adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

wojtas972    11

jak nie zmodernizauja skrzyni to napewno nie bedzie zbyt duzego zbutu ale jak by byla skrzynia 20x20 to by byly ciagniki warte uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Hasło ze strony ursus.com.pl :Ursus tradycja polskiego rolnictwa.

Przy gospodarce wolnorynkowej i takiej konkurencji na rynku ciągników rolniczych ursus nie ma szans na sukces.Według mnie ursus traci i będzie tracił potencjalnych nabywców na rzecz konkurencji.Modele ciągników nie oferują czegoś nowego,tego czego szuka klient.Wprowadza nowe modele ,które składa z zagranicznych podzespołów.Rolnik woli kupić ciągnik od prawdziwego producenta,który produkuje wszystkie części sam,udoskonala je i ulepsza,który ma historie i cały czas z niej korzysta.Po ursusie pozostała marka i nic więcej.Ktoś będzie próbował przywrócić popularność tej marki na rynku ciągników rolniczych.Czy to się uda-zobaczymy.

Nie ma ani jednego producenta ciągników, który sam produkuje wszystkie części, a jeśli znasz to podaj marke bo z tego co wiem to teraz są same składaki. Najwięcej swoich podzespołów miał JD ale nawet oni zaczynają robić składaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

panowie ostatnio w gazecie czytałem że nawet mf jest juz składak z podzespołów od inych producentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

O ile że są :P ?

Skrzynia i mosty są od ZF [w części modeli] a silnik Deutz, a to osobna marka niż Deutz-Fahr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

Byłem dzisiaj na wystawie w Końskowoli i rozmawiałem z panem co miał jedynego na wystawie ursusa 3724, i mówił, że wysprzedają ostatnie modele tych ursusów, bo mają przenosić produkcję do Lublina. Mają podobno byc produkowane jakieś nowe modele :blink: Nie wiem co o tym sądzicie?

A odnośnie tego że, Warfama kupiła ursus tylko poto aby przyklejać znaczek na swoje produkty to według mnie jest nonsens. Bo po jaką cholerę mieli by przenosić linię produkcyjną do Lublina i kupowac hale produkcyjne, jak równie dobrze mogli by przyklejać znaczki do polmotów, które przychodzą w całości z turcji. Więc Warfama mając hale i linie produkcyjną będzie napewno produkować nowe ciągniki, i nie mówcie, że to będą składaki z zagranicznych części, przecież każdy producent ciagników korzysta z innych podzespołów, to jest normalne B)

Edytowano przez japycz17
orty

Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

Ale które ostatnie modele całej seri produkcyjnej czy tylko 3724 a mówil cos na temat tych nowych czy to bedzie pol mot ze znaczkiem ursus zle to ujełeś bo i tak bedzie składak bo bedzie tylko skaładany z czaśc a nie z cześć ursusa tylko inych marek

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

Nie wiadomo czy nie bedą produkowali swoich części, przecież do tej pory mieli swoje skrzynie, tylne mosty... B)

A co do wycofywania modeli to w szczególności 3724 a co do innych jeszcze nie wiadomo, myślę że wachają sie co wybrć czy ursusa np. 5524 a pol mota h 8014 obaj w podobnych mocach, a przecięż nie będą produkować dwóch modeli o podobnych mocach.


Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

dlaczego tak uważasz?

Dwa ciągniki w podobnych mocach ale z różnym wyposażeniem - jeden z bajerami drugi golas JD ma przecież wypasioną wersję i ubogą w tej samej mocy (R i M jak się nie mylę), CNH podobnie -> seria T i TD oraz JX i JXU.

 

Niezbadane są wyroki boskie ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Mi się wydaje ,ze dopiero w Bednarach będzie tak naprawdę wiadomo co zrobili .Ja mam nadzieje ,że będą nowe modele Ursusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekskw    43

Oby zrobili cos na miare 8034 ze skrzynia przynajmniej 20\20,sprzeglem i hydraulika EHR i innym tylem niz 8024...w rozsadnej cenie...wtedy kupie


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

Fajnie by było jak mówi kolega @Nikita_Bennet, ale czy Warfame stać na to? Trzeba poczekać do września :(

Najbardziej bolą komentarze ludzi, którzy gówno się znają i nie wiedzą w jakiej sytuacji jest Ursus a plotą głupoty na jego temat, że chiński, że składak itd. :(


Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojnest    2

Byłem dzisiaj na wystawie w Końskowoli i rozmawiałem z panem co miał jedynego na wystawie ursusa 3724, i mówił, że wysprzedają ostatnie modele tych ursusów, bo mają przenosić produkcję do Lublina. Mają podobno byc produkowane jakieś nowe modele :blink: Nie wiem co o tym sądzicie?

A odnośnie tego że, Warfama kupiła ursus tylko poto aby przyklejać znaczek na swoje produkty to według mnie jest nonsens. Bo po jaką cholerę mieli by przenosić linię produkcyjną do Lublina i kupowac hale produkcyjne, jak równie dobrze mogli by przyklejać znaczki do polmotów, które przychodzą w całości z turcji. Więc Warfama mając hale i linie produkcyjną będzie na pewno produkować nowe ciągniki, i nie mówcie, że to będą składaki z zagranicznych części, przecież każdy producent ciagników korzysta z innych podzespołów, to jest normalne B)

 

Warfama w Lublinie ma hale produkcyjne od kilku lat, dilerzy też nie wiedzą specjalnie dużo.

Zarajczyk mówił gazecie że jeszcze nie wiedzą co chcą zrobić(obecnie dzierżawią halę od Bumaru).

Pracownicy Ursusa dostali wypowiedzenia ale zmieniające czyli będzie podpisana nowa umowa o pracę ale na gorszych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

O ile że są :P ?

Skrzynia i mosty są od ZF [w części modeli] a silnik Deutz, a to osobna marka niż Deutz-Fahr.

 

Przecież Deutz nie jest osobną marką niż Deutz-Fahr. Bo Deutz-Fahr powstał z połączenia dwóch firm Deutz i Fahr. A z tymi skrzyniami od ZF to się zgodzę, że to inna marka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Dopiero w 2003 roku same przejeło deutz ag, producenta silników a tak to były osobne spółki czyli tak od 95r do 2003 dutz fahr kupował silniki od deutz ag, teraz to faktycznie jeden właściciel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Tak ale Same kupiło fabryke ciągników deutz w 95 a fabryke silników dopiero w 2003 więc przez ten czas koncern same-deutz nie produkował silników tylko kupowali od deutzag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Fabryka ciągników nie nazywa się Deutz tylko Deutz-Fahr a to jest duża różnica.

Nie kupili Deutz AG tylko stali się współwłaścicielem (w tym momencie nawet większościowym chyba) a to jest również bardzo duża różnica B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Przecież wiem, że Deutz-fahr się nazywa a właścicielem większości akcji Deutzag stali się dopiero w 2003 zerknij do tej wikipedji dokładnie i dokładnie przeczytaj co napisałem bo nie wiem o co ci chodzi a ja tylko chciałem przekazać, że producent silników i ciągników to były dwie różne spółki i dodam były żebyś się nie czepiał.

Edytowano przez swat24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka    40

 

No i dobrze. Wyczyszczą to bagno do którego doprowadził bumar tą spółkę i spokojnie w Lublinie rozwiną montaż ciągników pod marką Ursus bo mają do niej prawo. Z tego co mi mówił znajomy dealer który blisko współpracuje z warfamą, ciągniki na bazie MF będą nadal kontynuowane, rozwijane i będą dostępne w sprzedaży - jedyna różnica pomiędzy tym co było to to, że nowe Ursusy będą solidniejsze, nowocześniejsze i tańsze - tak twierdzi. To co robiono w starych zakładach wołało o pomstę do nieba - wszystko co wyjechało z taśmy się psuło. Ja się bardzo cieszę, że polska firma będzie kontynuować historię ursusa.


POLSKA dla POLSKICH PRODUKTÓW - CZESI WON Z POLSKI !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojnest    2

Człowieku, co ty piszesz?!

Nigdy nie było większych problemów z jakością wyrobów produkowanych w zakładach Ursus.

Nie wiem skąd masz takie informacje ale przypuszczam że są to urojenia.

 

Wpisz w Google Ursus, zobacz są strony miłośników zakładów Ursus, zauważ że nie wszyscy się ucieszyli z planowanej likwidacji produkcji i zwolnienia 300 osób.

 

Bumar mimo że nie był dobrym właścicielem to uratował Ursusa od likwidacji na początku XXI wieku.

Edytowano przez wojnest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka    40

Człowieku, co ty piszesz?!

Nigdy nie było większych problemów z jakością wyrobów produkowanych w zakładach Ursus.

Nie wiem skąd masz takie informacje ale przypuszczam że są to urojenia.

 

Wpisz w Google Ursus, zobacz są strony miłośników zakładów Ursus, zauważ że nie wszyscy się ucieszyli z planowanej likwidacji produkcji i zwolnienia 300 osób.

 

Bumar mimo że nie był dobrym właścicielem to uratował Ursusa od likwidacji na początku XXI wieku.

 

To co ty piszesz to są urojenia i próby zakłamania rzeczywistości tak jak robili to różni ludzie w ostatnim okresie wegetacji spółki ursus. bumar uratował spółkę?? raczej był jej katem. wydoił spółkę ze wszystkiego co miała w majątku tj. z gruntów, znaków, muzeum i wszelkich cennych aktywów pozostawiając 300 ludzi żeby produkowali 300 ciągników (sic!) rocznie na powierzchni (znacznie przewymiarowanej), którą najpierw wyprowadził a później bezwzględnie doił za czynsz? nie było żadnych szans żeby zakład produkcyjny w miasteczku Ursus przetrwał - już dawno ten teren jest prawdopodobnie rozegrany pod grunty mieszkaniowe bądź logistyczne. załoga na hali zajmowała się przez ostatnie kilkanaście miesięcy grą w piłkę nożną a nie produkcją ciągników. to była czysta patologia za pieniądze nasze - podatników. Z tego co ja wiem nie ma mowy o likwidacji produkcji tylko jej de lokacji. Obecne ciągniki na bazie MF mają zostać jak najszybciej udoskonalone, tak aby spełniały wymogi polskich rolników i ich produkcja ma być zoptymalizowana tak aby cena była konkurencyjna. to jest wstyd że polski rolnik kupuje w tysiącach egzemplarzy rocznie jakieś tandety z czech czy białorusi bo kolesie zarządzający polską legendarną marką nie byli w stanie nic z tym zrobić. należy tylko się cieszyć że wreszcie sprawą ratowania marki ursus zajęli się profesjonaliści. wystarczy tylko popatrzeć na stronę warfamy i wiadomo, że jest to poważna firma - transparentna bo notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i Ci kolesie prawdopodobnie wiedzą co należy zrobić żeby ursus wrócił do dawnej świetności. przeciwko temu mogą być tylko głupcy, złodzieje którzy jak pasożyty doili ursusa i związkowcy których czas bezpowrotnie minął. życzę nowym właścicielom ursusa samych sukcesów - oby im jak najwięcej się udawało.


POLSKA dla POLSKICH PRODUKTÓW - CZESI WON Z POLSKI !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojnest    2

W dużej mierze zgadzam się z tobą, ale wtedy kiedy Bumar kupił Ursusa to Ursus był w agoni.

Bumar zaczął wyraźnie działać na szkodę Ursusa wyrzucając Zielińskiego, kiedy wydawało się że Ursus powoli wychodzi na prostą.

Ale nie można pisać że wszystko się psuło co zjechało z taśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj