adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

pawlolxd    0

Znalazłem ten artykuł, i jest dokładnie napisane że ursus w pierwszym półroczu sprzedał 618 ciągników, zródło to Top Technika 03.2010 wraz z top agrar...

 

 

 

 

podaj link :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

podaj link :D

Mam to czasopismo, w necie tego niema.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan222    0

Witam, moim zdanie URSUS już nie ma małe szanse być dawną potęgą jak w latach 70-80.Szkoda że taki kawał historii sie4 zmarnował nie wiem co jest tego przyczyną przecież URSUS jest produkowany od 118 lat.

I nawet wprowadzane nowe modele tego nie zmienią ponieważ są tańsze ciągniki o podobnej mocy.

URSUS stracił zaufanie polaków!!!!

post-31189-0-67592700-1294945730_thumb.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Podaj powód dlaczego tak uważasz ?... Przecież teraz właśnie Ursus się rozwija i wprowadził nowy cennik moim zdaniem na plus nie wspomnę o podzespołach jakich tam pakują np. silnik Perkins... I nie wiem skąd wytrzasnąłeś tą informację o braku zaufania Polaków?


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Pawell silnik perkinsa siedzi tam już od lat i jakoś Polaków nie zachęca.... Niech Ursus próbuje ale wątpię że mu się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nie wiem czemu niktórzy się zachwycają tym Perkinsem.. Czy to jest jakaś specjalna fabryka silników mało palących? :blink: :blink: To nie 3P że na oparach jechał a i tak dostał w du*e to wciągnął tyle co zwykła C-360 i wał pier***

Fabryka islników dlam nie jak każda inna ma swoje tradycje, swoja technologie jak Sisu, MMZ, Deutz

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ursus stracil zaufanie klientów a tak ogolnie technologie stosowane w nim byly i sa przestarzale . w moim rejonie nie spotyka sie wogole nowych ursusow zato zetorow jest pelno starych jak i nowych.

szkoda ale prawda jest brutalna jak ursus sie nie rozwinie to koniec z nim bedzie.

zachwile fani mnie zlinczuja ale trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaniuka125    0

w nowych traktorach króluje elektronika a ursus???ale z drugiej strony to dobrze.Ale rewers powinien być-chociaż mechaniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Z informacji uzyskanych od pracownika Ursusa wynika, że seria ciągników xx34 pokazancyh na Bednarach zakończy się prawdopodobnie tylko na pojedyńczych egzemplarzach (jednej sztuce z serii).

Przyszłość fabryki jest postrzegana w czarnych barwach przez załogę, brak jakiejkolwiek informacji od szefostwa chyba zbyt dobrze nie wróży na przyszłość.

Edytowano przez PL01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

@PL01 ciekawe rzeczy piszesz, rozmawiałem ze znajomym pracującym w ursusie i wiem, że pomimo problemów finansowych zarówno zarząd jak i pracownicy nie myślą o zakończeniu produkcji, chociaż firma ma kłopoty finansowe i wiem, że prezes walczy z całych sił, żeby odbudować zaufanie i chociaż część straconej pozycji na rynku, ciągniki o których piszesz przechodzą właśnie ostatni etap homologacji i mają wejść do oferty w kwietniu może w maju


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Napisalem co uslyszalem od pracownika Ursusa. Kilka tygodni temu wkleilem tutaj link z Parkietu o trwajacych rozmowach z potencjalnymi firmami nad przejeciem Ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

@kombinator18 ty do mnie czy koło mnie? nie jestem żadnym fanatykiem ursusa, patrzę obiektywnie na to cię tam dzieje a że mnie zaciekawiło to co napisał @PL01 to zadzwoniłem do znajomego dowiedzieć się coś więcej nt rzekomego zamknięcia fabryki bo darzę tą firmę sentymentem, głównie za przeszłość i napisałem to co ja się dowiedziałem ale widzę, że niektórych boli to, że są osoby, które interesują się polskimi produktami i liczą na to, że nie pójdzie to wszystko na zmarnowanie lub w obce ręce


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Marcin dobrze mówi .

Trochę obiektywności panowie ;)

również nie jestem żadnym fanatykiem , ale MOIM zdaniem ciągniki ursus są dość solidne - mało zaawansowane technicznie / proste , ale wytrzymałe . Nie wiem może zbyt wiele we mnie patriotyzmu ale osobiście wolałbym pracować polskim ciągnikiem niż zachodnim . Trzeba przyznać że obecna oferta ursusa nie jest zbyt interesująca ale w ostatnim czasie widać że fabryka stara się "dogonić" konkurencję - i Ja osobiście to cenię , nie na tyle żeby kupić ursusa ale na tyle żeby dać tej marce szansę na powrót do świetności . Ciekawy jestem czy Ci z was którzy krytykują ursusa za wszystko co by nie robił mają satysfakcję że dzięki takim ludziom jak oni ursus jest skazany na klęskę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawi    0

sam k**wa fanatyk jesteś poj**** zachodni

 

Za takie "mięso" out z forum na 30 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzech moze czterech fanatykow widze dalej krytykuje negatywny glos na temat Ursusa. :D

Czy ty chłopcze masz może z tym jakiś problem? Nie wiem może boli Cię to że jako jesteśmy Polakami to staramy się bronić choć i tak już podupadłego przemysłu Polskiego? Ludzie bądźmy patriotami, nie każe Wam zaraz kupować wszystkiego co Polskie ale też bez przesady żeby wypisywać takie brednie jak co poniektórzy.

A Ciebie kolego Kombinator18 zapraszam do mnie, porozmawiamy o wszystkim na spokojnie, wytłumaczę Ci dlaczego bronie Polskiego przemysłu nie tylko motoryzacyjnego, Ty powiesz mi co Ci się nie podoba i może dojdziemy w tym wszystkim do ładu i składu.

Jeszcze jedna moja uwaga, może ten Ursus nie jest najlepszy ale na pewno się stara co już zauważyliśmy na targach Agro Mechanika. I powiem jeszcze coś, jestem z tego naprawdę dumny że po woli małymi kroczkami odradza się nie tylko Ursus ale i Polska motoryzacja min. Honker, Pasagon, Romet itp.

A wam radzę spojrzeć na świat otwarcie a nie przez pryzmat komuny gdzie wszystko co zachodnie jest najlepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
catur    0

Ta cena jest ceną netto, gdy doliczymy vat wychodzi ok. 130 tyś. czyli i tak bardzo tanio jak na ciągnik takiej mocy.

Witam,

Jestem nowy na forum i bardzo chcę kupić Ursusa 6824 ale:

Cena w ogłoszeniu jest za model w starej masce - mnie to nie przeszkadza, a chyba nawet lepsza widocznść z kabiny,

Skrzynia biegów 12/4 bez rewersu,

Mechaniczna blokada tylnego mostu (nie wiem co z przednim)

a teraz konkurencja:

 

Farmtrac 690DT 88KM- cena katalogowa (bez targowania) 107 800 zł netto a w tym:

Skrzynia 24/24 z rewersem mechanicznym

elektrohydrauliczna blokada tylnego mostu

Silnik Perkins i most Carraro - takie jak w Ursusie

 

New Holland TD5050 95KM- 112 000 zł netto

Skrzynia 24/24 z rewersem mechanicznym

Elektrohydrauliczna blokada tylnego mostu

Klimatyzacja

Kabina mniejsza od obu poprzedników - to minus, ale da się przeżyć - najwyżej nie będę tam tańczył

 

Wszystkie ceny aktualne - brałem oferty na PROW.

Chociaż bardzo chcę Ursusa to pewnie kupię NH bo w tym wyposażeniu to musiałbym dopłacić pewnie z 15 tyś o ile nie więcej. Wychodzę z założenia że trzeba popierać rodzimy produkt jednak musi być porównywalny z konkurencją, bo nam nikt nie zapłaci drożej za naszą produkcję tylko dla tego, że Polska. Jak zboże jest tańsze za granicą to nikt nie ma skrupułów tylko import idzie na całego i tak ze wszystkim.

Jeżeli Ursus za model 6834 zrobi cenę porównywalną do konkurencji to nie będę się zastanawiał, ale teraz NH.

Edytowano przez catur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Po 1 to nie jest temat od tego

Ale zdecydowanie bierz Farmtrac'a na pewno ma lepszą skrzynie od ursusa z rewersem a silnik i mosty podobne, w kabinie cicho nie jest źle. Ursus to jest nowość on jeszcze nie jest sprawdzony, mało kto go ma, zresztą sądząc po nie których postach to losy firmy się wahają, to znów nie wiadomo jak to z częściami później będzie. :)

Za chwile pewnie się obrońcy NH odezwą bo przecież nh jest najlepszy bo go się najwięcej w polsce sprzedaje :unsure:

 

Najlepiej to pojeździj po dealerach i pojeździj sobie każdym tym ciągnikiem ursusem ft i nh i wtedy sam będziesz wiedział jaki ci pasuje ;)

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
catur    0

Nie pisałem posta "co kupić", tylko chciałem przedstawić fakty. Jak Ursus nie zniży cen to ciemno widzę jego przyszłość, bo wielu moich znajomych ma podobną opinię: kto będzie płacił drożej za maszynę gożej wyposażoną? Oczywiście zakładając, że są podobnej jakości i trwałości(?). Moim zdaniem Ursus musi dostosować ceny do konkurencji,a nawet mieć niższe ze względu na "nowość", bo 108 tyś. za ten konkretny model to - jak wykazałem w poprzednim poście - DROGO.

Ja do Ursusa mam wielki sentyment (C-360-3p z 1984r któremu raz wymieniłem tarczę od sprzęgła i to była jedyna poważna naprawa)i życzę mu jak najlepiej, ale ekonomia jest nieubłagana.

Czekam na śmiałka, który tyle zapłaci nie patrząc na powyższe. Znacie kogoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja znam np. mój kolega. Jego Ojciec prowadzi gospodarstwo 100ha, obrabia je dwoma Rekordami Ursusem 1604, 1204, c-360 i Zetorem 7211. Jak wiadomo ciągniki trochę stare, a że ma taką możliwość to na tyle pola szuka ciągnika ok. 160km. Rozmawiałem z nim o Zetorach, Ursusa, NH, JD itp. i powiedział coś takiego że nie szuka jakiegoś zachodniego badziewia co jest naszpikowany elektroniką i jak coś się popsuje to będzie musiał czekać pół dnia aż mu to naprawią. Więc gadaliśmy o ciągnikach i doszliśmy do wniosku że najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie Zetor albo Ursus ale jako że Zetor nie posiada w swojej gamie aż tak mocnego ciągnika więc powiedział że kupi Ursusa 1674. Więc sam sądzę że dla nich będzie to najodpowiedniejszy wybór, bo nie widzę ich żeby mieli pracować w jakimś nowoczesnym NH, JD itd. ponieważ ich wiedza na temat technologi takiej jak powiedzmy EHR, skrzynia bezstopniowa, biegi pełzające jest znikoma. Jak zacząłem im o tym opowiadać to zrobili wielkie oczy i nie wiedzieli o czym ja gadam. Więc po wielu tłumaczeniach w końcu doszliśmy do porozumienia i jakoś dalej się ta rozmowa toczyła. Jak wcześniej powiedziałem Oni sami mówią że potrzebują taniego, mocnego i "nieskomplikowanego" ciągnika, specjalnie dałem to w cudzysłowie bo dla niektórych nieskomplikowany jest dzisiejszy Ursus a dla innych JD czy Fendt. Więc sami widzicie dla nich ten ciągnik to i tak już jest wyższa technologia że i tak długo będą go "poznawać". Cena też jest mała bo 230 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj