adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

catur    0

Z tego co czytałem na forum duże madele Ursusa żeczywiście są konkurencyjne, ale na nich cała fabryka się nie utrzyma, a w przedziale klasy średniej 60 - 100KM to wystarczy porównać ceny. Rynek nie ma litości, a takich zapaleńcow będzie coraz mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Kolego catur

 

1 Brawo za podejście patriotyczne to piękne :)

2 masz racje że ursus z tej 3 ma skrzynie z najmniejsza ilością biegów ale o tym później

3 nie zwracaj aż tak dużej uwagi na bajery typu klima bo doświadczenie pokazuje że po jakimś czasie one się często gęsto psuja a że nie jest to niezbędne to się już nie naprawia

4 chce zwrócić jeszcze Twoja uwagę na późniejsze koszty eksploatacji mam tu na myśli spalanie koszty części i serwisu wiesz chodzi o to że proste sprawy naprawisz sam ale bardziej skomplikowane tylko serwis ( tu wydaje mi się że przewagę ma URSUS i FARMTRAC oba są proste w konstrukcji wiec właściwie bardzo wiele rzeczy naprawisz sam ewentualnie znajomy mechanik w NH to do byle czego serwis )

5 ursus za około 3-4 miesiące planuje wprowadzić model 6834 z rewersem więc jeżeli Ci się nie śpieszy poczekaj będziesz mógł patriotycznie kupić polski produkt i nie będzie on gorszy od zachodnich

6 co do cen ostateczne różnią się dość mocno od oficjalnych jak diler zauważy że jesteś na serio zainteresowany to można jeszcze urwać do 10 000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

@catur, skoro masz takie patriotyczne podejście, to możesz śmiało patrzeć na Farmtraca. Bo w końcu gdzie go składają jak nie w Polsce? ;) I proszę nie mylić fabryki w Mrągowie, z tą z Indii bo to dwie różne fabryki i wytwarzane produkty :)

Edytowano przez kluch369

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Ale powiem wam że firma ursus mnie zadziwia.Pcha się w przedział gdzie trzeba konkurować od razu z najlepszymi i jak najwięcej ciąć koszty.Cena ursusa i JD podobna.A ursus jest składany w Polsce a JD w Indiach te nowe.Ursus jest jeszcze niesprawdzony więc ludzie boją się go kupić.A gdyby ursus robił dni otwarte fabryki,można było wziąć traktor na testy albo żeby ludzie z ursusa nakręcili filmiki z pracy traktorów czyli jak się prowadzą ile pociągną jak szerokim pługiem będzie się dało orać to ludzie pewnie chętniej by kupowali ursusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Słuszna uwaga

Od siebie dodam że słyszałem o tym że w ursusie organizowali jesienią pokazy polowe jak nowe modele pracują i pewnie wrócą do tego na wiosnę ale niestety tylko słyszałem nie maiłem okazji oglądać osobiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
catur    0

@kedziorek i @kluch - aleście na mnie naskoczyli. Przeczytajcie pierwszego mojego posta do końca (zwłaszcza ostatnie zdanie). 1.Jeżeli za 6824 jest cena 116 tyś. netto to ile będzie kosztował 6834, który jest porównywalny z ft 690DT i NH TD5050? A utargować da się w każdej firmie podobnie, więc to pomińmy.

2.Co do klimy to masz rację - nie dyskutuję.

3.Konstrukcja wszystkich trzech jast dość prosta - porównywalna - czym byłem szczerze zdziwiony w przypadku NH.

4.Wszystko sprowadza się do pieniędzy. Jak słusznie zauważył @marrus ludzie boją się go kupować bo nie sprawdzony. To kto go sprawdzi? Pracownicy Ursusa na dniach otwartych? Niech zarząd zaciśnie zęby i obniży ceny o 10-15 tyś poniżej konkurencji na pierwsze 100-200 szt. (oczywiście te liczby to tylko przykładowo). Rolnik zobaczy cenę to się skusi, jak kupi to będzie robił wiarygodną opinię - jeżeli będzie dobra to sprzedaż ruszy, a potem ceny wyrównać z konkurencją i na pewno promocja się zwróci. Tylko ceny WYRÓWNAĆ adekwatnie do jakości i wyposażenia.

A jak jesteście takimi patriotami to proszę bardzo: kupię Ursusa 6834 a wy zrzućcie się na różnicę pomiędzy nim, a NH TD5050 o takim samym wyposażeniu. Jest jakiś chętny Patriota? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

W ubiegłym roku chciałem kupić ciągnik marka nie miała znaczenia dużo jeden chwali to inny tamto i tak już jest a co trafisz to okazuję się w polu ,przepytałem dealerów kilku o ceny i myślałem że nasz Ursus powinien być z tych tańszych a jak cennik mi przysłała fabryka odechciało mnie się Ursusa naszego dotychczas w gosp były ursus i rusek ale powinni konkurować ceną z Zetorem Farmerem Farmtraciem chociaż w ciągnikach podobnych parametrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Miałem na myśli to że URSUS i FARMTRAC są proste w konstrukcji właśnie a NH już właśnie nie, pewnie niezbyt jasno się wyraziłem

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
catur    0

@kedziorek, jedź sobie do NH i obejżyj model seri TD - to proste ciągniki. Nie jestem fanem żadnej marki, tylko patrzę co jest i na zimno kalkuluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Dołączając do wcześniejszego posta piszę że belarus 110 km kosztuje 120 tyś a komfort ursus ma o niebo lepszy.A o innych ciągnikach polskich nie myślicie?A farmer F5 12277 ma 112km a farmtrac 7110 Dt który ma 110km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

widzicie jednak jest co wybierac w tej cenie :lol: wiec ursus wcale nie jest taki tani jak powinien byc . moim zdaniem powinien kosztowac tyle co belarus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź idź człowieku z Zetorem, większego badziewia nie widziałem, jeszcze nie za te pieniądze...

Porównując to tak:

Zetor Ursus

Silnik: Euro III 4 cylindry, turbodoładowany Euro III 4 cylindry, turbodoładowany

Moc: 90km przy 2200obr/min 92km przy 1400obr/min

Chłodzone cieczą

Sprzęgło: Suche dwustopniowe Suche jednostopniowe

Skrzynia: 10/2 :lol: 12/4

Prędkość: 30km/h 40km/h

Pompa hydr. 50l/min 62l/min

I można tak wymieniać dalej na korzyść Ursusa...

Więc nie rozumiem co jest takiego cudnego w tym Zetorku jak on jest o wiele gorszy od Ursusa.

Tak się każdy śmieje ze skrzyni 12/4 ale o Zetorowskiej 10/2 to już nikt nie powie!

Porównajcie sobie sami i może w końcu coś do was dojdzie! Chodź i tak wątpię bo dla was jak by Ursus 6824 kosztował nawet 110 tyś. to i tak dacie więcej za gorszego Zetora!

i nikt sie nie bedzie smial ze ursusa sie kupilo

To sobie mogłeś darować bo świadczy o to o Twoim niskim poziomie inteligencji.

spalanie jak spalanie ile sie wleje tyle spali , a czesci nie sa wcale drogie

Ta spalanie jak spalanie, takie rzeczy to Ty se możesz gadać np. Niemieckiemu rolnikowi co na kasie śpi a Polski rolnik który wiąże ledwo koniec z końcem to dla niego spalanie jest bardzo ważne jak i najlepszy ciągnik za małe pieniądze.

Dla was może Ursus jest drogi ale jak sobie porównacie Ursusa i Zetora w standardzie to lepiej dołożyć trochę i mieć lepiej wyposażonego Ursusa chodź różnica w cenie to kilka tysięcy a ciągnik nieporównywalnie lepszy.

Edit.

widzicie jednak jest co wybierac w tej cenie :lol: wiec ursus wcale nie jest taki tani jak powinien byc . moim zdaniem powinien kosztowac tyle co belarus

Człowieku tu se puknij <_< .

Weź się wysil i zacznij pisać sensowne posty albo się zamknij! Gdybyś chodź trochę pomyślał to byś wiedział że nigdy te ciągniki nie będą tyle kosztować bo dla twojej wiadomości Belraus to ciągniki które nadal są produkowane na starej konstrukcji, praktycznie nie zmienianej od bardzo wielu lat... dalej nie będę pisał bo szkoda mi na ciebie czasu i klawiatury.

Jednak dodam jeszcze jedno zdanie...

W Ursusach są silniki perkinsa które tanie nie są a wyprodukowanie takie ciągnika będzie mniej więcej w takich cenach ile kosztuje nowy Belarus więc Ursus też na tym coś musi zarobić a nie sprzeda Ci go po cenach produkcji, pomyśl logicznie a potem pisz...

Ps. Nie wiem czy Ciebie nie uczą w szkole pisać? Weź zacznij pisać jak człowiek bo tylko hańbisz Polski język.

Tego się czytać nie da!

Edytowano przez Newholland15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
catur    0

tak jak pisałem wcześniej - Ursus musi zawalczyć ceną. Ruszyły pewnie ostatnie dopłaty i jak teraz nie zacznie sprzedaży to nigdy już nie będzie się liczył na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus355    0

@Newholland15, popieram, no i napisałeś, że wyprodukowanie Ursusa kosztuje tyle co kupno Belarusa, to teraz każdy powie, że Ursus nie wiadomo ile chce zarobić ale panowie pamiętajmy jeszcze o pośrednikach.

No i sami widzicie że może Zetor tańszy ale inaczej wyposażony (chociaż nie powiem na Zetora złego słowa bo to dobry ciągnik).

 

Nie piszemy posta pod postem

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pb1990    0

JESTEM POSIADACZEM URSUSA 5314 JESTEM Z NIEGO ZADOWOLONY W MOJEJ OKOLICY JEST Z 6 NIEKTÓRZY CHWALĄ ALE NIE WSZYSCY MÓJ MA JUŻ 6 LAT NIC SIĘ NIE ZEPSUŁO ! CHOĆ ZNAM PRZYPADKI ŻE TAK ALE NAWET WAŁ KORBOWY KOSZTUJE 5OO ZŁ ! A SZYBY KWESTIA 100 - 200 ZŁ NIECH CHOCIAŻ JEDEN MI ZNAJDZIE TAKI TANI CIĄGNIK ? WIELE SIĘ MÓWI O ZAGRANICZNYCH CIĄGNIKACH ALE NIECH MAJĄ Z 10 LAT ILE WTEDY BIEDĄ KOSZTOWAĆ CZEŚĆ DO WASZYCH ? A PSUJĄ SIĘ WSZYSTKIE MNIEJ LUB WIĘCEJ TYLKO BĘDZIECIE SŁONO PŁACIĆ A JA nie :) myślałem by kupić nowego ursusa trzeba spierać co polskie bo jak nie będzie ursusa to co nam zostanie z naszego dziedzictwa !!!!!!! a może kiedyś nasze dzieci spytają tato a nie ma polskiego ciągnika ? a ty powiesz bo zetor był lepszy !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Nie piszemy CAPS LOCKIEM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

to jak zetory są takie złe to dlaczego w mojej okolicy jest ich bardzo dużo i każdy bez wyjątku sobie chwali ,

a ursusa jeszcze nie widziałem ani jednego z tych nowych .

no i jeszcze jedno jest taki popyt na zetory ze trzeba w kolejce czekać jak się zamówi , to chyba o czymś świadczy :lol:

PS to czemu nikt z was nie wspierał polskiego poloneza :lol:

Edytowano przez Lukaszjarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj