adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Skoda jest własnością koncernu VW wiec powiedziałbym że Niemiecka :)

Zainteresuj się Kolego historia Ursusa przez te lata było dość dużo ciekawych pomysłów na światowym poziomie które nie wiadomo dlaczego nie wyszły z biura konstrukcyjnego...

Koledzy maja rację że to wina rządu ( a raczej rządów ) nie mówię że tylko tuska ale on też ma w tym duży udział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Nie wnikam czy to dobrze czy źle, ze to akurat POL-MOT przejął markę URSUS, ale na pewno produkcja w stolicy generuje spore koszta. Kiedyś nikt się z tym nie liczył i budowano ogromne zakłady- i ich wielkość nie generowała kosztów. Niestety w dobie kapitalizmu fabryki zajmujące wiele miejsca na niewłasnym terenie to generatory zadłużenia- grunty należą do gmin i gminy obciążają fabryki opłatami takimi samymi jak innych. W Jelczu Laskowicach nie opłacało się budować autobusów, nie było kasy na rozwój mimo ciekawych pomysłów, mało tego chodzi nawet po świecie plota, ze swego czasu z braku środków pocięto gotową już kratownicę prototypowego wozu przegubowego M185- no cóż, wielka szkoda ale gdy zakłady zajmują jakieś 80 hektarów? Kilkanaście kilometrów dalej we Wrocławiu na ul. Mydlanej Volvo produkuje do dziś autobusy na kilku czy kilkunastu hektarach. Jelcz także coś dziubie- jako JELCZ Komponenty w jednej hali z kawałkiem placu produkują dla wojska ciężarówki. Niestety ekonomia jest nieugięta-czasem trzeba coś oddać za grosze aby dalej istniało. Za złotówkę trzeba było oddać FSO dla VW czy innego producenta europejskiego- Czesi mają Skodę, Hiszpanie Seata, a Rumuni Dacię. My wpuściliśmy kiedyś do kraju Daewoo- zainwestowali w FSO potężne pieniądze, odpieprzyli fabrykę na zicher i zdechli- porobiliśmy trochę Lanosów i Matizów, trochę chevroletów i zdechło, w Lublinie jest już chyba piąty producent lublinka i honka(dobrze, że prywatny i nie trzeba do nich dokładać), a w dawnej fabryce Tarpana w pod Poznaniem niedawno świętowano chyba milionowego VW Caddy. Niestety nie umiemy się rządzić gdy nie wisi nad nami widmo osobistego bankructwa lub odpowiedzialności karnej. Czekamy aż nam ktoś da, to nic, ze straty generujemy- przecież robimy polski traktor, polski autobus czy inne cudo to dajcie nam dotacje. Jak się ma swoje, doszło się do czegoś samemu to jakoś wychodzi- Pronar chyba zaczynał od wożenia kibli czy pryszniców na wschód i zajął się montażem MTZ, a teraz ciągle do przodu( lepiej czy gorzej ale jak się patrzy na asortyment to widać różnicę w stosunku do Ursusa), Solaris chyba zaczynał od montowania Neoplanów, a teraz to marka sprzedająca autobusy w całej europie, a biorą się ostro za tramwaje. Zastanawiam się jak to się stało, że jakoś do dziś dotrwał i ma się nie źle AUTOSAN- widocznie produkcja dla PKS się opłaca (nie mówię, ze tylko dla nich ale przecież H9.., Trampy i inne ich wyroby to głównie pekaesy i tym podobne). Tak więc niech tu ktoś nie pisze, że to wina Tuska czy innego ministra. To wina 20 lat nicnierobienia- sorki, ale jeśli przez 20 lat jedyne czego się doczekaliśmy to plastikowe maski i nowe kabiny w MF i ciężkich z lat siedemdziesiątych- no ok, czasem w ciężkim trafił się perkins, EHR z super wydajną pompą 55l/min czy zaczep automatyczny)- to patrząc na to jak inni od podstaw zaczęli montaż lub produkcję zapytam- dlaczego to tak długo zdychało i trzeba było dokładać i nie tyczy to tylko Ursusa.

Zapomniałeś jeszcze jedno dodać kreatywne myślenie menadżerów i przyszłościowe planowanie produkcji tego dla mnie zabrakło w ursusie

Edytowano przez kapi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Skoda jest własnością koncernu VW wiec powiedziałbym że Niemiecka :)

Zainteresuj się Kolego historia Ursusa przez te lata było dość dużo ciekawych pomysłów na światowym poziomie które nie wiadomo dlaczego nie wyszły z biura konstrukcyjnego...

Koledzy maja rację że to wina rządu ( a raczej rządów ) nie mówię że tylko tuska ale on też ma w tym duży udział

 

A co on miał do powiedzenia? :blink: Bumar był właścicielem więc nim zarządzał(tzn niszczył go).

Niestety Bizon czy ursus nie wytrzymały czegoś takiego jak wolny rynek, dotowanie od góry tego przez państwo to czysta głupota.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Tylko że oprócz wymiaru materialnego jest coś takiego jak dobro pracowników.Czasami jest lepiej dotować firme,

bo w razie jej upadku prace straci wielu ludzi,którzy utrzymują swoje rodziny.Państwo będzie wypłacać zasiłki,ludzie

pozbawieni pracy nie będa kupować dóbr materialnych,a więc ich producenci są wtedy stratni.Szkoda że tego nie

zauważył Balcerowicz,doprowadzając do upadku setki film,a ich pracowników do biedy.Mamy pecha że najpierw okradł

nas komunizm i moskwa a później dobił kapitalizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Jeżeli fabryka jest nie rentowna to ja nie widzę innego wyjścia jak restrukturyzacja i to głęboka. Ale oczywuście wtedy związki wywieszają flagi i już okupują cały zakład. Nie znam dokładnych liczb ale jak może fabryka utrzymywać przy pracy tylu samu pracowników co powiedzmy 10 lat temu skoro sprzedaż spadła dwu czy trzy krotnie? Jaki widzicie w tym sens?


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Tak bardzo chcecie by Ursus upadł?Wyrzucił was ktoś z pracy na bruk po wielu latach cięzkiej pracy?Ciekawe jakbyście sie czuli.

Lepiej radźcie jak poprawić jakość,może rozszerzyć produkcje o inne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1982    1

Trzeba sie cieszyc, ze URSUS kupiony został przez polską firme, dalej będzie na rynku. Gdyby nie Polmot to ciekawe co by sie stalo w niedalekiej przyszłości. Ursus leciał w dół, a teraz miejmy nadzieję się odrodzi. Ciągniki nasze sa znane na swiecie, już ponoć poszło w świat ze produkcja dalej będzie trwać i jest zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

...Ursus leciał w dół...

Co ty piszesz? Przecież URSUS wprowadzał nowe modele coraz to lepsze z komfortem, którego wcześniej nie było, URSUS zaczynał się sprzedawać wprowadził nowy "dizajn" i w planach były nowe skrzynie na które nie mieli finansów bo bumar nie chciał dokładać w rozwój firmy. Dostali dotacje na budowę nowej hali SKD (jeśli się nie mylę) Firma kombinowała jak mogła,aby odzyskać dawną renomę wśród rolników i już od dawna mielibyśmy URSUS'a 1674 Forte (Czarno-czerwonego) z nową skrzynią, a kto wie co by teraz URSUS pokazał na AgroShow Bednary 2011. A z moich obserwacji wynika że te nowe modele sprzedawały się jak świeże bułeczki skoro nawet jednym okresie URSUS się nie wyrabiał w produkcji...


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Oczywiście ,ze Ursus leciał w dół niestety.Według mnie Ursus był na krawędzi bankructwa,koszty produkcji były ogromne przez miejsce produkcji i wielkość i już nie nowoczesność hali produkcyjnej .Te koszty powodowały nie konkurencyjną cenę modeli Ursusa ,niestety.Ursus by się bardzo dobrze rozwiną ponieważ miał dobrą kadrę pracowników. Lecz brak wsparcia ze strony Bumaru a wręcz hamowanie Ursusa doprowadziło by w przyszłości do zamknięcia fabryki i marki Ursus.

 

Jednak marka została sprzedana ,co mnie cieszy.Cieszy mnie też to ,ze kupił ją POL MOT (są dużą ,rozwijającą się firmą i co najważniejsze POLSKĄ firmą.

 

Czekam z niecierpliwością na Agro Show , jestem ciekaw co pokaże Ursus pod skrzydłami nowego właściciela.Po prostu dałem im szanse i wierze ,ze wyciągną polskiego niedźwiedzia z dołka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

I o to chodzi , nie ciągnie za sobą długów tylko jest czysty ... Kiedy w końcu polmot coś powie ? W sprawie ursusa lub zaprezentuje ? Była jakaś nowość na targach jakichś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Mam prośbę, jeżeli ktoś z Was będzie w Bednarach, niech zrobi po kilka fotek lub filmików Ursusa, obejrzymy na agrofoto, pomyślimy, podyskutujemy...

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Noł problem :rolleyes:

Postaram się w piątek wieczorem dać fotki

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Już jutro dowiemy się wszystkiego . Boże ale mam stres co zobaczę , znaczy nie jadę na Bednary ale muszą mi wystarczyć fotki z neta . Nie wiem jak wy ale ja od tygodnia myślę tylko o nowym ursusie , jak ciągniki będą wyglądały , jaką gamę mocy zaprezentują . Stres jak przed egzaminem w szóstej klasie :blink:

DODAWAĆ JUTRO FILMY I ZDJĘCIA !!! Sory że caps lokiem ale musiałem podkreślić moją wypowiedź :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Jutro od rana tam będę więc jak nie będzie ciemno [z powodu tłumu na stoisku Warafamy :P ] to porobię fotki, spokojnie... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj