adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

demolka    40

Pojęcia nie masz o czym piszesz. A z tego co ja wiem to w wynik próby współpracy z IMT (serbski odpowiednik Ursusa) w 2007 roku kiedy Pol--mot chciał ich kupić. jaki jest twój cel wrzucania takich smrodów bez sprawdzenia - obciągara związkowa bez eteatu jesteś czy co? Nie rozumiem kolesi co są gołodupce nic w życiu konstruktywnego nie osiągneli i próbują jechać i oczerniać polskie firmy takie jak warfama, które wyłożyły grube bańki na ratowanie trupa, który został doszczętnie ogołocony przez dyletantów z bumaru i skarbu państwa. Myslisz ze sobie walniesz avatara ursus fc i jesteś wyrocznia. piczy klak bez wyobraźni jesteś i tyle.

1.Nie cytuj poprzedniego posta

2.Wyhamuj z obrażaniem innych

Edytowano przez krolikNH

POLSKA dla POLSKICH PRODUKTÓW - CZESI WON Z POLSKI !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian0218    17

...jaki jest twój cel wrzucania takich smrodów bez sprawdzenia - obciągara związkowa bez eteatu jesteś czy co?...

 

Tym postem uświadomiłeś mi kim naprawdę jesteś.Bravo ! :lol:

Może masz jakieś problemy? Tata cię biję czy mama cie nie kocha? a może masz nie po kolei w głowie i narażasz się na % . Takie zachowanie nie powinno być tolerowane!Resztę przemilczę bo i mi się oberwie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikld    0

Jak myślicie jaka była by cena 11034 bez dodatków i ciekawe czy bez gwarancji by dawali jak poniżej 100.000 to dużo chętnych by było :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Eee takie tanie nie będą ale jak to wszystko co jest + skrzynia 12/12 to można by dać z 120tyś i już i jest bardzo tanio. Max 140 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Kolego demolka twoje posty są tak oczywiste że chyba każdy wie jaką rolę tu masz odegrać.

 

Taka jest prawda że POL-MOT nie ma własnego zespołu konstruktorów którzy mieliby przynajmniej minimalną wiedzę o konstruowaniu ciągników i dlatego firma kupuje gotowe chińskie albo tureckie ciągniki a w swoich zakładach nakładają na nie tylko maski z logiem Ursusa albo pol-motu i kabiny.

Zobacz sobie jaki kit chcą ludziom wcisnąć cytat ze strony Warfamy ,,W trakcie Agro Show odbywających się w Bednarach można obejrzeć gamę ciągników oraz maszyn wystawianych pod brendem Ursusa. Obecne Ursusy w porównaniu do wcześniejszych modeli zostały dopracowane w najdrobniejszych szczegółach''

Jak wszyscy wiedzą zostały zmienione tylko maski :/ nic innego.

 

Co do wkładu...jak do tej pory to przy pomocy gigantycznego przekrętu przejęli prawie za darmo Ursusa i ich ciągniki po cenie złomu, ot wielki wkład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

1 Trochę ponad 8 mln za znaki towarowe, chyba każdy myślący wie że są więcej warte

2 Kwota 4 800 000 za 59 ciągników daje około 81 000 za jeden ciągnik, sadownik kosztował 100 tys ciężki 1674 kosztował ponad 200 tyś, jak dla mnie po cenie złomu je sprzedali

3 Łącznie chyba 13-15 mln za wszystko zapłacili a Ursus ma dostać 12 mln z unii dotacji :D

4 Koncern AGCO również był zainteresowany kupnem Ursusa (przy zachowaniu produkcji w Warszawie i 2-3razy większej cenie ) niestety nie został rozważony

 

Może coś pominąłem albo zwyczajnie o czymś nie wiem to może ktoś dopowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Skąd te doniesienia o AGCO, z tego co mi wiadomo to interesowali się oni Ursusem ale było to chyba z 15 lat temu :blink:

"Oryginalne" części zamienne Ursus będą produkowane przez Zakład Produkcyjno-Handlowy ROL-MAR Andrzej Markowski http://warfama.pl/Aktualnosci/Oryginalne-czesci-URSUS-w-dobrych-sklepach

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

Ostatnio piastę pompy wody do 330 od nich kupiłem. Z 4 otworów na wentylator pasował 1, pod reszte trzeba było podpiłować wiatrak..... <_<


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Nie rozumiem po co ten atak na mnie i porównywanie mojej osoby do Macierewicza, lepiej wytłumacz dlaczego są to brednie a nie rzucaj pustych słów na wiatr. Moim zdaniem lepiej w takim piśmie niż w Wybiórczej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

chłopaki dajcie już spokój z tym jadem. jeden czyta gazete polską a drugi wyborczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

http://otomoto.pl/polmot-ursus-5014-i-A112265.html

No ale 66tyś, dużo? Jak się domyślam to cena może spaść po upustach teraz do 60tyś. No ale po kilku miesiącach do 50tyś. Odlicz wat i masz +- 40tyś. Za nowy ciągnik. To za zachodniego byś miał takie dwa. Takie ceny to ja rozumiem. Ma kilka plusów: cena, 4x4, prosta skrzynia, nowy, silnik perkins, skrzynia 8/8, udźwig 1500kg, dwie prędkości WOM, 4cyl. No czego więcej? Można dodawać ale po co? To przecież w zupełności wystarczy dla takiego ciągnika a już minimum ma. Bo potem rośnie już cena tylko a osiągi te same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

kierownica jak w "cienko-cienko" albo w "sejciento'':D cena niezla ale cos mi sie wydaje ze za tym idzie jakosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Cena w ogłoszeniu to cena netto!!! Z watem wychodzi około 82000 zł. Szału nie ma :(


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

No dokładnie netto. Kurcze jakoś takiego wizulanego wyglądu nie ma jak dla mnie :huh: i chodzi mi tylko i wyłącznie o wygląd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

Powiedzmy sobie szczerze Warfarma nie jest w stanie udźwignąć ciężaru Ursusa, nawet zakładanie masek słabo im wychodzi, minęło już kilka miesięcy od przejęcia i nie zrobili nic, moim skromnym zdaniem jeśli ktoś kupi ciągnik od nich to nieźle wtopi bo już coraz głośniej mówi się o tym, że Warfarma będzie zmuszona sprzedać nazwę Ursus bo to jedyna opcja żeby uratować zainwestowane pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Ten traktor połowy tej ceny nie jest wart polmot jak tak będzie tworzył to torba i kij nic więcej nie czeka taką fabrykę. Co z tych 50 koni jak tam nie widać ani jednego elementu który taką moc może przenieść przednia oś jak od UZA-a tylne cięgła jak harfa. Taki ciągnik powinien dać radę 50 ha obrobić a ten na takiego nie wygląda jedynie skrzynki puste do sadu wywieźć albo worki na liście bo pełnym na pewno nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

50ha? To pewnie c-330 robisz na 30ha? No żal, c-330 max to 10ha a c-360 to 15ha jak jest sam. Jeśli cena netto to była to ok. No to za kilka miesięcy taki za 55tyś netto by opylił. Nie którzy to mają wyobrażenia z kosmosu. Do 50ha jak ciężkie ziemie to 150KM to minimum a jak lżejsze to 120KM, obydwa + 80KM i 50KM. Znajdzie mi opinię że coś wam się podoba z ursusa. Jedni płakali że okropne agrobisy, drudzy ze skrzynia, trzeci że zlikwidowali wytwórnię i była tylko montownia, później płakaliście że licencje bierze z MF i Landini później że maski w midach złe że ceny za wysokie, teraz że coś powoli robią to wszystko źle że przekręt i ciul wie co. Wiecie co to mózg? Jak wiecie to zacznijcie go używać. A w ogóle to ten ciągnik jest do sadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

człowieku ogarnij się... niektórzy są tak zaślepieni że nawet jakby ciągniki były z najgorszego szajsu to będą go bronić "bo nazywa się ursus". Właśnie za to zapłaciła Warfama Buamrowi... Ten ciągnik to czysta chinszczyzna nie ma zadnego związku ani z tradycją ani produkcją Ursusa. Jedyne co ma to nazwa "Ursus" ( w tym wydaniu jeszcze Warfama)... Warfama dała Bumarowi +/- 15 milionów za markę ciekawe kiedy oni to sobie odbiją... dla mnie jest to posunięcie bez sensu.. równie dobrze "tą" chińszczyznę mogli sprzedawać pod marką pol-mot albo jakąkolwiek inną... Co innego gdyby przejęli chociaż technologię i projektantów to na tej podstawie mogliby zbudować zespół ludzi którzy by zaczęli tworzyć konstrukcje od podstaw a nie tylko nalepiać nalepki "made in ursus"... To już chyba koniec Ursusa firmy z 100 letnią tradycją... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

ja wiele razy pisałem pozytywne opinie ale nie tym razem, ciekawe czy chociaż sprawdzili w tym sadowniku czy wał przedniego napędu nie wadzi o filtr oleju przy przechyle bo wygląda to podejrzanie :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Mi tam lata co wymyśli Ursus (mam nick jaki mam bo 1 raz jechałem ciągnikiem a była to c-360 i zostało) a wy tak jedziecie na mnie jak na psa. Projektantów to co za problem zatrudnić, myślę że 20projektantów za 3miechy zrobiło by ciągnik, podpatrując dobre rozwiązania + swoje pomysły. Znajdź mi że ten mały ursus jest chiński! A wy jeszcze mówicie że wszystkie nowe Pol-moty ursus są azjatyckie. Więc azjatą powinien być jeszcze farmtrac, stary pol-mot H, pronar, bo mają te same serducha, zn PERKINSA 1104D mają one też i nikt im nic nie gada. 15mln to niech rocznie wyprodukują 1000 ciągników, na każdym zarobią 10tyś to przez 15lat to się im spłaci. A przecież oni więcej mogą produkować, znacznie więcej, a jeszcze oni kasę otrzymają za wszystkie sprzęty ze znaczkiem ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

1000 ciągników rocznie?! widzę że masz fantazje:p nawet 100 projektantów ale bez lat doświadczeń nie da się zbudować dobrego ciągnika nawet kopia wyjdzie do bani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@FanUrsusa weź się chłopcze ogarnij trochę bo sam piszesz takie farmazony że ja pier...

W dzisiejszych czasach nie opłaca się zaprojektować ciągnika od podstaw tylko taniej wychodzi produkując go w typie SDK czyli składając z gotowych podzespołów. 20 projektantów w 3 msc - dobre sobie... :lol: Masz mózg - to zacznij go używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj