adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Ursusc385    1565

Pracuje w fabryce FT :lol: Teraz to pojechaleś na maksa :blink: Radze zajrzec do galerii zanim cos głupiego napiszesz...

Wszedzie ja wywołuje kłotnie ? kto pisze ze FT ma silnik z chin i to badziew ? :) Radze troche dokladnie poczytac :)

 

 

P.S dzwonił, lub ktoś pisał do ursusa w sprawie tego podnosnika ? Ja piałem ale odp. jeszcze nie ma :(

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

To jest smieszne weźcie sobie fendta 309 podobno ma 5 czy nawet 6 ton udzwigu,,, udzwignie tak ale zpniesz mu plug 1300 kg 4skiby ti odfrunie do nieba. proste dane producenta mało się mają do tego co da się podnie ść w praktyce i tym jeszcze manewrować

ZDROWY ROZSĄDEK PANOWIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Właśnie do tego dążyłem :)

 

Porównałem sobie Ursusa 6834 i FT 690DT i doszedłem do tego że 6834 będzie taką jakby bliźniaczą wersją FT 690 :)

 

6834 to już będzie bardzo podobny do FT 690DT

-silniki te same, lecz Ursus ma 92km a FT 88km - a model silnika ten sam PERKINS 1104D-44T :)

-skrzynia i w jednym i drugim 24x24

-udźwig podnośnika ten sam

-prędkości wałka te same

-Jedynie ursus ma 4 l wydajniejszą pompę ale to nie duża różnica Ursus 54 l/min - FT 50 l/min

 

 

Co wy na to ? :) Ciekaw jestem jaka będzie cena Ursusa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Dokładnie niektóre rzeczy trzeba przemyśleć

Wielu producentów w ,,dziwny ,, sposób podaje parametry zwłaszcza NH np dla modelu T6020 podają że ma on udźwig podnośnika 6000 kg a cały ciągnik waży niecałe 5 ton więc on się zes** a tyle nie podniesie

Dopiero jak się człowiek wczyta to się doczyta że te 6t udźwigu to jest w zakresie pierwszych 10 cm a w całym zakresie jest już tylko 3,5 tony Co nawiasem mówiąc uważam za beznadziejny udźwig dla ciągnika o mocy 110 KM odpowiedni w mocy Ursus 8024 ma udźwig 4,5 tony i to jest raczej w całym zakresie nawet Ursus 6824 o 20 koni słabszy od NH t6020 ma większy udźwig :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Pracuje w fabryce FT :lol: Teraz to pojechaleś na maksa :blink: Radze zajrzec do galerii zanim cos głupiego napiszesz...

Wszedzie ja wywołuje kłotnie ? kto pisze ze FT ma silnik z chin i to badziew ? :) Radze troche dokladnie poczytac :)

 

 

P.S dzwonił, lub ktoś pisał do ursusa w sprawie tego podnosnika ? Ja piałem ale odp. jeszcze nie ma :(

Ja nie stwierdziłem, że pracujesz napisałem "pewnie pracujesz" to przypuszczenie nie bierz wszystkiego co w necie wyczytasz serio bo zimą w trampkach będziesz chodził :lol: a twoja galeria mnie nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Także sami Panowie widzicie chcąc czy nie ursus zrobił postepy i tyle. napewno bedzie lepiej niż było, Ale patrząc w przeszłość to ursus w udzwigu i wydajości pompy hydraulicznej zawsze miał dobre parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

@Ursusc385 zapomniałeś dodać, że 690DT ma na tyle r30, a 6834 ma r34 ;)

 

Swoją drogą to trochę niekompetentne informacje są na stronie ursusa, gdyż w danych o ursusie 8034 napisali, że ma sprzęgło suche jednostopniowe, a skrzynia 40/40 z rewersem elektrohydraulicznym, więc to zaprzecza jedno drugiemu, gdyż nie spotkałem się jeszcze z rewersem elektrohydraulicznym i sprzęgłem suchym :blink:

Edytowano przez Hubert8245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

@Ursusc385 więc pewnie wszystko wyjdzie w praniu jak jest z tymi skrzyniami, ten w Bednarach miał 40/40 tak więc pewnie dealer popełnił błąd, ale nie będę wyciągał wniosków zbyt pochopnie, bo nie mam pewności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Kolego Ursusc385 to ogłoszenie jest jakieś lipne Ursus nie ma w ofercie teraz takiej skrzyni 24x24, będzie miał ale w modelu 6834

Chyba że to może na jakieś specjalne zamówienie

Ale myślę że dającemu ogłoszenie coś się pomyliło model albo skrzynia

Model 8034 będzie miał skrzynię 40/40 rewers elektrohydrauliczny to więcej niż pewne

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że z tym ogłoszeniem jest tak że parę miesięcy temu sprzedawał go jako 8034 ze skrzynią 40x40, potem jak ogłoszenie wygasło wstawił go na nowo pod nazwą "Ursus 8024" ze skrzynią 12/4 a teraz znów go wystawił jako 8034 ze skrzynią 12/4 i 24/24 :lol: więc sami wiecie teraz jak to jest. A zdjęcia ciągnika były robione gdy Blenders kręcił swój nowy teledysk a wiadomo że Ursus jest ich "sponsorem".

Ta aukcja to dla mnie jakieś naciąganie ludzi, tak samo jak gdzieś widziałem na allegro Ursusa 6824 ze skrzynią 24/24 gdy się zapytałem czy na prawdę taką ma to powiedział że to pomyłka i usuną liczbę biegów. To jest panowie tzw. chwyt marketingowy...

A może jest tak że sprzedaj 8024 a można już dajmy na to zamówić ciągnik z tymi nowymi skrzyniami co mają pokazać w Kielcach ale trzeba będzie czekać. Myślę że wiecie o co mi chodzi.

A 8034 skrzyni 24/24 raczej a na pewno nie będzie miał gdyż jest to po prostu Landini Vision a on takich skrzyń nie posiada.

Taką ilość przełożeń będzie miał 6834, a danymi technicznymi na stronie Ursusa bym się nie przejmował gdyż nie są one w seryjnej produkcji lecz prototypy a wpadki się zdarzają przy pisaniu danych technicznych a wiem że tam od Agro Show nic nie było zmieniane, jak wejdą na taśmy montażowe to pewnie napiszą prawdziwe dane, a i tak pewnie wszystkie się okaże za 6 dni.

Ps. Landini Vision posiada takie skrzynie:

Skrzynia biegów Speedfive + mechaniczny rewers, 15 + 15

Skrzynia biegów Speedfive + mechaniczny rewers + reduktor 20 + 20

Skrzynia biegów Powerfive (1 półbieg) + Speedfive 30 + 30

Skrzynia biegów Powerfive (1 półbieg) + Speedfive + reduktor 40 + 40

Rewers elektro-hydrauliczny pod obciążeniem

A od strony technicznej to 8034 będzie raczej wyglądał tak: http://www.landini.info.pl/vision/specyfikacja_techniczna_vision.html

Patrzcie na Vision 105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

Wiecie moze co sie stalo z prototypem Ursusa 1374 ,bo jakos nic sie nie dzieje w tym temacie ,a szkoda bo Ursus nie ma ciagnika o mocy 120 130 km w ofercie

Edytowano przez mekiss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się stało z 1374 to nie wiem bo chyba tylko były zapowiedzi ale chyba kiedyś mówili że mają go pokazać w Bednarach, dokładnie nie wiem ale kiedyś jak chodziły już oficjalne informacje o tym ciągniku to mówili że będzie na Agro Tech gotowy.

A może 1374 to będzie ten "Tajemniczy Ursus" http://www.ursus.com.pl/dwn/multi/t-rekl_AS2010.jpg ?

Raczej coś będzie na rzeczy bo jak już instrukcja obsługi jest http://allegro.pl/instrukcja-obsugi-ciagnikow-ursus-1374-1674-i1414332731.html :blink: . Gdybym wiedział że będą tam jakieś zdjęcia 1374 to bym to zamówił.

A może to będzie taki 1674 ze słabszym silnikiem? A potem wprowadzą jeszcze bogatszą wersje 1384 na podwoziu Landiniego? Na to by wyglądało bo 1674 to taki tani i ubogi ciągnik a 1684 to będzie full wypas to może będzie tak jak mówię. A sam już nie wiem, za bardzo filozofuje, wszystko się okaże za 6 dni :D .

Edytowano przez Newholland15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Na tabliczce kabiny od 1674 widnieje wiele nieznanych modeli hehe

Tu macie zdjęcie tabliczki:

sdc15095.jpg

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Nie spekulujcie co bd :)

Ja wiem, ale wam nie powiem :P

Jest trochę zmian,ale to zobaczycie sami w Kielcach...

PS. Ten sam numer seryjny był rok temu na AgroTech'u w Kielcach na tej kabinie...

Edytowano przez pawelll48

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pawelku ale chyba w piątek będziesz już mógł powiedzieć co nieco o tych ciągnikach? :P

Z tej tabliczki to chyba jedynie nieznany jest 1664 i 1374. Ciekawe co to będzie i czy w ogóle będzie coś takiego jak 1664 czy tylko skończyło się na prototypie i była to taka przejściówka z 1654 do 1674 który może był tylko jeden model prototypowy.

Sam już nic z tego nie wiem, może ty Pawelll48 wiesz coś na temat tego 1664 czy będzie coś takiego w produkcji czy t taki wymysł konstruktorów był.

Jak tak czytam to wszystko to powiem tylko tyle że Ursus jest jeszcze pełen tajemnic :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A, i to zdjęcie było wykonane 31 sierpnia 2010r, więc już dosyć dawno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uiop86    0

w kielcach zaprezentowane bedzie 8 modeli chyba że się coś jeszcze zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

a skąd wież ,że będzie 8 modeli zaprezentowanych , a wież może jakie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uiop86    0

wiem z swoich źródeł wiem jakie będą te 6 co jest w sprzedaży (1674 w nowej odsłonie), oprócz tego komunalny i jeszcze niespodzianka

Edytowano przez uiop86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj