adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

marcin04    65

trochę mnie wyprzedziłeś z tą informacją miałem o tym wspomnieć już kilka dni temu ale nie chciało mi się pisać, coś czuje, że zaraz pojawi się sporo komentarzy do tego artykułu zarówno pozytywnych jak i negatywnych, ja powiem tyle ursus jeszcze zamiesza na rynku ciągników w polsce


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Akurat może w przyszłym tygodniu pojadę do fabryki to się czegoś więcej dowiem :)

A ty Marcinie pojechałbyś też?? Bo chyba masz nie daleko?? I może jeszcze kogoś zebrać :) W kupie raźniej ;P


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Sorki ze tak z innej beczki..

Byłem na targach rolnych w Lubaniu(woj.pomorskie)to tam był wystawiony Ursus 5524 jeszcze w starej masce,no w tej wersji co były w Bednarach..to jak się pytałem o cene to gościu mówił że za tego ursusa chce 114 tyś. brutto,skrzynia w nim to 12x4 :)

 

PS.jego nr seryjny to 00011 :)


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Hehe... A ja widziałem ursus'a 1674 nr 0007 i ursus'a z kabiną taką jak 5524,6824,8024 z nr seryjnym 0003 oraz tur metal-fach w ursusie 3724 z nr 001 :) To jako ciekawostka,ale nie odbiegajmy od tematu ;P


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

@pawelll48 jeszcze przemyślę to przez sobotę i dam ci znać bo u mnie w szkole wprowadzili reżim, jak coś to dam znać na pw

ps. a ja widziałem ponad 20 ursusów 3702 na taśmie montażowej :)


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uiop86    0

Jak myślicie za 6824 ze skrzynią 8/8 i szerszymi oponami 105 tys netto to dobra cena. Może ktoś z was orientuje się jaki pług obrotowy do niego w ofercie dostałem akpil lub zeetor w układzie 3+1 tylko nie wiem czy da rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Myśle ,że bardzo dobra oferta.szersze gumy bardzo się przydadzą , a ciągnik bedzie napewno ekonomiczny i trwały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Poczekaj lepiej na nowe skrzynie albo kup coś innego. 8 biegów w ciągniku tej mocy to stanowczo za mało. Zapomnij tez o 4 skibach, nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uiop86    0

tylko czy te nowe skrzynie będą i kiedy i czy nie wpłynie to na cenę. Ciągnik biorę z maszynami na różnicowanie i trochę cena mnie trzyma. W tej cenie nie wiem czy znajdę coś lepszego. A ciągnik jest w wersji mido

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie zastanawiał tylko brał.Jeszcze jak w wersji to miodzio.Ta skrzynia 8x8 to jest z rewersem więc jest sens go kupić za taką cene.Jak to ten Ursus nie uciągnie 4 skib.To co to za ciągnik by był jak ma 92km i nie uciągnie 4 skib :)


Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

W mido to naprawde dobra oferta,jaka firma za tą cene da lepsza oferte,a co do skrzyni to myślę ,że myśle ,że 8/8 powinno starczeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dokładnie, na 92KM 8 biegów to strasznie mało. W pracach polowych niektóre biegi mogą być zbyt wolne, a wyższe będą za szybkie. Jak 8 biegów to rozumiem że półbiegów nie ma? Na 92KM to przynajmniej 12 biegów, ale ursus robi postępy i liczę na to ze wprowadza wkrótce lepsze skrzynie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj lepiej na nowe skrzynie albo kup coś innego. 8 biegów w ciągniku tej mocy to stanowczo za mało. Zapomnij tez o 4 skibach, nie ma szans.

Nie bądź śmieszny ciągnik o mocy 92km nie uciągnie 4 skib? Leciutko je weźmie, no chyba że pracowałeś nim w polu i wiesz, jednak jest bardzo mało prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

według mnie też uciagnie 4 skiby no zależy jeszcze od warunków polowych,ale silniki perkinsa są wytrzymałe i mocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A przeczytał ktoś, ze chodzi o pług obrotowy? 4 skiby do takiego ciapka nie bardzo pasują, ale może jestem śmieszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma nie pasować.Mój sąsiad posiada case o mocy 90km o takim samym gabarycie co ursus i nie ma problemu z podnoszeniem takiego pługa ;)


Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal651    8

co do 4 skib do takiego ursusa to przy wzmocnionym podnośniku (3850kg chyba) powinien dać radę podnieść, jedynie o stabilność trzeba byłoby zadbać, ale przednie obciążniki (440kg w opcji) lub przedni tuz i na nim jakiś ciężar powinny załatwić sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Pewnie że pociągnie ja C385 3 skibowy obrotowy krone ciągne i nie mam za dużych problemów zależy od ziemi ale wtedy wolniej jadę i beż przodu a on nie ma pociągnąć 4skib?smieszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Uciągnąć powinien bez problemu i z podniesieniem tez problemu nie powinno być. Na youtube są 914 i 1014 z 4 obrotowymi i dają rade. Tylko problemem mogą być przełożenia. Tak jak wcześniej pisałem 1 bieg może być zbyt wolny a następny zbyt szybki jak do wyboru tylko 8 biegów.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

1014 jest o ponad tonę cięższy od 6824, także słabe porównanie. Przy ruszaniu będzie podnosiło przód, chyba, ze ciągnik będzie z TURem.

Nie rozumiem też po co na silę pchać się w 4 skiby. Z 4x40 będziesz oglądał niebo, z 3x50 zrobisz to samo, a stabilność będzie dużo lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

jak będą obciążniki na przodzie to nie powinno podnosić.

Jeden z użytkowników AF ma 5714 i chyba 4 obracana, więc spróbuje się go spytać co do przełożeń i ogólnie jak się pracuje tym zestawem.

 

Mój odnośnik

 

Poczytajcie sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MWCHUDY    0

Witam odchodzimy od tematu, w przeglądzie technicznym był kiedyś test 1224 + pług obracalny Vogla, miał na celu ukazanie że ciągnik z pługiem 3 skibowym szeroko ustawionym ma większą wydajność, mniej pali niż z 4 skibowym ustawionym z ta samą szerokością, więc czasami naprawdę warto zastanowić się czy jest sens targać za sobą 4 parę odkładni. Proponuję teraz wrócić do tematu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ursus. Żeby był gigantem musi starać sie o zachodnie rynki bo w polsce wiecie jak jest bieda.. A żeby podbijać niemiecki rynek to skrzynia minimum 24/24 no i full elektroniki inaczej może zapomnieć o podboju rynku ze skrzynia 8/8 T25 z poczatku lat 70 miały skrzynie 8/6 ;)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj