adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

pablo21    29

Co to jest kabina Secura?

A 5524 ma tylko skrzynie 12x4 i 40km/h wielu bajerów to on nie ma zdecydowanie lepiej za ta cene sobie kupic Proxime Power 85.

 

Wiec jak zwykle Bumar nic nie robi i fabryka upadnie wyjdzie jeszcze kilka serii ulepszonej bardzo starej konstrukcji(ale to za mało) i tyle straszne ale prawdziwe...

 

Co do postu powyzej to powiem ze czesci to według mnie wada bo nie kupi w pełni oryginalnych dobrych jakosciowo chociaz drogich czesci do Ursusa tylko szajs od prywaciarzy który czasem nawet nie pasuje i co z tego jak on jest tani jak oryginał pochodzi pare razy dłuzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

kabina Secura = K07bis tylko z podwieszanymi pedałami + klima w opcji i nie wiem jak z tapicerką (może tapicerowana jak w zachodnich modelach? ale nie wiem tego to tylko domysły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alek162    1

Musimy poczekać na nową serię, ciekawe jakie dokładnie będą mieć parametry nowe modele. Im szybciej Ursus wprowadzi nowe modele, tym lepiej. Mogą się one okazać całkiem niezłą ofertą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Nowy ursus to np. 1674... niby teraz dopiero to jest nowość,a we wrześniu był już w bednarach... nie widze w tych nowych seriach nic nadzwyczajnego, ani zadnych rewelacji... takie rzeczy jak podstawowy panel EHR to normalne i to dopiero teraz??? silnik niby z CR ale co to ma do codziennej pracy wogóle nie poprawia komfortu... pewnie że perkins to perkins oczywiście, małe spalanie itd, ale tak na codzień to dla nas bez różnicy w sumie... A skrzynia, porażka 16/16 bez przesady... ;) Myśle że od ursusa w tej chwili to przede wszystkim oczekujemy wygody pracy i to wszystko. Ogólnie rzecz biorąc to aż żal........

Co wy o tym myślicie bo jestem ciekawy waszego zdania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alek162    1

Zważywszy na to widać, że Ursus już coś zmienia. Pewnie nie jeden z nas chciałby skoku z tego, co jest teraz na full wypas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Z drugiej strony nie oczekujmy od ursusa zbyt wiele. 20 lat w parę miesięcy nie nadrobią. Chociaż jakby nie patrzeć jeżeli te traktory odbiegają komfortem to przynajmniej cena powinna być przystępna a nie wyrwana z kosmosu. Bo nie ma się co oszukiwać takie ciągniki jak JD czy Valtra to za samą naklejkę są drogie. Bo one mają markę. Ursus ta markę miał i w fabryce widocznie o tym zapomnieli.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alek162    1

Właśnie o to mi chodziło. Calutki czas widzę posty, że stoi w miejscu etc. Wystarczy zastanowić się czy tak rzeczywiście jest. Przecież już zaszły zmiany, wprowadzili całkiem niedawno gamę modeli 4012 - 7525, które już są krokiem do przodu. Teraz trwa modernizacja na bazie już istniejących modeli, w końcu przyjdzie czas na inne rzeczy. Może przy wyborze nowego prezesa zajdą jakieś korzystne zmiany dla klientów tj. mniejsza cena, przy czym na początku byłaby to pewna strata, ale z czasem sprzedaży większej ilości ciągników taka decyzja mogłaby przynieść większe zyski. Coś za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Wszyscy tak beczycie że Ursus upadnie a tylko 1 użytkownik z was chce kupić ursusa. No i co wam to da że niby zmieni ofertę jak i tak nie kupicie nowego. Większość osób co tu pisze ma małe gospodarstwa więc raczej nie kupicie ciągnika za 100tyś. Jak już będziecie się pchać w taką inwestycję to raczej nie kupicie Ursusa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Już drugiego e-maila wysłałem do ursusa to mnie olewają ;) ani na pierwszego e-maila nie odpowiedzieli ani teraz na drugiego :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

A o co chciałeś spytać? Ja kiedyś do Agromy wysyłałem w sprawie masek do c360 ale też mnie olali. A jak jestem na miejscu zawsze zapomnę się zapytać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Modernizowac na bazie istniejacych modeli to sobie moga ;) Zrobili by RAZ a PORZADNIE DOBRY model ok 110 Z ehr rewersem chociazby mechanicznym klima w standardzie silnik perka :D

Jeszcze tylko dobra promocja i chetni by byli :) Oczywiscie tez cena nie wzieta z kosmosu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565
A o co chciałeś spytać? Ja kiedyś do Agromy wysyłałem w sprawie masek do c360 ale też mnie olali. A jak jestem na miejscu zawsze zapomnę się zapytać :D

 

 

Chciałem znać cene ursusa 4514 agro, i cene ursusa 5714 w komfortowej kabinie i jeszcze pare żeczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alek162    1

Niedawno napisałem maila do Ursusa z zapytaniem dlaczego modele 6024 i 7524 nie będą już produkowane. Oczywiście nie było to gołe pytanie wprost, ale resztę zachowam dla siebie. W odpowiedzi na moje pytania dostałem informację, że te modele nie będą już produkowane, bo nie spełniają norm EURO III. Ale uwaga! Zastąpi je model 6824 z silnikiem Perkinsa, który będzie spełniał EURO III. Moc: 68kW / 92.5KM. I teraz proszę, nie piszcie, że Ursus nie stara się iść do przodu, bo szkoda miejsca na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Tak a skrzynie biegów z pamiętają lata 70-te. Też mi nowość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Silniki to oni zmieniaja bo musza inaczej homologacji na europejski rynek by nie mieli ale co z tego jak pewnie to jakies 6824 to bedzie poprostu 7524 ze zmienionym silnikiem skrzynia ta sama podosnik nie za mocny brak rewersu i półbiegów pod obciazeniem ale zawsze mozna czekac na cud ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Wydaje mi się że Bumar wziął się naprawdę za poważną restrukturyzację. Produkcja jest obecnie chyba wstrzymana tylko produkują ciągniki z kontraktów na export poza unię. W zakładce sprzedaż na stronie jest dużo wyprzedazy starego i wysłużonego sprzętu, wybory nowego przezsa zarządu (chyba już wybrany? ciekawe czy to znowu Mętrak czy ktoś nowy? ), w planach nowe modele (choc tak całkiem nie nowe ;) ) o przyzwoitych parametrach. coś chyba jednak pozytywnego się dzieje. Przydałaby się jeszcze ostra promocja i ....... pewnie kupcy na nowe ciągniki by się znaleźli (oczywiście za rozsądną cenę). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No a ja jakieś pół godz temu słyszałem info o ursusie w RMF MAXXX. Mówili że będą odnawiać osiedle Ursusa. Ale o samym ursusie tez wspomnieli. Maja postawić pomnik niedźwiedzia( ursus po łac. to niedźwiedź). No i jakiś koleś się z ursusa wypowiadał i gadał że walczą o powrót na rynek i żeby nowe ursusy nie kojarzyły się ze starymi modelami tylko z nowymi "lepszymi" modelami z symbolem niedźwiedzia.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Moze zrozumieli ze da sie na tym zarobic ;)

 

Gdyby tak staneli na nogi i zaczeli jeszcze produkowac polskie kombajny to by byla bajka :)

 

W ogole by mogli wziasc sie nie tylko za ciagniki ale np.szprzet do zielonek itd. :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Myślę że to większego sensu by nie miało. Jest m.in simpa, warfama czy metalfach wiec wątpię aby się przebili... Chociaż w każdym razie mogli by zrobić ciągnik dopasowany do tura z rewersem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

No widzę z tego co piszecie że może zarządzający przejrzeli na oczy i będą inwestować w nową technologię , to jest chwila puki starzy inżynierowie jeszcze tam są ( aby nowi kogli się od kogo uczyć ) bo fabryka to nie tylko budynki ( to idzie szybko zbudować ) Ale ludzie wszczególności ci z działu projektów to oni sobie przekazują wiedzę , projekty które udoskonala się latami , jak by fabryka upadła nikt tego już nie odbuduje

"kombinator18" jak dla mnie to lepiej że bizona przejoł NH fabryka dalej żyje i jak prosperuje ( i zachowali dział projektowania w płocku ) a że inna nazwa mówi się trudno ;) wiadomo że bizon jak i ursus :) lepiej brzmi- bo nasze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Ja tylko zauważę że jesli teraz wypuszczą lipę na rynek (czyli sprzedaż pójdzie nie tak) to po prostu padną. Nikt ich nie uratuje. to jest wg mnie punkt zwrotny w Ursusie. Rynek jest bardzo ciasny walka o klienta bardzo ostra i dla cieniasów nie ma miejsca. To jest ostatnia szansa dla Ursusa który produkuje tylko traktory i nie może podeprzeć się innymi maszynami. Jeśli te nowe modele okażą się niewypałem to fabryka idzie do zamknięcia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0
Napisano (edytowany)

politycy cieszą się zagranicznymi inwestorami???

hhhahahahahahhaha

kupa śmiechu

patrza kto da wiecej w łape

banda złodzieji i skur.......

Bombe atomową na wiejską zrzucić

i wymordować *******

 

Takie stwierdzenia zachowaj dla siebie.

Edytowano przez andrzej2110

Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rozumiem emocje, ale:

Na forum i galerii (tzn. w postach, tytułach, avatarach, podpisach, komentarzach zdjęć itd.) niedozwolone jest umieszczanie treści:

- wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej i etnicznej lub innych przejawów dyskryminacji;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj