adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

krzsiek1312    1

Sory ale moim zdaniem jak jak by rolnik miał możliwość przed wszystkim kasę bo brał by zachodnie

prawda niestety jest taka że jak jak ludzie przywożą ciągniki z zachodu z lat 70-80 to są już takie co maję klimatyzacje , przekładnie zsynchronizowane to już standard i jeden bieg pod obciążeniem - i wiele innych

a w latach 70-80 nie było takiej opcji aby mieć fenta czy Jona a na początku 90 na nowego nikogo nie było stać:D oprócz księży w mojej okolicy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Z lat 70 czy 80 z klimatyzacją i biegami pod obciążeniem, jakoś takich nie moge spotkać tylko same wytłuczone u chandlazy stoją co nikt ich nie chce kupić a o takim wyposarzeni to słyszałem ale pod koniec lat 80 bo można spotkać np MF z 88r niezle wyposarzonego, ale mało kto go kupi bo z tego rocznika skrzynie siadają, więc Ursus w latach 70 czy 80 miał raczej nowoczesne ciągniki jak na tamte czasy a walke o rynek przegrał w latach 90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak jak piszesz, MF już w 1986 wprowadził serie 30xx, teraz mamy 2009 a Ursus ciągle nie jest na takim poziomie jak MF 25 lat temu. W jaki sposób firma, która stoi w miejscu ma się utrzymać na rynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No czyli teraz sugerując się tym artykułem można powoli stwierdzać że można Ursusowi postawić krzyżyk. Jeżeli Bumar przez tyle czasu nic dobrego nie zrobił to wątpię żeby teraz nagle się obudził....


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Śmiech na sali - zachowuja sie jak pies ogrodnika :D Nie sprzedadza bo "sami wezma sie za restrukturyzacje" Kiedy??!!

Mieli na to TYLE lat!! Żal i tyle!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

kolego Mariusz x ale np:MF 275 miał jeden bieg przekładnię 12-4 i sąsiad ma go z Francji 78 rok też Jona 140km kiedyś oglądałem też z lat 80 i miał klimę i piegi pod obciążeniem

I nie mówię że C-385 z chwilą wejścia na rynek były przestarzałe wręcz przeciwnie bo bliźniaczy zetor 8011 dostał jakąś nagrodę na targach w Monachium ( sęk w tym że to ursus jest kopią zetora a nie odwrotnie a wiele rzeczy było z importu np: silniki w całości przyjeżdżały z CzechSłowacji , ale 912 jak wchodziło to już TAK - odbiegało technicznie od od zachodnich bo technika znacznie poszła do przodu a ursus stał w miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

kolego Mariusz x ale np:MF 275 miał jeden bieg przekładnię 12-4 i sąsiad ma go z Francji 78 rok też Jona 140km kiedyś oglądałem też z lat 80 i miał klimę i piegi pod obciążeniem

I nie mówię że C-385 z chwilą wejścia na rynek były przestarzałe wręcz przeciwnie bo bliźniaczy zetor 8011 dostał jakąś nagrodę na targach w Monachium ( sęk w tym że to ursus jest kopią zetora a nie odwrotnie a wiele rzeczy było z importu np: silniki w całości przyjeżdżały z CzechSłowacji , ale 912 jak wchodziło to już TAK - odbiegało technicznie od od zachodnich bo technika znacznie poszła do przodu a ursus stał w miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash    0

Tak silniki były z Czechosłowacji, ale za to w zetorach były skrzynie i podnośniki z polskiej fabryki. 385 i pochodne powstały w ramach wspólnego projektu, a nie kopiowania. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.


- O, przyjacielu nieuczony,/ Mój bliźni z tej czy innej ziemi!/ Wiedz, że na trwogę biją w dzwony/ Króle z pannami brzuchatemi;/ Wiedz, że to bujda, granda zwykła,/ Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",/ Że im gdzieś nafta z ziemi sikła/ I obrodziła dolarami;/ Że coś im w bankach nie sztymuje,/ Że gdzieś zwęszyli kasy pełne/ Lub upatrzyły tłuste szuje/ Cło jakieś grubsze na bawełnę./ Rżnij karabinem w bruk ulicy!/ Twoja jest krew, a ich jest nafta!/ I od stolicy do stolicy/ Zawołaj broniąc swej krwawicy:/ "Bujać - to my, panowie szlachta!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
colonel    0

To gadanie, że ciężkie ursusy są kopią zetorów jest na tym forum częste i już denerwujące. To chyba jest jakiś kompleks co niektórych Polaków, że nic nie potrafimy sami zrobić. Były to wspólnie opracowane konstrukcje firm ursus i zetor, a że biuro konstrukcyjne znajdowało się w ówczesnej Czechosłowacji to trudno. W którymś kraju musiało się znajdować. Jakby było w Polsce to by mówiono że Czesi przyjechali skonstruować nam traktor, bo sami nie umiemy. Ale to takie polskie być zakompleksionym. A co do obecnych konstrukcji ursusa to niestety chyba zależy to już od tego ile się ma pieniędzy na opracowanie nowoczesnej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MWCHUDY    0

Rozmawaiałem dzisiaj z dealerem mówił iż do końca roku ursus ma zamiar wyprodukować jeszcze 500 ciagników w tym 1674.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Eksport do Nigerii i Iraku. No nie wiem ale jakoś tak myślę że nie jest to jakiś powód do dumy... Chociaż z drugiej strony dobre i to...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Bumar po prostu olał polskich rolników. Postawił na eksport nie modernizując wcale traktorów. Stary park maszynowy, starzy pracownicy, stare ciągniki. Próbował się tego pozbyć ale oferty były poniżej oczekiwań (mysleli że nabiora się kasy za starocie). W zasadzie z Ursusa została tylko marka. Nie docenili że polscy rolnicy dostali kasę na na modernizację swoicch gospodarstw. Ta przechowalnia komu**** i związkowców w ogóle nie interesowała się trendami w rozwoju i projektowaniu ciągników. Właściciel czyli Bumar zyje z czego innego (uzbrojenia) i po macoszemu traktował Ursusa. Jak zamówień w zbrojeniówce dla polskiej armii zaczęło brakować nagle dostrzegł szansę na zarobienie na ciągnikach. Ciekawe co wymyślą. Szczerze mówiąc mam ochotę na tego nowego Ursusa 5524. Ale muszę go dokładnie obejrzeć a potem pojadę do fabryki i zarządam sobie w specjalnej edycji (tak jak np. Valtra). :P Ciekawe czy to jest realne? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

tak tylko za ta specjalna edycje to wiecej zapalcisz niz za valetre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No i jakość wykonania będzie zdecydowanie słabsza niż w valtrze. Aha i jakbyś zaśpiewał jakaś szczególnie specjalną edycje to ciekawe czy w fabryce by w ogóle wiedzieli o co chodzi...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

No i dostałem kubeł zimnej wody w związku z tym jak dowiedziałem się ile kosztuje. Ale zacytuję to co dostałem:

"Ursus 5524 ( z kabiną secura)pojawi się tylko pod zamówienia na przełomie

czerwca , lipca, sierpnia w ilości kilku sztuk. Cena netto 113 800 zł,

brutto: 138 836 zł . jeśli jest Pan zainteresowany tym modelem należy

uprzedniuo złożyć na niego zamówienie , gdyz Ursus w tym roku bedzie go

produkował w ograniczonych ilościach."

Wiem że to jest cena cennikowa do negocjacji ale w tej cenie to ja mogę mieć zachodni traktor. :P Ech Ursusie Ursusie kto ciebie kupi za te pieniądze? I jescze trzeba czekać kilka miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

ździerstwo nie zna granic. i niech ktoś powie że nowe ursusy są dobre...


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ile ?? :P Chyba ich gniecie. Za tą kasę to można już dobrze wypasiony sprzęt zagraniczny...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

no niby tak ,ale to raczej jest cena katalogowa,no i nie wiadomo czy ten ursus nie bedzie równie wypasiony jak ten"dobrze wypasiony sprzęt zagraniczny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

ale tak naprawdę większość z nas nie wie praktycznie nic o tym ursusie a już przedstawia go w złym świetle,oczernia go.Poczekajmy na osady i opinie jak będziemy wiedzieli o nim coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

jak ten ursus bedzie wypasiony jak zagraniczne mam na mysli głownie rewers i lepszy podnosnik to nawet mozna sie nad nim zastanowic.

w poradniku rolniczym przeczytałem ze ursus do końca roku ma miec 5 modeli od 50 do 110km które maja spełniać normy spalania euro3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Poprosiłbym moda żeby wydzielił nowy watek z tego wątku od postu #844. A teraz do rzeczy. Oficjalnie ten model 5524 miał byc w Kielcach na Agrotechu. szczerze mówiąc szukałem go ale nie znalazłem. Było stoisko z Ursusami ale to nie było to oficjalne stoisko Bumaru. Może ktoś się na ten model natknął? Chętnie bym posłuchał jego opinii. Sam mam wile watpliwości. Na stronie Ursusa w zakładce aktualności są już parametry ale skoro nie ma traktora to wszystko się może zmienić. W tych parametrach które sa tam podane wygląda on całkiem nieźle. co do ceny też nie wiem jakiej wersji wyposazenia jest ta cena. Co zawiera czy np. może przedni TUZ i WOM? muisałbym sie poprostu zagłebić w temat co pewnie uczynię. Niedawno widziałem Ursusa Agro bisa i Zetora Proximę obok siebie stały na składnicy. Zetor jakością wykonania jest zdecydowanie do przodu. Dlaczego więc skłaniam się do Ursusa? To nie tylko śwaidomośc że daję komuś w Polsce pracę, ale także łatwość dostępnych części (odpowiedniki z innych modeli Ursusa np. cięgła, wieszaki, filtry, itp ) sprawdzona przeze mnie konstrukcja (ot chocby zwolnice w ursusie są np nowoczesne planetarne które nie chorchoczą :P po 15 latach użytkowania, mam 3512 który sprawuje się b. dobrze) choć nowość może mieć swoje ukryte wady które wyjdą po pewnym okresie użytkowania, kompatybilność (trudne słowo :P ) ze sprzętem który posiadam i gdyby to było przystępne cenowo napewno bym się zdecydował. cena IMHO około 100tys netto byłaby dla mnie satysfakcjonująca. 13tys to już niestetyalbo kolejna maszyna albo konkurencyjny Zetor Proxima 75 który także ma wiele zalet o których w tym wątku nie będę pisał (pomimo wad które także posiada)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj