludzi za poglądy.

Czemu ty nie kupiłeś Ursusa - był prztarg - na pewno mistrzu dalej byś produkował w Warszawie i generalnie byłbyś debeściak. Czy może za wąski jesteś i tylko napinkę internetową uskuteczniasz?

Żal d*pę ściska.


POLSKA dla POLSKICH PRODUKTÓW - CZESI WON Z POLSKI !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Chyba twoją ściska... pracuje w przemyśle i wiem co i jak. a ty widocznie również 11-letni rolnik :) który gów** wie o życiu.

Edytowano przez pawelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj