adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

pawelll48    273

Ech...jutro się wszystko okaże czy ursus nas zaskoczy czy też rozczaruje ;)


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam mam pytanie do którego roku będą pomoce finasowe na modernizacje gospodarst i czy premia dla młodego rolnika w to wchodzi czy nie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Jaka jest aktualna cena ursusa 6824 134 tyś czy 150 tyś bo raz słyszę że tyle a raz inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam panowie czy ma ktoś zdjęcia tych nowych ursusów? Bo od rana zżera mnie taka ciekawość, a dopiero teraz strona działa. A tak to ursus pozytywnie was zaskoczył czy negatywnie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widać, że coś robią...ale te maski raczej do gustu rolnikom nie przypadną. Widać nową kabinę bardzo fajną i oby tak dalej. Czekam na następne fotki również z wnętrza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal651    8

co do nowej maski to moim zdaniem w sadowniku wygląda kiepsko, za duża, kratki po bokach troche "na odwal się" z wyglądu zrobione (ale przecież to ma nie wyglądać tylko spełniać swoją rolę, pamiętajcie o tym :)) ale im większy model tym lepiej, na 3724 z turem i napędem już taka duża sie nie wydaje, a 6824 wygląda b. fajnie wg mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W 6824 wygląd jest o niebo lepszy niż w starej masce, chociaż jeszcze jest za mało zdjęć by oceniać, ale już teraz widzę, że nad sadownikiem i 3724 muszą popracować. Mam nadzieję, że to dopiero prototypy i zbierają opinie i traktory z nowymi maskami wejdą do produkcji dopiero po ulepszeniach.

Tylko ciekawe jak z wyposażeniem, czy jest już upragniony rewers, czy jeszcze musimy poczekać, póki Ursus dogada się z ZF lub Carraro.

I takie pytanie, czy ten tur jest Ursusa, czy też jakieś firmy z zewnątrz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

im wiekszy ciagnik tym lepiej wyglada w tej nowej masce,bo sadownik to jak narazie porazka ,natomiast 6824 rewelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Dokładnie.

Zaletą jest to że maska jest jednoczęściowa.

A co to jest za kabina w 3724?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Sorry ale co to znaczy że maska jest jednoczęściowa??

 

PS.Dzisiaj jadę na AgroTech :)


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to tak

Maska w mniejszych modelach jest troche nie praktyczna bo jest za duża,ale wieksze modele są naprawde ok .Myśle że ten co bedzie chciał kupic nowego ursusa nie będzie patrzył na wygląd masek a raczej na jego cene i jego wyposażenie jakie ma np rewers lepsza skrzynia,kabina naprawde komfortowa i klima w standardzie i cena żeby nie przerażała.Najlepiej jak byście spytali o nową cene i wyposażenie standardowe to bym sie bardzo cieszył :) A ten co będzie kupował ursusa nie powinien nażekac na tą maske w większych modelach pozdro :)

Dla mnie duży + dla ursusa :)


Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

No i byłem wczoraj i widziałem. Moje podsumowanie odnośnie modelu 5524 - bardzo przyzwoity ciągniczek. Myślę że trwały i powinien wystarczyć na długie lata przy umiejętnym użytkowaniu. Konstrukcja taka sama jak w modelach 5314/5714 z tym że silnik Perkinsa (+), skrzynia w 5524 8/8 z rewersem co wg mnie jest zdecydowanie za mało przy prędkości max 40/h, w modelu obok była 12/4 z tym magicznym półbiegiem na przycisk i ze sprzęgłem co też jest raczej słabym rozwiązaniem. Reszta konstrukcja prosta i znana do bólu. Kabina bardzo pozytywne wrażenie tapicerowany dach, boczne szyby uchylne, biegi z boku, tłumik w słupku kabiny ogólnie bardzo spoko. Maska ciekawa choć nie takiej się spodziewałem, podnoszona do góry całkowicie, z "nosem" w którym nic nie ma oprócz powietrza wewnątrz :) ale generalnie mi się podobała. Opony szerokie niskoprofilowe czyli takie jakie powinny być. TUZ tylny z końcówkami hakowymi też o.k. Teraz jedna z najważniejszych rzeczy sprzedaż tylko przez dilerów a cena cennikowa modelu 5524 115tys netto (140 tys brutto) to jednak trochę zbyt dużo ja za taki prosty ciągnik. Ja (ale to jest wyłącznie moje zdanie) dałbym za niego max 100 tys netto. Przy porównaniu tan ciągniczek w moich oczach wypadł zdecydowanie lepiej niż nowość Warfamy czyli Polmot 8014H jak również Farmtac 675DT. Niestety do John Deera serii M też mu dużo brakuje a cenowo i markowo Deer wypada zdecydowanie lepiej. Trzebaby jeszcze przed zakupem przejechać się tym ciągnikiem bo targi, targami a jak to chodzi trzebaby sprawdzić najlepiej gdzieś na placu.... Jednym słowem wielki pozytyw w Ursusie także odnośnie innych modeli. Na razie panowie się starają co będzie dalej czas pokaże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1

Jak dla mnie to te nowe maski są do kitu ale ceny to już katastrofa

URSUS----- --------------------------FARMTRAC dla porównania

3702(50km) 92.598-------------- 555dt (48) 87.200

3724(50) 123.098

3724 piko (50) 125.900

5524 (75) 140,100

5524 mido (75) 142.130-------- 80 4wd (73.5) 110,280

6824 (92.5) 155,916

6824 mido (92.5)160.000------- 690 dt (89) 131,650

8024 mido (110) 184.342

1674 forte (158.5) 265.228

 

to nie wszystkie ceny ale jak dla mnie to za drogo za starą technologie i nową maskę.

Jelonek 70km od 104.000netto

Widziałem nowego FARMTRACA 7100 DT jeszcze prototyp ale o niebo ładniejszy 98km skrzynia 32=16r(pół biegi w lewarku 2) prawdopodobnie rewers elektrohydrauliczny niestety cena jeszcze nie znana jak i wyposażenie.fotkę postaram się wrzucić jak najszybciej.


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@marecki te ceny to masz z targów? Według mnie maski bardzo ładne, chociaż do sadownika nie pasują, ale według mnie nie chcieli już pokazywać tych "psich nosów" i założyli tę maskę. Według mnie to powinni zrobić maski nowe do sadowników i do 12-stek o których mówił @marcin04. Gdyby dali mniejsze ceny to ciągniki powinny się sprzedawać. Właśnie drogi marcinie04 czy teraz gdy ursus się już ujawnił to mógłbyś pokazać ten prototyp maski z fabryki, chcielibyśmy zobaczyć czy coś pozmieniali. Tak czytam i czy moglibyście powiedzieć co się wam nie podoba w tych maskach? Że w sadowniku brzydko to wygląda to rozumiem ale w innych? Te maski na pewno są 100 razy lepsze od poprzednich. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1

Tak ceny są z targów a co do masek to rzecz gustu. Dla mnie prawie jak w SAME.


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Maska to rzecz trzeciorzędna. Ciągnik ma nap...lać w polu, być oszczędny, nie męczyć w użytkowaniu i się nie psuć. Maska nie ma tu nic do tych podstawowych rzeczy które tu wymieniłem. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wygląd nie ma większego znaczenia, ale czytając forum to prawie każdy patrzy tylko na wygląd, i tak jak koledzy wyżej ciągnik ma dużo pracować, mało palić i się nie psuć. Z pewnością ursus jeszcze coś pozmienia, może pokaże coś na targach ExpoSilesia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Sorry ale co to znaczy że maska jest jednoczęściowa??

 

PS.Dzisiaj jadę na AgroTech :)

 

 

Że jest to jedna bryła, bez dodatkowych osłon.

Np. jak otworzysz maskę to cała Ci się otwiera i nie musisz otwierać osłon z boku jak było w starych maksach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj