adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

zbigi123    4

Ja w tamtym roku kupiłem landiniego powerfarm 95 za 123tys. brutto. Klima w standardzie i komplet obciazników itp. Można?


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domasz   
Gość domasz

A później z utrzymaniem takich zagranicznych maszyn jest że tak się wyrażę nieciekawie. Dla przykładu głupia linka do chyba wycinaka do kiszonki Pottingera kosztuje 5 tys. zł, gdzie całą maszynę można kupić za 4 tys. Następny przykład: tryb do prasy Claas to koszt 1200 zł a takich trybów idzie do niej 25!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

No i co z tego? Lepiej wymienic jedna droga czesc i miec awarie raz na kilka lat czy co chwila w czasie sezonu grzebac przy duperelach i tracic czas? No chyba ze to lubisz.

 

Z samochodami tez tak kiedys było zagraniczny to zły bo drogie czesci a teraz jakos nikt sie tego nie boi i o Polonezie nawet nie pomysli <_< Bo zagraniczne nie psuja sie tak czesto tylko jezdza nie to co Polonez czy Maluch :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MWCHUDY    0

Witam uważam iż Ursus aby przetrwać powinien jak najszybciej wziąść się za skrzynie biegów powinien wprowadzić conajmiej 1 bieg przełanczany pod obciążeniem w postlicencyjnych i tak ze 4 w ciążkich - więcej to hydraulika obsługująca skrzynię zaczyna zbytnio obciążać silnik a 4 biegi to taki złoty środek. W ciążkich nawet jest miejsce na skrzynie przełanczaną pod obciążeniem- można, trzeba wyrzucić wzmacniacz momentu, a reduktor i skrzynie planetarną narazie mogli by zostawić dzięki czemu było by 32/16 lub 24/12 co by w zupełności starczyło a skrzynia by nie była aż tak skomplikowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

pablo21 porównanie ciągnika rolniczego do samochodu osobowego jest co najmniej nie dorzeczne za 40 tyś kupisz zachodni używany ciągnik w średnim stanie a samochód za 40 tys dosłownie ful wypas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Mi nie chodzi o ceny zakupu tylko o koszty zwiazane z czesciami i naprawami <_< Z roku na rok czesci do zachodnich ciagników beda coraz tansze i bedzie duzo wiecej zamienników na rynku.

 

 

Zalezy co uwazasz za full wypas bo jednak 40 tys na fajna fure to mało troche :P Ale to nie miejsce do takich rozmów. Do tego mam wrazenie ze sie troche mnie zaczołes czepiac po jednym moim poscie nie po twojej mysli. Daj spokój z tym ja nie mam urazy i Ty tez nie miej i nie czepiaj sie sczegółów w moich wypowiedziach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Na stronie ursusa pojawiło się potwierdzenie wybrania Andrzeja Słonowskiego na prezesa. Nadchodzą nowe rządy. <_< Ciekawe co wymysli nowy prezes. Ktoś gdzieś pisał że odlewy Ursusa są z Brazylii. Jesli nowy prezes był prezesem w Odlewni Tarnów to może stamtąd będą teraz brali odlewy? A może stamtąd brali już do tej pory? Niedługo coś powinno się wyjaśnić w kwestii nowych produktów jak i jakości owych. ja jestem ciekaw co z ego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

pablo21 nie czepiam się ciebie;p w inym temacie się z tobą zgodziłem a w tym mamy po prostu odmiene zdania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64
Mi nie chodzi o ceny zakupu tylko o koszty zwiazane z czesciami i naprawami <_< Z roku na rok czesci do zachodnich ciagników beda coraz tansze i bedzie duzo wiecej zamienników na rynku.

 

 

Zalezy co uwazasz za full wypas bo jednak 40 tys na fajna fure to mało troche <_< Ale to nie miejsce do takich rozmów. Do tego mam wrazenie ze sie troche mnie zaczołes czepiac po jednym moim poscie nie po twojej mysli. Daj spokój z tym ja nie mam urazy i Ty tez nie miej i nie czepiaj sie sczegółów w moich wypowiedziach.

Damian18 ma racje bo nie ma co porównywać samochodów z ciągnikami, np 20 lub 25 letnie samochody się złomuje to co mam teraz myśleć że niedługo to czeka mojego MF-a którego niedawno kupiłem a ma 16 lat a zapłaciłem za niego prawie jak za vectre c z 2000 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromar1991    0

No ostatnio ursus zaczął się ratować , wprowadza nowe modele ciągników , silniki Perkinsa no zobaczymy co z tego wyjdzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jakby silniki Perkinsa oznaczały ratunek Ursusa to się ratuje od przeszło 20 lat. I jakoś te 20 ost lat to ciągłe opadanie na dno. Chociaż z tego co obecnie widać chyba osiągnęli dno i się od niego odbijają.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Wielkim błędem był zakup licencji od Fergusona trzeba było wprowadzić do produkcji prototypowe modele z seri U-310, 510, 710. Jakby óczesne władze nie popełniły tego błędu to kto wie może Ursus byłby dziś światowym liderem w produkcji ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Powstała nowa stronka o Ursusach, chyba najlepsza do tej pory:

Edytowano przez wsk125ccm
relkama innych for o tematyce rolniczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosak24h    0

Teraz ursus ma bardzo ciekawe modele za niewielka cene i mi sie wydaje ze ursusa opłaca sie kupić a tak wogole to maja ciagniki do 190 km i sa dobre


ursus_logo.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

heee opłaca sie kupić? cena jest z pewnością nie adekwatna do jakości, komfortu i innych istotnych rzeczy.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj