adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

sebe1033    397

na co Wy liczycie ursus to ruina (chodzi mi o markę ale teraz w tym czasie) . Sprzedarz latami spadała a zarząd co ? Nic no i skutki niekt nie będzie tego kupował i nikt nie wywali kasy by latami czekać aż rolnicy nabiorą zaufania do tej marki.

 

A to wszystko przez komunę (był zbyt w PGRach to i byle co pchali ,jedynie na zachód się starali), a inne marki np star (sprzedany manowi), jelcz (pomyśleli i autobusy dalej robią), a ursus co stał czyli się ostro cofał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

W ramach walki ze świątecznym obżarstwem, wybrałem się dzisiaj na wycieczkę do fabryki, na placu było wyjątkowo dużo ciągników i z tego 3x 1634, jedna 1224 a reszta to kilkadziesiąt małych i średnich ciągników typu 4514, 5314(w starej masce z okrągłymi światłami),3502 ,5024, 3512, był chyba też jeden 7524.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

sebe jakby niekomuna to by tych firm niebylo! A czemu usrusa niemodnernizowany pewnie mieli w tym jakis powod moze glownym zalozeniem byly tanie ciagniki a modernizacja powodowalaby wzrost cen


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Hej igorass. Mialeś chyba wujka w Ursusie. Czy coś wie na temat dalszych losów fabryki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Panowie a kiedyś gdzieś wyczytałem że ursus 5024 ma być dostępny w kabinie SP06 jest to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

xsc właśnie przez komune padło wszystko ,robili byle co bo był zbyt (PGR kupował więc nie zważali co robią aby klepać ,a i tam też kierowcy nie narzekali ) przyszła konkurencja i co wszystko padło.

 

Zresztą za komuny jakiś mądry towarzysz wzioł kredyt oczywiście polepszyło się na jakiś czas ,ale kredyt został przejedzony a spłacać musimy do teraz. Jedynie to wtedy bardziej dbali o ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

@sebe1033

1. W polsce był socjalizm

2.Połowę tego długu umorzono a i tak teraz mamy kilka razy większe zadłużenie.

3.Zobacz ile w tamtych czasach wybudowano.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33
Hej igorass. Mialeś chyba wujka w Ursusie. Czy coś wie na temat dalszych losów fabryki?

Owszem miałem wujka, ale jego zwolnili dobrych parę lat temu więc nie orientuje się w bierzącej sytuacji firmy. Może to kwestia świątecznej przerwy ale jak przypomnę sobie zeszły rok jak tam byłem zimą to ciągników było malutko, a te co stały były zamówione. Teraz nie ma tam prawie miejsca na placu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Poszukujemy do pracy w naszym dziale Technicznym i Logistyki absolwentów szkół wyższych o profilu technicznym (Politechnika, SGGW) biegle posługujących się językiem angielskim. Zatrudnimy ludzi młodych, zdolnych, komunikatywnych.

 

 

 

 

 

 

Czyzby probowali klepac nowa konstrukcje ??? ;)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Miejmy nadzieje ze tak i to duoz nowoczesniejsza niz ta w szczególnosci skrzynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

A tak wogole powie mi ktos czy sie polaczyli czy co bo nieche mi sie za bardzo wertowac 35 stron ;)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek    0

Ja pierwszy rok chodzę do technikum na dział Logistyka więc po maturze może bym się zatrudnił w ursusie ;)

Chociaż nie wiem czy 4 lata jeszcze wytrzymają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Raport bieżący 2/2009

 

Zarząd Emitenta (spółki POL-MOT Warfama S.A. w Dobrym Mieście) informuje, że w dniu 7 stycznia 2009r. Emitent wspólnie ze spółką dominującą POL-MOT Holding S.A. w Warszawie zawarł ze spółkami Bumar Sp. z o. o. w Warszawie, Ursus Sp. z O.o. w Warszawie oraz Ursus Komponenty Sp. z O.o. w Warszawie "Porozumienie o wyłączności przeprowadzenia badania (due dilligence) i prowadzenia prac przygotowawczych do zawarcia umowy kupna-sprzedaży składników majątku Ursus Sp. z O.o. w Warszawie oraz Ursus Komponenty Sp. z O.o. w Warszawie.

 

Powyższe Porozumienie nie stanowi umowy znaczącej w rozumieniu § 2 ust. 1 pkt 51 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych, jednakże zdaniem Zarządu Emitenta jego zawarcie może mieć istotne znaczenie dla przyszłych przychodów POL-MOT Warfama S.A. w Dobrym Mieście.

 

http://www.warfama.com.pl/pl/centrum_praso...osci/art18.html

 

Miejmy tylko nadzieję że Pol-Mot zakończy współpracę z tandeciarzami z dalekiego wschodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Mam nadzieje ze Pol-Mot przestanie produkowac Fotony i zajmie sie na dobre Ursusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Oby, bo najgorzej jak zacznie smigać pełno jakich ch** wie jakich gowien po polsce, ale dobrze że jest tak a nie że fabryke by zmkneli na zawsze


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Na razie to nie róbmy sobie nadziei za wcześnie. Ale oby coś w końcu wyszło w tym Ursusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domasz   
Gość domasz

W związku z dzisiejszymi doniesieniami o drastycznych cięciach wydatków w Ministerstwie Obrony Narodowej pojawiły się opinie o wysokim ryzyku jeżeli nie bankructwa to jednak dużych kłopotów w krajowych firmach branży zbrojeniowej, których głównym klientem jakby nie było jest MON. Wśród tych firm znajduje się również Bumar, czyli jakby nie było właścicel Ursusa. Jak waszym zdaniem obecny światowy kryzys gospodarczy może odbić się na kondycji tej firmy? Wszyscy doskonale wiemy, że już teraz syruacja w Ursusie jest nieciekawa i może okazać się, że ta sytuacja będzie przysłowiowym gwoździem do trumny Ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio1912    0

Lepiej nie kracz Ale myślę że Pol-Mot najpierw dobrze obeznał się w sytuacji i nie decydowałby sie na zakup części Ursusa gdyby on miał lada chwila splajtowac. Zresztą widac że ta firma mśli przyszłościowo i żywego trupa by nie kupywali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MWCHUDY    0

Bumar do 13.03.2009 ma czas na rozpatrzenie popozycji Warfamy, wycena została przeprowadzona wcześniej, mam nadzieje iż URSUS przetrwa tą zawieruchę i wreszczie będzie posiadał właściciela który właściwie będzie nim zarządzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może też być tak, że w razie by warfama kupiła ursusa będą sprzedawane fotony pod logiem ursusa albo coś w tym stylu, a wtedy to dopiero będzie tragedia...


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Pol-Mot nie bedzie sprzedawał chinskiego dziadostwa jak kupi Ursusa czyli dosc znana marke na rynku z tradycja oni głupi nie sa o to sie nie martwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

A wiecie cos o modelu 1414S ??

Wygląd ma atrakcyjny, ale czemu go nie produkują?

Może to nie złe miejsce na takie zapytanie ale czytając o popadajacym w ruine ursusie nasunelo mi sie pytanie, czemu robia jakies beznadzieje ciagniki o wygladzie ktory mogli zastosowac ponad 10 lat temu, a nie robia takich nowszych o ladniejszych i bardziej funkcjonalnych rozwiazaniach??

Moze powinni zaczac od wyprodukowaniu czegos zupelnie innego-nowego o innych kształtach takich jak w np 1414S...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj