adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Niech ursus produkuje te silniki Perkins Euro 3 wyglądają interesująco,deska cyfrowa trochę unowocześnili jeszcze dać mu lepszą skrzynie tzn:więcej biegów rewers i ciągnik będzie konkurował z zachodem ;),ważne jest że ma skrzynie 40km/h.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No jak widać ursus walczy aby pozostać na rynku. Może jeszcze da się go odbudować. Chociaż wątpię aby się tak odbudował jak za najlepszych lat.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde przecież jak zobaczyłem dane nowych ursusów jestem mile zaskoczony w ramach poprawki większe ursusy mają już wzmacniacz momentu tylko nasuwa się teraz drugie ważne pytanie ile kosztuje w lepszej wersji?.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikow    8

Ursus powinien do 1674 wstawic jakąś skrzynie np ZF z czterema biegami pod obciążeniem oraz rewersem no i poprawic wygląd zewnętrzny, ta maska to nie ma żadnego wyglądu i wtedy by miał już całkiem dobre parametry. Zetor zawięśił prace nad Maxsterą z powodu kryzysu, więc nie będzie walczył z Ursusem w tym przedziale mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Ursus w 2008r sprzedał ok 600 ciągników. Szału nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

@dodi, a co ma wspólnego sprzedaż z tamtego roku do tych modeli które mają wprowadzić w tym roku do produkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadman    0

Na stronie ursusa w aktualnościach pojawiła się zakładka Nowe rozwiązania w ursusach jest opisane to co wiemy, ale dziwi mne że jest napisane że modele 6024 i 7524 są produkowane do końca 2009 roku troche dziwne czy ktos to może potwierdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik96    3

To wszystko oznacza, że już ani jeden model Ursusa nie będzie produkowany? dlaczego? przecież miał teraz na taśmę wejść nowy 1734 to co to jest z ta Polską fabryka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Poczekamy i zobaczymy jak sie beda sprzedawac te nowe Ursuski dane techniczne nawet nawet zobaczymy na jesieni :P

EDIT : Jak bym juz skończył tą swoją ekonomie i administracje to bym sie zgłosił na prezesa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

moim zdaniem to ursus moglby byc panstwowy ale panstwo musialoby wpompowac w niego kilkadziesia milionow zl i zatrudnic jakis dobrych inzynierow zeby zmodernizowali te ciagniki albo niech zakupia jakas licencje np od deutza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Już mają licencję MF ale wg mnie zakup licencji innej znanej firmy mógłby podnieść ursusa.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Tylko skąd ursus weźni na to kasę. Skoro silniki już mają od perkinsa to może zakup skrzyni od ZFa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
To wszystko oznacza, że już ani jeden model Ursusa nie będzie produkowany? dlaczego? przecież miał teraz na taśmę wejść nowy 1734 to co to jest z ta Polską fabryka.

Z tego co wiem to 1734 ostatni zeszedl w 2004 roku ;)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ursus powinien znów z zetorem współpracować.Powinny de 2 firmy sworzyć swój wspólny ciągnik. To na serio uratowało by URSUSA...


Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Tylko po co dobrze prosperujący zetor ma wpompować swoją kasę w ursusa? Nawet jeśli by doszło do takiej współpracy to zetor wyłoży więcej kasy bo ursus jej nie ma :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

uratowało by ursusa i pogrążyło zetora

zetor nie zainwesuje w ursusa ani złotówki bo po co a ursus jesli będzie korzystał z podzespołów innych firm to nie będzie konkurencyjny

silniki ursus ma wmiare dobre swoje i licencyjne delikatnie przekonstrułować aby spełniały normy spalin i poprawić osiągi ale baza jest skrzynie tu jest mały problem bo technika poszła mocno do przodu ale kiedyś rozmawiałem z gosciem i mówił że w firmie mają radziecką ładowarke i co ciekawe wyposażoną w skrzynie bezstopniową polskiej produkcji no więc jest dobrze jeśli skrzynia pracuje w ładowarce (gość mówił że kilka lat ją mają i nie mieli nigdy problemów że skrzynią ) to moze pracować również w ciągniku i gdyby ursus wypuscił ciągnik hydrostatika w przyzwoitej cenie to by juz było coś sam bym takiego kupił pisze sie jako pierwszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A jakie silniki są ursusa? Większość to Perkins czyli silniki z licencji na MF. A wcześniej to tylko c-325 do c-330 były samodzielną produkcja ursusa. W reszcie ciągników ursus produkował je na bazie innych ciągników.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

no nie bardzo samodzielną skoro do c330 pasuja tuleje od zetora np 7011 ale te silniki ursus sam produkuje a nie kupuje gotowe o to mi chodziło jesli mialby składać ciagniki z podzespołów innych producentów to zrównałbysie z pronarem farmtrakiem farmerem czy jeszcze innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106
W reszcie ciągników ursus produkował je na bazie innych ciągników.

 

Błąd kolego, seria ciągników ciężkich była zaprojektowana w ramach współpracy z Zetorem więc były to wspólne konstrukcje, stąd przez te wszystkie lata Ursus i Zetor produkował ciągniki o bliźniaczej konstrukcji... Dlatego nie piszcie że jedyne co zaprojektowano w Ursusie i weszło do seryjnej produkcji to C 325/328/330 bo nie jest to prawdą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj