adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Matey    895

Radio Maryja to potęga ;) No ale nie róbmy juz OT bo zacznie sie dyskusja o radiach, potem o tv a potem jeszcze o policji :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67
No to na Ursusie ktoś postawił kreskę. Może to kupimy i sami porobimy Ursusy:

Linie do produkcji

Patrz pozycje 26-34

 

 

to teraz widzicie to właśnie są maszyny z czasów świetności ursusów :(:(:(;):(:(:(:D:(:(


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Poczekamy trochę to sie przekonamy, nie jestem zachwycony takim obrotem sprawy ale co można poradzić ? ...

 

W 100% POLSKI Ursus Zginol parę lat temu.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

miejmy nadzieje że ten uzel będzie produkować URSUS-y tak aby były one dość konkurencyjne jakościowo z markami zachodnimi ( technicznie a nie tylko cenowo )..........oby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasz kochany URSUSEK ciągle jechał na "by licencion" oprócz C-330 i serii U która nie wypaliła bo woleli M-Fa.Kto wie jak by teraz wyglądaly nowe ursusy.Uzel chciał ursusa ze względu na troszkę M-Fa podobnie jak Tafu.Słyszałem też ze Ursusem interesowalo sie CNH a potem doszlo Tafu,Uzel i Polmot. Niestety nie wybrali tego co chciałem...pewnie przez licencje MFa


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasz kochany URSUSEK ciągle jechał na "by licencion" oprócz C-330 i serii U która nie wypaliła bo woleli M-Fa.Kto wie jak by teraz wyglądaly nowe ursusy.Uzel chciał ursusa ze względu na troszkę M-Fa podobnie jak Tafu.Słyszałem też ze Ursusem interesowalo sie CNH a potem doszlo Tafu,Uzel i Polmot. Niestety nie wybrali tego co chciałem...pewnie przez licencje MFa

KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Znalezione na necie:

——— Baza firm ———

 

Ursus International Tractor

 

Forma prawna: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Numer KRS: 0000288873

Adres: ul. Traktorzystów 109

02-495 Warszawa

Wpis do Krajowego Rejestru Sądowego

Data wpisu: 2007-09-19

Sąd: Sąd rejonowy dla m. st. Warszawy, .. Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Adres: ul. Traktorzystów 109

02-495 Warszawa

Wspólnicy: Uzel Corporation N.V. - 999 udziałów/49,95 tys. zł

Kapitał zakładowy: 50000

Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu: zarząd

Upoważnienia organu: Prezes zarządu samodzielnie albo dwaj członkowie zarządu łącznie lub jeden członek zarządu łącznie z prokurentem.

Osoby wchodzące w skład organu reprezentacji: Hayati Kosoglu - członek zarządu

Belma Kirvangolu Altin - członek zarządu

Abdullah Akkus - członek zarządu

Statut:

 

* Sprzedaż hurtowa pojazdów mechanicznych

* Produkcja pojazdów mechanicznych przeznaczonych do przewozu towarów

* Produkcja nadwozi pojazdów mechanicznych; produkcja przyczep i naczep

* Obsługa i naprawa pojazdów mechanicznych

* Pozostała działalność związana z informatyką

* Sprzedaż hurtowa części i akcesoriów do pojazdów mechanicznych

* Sprzedaż detaliczna pojazdów mechanicznych

* Produkcja ciągników rolniczych

* Produkcja części i akcesoriów do pojazdów mechanicznych i ich silników

* Działalność rachunkowo-księgowa

* Sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów mechanicznych

* Reklama

* Prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie nauk technicznych

* Obsługa nieruchomości na własny rachunek

* PRODUKCJA POJAZDÓW MECHANICZNYCH, PRZYCZEP I NACZEP

* Badania i analizy techniczne

* Działalność usługowa w zakresie instalowania, naprawy i konserwacji maszyn rolniczych i leśnych

* Produkcja pozostałych maszyn dla rolnictwa i leśnictwa, z wyjątkiem działalności usługowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz256    0

Będą produkować przyczepy i naczepy:) mam nadzieje ze pod nazwą Ursus :P A jeśli chodzi o to "Produkcja pojazdów mechanicznych przeznaczonych do przewozu towarów" - czy to są traktory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

"Uzel kupił Ursusa

10 września 2007 roku turecki Uzel Corporation nabył 51% akcji Ursusa. Powstała spółka nosi teraz nazwę Ursus International Tractors. Jej szefowie chcą w ciągu dwóch lat odbudować pozycję marki Ursus na naszym rynku. Do 2009 r. w warszawskiej fabryce ma powstawać rocznie 7,5 tys. ciągników.

W zeszłym roku Ursus sprzedał 1500 traktorów.

 

uzel Ursus

Turecki Uzel Corporation nabył 51% akcji Ursusa i zamierza zainwestować w jego rozwój 75 mln zł.

 

 

Uzel Corporation produkuje rocznie 21 tys. ciągników. Powstają one na licencji Massey Ferguson. Możemy się więc spodziewać, że pod maskami nowych Ursusów montowane będą już niedługo silniki Perkinsa i podzespoły ze znakiem MF. Uzel Corporation ma zainwestować w modernizację ciągników Ursus 75 mln zł. (kp)"

 

Ja tyle znalazłem na necie.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Czyli prawdopodobnie ciągniki ciężkie produkowane na bazie UR II i UR IV nie bedą produkowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz256    0

Ale zawsze bedzie to Ursus, ludziom kojarzy sie ta marka z Polską, i w końcu będą bardziej nowoczesne te ciężke Ursusu. To jest optymistyczny punkt widzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Snuliśmy czarne myśli a tu nawet nawet sytuacja wygląda. I zauważcie że znów URSUS i MF i ciekaw jestem co to będą z przyczepy.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

No mnie też interesuje kwestia tych przyczep. Sprawa nie jest taka zła, kto wie może za kilka, kilkanaście lat kupie Ursusa.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Chciałbym zobaczyć taki zestaw Ursus jakis dajmy 200 Km + przyczepa 16/18 ton (tylko mnie się bardziej podobały żółte URSUSy niż te czerwone tylko ursus robił żółte ciągniki no jeszcze JCB ale to dopiero od niedawna)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Może w końcu wygląd Ursusów się zmieni..... Bo te maski co są teraz to porażka...

Niebyly takie zle. Ale mnie ciekawosc zżera co do cen i jakosci tych uzeli moze ktos wie cos na ten temat ???


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Nie wiem co do cen mam nadzieje że potanieją a nie pójdą jeszcze w górę . Co do masek to maski są fajne tylko od 1234 w górę bo te małe to porażka.I te skrzynie biegów brrrr... szybsze.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

O szybszych skrzyniach to raczej możemy zapomnieć :rolleyes: Według przepisów to w Polsce ciągnik ma ograniczenie prędkości do 30km/h.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj