adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

marecki    1

a mój znajomy który pracuje w ursusie podobno dostał wypowiedzenie i pracuje tylko do października.


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

No nie wiem czy jest sie czym cieszyc.

 

6024 i 7524 juz chyba produkowac nie beda ale co bezdzie z czesciami?

 

Ten 5524 co ma zmienione oprócz silnika (który musiał byc zmieniony) i przyspieszonej skrzyni ciekawe czy wszystkie biegi przyspieszyli i jak to bedzie w polu pracowac. Rewersu dalej brak. Kabiny dobrze ze chociaz KO7S ale to i tak jak na dzisiejsze czasy szału nie robi powinny w standardzie byc SPS06.

 

Jednym słowem fajerwerków nie ma konstrukcja dalej bez wiekszych zmian ale cóz jest jak jest :D

 

Tak jak jest teraz to i tak nie przetrwaja na rynku znowu wprowadzili chyba 1014 do produkcji ale cena zwala z nóg. Nie wiem wogóle po co oni jeszcze produkuja ciagniki z kabinami jak w 1224 lub Agro bis juz dawno one powinny wyjsc z produkcji i zostac zastapione kabinami przeszklonymi z serii xx34 oraz KO7S i SPS06. A cena nie powinna pójsc tak ogromnie w góre jak jest teraz z takimi kabinami bo kto to kupi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Też nie wiem z czym się tak cenią.

Czy koszt produkcji elementów jest taki drogi czy co :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

URSUS................................. :D

Umiera.............


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

No ja tez nie wiem gdzies ktos w galeri napisał ze za nowego 1014 chca ok 160 tys brutto czy to nie przesada za tak pszestarzały technicznie ciagnik który ma bardzo mały komfort pracy?

 

Za nowa C-360 to pewnie z 60-70 tys by chcieli. Jeszcze z nieszczelna kabina pewnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

"Tradycja i nowoczesność" :D

Powinno chyba być w tej reklamie: tradycja - naszym przekleństwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

No żadna marka nie ma takiej pięknej, kolorowej tradycji w robieniu ciągników jak ursus- od tylu lat takie same traktory.

Pasuje tu słynny cytat z bardzo lubianej przez młodzież lektury- "Kończ Waść, wstydu oszczędź", tylko, że tu bardziej chodzi o ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
A może niech wrócą do c360 i c330? To chyba jedyne dobre ciągniki ursusa.

 

C-330 to chyba jedyny dobry ciagnik bo nei ywje a C-360 wyje jak porypana, jak maja cos takiego robić w cenie Belarusa dziekuje. Ta konstrukcja jest cała zrypana, żle zamontowane pedały, podnośnik jest w kabinie, zamiast zerknąć na ruskiego wladimirca który wsadził ramiona pod kabiną a nie w środku i przynajmniej taka kabina jest szczelna. Ursus ceni sie jak Claas czy JD a robi jak jakiś chinol( chodzi o dzisiaj)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7011    1

Dziś oglądałem Teleexpress i mówili o fabryce ursusa, teraz zchodzi z taśmy co 1h 1 ciągnik i znacznie wzrosła sprzedaż, pokazywali również trochę wnętrza fabryki. Trochę tych ciągników tam było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

A co tam konkretniej mówili bo nie oglądałem,a ciekawy jestem co to z nimi w końcu będzie..??


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1804    10
Dziś oglądałem Teleexpress i mówili o fabryce ursusa, teraz zchodzi z taśmy jeden ciągnik dziennie i znacznie wzrosła sprzedaż, pokazywali również trochę wnętrza fabryki. Trochę tych ciągników tam było :D

Ja też oglądałem i słyszałem ,że z taśm schodzi jeden ciągnik ale nie dziennie tylko na godzinę.Przedstawiciel firmy chwalił się ,że wszystkie ciągniki sprzedają na bieżąco i większych zapasów nie mają na placu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

To w końcu może jakieś odbicie od dna...Szkoda,że się mało rozwjał w latach 80 tych. Teraz będzie miał ciężko dogonić zachodnie marki...Może kiedyś... :D


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey15    0

Skoro produkują 1 ciągnik na godzinę to licząc że pracują 16 godz na dobę ( nie wiem czy zakład pracuje 16 czy może 24 godz , jeśli się mylę to poprawcie ) przez około 300 dni w roku ( odejmuje niedziele i święta ) to rocznie wyprodukuje jakieś 4800 ciągników. Nie jest tak źle :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Też ogłądałem ten Teleexpres i prawda, co godzinę a nie jeden na dzień. Szkoda że nie powiedzieli jakie modele tak schodzą z tej taśmy.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak coś to mnie poprawcie ale na moje oko to większość ciągników pokazanych w tym filmie to zetory. Aha i jeszcze jedno. Jaki na początku filmu pokazali ciągnik schodzący z taśmy? ja takie :D oczy wywaliłem bo patrze kabina naglaka, co oni pogłupieli c-360 produkują :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

o ursusie jak mówili to kamera była na hali produkcyjnej a wtedy kiedy jezdzili zetorami to było powiedziane ze inne marki tez odnotowały wzrost sprzedaży(czy jakoś tak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domasz   
Gość domasz
Ursus ceni sie jak Claas czy JD a robi jak jakiś chinol( chodzi o dzisiaj)

 

No tutaj to się akurat z tobą nie zgodzę bo jak można sprawdzić na allegro Ursus 7524 o mocy 100 KM kosztuje ok. 130 000 zł a dokładnie 2 dni temu widziałem wystawione do sprzedaży przez znaną chyba wszystkim firmę Korbanek 2 Claasy - pierwszy o mocy 74 KM w cenie 36 000 euro netto i drugi o mocy 120 KM za 55 000 euro oczywiście też netto, więc łatwo sobie przeliczyć czy Ursus rzeczywiście ceni się tak samo jak Claas czy John Deere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Tylko trzeba wziac pod uwage co ma ursus za te 130 tys, a co jest w claasie czy johnym oczywiscie w standardzie. To ursus jest prawie w cenie landiniego i mc cormicka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj