adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

No wiecie było się w wakacje na księżycu :P . Czytając stronę ursusa dowiedziałem się o co się rozchodzi z tymi ciągnikami http://allegro.pl/item935963508_ursus_3512_nowy_nie_mf_255_235_2812_promocja.html o których kiedyś pisaliście, a mianowicie http://www.ursus.com.pl/ogloszenia.php?mnu=1&id=186 . Sprawa jest ciekawa bo nie wiadomo czy były one tak naprawdę wyprodukowane przez ursusa :) .

 

Edit. Widzę że "ursus1223" mnie wyprzedził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

no naprawdę ciekawe, tylko gdzie je robili , na allegro kiedyś widziałem MF 255 nowe robione za licencji gdzieś???? i importer zakładał w Polsce kabinę, ale nie podszywał się pod ursusa.

 

no no ta nowa strona ursusa może szału nie robi narzazie, ale 100 razy ładniejsza od poprzedniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiedziałeś o tym że ursus ma filie w innych krajach?! Może tam zrobili te ciągniki, polaczki je sprowadzili po taniemu a teraz drożej sprzedają :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu coś nowego widzę że na stronie dużo ludzi się wypowiada, gdyby wprowadzili kilka istotnych zmian, głównie przekładnia i komfort kto wie może byłoby dużo ludzi chętnych na zakup Ursusów.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

@agrotechnicZ165 masz rację co do tego narzekania na firmę. Wszystkiemu winny jest zarząd miejmy nadzieje, że ten nowy przejrzał na oczy i widzi co tak naprawdę się dzieje na rynku ciągników rolniczych.

Widzę że i wy chłopaki śledzicie losy naszej dumy narodowej. Osobiście codziennie zaglądam na ich stronkę internetową.


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Marcin04 - czy jak byłeś w fabryce to pytałeś się o nowe, niższe cenniki? Bo rozmawiałem z 2 dealerami Ursusa to żaden nic na ten temat nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

szczerze mówiąc tak zagadałem się z przewodnikiem(doradca techniczny) że zapomniałem się zapomniałem zapytać ale jeżeli pojadę na agrotech to postaram się coś załatwić


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Te ursusy 3512 co wyzej koledzy pisali sa produkowane w pakistanie :P wszystkie sa bez kabin sprowadzane a ta wersja z kabina to od naglaka.Ten diler daje 18 misiecy gwarancji i opinie o nim sa nawet bo glownie to belarusami handluje.Sam myslalem kupic tego 3512 ale niestety nie da sie dostac pelnej faktury vat wiec zrezygnowalem ale i tak cena wg. mnie rewelka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

ja oglądałem około rok temu chyba w Zegrzu koło łodzi te ciągniki MF 235 z pakistanu tandeta że szok ciężko miał zapalić podzespoły typu alternator ma z chin bo widniała na nim chińska naklejka w środku trzeba wysoko podnieść nogę żeby przekroczyć skrzynie

jak kręciłem kierownicom to myślałem że ręce sobie pourywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

a tak z innej beczki nie sądzicie ze ciągniki są za lekkie np. ursus 8024 powinien ważyć 5500kg a nie 4100kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Te mf235 to sie ztoba zgodze ze lipa ale tydzien temu ogladalem tego ursusa 3512 i nic sie nie rozni od oryginalu {mam rocznik 1998} wiec powinno byc ok.choc nie wiadomo z jakich materjalow czesci :P ale z drogiej strony to cena 49 kusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buchaj007    3

Ursus sprzedaje ciągniki przez sieć dealerską i dealerzy mają jeszcze pełną ofertę ciągników, a w Ursusie mają tylko

3512 Agro,4512 Agro i Agrobis, 4514 Agro, 5314 Agro i K07s.

a co to za traktor k07s?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

K07s to model kabiny :P


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

A pro po tej fili to ursus ma jeszcze w Brazylii: http://www.ursus.com.br/?act=01&sector=produtos&grupo=tratores

ursus sprzedał brazylijczykom licencję, zapewne poszukiwali czegoś taniego w eksploatacji i sprawdzonego


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

nie wiecie dlaczego ursus 5524 ma starą kabine a 6824 nową?czy to się zmieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

z tego co wiem to już się zmieniło dali taką fotkę na stronie bo pewnie nowej nie mieli


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Widziałem dziś nową stronę ursusa z nowymi modelami i powiem że mnie zbytnio nie zachwyciły, takie zmiany to ursus powinien wprowadzić 10 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zmiany trzeba od czegoś zacząć, a i tak te postępy są ogromne jak na tak małą i ledwo się trzymającą fabrykę. Ciągniki Ursusa będziemy mogli oceniać przynajmniej za rok, gdy zakończy się proces modernizacji. Rok 2010 będzie rokiem "przejściowym" i prawdziwe efekty zobaczymy w 2011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Ja myślę ,że już na Agro Tech w Kielcach będziemy świadkami postępu Ursusa.(oby jak największe ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Zmiany trzeba od czegoś zacząć, a i tak te postępy są ogromne jak na tak małą i ledwo się trzymającą fabrykę. Ciągniki Ursusa będziemy mogli oceniać przynajmniej za rok, gdy zakończy się proces modernizacji. Rok 2010 będzie rokiem "przejściowym" i prawdziwe efekty zobaczymy w 2011.

Heh to długo się nie nacieszymy...bo nie daleko do 2012 :PP


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1223    0

Na stronie pojawiły się nowe zdjęcia 6824 kabina i tył przy 5524 też są i jest to kabina koja 09. Zauważyłem że nowe modele dostały tak jakby dodatkowe nazwy to jest dla 3702 3722 i 3724 PIKO dla 5524 6824 8024 MIDO oraz dla 1674 FORTE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

2012 - koniec świata.

Te dodatkowe nazwy może będą oznaczać jakieś przedziały mocy.

A z tą kabiną w 5524 to było pewnie tak, że jak wprowadzili je do produkcji jesienią ubiegłego roku to nie mieli jeszcze umowy z Koją na nowe kabiny i dano im stare. Wszystko wiążą umowy i nie tak łatwo od razu wszystko wprowadzić do produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

wierzysz w koniec świata ?

a jeśli chodzi o ursusa to w kilcach się wszystko okaże


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj