adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

farmtrac8244    441
11 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

Ta na żółtych felgach😁

Myślałem że to link do ratowania ursusa, a nie pakaz germańców

Jeszcze palce drętwe kurła złomstwo zielone padło 

Może to jakiś nowy gatunek żonkilów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441
13 godzin temu, Partyzant85 napisał:

 Patriotą to był Piłsudski

To temat nie na to forum, ale to sprawa dyskusyjna, czy był tak wspaniały jak promuje się go w TV.

Pewnie bym nie wiedział, ale nasłuchałem się co nieco od babci która reagowała widząc go w tv podobnie jak na Hitlera. Jak po latach poszperałem w internecie to było cieżko, ale dało się zanieść potwierdzenie jej słów, ale jak pisałem to dyskusja nie na to forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Wczoraj do mnie dzwonili z Ursusa i się pytali czy nie jestem zainteresowany kupnem sprzętu rolniczego bo kiedyś chciałem wziąć C-380 na młodego rolnika. Dyplomatycznie odmówiłem bo tak czy tak nie będę w najbliższych latach kupował traktora ale szkoda że nie zapytałem o szczegóły - może mają jakieś nowe modele a może pozbywają się tego co im zalega na placach. Tak czy inaczej, przykro na to patrzeć ale mogli się nie pchać w autobusy i inne cuda na jakimś kiju.

Co do poprzednich postów to chciałbym tylko napisać że też kiedyś byłem "wojującym antykomunistą" ale jednak trzeba patrzeć na świat z różnych punktów widzenia. Oczywiście nadal komuny nie lubię ale zastanówcie się, kto wymordował 6 milionów polskich obywateli - Sowieci czy Niemcy? Sowieci (nie piszę "Rosjanie", bo warto przypomnieć że nie należy utożsamiać bolszewików tylko z Rosjanami - Lenin był agentem podesłanym przez Niemców, Stalin był Gruzinem, Trocki był Ż... ) ale w latach 40-stych ZSRR niszczył "tylko" polskie elity a Niemcy dążyli do całkowitej eksterminacji Narodu Polskiego - od elit po prostego chłopa. Po wojnie dostaliśmy ziemie odzyskane co bynajmniej nie było przedwojennym celem komunistów tylko polskich narodowców i w zasadzie przedwojenna praca organiczna endecji była wykorzystywana (mapy, nazwy miejscowości opracowane przez endecję) a często sami narodowcy szli na współpracę i pomagali zagospodarowywać ziemie zachodnie. I to nie była zdrada tylko trzeźwy realizm. Nawet słynny plakat "Nie jesteśmy tu od wczoraj" nie jest wytworem komunistycznej propagandy bo pierwszy raz pojawił się w endeckiej, przedwojennej książce "Ziemia gromadzi prochy", którą zresztą polecam. Poza tym "wujek Józek" zrobił nam Polskę w 99% zamieszkałą przez Polaków przez co nie mieliśmy potem takich problemów jak przed wojną. PRL może i nie był państwem doskonałym ale był przynajmniej Państwem Polskim, w dodatku zamieszkałym tylko przez Polaków i w granicach Polski Piastowskiej. Od Niemców byśmy raczej, po ewentualnej ich wygranej, własnego państwa nie dostali a co najwyżej bilet w jedną stronę do krematorium. 

Co do Piłsudskiego to też jako endek byłem kiedyś wojującym antypiłsudczykiem ale z perspektywy czasu dostrzegam w nim zalety, których endecja nie miała. Przede wszystkim antydemokratyzm i twarda dyscyplina. 

Sory że tak odpłynąłem ale ominęła mnie taka sroga dyskusja i musiałem wtrącić swoje trzy grosze xD

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kozakiewicz    1

Czyżby nowy model?

P.S. Gdzie nie gdzie piszą że w przyszłości mieliby produkować tylko ciągniki w przedziale mocy 110-150 KM. Prawdopodobnie nie w Lublinie a w Dobrym Mieście.

 

87588900_4076254789054991_6082738615392141312_n.jpg

Edytowano przez Kozakiewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kozakiewicz    1
14 godzin temu, MF675ursus napisał:

Opony, a dokładniej bieżnik wygląda jakby z jakiejś zabawki przeszczepili

Bo to prawdopodobnie model komputerowy a nie zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Przecież to zabawka, wydruk 3D, nowość na targach. Postawią na wystawce i okleją hasłami - takie chcemy robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123456    54

Na olx  na zdjęciu ursusa 3105 załapał się taki czarny ursus więc to nie 3d 

Edytowano przez 123456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten na zdj powyżej to jest wydruk. A prawdziwy Ursus czarny jest bo i na AF był przecież nie dawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Już warszawski Ursus pokazał ciągnik w takim malowaniu - chwilę przed upadkiem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Jest zaje..., tak za Ursus postanowił nie wypuszczać go na rynek aby nie załamać konkurencji 😛

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    323

Podejrzewam że tylko malowanie inne a reszta bez zmian. Może jedynie w full opcji czyli szerokie ogumienie, przedni tuz itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1447
Napisano (edytowany)

Kup, to będziesz posiadaczem jedynego takiego Ursusa na świecie! Pewnie jakiś Basak że zmienioną naklejką

Edytowano przez MF675ursus
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się kolejny Turek brandowany przez ursusa.

 

10 minut temu, MF675ursus napisał:

Kup, to będziesz posiadaczem jedynego takiego Ursusa na świecie! Pewnie jakiś Basak że zmienioną naklejką

Tak jakoś wychodzi,że nie mam 200 tys wolnego kapitału by go sobie sprawić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Na ten moment to w miarę sensowna opcja, żeby wrócić do sprzedazy gotowych ciągników. Szkoda, że zerwali umowy z Hattatem, bo teraz mogliby kontynuować ich sprzedaż. A ten Erkunt to całkiem fajny model. Żaden Ursus do tej pory nie miał amortyzowanej kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

Witam, niedawno zauważyłem wyciek oleju na kolanie pod wydechem w ursusie 1634 , na początku odłączyłem turbinę wtedy wycieku nie było . po założeniu nowego turbo i przepracowaniu 2 godzin przypociła się uszczelka miedzy wydechem a kolektorem(nie wiem czy to poprawna nazwa) wyciek jest nieznaczny lecz co może być jego powodem?? Może to nie olej a nie przepalona ropa i zacząć od sprawdzenia końcówek wtrysków??  ciągnik nie pali oleju po zgaszeniu silnika kontrolka zapala się po 2-3 sekundach wiec ciśnienie trzyma... co sprawdzić w pierwszej kolejności proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

bardzo ciekawa strona, ktoś tu miał problemy z częściami do 11054 chyba to trzeba by poinformować jak jeszcze aktualne

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj