adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

milanreal1    319

O to właśnie mi chodziło. Doskonale o tym wiem ze od ciągnika 4011 ursus rozpoczął współprace z Zetorem. Później jak sam napisales seria ciężkich ursusów. I pod koniec lat 80 produkcja na licencji MF zaczynając od ursusa C-360-3p.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106

no akurat ja po Twojej poprzedniej wypowiedzi wywnioskowałem że po za trzydziestkami Ursus nic nie nie zaprojektował tylko ciągnął na licencjach :E pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No wiesz bo że tak powiem nie wiedziałem jak się wyrazić. W każdym razie dobrze że już lepiej to ująłem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WarownY    2

Dzisiaj byłem w odlewni Ursusa a właściwie w tym co po niej zostało. Nie moge zrozumieć tego jak można było taką fabrykę jak Z.M. Ursus doprowadzić do takiej ruiny ;):)


!!! URSUS TEAM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

ale ursus nie kupuje silników czy bloków z innych zakładów lecz sam je wytwarza tak było przynajmniej kiedys nie wnikajac w to kto zaprojektował tą konstrukcje inny jest koszt kupienia gotowego silnika ( bo przecież tez ktoś musi zarobić ) a złozenia go samemu dlatego w zetorze chyba to zrozumieli w ursusie nie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiXx    1

Ale nie ma co gadać stare ursusy były bardzo dobrymi ciągnikami B) .Tylko jak inne firmy szły do przodu , to nie wiem czemu ursus stanoł w miejscu.I teraz zetor ma w swojej ofercie ciągniki spełniające normy spalin ,z klimatyzacjami ,ze skrzynią max 40km/h. A ursus 25km/h i to przy pomyślnych wiatrach B) ... !!!B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
no nie bardzo samodzielną skoro do c330 pasuja tuleje od zetora np 7011 ale te silniki ursus sam produkuje a nie kupuje gotowe o to mi chodziło jesli mialby składać ciagniki z podzespołów innych producentów to zrównałbysie z pronarem farmtrakiem farmerem czy jeszcze innym

 

i to jest właśnie jego wada że produkuje sam te silniki, bo jakby montował ciągniki z podzespołami innych producentów to mógłby zrównać się z innymi firmami które tak robią i nie chodzi mi tu o pronara, farmera czy farmtracka tylko o takie marki jak fend, claas czy choćby mf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4
Ale nie ma co gadać stare ursusy były bardzo dobrymi ciągnikami B) .Tylko jak inne firmy szły do przodu , to nie wiem czemu ursus stanoł w miejscu.I teraz zetor ma w swojej ofercie ciągniki spełniające normy spalin ,z klimatyzacjami ,ze skrzynią max 40km/h. A ursus 25km/h i to przy pomyślnych wiatrach B) ... !!!B)

Swoim perkinsem wyciągam 36km/h


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

moze tym tajemniczym kupcem jest New Holland z zachodu????


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiXx    1

Ale ja nie rozumiem jak można zniszczyć taką fabryke i takie ciągniki :) Przecież tyle lat trzeba było się męczyć aby stworzyć te ciągniki ,tą marke, te zakłady ,a teraz tak poprostu je rozpiepszyć B) B) B) !!!!!!!!!!! B) :) !!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

rząd tak robi zeby wysprzedac wszystko a jak niby jest ze stocznia tysiące ludzi nie ma pracy a te sie cieszą na stolkach

 

musimy wziąśc sprawe w swoje rece zalozyc partie rolniczą niby dlaczego PIS wykuzylo samoobrone???? i przejąc dobytek ten co nie zostal jeszcze sprzedany!!!


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WarownY    2

Moim zdaniem Ursus upadnie B) Taka jest niestety smutna prawda. Został daleko daleko w tyle a prawa rynku są brutalne. Mam trzy Ursusy które sprawują się bardzo dobrze ale gdybym miał kupić nowy ciągnik to nie zdecydowałbym się na Ursusa bo jest zbyt drogi jak na taką przestarzałą konstrukje. Mam nadzieje że moje przypuszczenia się nie spełnią i powróci Ursus jak za dawnych lat...


!!! URSUS TEAM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiXx    1

Nikt nie będzie kupował ciągnika jak wie że nie jest on dobry i za tą samą i nawed niższą cene może kupić lepszy ciągnik np zetora .Ludzie by kupowali ursusy 1gdyby one były dobre i 2gdyby zwykłych nie jakiś zamożnych rolnikółw było na nie stać .To jedno (1) da sie zmienić. Bo jak kiedyś produkowano dobre ciągniki to nawed rolnikowi nie wgłowie było ccoś zachodniego kupować bo ursus był najlepszy.I kupowano je nie dlatego że innych nie było w sprzedaży tylko dla tego że te ciągniki były naprawde dobre sam wiem to po swioim gospodarstie posiadam dwa ciągniki i na ich maskach jestnapiś "URSUS". B) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiXx    1

Nie wiem dokładnie bo tamte czasy znam tylko z opowieś ci ale wydaje mi sie że choć by mtz, (kirowce ale to inna bajka ) B) no i zetory .I napewno był jakiś dostep do zachodnich bo mi nie chodzi tylko o lata 70 ale także 80 i 90 !!! B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

I co nie sprawdza się?? To że dużo pala to zależy głównie od marki ale że części drogie to nie mit tylko fakt.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104
.Tylko jak inne firmy szły do przodu , to nie wiem czemu ursus stanoł w miejscu.:

 

Tak bylo i tak bedzie nadal. wszedzie sie rozwijaja tylko nie u nas. Wziasc przyklad autostrad w innych panstwach autostrad jest multum a u nas to licza ile brac oplat za przejazd przez cos co jeszcze nie ma, a nie mysla jak budowac.

 

U nas to tylko umieja sprzedac, zniszczyc, zabic i zepsuc, w tym jestesmy najlepsi.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiXx    1

Nie wiem jak było B) !!!Ale ja myśle że nie wszyscy ludzie wieżli w te mity B) ale jeśli ursus był dobrom marką i oferował dobre ciągniki to poco było szukać jakiegoś zagranicznego jak na miejscu miało sie polskiego!i to dobrego sprawdzonego B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Doczytałeś że "...według nieoficjalnych informacji..." czyli nic nie wiadomo. Lecz lepiej by zrobili gdyby sprzedali, może coś porządnego by w Polsce powstało a tak i tak URSUS nie zrobi nic.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

"sam sie wezmie za restrukturyzacje" ciekawe kiedy jak jak pomału zaliczyli dno B) Rychło mw czas jak ledwo sprzedali 500 ciagnikow B) Powinni to zrobic kilka lat temu a nie teraz B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio1912    0

Myśle że dla dobra Ursusa lepiej by było gdyby gp sprzedali Warfamie. Chodz patrząc na przykład Waryńskiego który też należy do Bumara i powoli staje na nogi to być może powtórzą to z Ursusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj