adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

kapi123    14

Bumar sprzedał ursusa bo na stępuje konsolidacja przemysłu zbrojeniowego i widocznie jest mu nie poczebny.A Bumar ma problemy w Łabędach tam składają czołgi i niema zamówień

Edytowano przez kapi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

a swoją drogą to ciekawe czy pojawi sie w seryjnej produkcji ursus 8034 czy tylko pozostanie prototypem i kolejnym egzemplarzem ktory nigdy niezobaczył pola,krótko mówiac gdyby ten model pojawił sie w produkcji bardzo chetnie bym sie pokusił o jego zakup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Ten 8034 to był prototyp bo ursus wycofał się ze współpracy z landini .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Według mnie nic pracownicy Ursusa nie wskórają, i niestety już niedługo pozostaną bez pracy.Produkcje Ursusa Pol Mot pewnie przeniesie do Lublina bo nawet obecny adres firmy jest z Lublina.

 

Zastanawiam się tylko dlaczego Pol Mot nie chce zdradzić swoich planów odnośnie Ursusa np. jakiej mocy zamierzają wprowadzić ciągniki i jakie zmiany.

Mam nadzieje ,że w Bednarach zaprezentują się bardzo dobrze jako ursus z nowymi modelami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

To już koniec Ursusa jakiego znamy. Fabryka zamieni się na osiedle mieszkaniowe, produkcja przeniesie się do Lublina i zostanie tylko znaczek na masce i nazwa. No cóż nie takie marki znikały, takie czasy..... Oby tylko pod tym starym znaczkiem nowe wyroby były nowoczesne, nie psuły się i były oszczędne to ludzie nadal będą je kupować a czy produkowane w Warszawie czy Lublinie to w obecnym zglobalizowanym swiecie jest już niewielką różnicą, równie dobrze mogły by być produkowane w Chinach (jak nasze wszystkie dżinsy ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Masz racje aby "nowe" ursusy były dobrymi ciągnikami z dobrą relacją ceny do i jakością i oby jak najwięcej pracowało na Polskich i nie tylko, polach.

To prawda ,że to nie różnica czy będą produkowane w Warszawie czy w Lublinie(szkoda tch ludzi zwolnionych w Warszawie)

Ale jak by były produkowane w Chinach to już była by duża różnica .

 

Mam nadzieje ,że nie długo ( w Bednarach) Ursus zaprezentuje jakieś nowe modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

Produkcja przerwana , a Ty liczysz ze pokaza nowe modele , nie sadze ,a jezeli juz to wystawia swoje ciagniki w barwach ursusa i to tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Produkcja przerwana, bo za pewne POL MOT planuje przenieść produkcje do Lublina.A co do nowości to myślę ,że coś zaprezentują ,może tego POL MOT-a 140 KM z Kielc i jakoś ,przecież Ursus miał np. prawie ukończonego nowego sadownik 4x4 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu39    0

ale oni juz chyba produkcje przenieśli jutro zadzwonie do ursusa i sie spytam czy mozna bedzie kupic jeszcze ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Jak macie jakieś kontakty w Ursusie to zadzwońcie i zapytajcie się , czy w ogóle będą produkowali Ursusy jeśli tak czy wprowadzą jakieś nowości lub ulepszenia lub może czy nadal będą produkowanie Ursusy które były produkowane albo czy teraz to będą produkowane Pol-Moty pod logo Ursusa ?

Edytowano przez Marrus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Według mnie to nie ma co spodziewać się nowych modeli w Bednarach z tego prostego powodu że Pol-Mot nie posiada działu konstruktorów, zaplecza do stworzenia nowych modeli ciągników

Przecież to co teraz sprzedają to są ciągniki zaprojektowane i produkowane w Turcji ( seria H ) lub u kitajców ( seria F )

Jeśli już to zobaczymy ciągniki Pol-Mot H w nowych maskach i napisem Ursus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co myślicie o tej informacji.

 

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/udzialy-ursusa-sprzedane-znak-towarowy-zostaje,29954.html

 

Co o tym sądzicie? Czy, aby na pewno nic się nie zmieni?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

panowie pol mot bedzie dalej produkował ursusa 8024 bo dzwoniłem do nich tylko cos ma sie w nich zmjenic

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

pewnie wygląd trochę zmienią ,Mogli by skrzynie zmienić ;)

Wiesz coś może jeszcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Ja uważam że Ursus wybrał bardzo dobrą taktykę sprzedaży , pisaliście że ursus się za drogo cenił ... A teraz on jest niekiedy tańszy od belarusa !!! Może nie wszystkie modele , ale jednak , ursus z szedł z ceną i to bardzo . Teraz coraz bardziej się liczy ...

 

Ursus

http://allegro.pl/ciagnik-ursus-1674-nowy-nieuzywany-cena-brutto-i1760614900.html

Belarus

http://otomoto.pl/mtz-belarus-1523-1523-3-156km-monoblok-A65745.html

 

Ursus

http://otomoto.pl/ursus-6824-A58828.html

Belarus

http://allegro.pl/ciagnik-rolniczy-belarus-952-3-2011-90km-plastik-i1749547593.html

 

A innych nie szukałem bo nie ma porównania , bo jak porównywać ciągniki z których jeden od drugiego jest silniejszy o 7KM albo 9KM bez sensu szczególnie że niektóre ciągniki nie spełniają emisji spalin ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś już wiemy. To dobrze, ciekawe co to będzie za ciągnik, mam nadzieję że POL-MOT nie zawiedzie. Oby nie kolejny produkt Made in China zmontowany w Polsce.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jednak napiszę tu coś innego, więc kolejny artykuł nt. Ursusa http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110823/LUBLIN/851348352 najbardziej moją uwagę zwróciło to zdjęcie i ten ciągnik z tyłu, toż to Ursus :o . Kabina z obecnej serii i ta maska, cudo jak dla mnie, o wiele lepiej niż seria Piko, Mido, Forte :) . Miejmy nadzieję że będzie się tam kryć chociaż skrzynia 12x12 :P . Jednak trzeba czekać do Agro Show 2011, już nie mogę się doczekać by zobaczyć "piękne" Ursusy :P .

Ps. "Lubelski ursus o mocy 110 KM ma kosztować ok. 115 tys. zł." :o jeśli ta cena nawet będzie ceną netto to Ursus na pewno osiągnie sukces takimi ciągnikami z takimi cenami.

Edytowano przez Newholland15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Co za bzdura powyżej. To właśnie związkowcy zniszczyli Ursusa. Komunistyczne modele zarządzania, podejście do pracy i roszczeniowy stosunek względem spółki, to przyczyny stagnacji i upadku tej znakomitej fabryki.

 

 

http://moto.wp.pl/kat,89554,title,W-Lublinie-bedzie-montowany-nowy-ciagnik-Ursus,wid,13712059,wiadomosc.html

 

http://media.wp.pl/kat,1022939,wid,13715536,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

Panowie oglądałem wczoraj panoramę lubelską i było w niej o Ursusie, był pokazany ten pol mot 140 konny ze znaczkiem ursusa , 8034 nie 8024 ze zmienioną maską. Za tego 140 konnego będą wołać 180tyś

A tu macie linka http://www.tvp.pl/lublin/informacyjne/panorama-lubelska/wideo/23-sierpnia-2011-g-1830/5150704 oglądajcie od 8 min


Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj