adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

milanreal1    319

Ursus nie wprowadził go do masowej produkcji ponieważ steyr wprowadził na rynek prędzej praktycznie identyczny model.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcat    0

troche danych o ursusie 1414S:

 

powstał przy współpracy z Valmetem i Steyrem

 

silnik Valmet 6-cyl 135km

 

skrzynia 24/24 z 4stopniowym reduktorem włączanym pod obciazeniem i rewersem

 

elektrohydrauliczne włączanie WOM, przedniego napędu i blokady kół

 

podnośnik o udźwigu 6,5 tony z EHR

 

 

z ursusa chyba naklejki tylko ^_^ ale na 1994 to technika niezła i wygląd, szkoda że nie wszedł do produkcji

 

a tutaj fotka ursusa 1414S z polagry '94 ;)

URSUS 1414S '94


live is too short......................drive URSUS more

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

fajnie, dzieki za te dane ;)

Wg mnie gdyby ursus wprowadzilby taki model w tym 94 roku teraz napewno bylo by lepiej z ursusem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdcrisis    0

moze teraz kupi jakas zagraniczna firma Ursusa i dalej je beda produkować tylko wprowadza nowe technologie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Szkoda ze ogłosili bankructwo...

Ursus dołączył do Bizona...

Szkoda , wielka szkoda... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MWCHUDY    0

Ale przecież Warfama złożyła oferte zakupu- to BUMAR wolał zamknąć fabrykę niż sprzedać? :) Polacy dziwnym narodem są wszystko musi być sprywatyzowane i to szybko - sprzedać URSUSA firmie która całkowicie z produkcją maszyn rolniczych nie nic wspólnego i dać jej na ten cel fundusze, tp. s.a sprzedała rządowi francuskiemu bo polski nie mógł mieć, Polacy muszą zamknąć stocznie która stała się rętowna i miała zamówień na 20 lat - w 1995 była 5 na świecie bo nie można dotować, a francuzi co robią z przemyslem samochodowym - otóż wspieraja przetsiębiorstwa państwowe - Reno jest znacjonalizowane :) i kolejny genialny pomysł sprzedać energetykę, może jeszcze powietrze jak już nie będzie co. Naprawde szkoda można powiedziec -wychowałem sie na Ursusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to Warfama ma czas to piątku tj. 13 marca na decyzję po przedstawionej ofercie BUMARU.....


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Czytałem ze warfama chce kupic od ursusa prawa do produkcji ciagnikow :)

moze doczekamy sie happy endu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Nom będzie "Warfama 1614" fajny Happy End


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja wam powiem ze juz trace wiare i jesli sprawa sie na dniach nie wyjasni z Pol-Motem to bedzie juz koniec Ursusa i tyle. A to ogłoszenie bankructwa to na 100% juz czy jeszcze nie wiadomo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

I teraz będziecie płakać za URSUSEM?!

Nie róbcie się śmieszni... przecież są o wiele lepsze marki niż ten URSUS... może nawet dobrze się stało (o ile wykupi ktoś URSUSA) to może zrobią lepsze ciągniki.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak napisali w gazecie to chyba raczej pewne. Bo to chyba nie pisał jakiś brukowiec jak np "Fakt". Ale powiem jedno. Znowu się sprawdziło powiedzenie o polaku. Sam ma, a drugiemu nie pozwoli. Ursus chyba jest zarządzany przez ludzi z PGR... Takich biznesmenów to tylko zaorać...

 

Wiesz @Avendrion wielu rolników jest przywiązanych do ciągników ursusa. No i zresztą to w końcu to była polska fabryka. Potwornie szkoda tego co zbudowali nasi dziadkowie. Chodzi mi o ursusa i FMŻ. Zbudowali fabryki, a następne pokolenie wszystko zniszczyło.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Popieram @milanreala

Taki pronar jak sie rozwinął a nie stała za nim kilkudziesiecioletnia historia :)

Gdyby Ursus był tak dobrze zarzadzany historia byłaby inna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

To jest wszystko przez właścicieli... chociaż by to odsprzedali, a tak to całkiem upadnie. Co prawda nie jestem fanatykiem ursusa ale mogli by się trzymać dalej.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Właściciele ursusa zrobili ogromny błąd. W obecnej sytuacji najlepsze wyjście to kupno fabryki przez zachodni koncern. Przynajmniej ludzie zachowają pracę. Szkoda że już nie będzie ursusów...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Kiedy faktycznie ursus zaczał działalnosc produkcyjna??

moze wwarfama bedzie produkowac ursusa bo chcieli kupic mat techniczne wiec pewnie ursus bedzie mysle tylko ze pod innym znaczkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj