adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

wojnest    2

Większość osób miała nadzieję że produkcja zostanie w Warszawie, Ursusy z Lublina będą robione przez innych ludzi i w innym miejscu niż były wytwarzane 100 lat.

 

Informacja jest pewna.

 

Myślę że trzeba nagłośnić sprawę, przecież syny z Bumaru nie mogą nagle zwolnić 250 osób.

Mam nadzieję że polscy rolnicy są zbyt inteligentni żeby kupować Pol-Moty z napisem Ursus.

 

A pomyśleć że jeszcze niedawno mieliśmy nadzieję że Ursus wyjdzie na prostą, mieli budować nową halę...

Edytowano przez wojnest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Panowie co my możemy , Fso nie tyle osób zwolniło i nic, a tak naprawde to dobrze ,że ursus będzie produkowany przez Pol Mot bo Bumar Ursusa wykorzystywał i hamował jego rozwój .

Według mnie Pol Mot H i pochodne nie będą miały nic wspólnego z "nowym" Ursusem

I ursus teraz dopiero wyjdzie na prostą.Przekonacie się jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojnest    2

Do tej pory pracowały w Ursusie osoby, które miały czasami 40-letni staż pracy.

Do niedawna prezes a obecnie członek zarządu Janusz Mętrak był kiedyś dyrektorem części licencyjnej Ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka    40

wojnest przestań siać zamęt - pojęcia o tej całej sytuacji z Ursusem nie masz. Ursus został kupiony po to żeby go uratować - Mętrak i jemu podobni doprowadzili tą fabrykę do ruiny - dobrze że znalazła się polska firma która chce spróbować wyrwać Ursusa z tego letargu. Śmieszny mały człowieczku - rzucasz się na rzeczy na które jesteś za krótki. Mam nadzieję że ktoś z nowych właścicieli dobierze Ci się do d*py - wzywasz do bojkotu Ursusa - to chcesz go ratować czy niszczyć schizofreniku?

 

+10% za obrażanie

Edytowano przez milanreal1

POLSKA dla POLSKICH PRODUKTÓW - CZESI WON Z POLSKI !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Demolka - wierzysz w to co piszesz?

Przecież Ursus został zakupiony przez Warfamę jedynie dla znaku towarowego.

Edytowano przez PL01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojnest    2

wojnest przestań siać zamęt - pojęcia o tej całej sytuacji z Ursusem nie masz. Ursus został kupiony po to żeby go uratować - Mętrak i jemu podobni doprowadzili tą fabrykę do ruiny - dobrze że znalazła się polska firma która chce spróbować wyrwać Ursusa z tego letargu. Śmieszny mały człowieczku - rzucasz się na rzeczy na które jesteś za krótki. Mam nadzieję że ktoś z nowych właścicieli dobierze Ci się do d*py - wzywasz do bojkotu Ursusa - to chcesz go ratować czy niszczyć schizofreniku?

 

To nie będzie prawdziwy Ursus, oczywiście dla ciebie nie ma różnicy czy będzie to produkt, chiński, polski czy np. turecki byle by miał znaczek Ursus?

Prawda?

 

Uważasz że wzywam do bojkotu Ursusa - przeczytaj mój post ze zrozumieniem, przeczytaj również ostatnie 3 strony tego wątku, Pol-Moty z napisem Ursus nie będą

cieszyć się powodzeniem.

 

Jednak mam nadzieję że nowe Ursusy nie będą związane z Pol-Motem H ani Fotonem.

 

Też uważam że Mętrak i jemu podobni doporowadzili fabrykę do ruiny ale tylko podałem jego nazwisko jako przykład wieloletnich pracowników Ursusa.

Edytowano przez wojnest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

A dlaczego Ursus ma być Chiński?? Firma POL MOT nie jest głupia i na pewno będzie budowała nowe ursusy na podzespołach dobrych marek np.ZF Perkins BOSCH itp.

I dlaczego nie będzie to prawdziwy Ursus ??

Według mnie marka warfama będzie dalej widniała a marka Ursus będzie zarezerwowała dla rodziny ciągników jaką chce stworzyć POL MOT.

Cieszmy się ,że Ursusa kupiła polska firma, jeśli nikt by go nie kupił to by upadł , i co wtedy było by dobrze??A POL MOT ma ogromny potencjał rozwojowy . Weście nie piszcie ,że Ursus będzie chiński itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojnest    2

Mam nadzieję że Ursus będzie oparty np. na podzespołach Valtry tak jak Pol-Mot H ale uważam że powinni zatrudnić u siebie niektórych projektantów i pracowników Ursusa.

Edytowano przez wojnest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Panowie poczekamy trochę , W Bednarach już wszystko na pewno będzie jasne co zrobił Pol MOt z Ursusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka    40

To nie będzie prawdziwy Ursus, oczywiście dla ciebie nie ma różnicy czy będzie to produkt, chiński, polski czy np. turecki byle by miał znaczek Ursus?

Prawda?

 

Uważasz że wzywam do bojkotu Ursusa - przeczytaj mój post ze zrozumieniem, przeczytaj również ostatnie 3 strony tego wątku, Pol-Moty z napisem Ursus nie będą

cieszyć się powodzeniem.

 

Jednak mam nadzieję że nowe Ursusy nie będą związane z Pol-Motem H ani Fotonem.

 

Też uważam że Mętrak i jemu podobni doprowadzili fabrykę do ruiny ale tylko podałem jego nazwisko jako przykład wieloletnich pracowników Ursusa.

 

Dlaczego to nie będzie prawdziwy Ursus - wg twojego rozumowania prawdziwy Ursus zniknął już dawno po kilku bankructwach po drodze (ZPC itd.) a ludzie którzy go kupowali przez ostanich kilkanaście lat to tępaki które dały się nabrać na nieprawdziwe ciągniki Ursusa. Bumar też był właścicielem nieprawdziwego Ursusa? Śmieszny jesteś - myślisz, że masz monopol na wiedzę i ty wyznaczasz co jest prawdziwe a co nie? Na jakiej podstawie twierdzisz, że Ursus produkowany na bazie światowych dostawców komponentów (Perkins Valtra) nie będzie się sprzedawał ? Omnibus - spec od sprzedaży - cienki fajfus i tyle. Niżej chyba się nie da upaść ze sprzedażą Ursusa niż obecnie. Zajmij się szukaniem nowej pracy a nie pier**lisz kocopały.

 

Kolego wyluzuj

Edytowano przez krolikNH

POLSKA dla POLSKICH PRODUKTÓW - CZESI WON Z POLSKI !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

panowie proszę o spokój :) z moich najnowszych informacji wynika, że Pol-Mot ma ambitne i bardzo pozytywne plany odnośnie Ursusa, muszą tylko poczekać na podpisanie jakiegoś dokumentu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

panowie zobaczymy co pol mot zrobi z ursusem w najbliszym czasie ale wydaje mi sie że dalej będą skladać ursusa tylko z inych czesć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Ja myślę że nasza ukochana firma ciągników Ursus znajdzie swoje miejsce na rynku gdy będzie produkowała ciągniki które będą :

a ) tanie

- i przy zakupie

- i w eksploatacji

b ) oszczędne

- w ciężkiej i lekkiej pracy

c ) łatwe w naprawie

- aby każdy rolnik mógł sam naprawić ciągnik

- aby dużo cześci było zunifikowanych

- aby był łatwy dostęp w ciągniku do często zużywających się cześci

d ) komfortowe

- rolnik ma czuć że jedzie ciągnikiem w nagrodę a nie za karę

- dużo opcji sterowanych ręcznymi dźwigniami gdyż sterowanie elektroniczne jest drogie oraz kosztowne w naprawie a przecież ruszenie dźwigienką nie jest męczące ani jakieś bardzo uciążliwe

-ciągnik powinien posiadać w standardze kilka rzeczy m.in : oś amortyzowaną , kamerę z przodu z tyłu i na dachu obracaną , radio , lodówkę , klimę

 

e ) praktyczne

- ciągnik gdy jest ciężki to przynosi wiele korzyści :

* można stosować wiele części które będą trwalsze gdy będą większe i cięższe m.in grubsze mosty , itd ... Części te będą wytrzymywały większe przeciążenia , więc będą wytrzymalsze

* ciągnik gdy jest cięższy lepiej się prowadzi czy to po asfalcie czy po wybojach

* ciągnik gdy dużo waży ma lepszy uciąg

- gdy ciągnik ma duży skręt wtedy wiele pracy można nim wykonywać

- gdy będzie można wybierać w kilku dziesięciu modelacj a nie tylko w 6

 

Takie moje przemyślenia

Edytowano przez Marrus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

przedstaw to tym co robił te ursusy

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc360    12

Marruscoś ci sie chyba pochrzaniło bo najpierw chcesz prostotę i mało elektroniki a później kamery cofania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Kamera cofania to dobra jest w kombajnach, ale w ciągniku to raczej zbędny bajer raczej bym widział jako opcje a nie standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojnest    2

Myślę że zaletą zakupu Ursusa przez Pol-Mot będzie wyeksponowanie marki, Pol-Mot potrafi robić reklamę.

Bumar mógłby doprowadzić do zniknięcia marki z rynku przez traktowanie Ursusa po macoszemu.

Edytowano przez wojnest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Kamerka z przodu i z tyłu to taka technologia że mój sąsiad sobie zamontował w Zetorze 12245 . 2 kamerki kabelek i ekran . Rusza nimi bo przerobił stojaczki od kamer że założył podwozia z modela RC . Może dawać do góry na dół , lewo prawo , po skosie . Koszt 300zł założenia 2 kamer .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojnest    2

http://www.parkiet.com/artykul/1065808_Warfama-Ursusem-wjedzie-na-podium-.html

Fotony i Pol-Moty H też będą sprzedawane pod marką Ursus...

Aż się chce powiedzieć: A nie mówiłem.

Inna sprawa że być może Pol-Mot zainwestuje w dobre ciągniki Ursus.

 

Warto przeczytać ten artykuł bo można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat przyszłości Warfamy i Ursusa.

Edytowano przez wojnest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Warfama mysli, ze dadzą na fotony i polmoty znaczek Ursusa i będą sprzedawali rocznie 2 tyś ciagników :lol: :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

No ja pie...le co za kraj wszystko skośnoocy nam zabierają . A zapowiadało się tak fajnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

Nie wiem co na to powiedzieć.. tylko zmienią nazwę a konkretów czy zrobią coś Polskiego nie ma.. szkoda gadać panowie.. ja sam osobiście nie wierzę w to że uda im się sprzedać 2 tyś ciągników zmieniając nazwę na Ursusa, a co z obecnymi medelami Ursusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Hasło ze strony ursus.com.pl :Ursus tradycja polskiego rolnictwa.

Przy gospodarce wolnorynkowej i takiej konkurencji na rynku ciągników rolniczych ursus nie ma szans na sukces.Według mnie ursus traci i będzie tracił potencjalnych nabywców na rzecz konkurencji.Modele ciągników nie oferują czegoś nowego,tego czego szuka klient.Wprowadza nowe modele ,które składa z zagranicznych podzespołów.Rolnik woli kupić ciągnik od prawdziwego producenta,który produkuje wszystkie części sam,udoskonala je i ulepsza,który ma historie i cały czas z niej korzysta.Po ursusie pozostała marka i nic więcej.Ktoś będzie próbował przywrócić popularność tej marki na rynku ciągników rolniczych.Czy to się uda-zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj