adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

imigrant    0

Jak dla mnie to te nowe maski...to bez komentarza :) ,jesli panowie z ursusa by takie zostawili to bedzie im ciezko nawiazac walke z ich glownym rywalem na polskim rynku,czyli zetorem :) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Niechce nic mowic bo dopiero jutro tam jade ale z zdjec za ciekawie te mniejsze modele nie wygladaja :)

 

Jutro mam zamiar zawalic was zdjeciami Ursusa chyba problemow nierobia z fotografowaniem ???? :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Gadałem z doradcą technicznym(spoko gościu) i mówiłem mu że w tych sadownikach źle wygląda ta maska,ale on powiedział że nie mieli czasu i musieli tak zostawić,powiedział także,że będą naniesione poprawki.Bardzo podobała mi się kabina i tylne lampy(diodowe) w 3724.Siedziałem także w 1674 bardzo ładny ale przód maski oceniam na 4z małym +.

 

PS.Udzielałem wywiadu Ursusowi.

Niedługo dodam zdjęcia.


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Jeśli można prosić to wstaw zdjęcia kabiny tego 3724 i jakieś ogólne 8024 bo jeszcze go nie widziałem a w kielcach mnie nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Co do maski w tym ciężkim Ursusie to wygląda ona tak tylko dlatego że ma przedni TUZ i jego elementy zasłaniały reflektory i to zmienili, już kiedyś tak było :)

 

Dla mnie maska w tym Mido jest zgrabna, nawiązuje do starych 912 itp :)

 

Burzycie się na widok nowych masek, a jak było kiedy Zetor w Proximach wprowadził nowe maski?

Dla większości były one "bleeee" ale przywykliście do ich i jest dobrze.

Tak samo będzie z Ursusem :)

Ale w tych modelach Pico to trzeba i tak poprawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Jak dla mnie to te nowe maski są do kitu ale ceny to już katastrofa

URSUS----- --------------------------FARMTRAC dla porównania

3702(50km) 92.598-------------- 555dt (48) 87.200

3724(50) 123.098

3724 piko (50) 125.900

5524 (75) 140,100

5524 mido (75) 142.130-------- 80 4wd (73.5) 110,280

6824 (92.5) 155,916

6824 mido (92.5)160.000------- 690 dt (89) 131,650

8024 mido (110) 184.342

1674 forte (158.5) 265.228

 

to nie wszystkie ceny ale jak dla mnie to za drogo za starą technologie i nową maskę.

Jelonek 70km od 104.000netto

 

Nie no sorry nie ma o czym gadać... John wychodzi taniej od ursusa? No to jak dla mnie tutaj przyszlości nie ma.... Oni to powinni mieć ceny na poziomie miedzy Belarusem a Zetorem. Bo ja to widze bardziej między john Deere-Fendt :) :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Ale te ceny można jeszcze wynegocjować myśle że przy dobrym targowaniu się to za 130 tyś można by wyrwać tego 5524 a za 145 tego 6824 w max wyposażeniu bez przedniego tuz i wom .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Tak nazywają się nowe Ursusy.

Na przykład:

Ursus 3702 Piko

Ursus 3724 Mido

Ursus 1674 Forte


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

3724 też jest Piko :)

Mido to modele:

5524

6824

8024

 

Oznaczenia Piko, Mido, Forte oznaczają pewną rodzinę modeli [tak samo jak Zetor z Proxima i Forterra]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Pisałem to gdzies, napisze i tu, ursus nic nie produkuje tylko składa z gotowych podzespołów i nawet jest go nie stać żeby chociaż maskę zrobić, przez ostatnie 10 lat nie mogą maski wymyśleć, która to jest podstawą wyglądu ciągnika, co oni tam robią, pierdzą w stołki i pensję biorą, przecież główną przyczyną niskiej sprzedaży polskich ciągników jest ich wygląd np. zetor kiedyś był dużo brzytszy ale dzisiaj potrafili skonstruować ładne modele choć silnik itp.pewnie bardzo mało zmienione.Polskie ciągniki były uznawane ale skoro się cofają w czasie z wyglądem i komfortem to kto je miał kupować?Z tych w galerii 8024 ma możliwy wygląd a reszta to paranoja :)


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

nie nie i jeszcze raz nie... oczywiście jeśli chodzi o ceny... nie da rady z takimi cenami na rynku konkurować z zetorem nh czy innymi...

takie moje zdanie wg mnie jak chce się na poważnie wejść czy tam wrócić do gry na rynku to trzeba robić albo "w miarę porządny" i tani sprzęt jak zrobił chociażby pronar albo super za***isty sprzęt jak jd czy fendt gdzie cena jest równie wysoka jak jakość a Ursus nie zrobił ani tego ani tego to dalej taki se sprzęt za bądź co bądź zbyt wysoką w stosunku do walorów produktu cenę niestety!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

Mi osobiście nowe maski bardzo się podobają, nawiązują do starych "kanciaków". Jednak w kabinie wszystko ładnie pięknie ale... Jakość plastików - słaba, dźwignia zmiany biegów jakaś nieforemna i ten przycisk od półbiegów taki mało "finezyjny", sprzęgło strasznie ciężko działa i ma mały skok, pulpit EHR w mało wygodnym miejscu, za bardzo z tyłu. i te dźwigienki od hydrauliki. Takie są moje doznania z kabiny Ursusa 8024. Część niedociągnięć zapewne wynika zapewne z pośpiechu przed targami i mam nadzieje że je dopracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alek162    1

Piko, Mido i Forte są rodziną modeli o zmienionych maskach i nowszych kabinach. Nadal są dostępne wersje bez nowych masek i nowszych kabin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Cena swoją drogą ale jak by miały bajerancki wygląd i lepszy komfort to ludzie by kupowali zamiast zetora bo polskie mniej palą


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Hm, a czy ktoś konkretnie pytał się o te ceny ursusów? Bo te ceny tą są chyba z kosmosu... Jak Oni chcą przyciągnąć klientów takimi cenami... Osobiście mi podoba się 8024 a cena realna moim zdaniem to 150-160tys. brutto. Jak jutro ktoś z was bedzie to wypytajcie co i jak ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

Wy tylko potraficie się przyp.......ć, firma, która stoi na skraju bankructwa musi jakoś zarobić na utrzymanie. Piszecie, że siedzą na stołkach i biorą kasę. Ja pytam skąd wy to możecie wiedzieć, byliście w fabryce, przejrzeliście dokumentację? Bo wydaje mi się, że nie. Widać w was typowych Polaków, którzy małpują tylko zachód a to co wasze to macie głęboko w waszych d*pach. Jak dla mnie Ursus się postarał i wierzę, że wyjdzie na prostą, bo tak będzie, chociaż jak czytam wasze posty...


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

marcin04 po części masz rację, ale przez takie właśnie bezkrytyczne postawy co do Ursusa przez wiele lat (dobre bo polskie-kupujemy, te zachodnie może się będą psuły i ta elektronika... tak mówili rolnicy :) )a ursus na t-o może by tu komfort poprawić...hm... e tam i tak kupią. A tu nagle okazuję się, że rolnicy przekonali się do zachodnich "plastików" a Ursus za późno się obudził. Sam kibicuję tej firmie i mam nadzieję, że się podniesie ale te ceny.... za wysokie. :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Sam mam ursusa jako główny ciągnik i jestem zadowolony i chciałbym kupić następnego większego, żeby pociągnął chociaż uprawowo-siewny ale nie oszukujmy się może teraz zmienią trochę stylistykę i komfort bo 2 lata wstecz porównując do innych marek np.zetor,pronar nie wspominając o droższych ursus nic nie zrobił przez kilka lat a poprzednie maski tzw. psie nosy są brzydkie albo kabiny w środku w serii 28-57 jak w 60-tce a ceny wygórowane i musi się coś zmienić bo nadal ludzie tego nie kupią już pomijając stylistykę to cenę 20000 w dół


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za co tyle pieniędzy płacić?

za słabą pompę czy niewygodną kabinę? No sorry... sam uważam się za patriotę ale tu to przegięcie, nie szanowali klienta bo brał co było bo nie było alternatywy no to teraz klient nie będzie szanował ich...robili do afryki i w inne miejsca gdzie nie było potrzeby nawet kabin montować i się trochę zapomnieli Panowie że u nas nie afryka...


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Chwila, czy pompa 62l/min to jeszcze słaba pompa?

I czy ta kabina SPS 06 w czymś odstaje od takiej we Farmtracu albo Zetorze?

 

Tylko z przegięciem ceny się zgodzę...

 

Tak czy tak to nadal są modele "przejściowe" bo nadal nie ma nowych skrzyń ale konstrukcyjnie idzie ku dobremu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Jak tu ma fabryka nie upadać ? skoro za 50km chcą 125.900 zł.

Za tą cene będe miał Fatmtrac'a 675DT z klimą, obciążnikami radiem itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Wsumie została im tylko skrzynia do poprawienia.

Bo silnik jest, przedni most jest, tylni TUZ ma lepsze osiągi, ma CMB itd, zaczep przesuwny jest [w opcji chyba], klima w kabinie jest, podwieszane pedały są, biegi z boku są, tylko jak już pisałem został taki jeden korpus w środku ciągnika do wymiany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj