adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

ursus3502PL    2

stare modele nie mają nic do tego , bo te nazwy mogą jeszcze przypominac stare modele i stare rozwiązania , a rolnik kupując ciągnik nie patrzy na jego wygląd ale na najnowoczesnijsze rozwiązania , silniki i dobre wyposarzenie tak jak teraz jest dobrze chodzi mi o nazwy modeli , ale ładne nazwy jeszcze nie wszystko brakuje jeszcze skrzyn dobrych i bedzie ok


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Dlaczego nie ma co się zastanawiać? diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach a nazwa i wygląd to tylko taki miły dodatek.tak jak z samochodami jest np. golf czy passat było już 6 modeli i jakoś nikt nie mówi że nowy przez to że ma starą dobrą nazwe jest gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alek162    1

Ale daj mi trzy argumenty przemawiające za tymi nazwami związanymi ze starymi modelami. W całej polityce chodzi o wnętrze, wyposażenie, wszelkie parametry, a nie nazwy, które zwiększą nagle sprzedaż. Ilu znajdziesz takich rolników, którzy na to pójdą, dziesięciu? Przed nami jeszcze wiele zmian, wystarczy poczekać. Myślę, że wiele rzeczy będzie dla Was miłym zaskoczeniem, ale na to przyjdzie czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

No masz racje że chodzi o parametry techniczne bo po co komuś ciągnik z sentymentalną nazwą a słabym wyposażeniem. ale dobra nazwa i wygląd napewno nie zaszkodzą a historia zna takie przypadki kiedy wskrzeszenie starej nazwy wyszło tylko na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wspominam czy ja mówię żeby tłuc to co 40 lat temu, nie! Ciągnik ma być wyposażony nowocześnie klima, przedni napęd, skrzynia powiedzmy 15/15 z elektrohydraulicznym rewersem, ale ma on tylko i wyłącznie przypominać stare modele, a rozwiązania techniczne mają być nowoczesne.

Najlepiej żeby robili te modele co są teraz 8024, 5524, 1674 itp. ale zrobili też inną linie która by przypominała z wyglądu stare modele tak jak np. NH boomer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale przecież ursus sam ogłasza konkurs na nową stylistykę, to niby dlaczego za dużo chcemy, jak on sam chce, my tylko mówimy co by się dobrze sprzedawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cypekr    0

Najprościej byłoby wypuścić nowe modele w dwóch wersjach- nowoczesnej (nowa stylistyka marki), a równocześnie powiedzmy 2-3 modele z tą samą technologią, jedynie różniące się stylizacją maski, dachem kabiny, błotnikami- te drobiazgi to różnica kosztów produkcji powiedzmy o max 3tyś zł, a być może ciągniki nawiązujące stylistyką do c-360 czy 914 znalazłyby swoich zwolenników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imigrant    0

Popieram w 100%... B) przeciez cos takiego zrobil FEND,nowoczesne rozwiazania plus nowe ksztalty nawiazujace do duzo starszych ciagnikow... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Ursus przecierz ma dobrą stylistykę piko,mido i forte .

Według mnie to patrzenie ciągle w przyszłość jest złym kierunkiem.Ursusowi potrzebny śą dwa ,trzy modele które będą chodliwe.Mam nadzieje i głeboko w to wierze ,że takie modele ursus już zaprezentuje na Agro Show w Bednarach.

 

Teraz jest nowy konkurs więc macie szanse ,wysłajcie swoje rysunki ,kto wie może przypadą im do gustu,chociarz ja myślę ,że ten konkurs wygra jakaś firma zajmująca się takimi rzeczmi lub jakiś wykształcony czlowiek w tym kierunku.Ale warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cypekr    0

3702 w wersji pico ma dobrą stylistykę? chba żartujesz:) ten ciągnik bardzo mocno odstaje od sadowników innych producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alek162    1

Jak byś był ogarnięty, to byś wiedział, a tak to muszę Ci wytłumaczyć. Model 3702 piko z nową maską był zrobiony "na szybko", aby zdążyć przed targami Agrotech Kielce 2010. Rozmawiałem z pewną osobą z Ursusa i sam mówił, że nie wyszedł im, ponieważ nie zdążyli. Maska była nieproporcjonalna do wielkości ciągnika, ale ma się to zmienić. Powtarzam: Ursus Was jeszcze zaskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cypekr    0

Dobrze że Ty jesteś ogarnięty bo bym nie wiedziałB) czytałem już o wszystkim, o czym wspomniałeś. I bynajmniej nie chodzi mi tu o samą maskę, która nie była odpowiednio wyskalowana. Podstawa w sadowniku to kabina i hydraulika. O ile hydraulika stopniowo jest modernizowana i Ursus zwiększa wydajność pomp, o tyle kabina Koja pozostawia wiele do życzenia. Myślę że o wiele lepszym wyborem byłoby nawiązanie współpracy z metalfachem również w przypadku kabiny do sadownika, mogłaby to być kabinka podobna do tej pokazanej w 3724 Pico, z tym że trochę węższa. No i miejmy nadzieję że zmiana skrzyń pozwoli rónież w wąskim 3702/04 umieścić wajchy biegów na prawym błotniku (jak np. w Kubocie M7040N)

 

PS. Uprzedzając Wasze pytania- kabina Koja ma za mało wydajny system wentylacji, co w tak małej kabinie ma kolosalne znaczenie, poza tym wyciszenie też nie jest jej mocną stroną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alek162    1

Przed chwilą była mowa o wyglądzie, a Ty już wyjeżdżasz z podzespołami. Zdecyduj się czy wchodzisz po schodach czy schodzisz, bo nie ma z Tobą rozmowy. Nie powiem Ci wszystkiego, czego się dowiedziałem niedawno będąc w Ursusie, ale gdybaj i filozofuj dalej, fajnie jest czytać wypociny "znawcy". Niestety nie mogę się podzielić informacjami, ale na pewno Twój mózg by tego nie pojął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cypekr    0

Wybacz, ale dla mnie wygląd czy stylistyka to również kabina i jej wyposażenie. A mowa jak widzę była o 3702, więc napisałem Ci co z nim jest nie tak. Twoje argumenty i wypowiedzi są w stylu Andrzeja L. "wiem i mam dowody, ale nie pokaże", dlatego to mój ostatni post w kierunku Twojej osoby, nie mam zamiaru staczać się do Twojego poziomu. W przeciwieństwie do Ciebie staram się pisać w postach o konkretach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alek162    1

Hydraulika to stylistyka? Weź się ogarnij. Nie zaprzeczam, że kabina w sadowniku jest taka sobie w stosunku do konkurencji, ale wszystko w swoim czasie może się zmienić. Dowody - proszę bardzo, jak wstawię zdjęcia, to będziesz mógł sobie je obejrzeć. Siema, jak będziesz chciał o coś zapytać, to pisz na priv, może odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cypekr    0

Jeżeli masz jakieś ciekawe fotki to jak najbardziej, wstaw je, myślę że więcej osób będzie zainteresowanych.

Ja nie mam zarzutów do Ursusa (a widzę że tak to postrzegasz), tylko chcę, podobnie jak większość użytkowników forum, żeby wiedzieli na co zwrócić uwagę przy modernizacji i tworzeniu nowych modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alek162    1

Dzisiaj próbowałem coś wrzucić, ale fotki bardzo opieszale pojawiają się w galeriach. Jutro spróbuję coś dodać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cypekr    0

Dzisiaj próbowałem coś wrzucić, ale fotki bardzo opieszale pojawiają się w galeriach. Jutro spróbuję coś dodać.

 

Widziałem te (2) nowe zdjęcia, ale powiedz mi co w nich takiego nowego, tajemniczego, że nie mogłeś ich ujawnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

akurat na tych fotkach nie ma nic nowego ale te, które mamy na użytek własny jest sporo ciekawych ciągników które być może będą pokazane w bednarach


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

,,Na użytek własny" Czyli nie możecie ich udostępnić opinii publicznej?

Czyli klauzula ŚCIŚLE TAJNE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alek162    1

Odpuść sobie kolego @janusz20, bo nawet nie zrozumiałeś całej tej rozmowy. Zdjęcia to tylko dowody, że tam byliśmy, a wiedza tam zdobyta, to już inna sprawa. Zgadłeś, nie możemy tego ujawnić, ale to nie od nas zależy. Wybaczcie, ale trzeba umieć dotrzymać słowa, taka nauka na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

może za parę lat zobaczycie te fotki na stronie ursusa, a teraz pozostało tylko czekać do września na nowe ciągniki


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj