adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Agrotron155    62
Adrian_URSUS_1999 napisał:

Szału nie ma. Co z tego, że kawał byka? Już lepiej dołożyć do Crystala. I części pewne i serwis. Ursus się aktualnie nie rozwija. Produkuje byleby sprzedać, a później się martw. Ja na ten moment bym nic nie kupił od nich. Chciałbym być patriotą i kupić od nich ciągniki. ale skoro mi coś nie gra nie podoba się to na siłę w kolano sobie strzelać nie będę. A ja straciłem do nich zaufanie i nie chcę aby te logo należało do tego właściciela, który go aktualnie używa. Będę powtarzać to jak mantrę cały czas. Dużo krzyku nic poza tym. krowa która dużo ryczy mało mleka daje. I to są święte trafne słowa. Marketing robi swoje. Zagrali sobie na naszych emocjach i sentymencie do tej marki. Wiedzieli jak nas podejść. Jakby sprzedawali pod logiem polmotu mało by to kupiło osób. My wszyscy jesteśmy naiwni. Oni będą trzepać nas na kasę a my będziemy z tego zadowoleni bo Ursusa mamy... ehh ale jak co do czego przyjdzie to ciągnik i tak będziemy musieli sami robić. Niech takie ciągniki jak ten kupują sobie Ci co ich stać na wymianę na nowe... albo produkcja seryjna albo żadna. Sobie wymyślili limitowane...

Z częściami akurat jest dobrze, przecież to skrzynia ZF i silnik Deutz, przednia os carraro. Z tym nie powinno być problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

No wisz to jest ursus, choć będzie miał silnik i skrzynie germańskie, most włoski, a dzondyr silnik meksykański, skrzynia i most chiński to i tak dżindyra kupią.

Taki to naród te polaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez porównania. Ja podkreślę bo chyba muszę to uczynić. Nie jestem przeciwny marce Ursus. Nie podoba mi się po prostu kto kupił te markę w 2011 roku. Póki były początki, byłem młodszy mniej oczytany więcej zafascynowany powrotem legendy, nie zdawałem sobie sprawy z sytuacji. Wierzyłem w Vigusa i całe to ich gadanie. A nie liczą się słowa lecz czyny i chęci zmiany na lepsze. A tu doskonale widać (po tych kilku latach), że polmot liczył na łatwy zysk promowania swoich produktów pod brandem Ursus. Teraz to samo robi Tumosan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Nie no mi się nie podoba to co polmot zrobił z Ursusa, chodziło mi tylko i wyłącznie o dostęp do części. Sam nie miał bym problemu z kupnem takiego składała bo mechanicy od deutz fahr by mi go ogarneli mechanicznie bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448
11 godzin temu, Agrotron155 napisał:

Z częściami akurat jest dobrze, przecież to skrzynia ZF i silnik Deutz, przednia os carraro. Z tym nie powinno być problemów.

No dobrze, powiedzmy że części do silnika i skrzyni znajdziesz. Co z całą resztą? Ciągnik to nie tylko silnik i skrzynia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Podnośnik bosh, hydraulika na bank zewnętrznego producenta wystarczy ustalić i spokój. Na pewno poza kabiną maską i paroma drobiazgami resztę rzeczy można dostać na rynku. Powiem tak, jak ktoś ma jakieś pojęcie o mechanice i wie jak szukać w internecie to wszystko znajdzie. Gorzej jakby miał tureckie podzespoły

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28743

Ludzie do sprzętów których w Polsce są setki nie mogą dostać części, a wy piszecie tutaj o dostępności elementów do ciągnika którego uda się sprzedać może w ilość 10-15 sztuk, wciągając w to również zakupy dla przedsiębiorstw gdzie głównym i decydującym priorytetem będzie cena....

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Zależy do jakiego ciągnika i na jakich częściach. Jak do Turka to nie znajdziesz, a do ciągnika na podzespolach dostępnych w innych ciagnikach to nie widziałem żeby był problem, czy to crystal czy farmtrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

To wiesz na jakich częściach jest złożony? Jaki model silnika, skrzyni, przedniej osi czy podnośnika? Podejrzewam, że za 5 lat to nawet producent czy tam montownia Ursusa nie będzie wiedziała, oczywiście jeżeli zakładamy że Ursus teraz wie co pakował...

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

No silnik masz idento co w nowych agrotronach, skrzynia i most taka praktycznie jak w moim podnośnik tak samo bosh tylko że z mniejszym udzwigiem. Co w tym trudnego? Części będą jeszcze przez 20 lat minimum. Gorzej z częściami do kabin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441

Patrząc na to co się dzieje z Ursusem to z sentymentu mam nadzieję, że przejmnie go jakas marka i nie zlikwituje tylko wykorzysta chociaż samą markę. Ewentualnie chciałbym, żeby  zajęli się produkcją np. ciągniczków ogrodowych, ale również z tymi wiekszymi. Nawet nie muszą mieć swojego silnika, wystarczy porządna reszta ze swoja skrzynią przekladniową i napędem kosiska, całość nakierowana na solidność i porządny serwis. Miło byloby popatrzeć, że coś "naszego" kosi park miejski, czy boisko piłkarskie.

Ale czas pokaże, czy z Ursusa coś bedzie, czy wnukom pokazać bedziemy mogli tylko zabytkowe maszyny i będzie można o firmie sobie najwyżej poczytać w internecie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Ja się nie dziwię. Po co mają brać pod uwagę spółkę która nie stawia się na podpisanie umowy? Szkoda kosztów organizowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Chiba tak i to będzie początek końca ursusa. Zarajczyka powinno się powiesić za jaja za te jego machloje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeszcze nie dawno pisali że sprzrdaja fabryke w Lublinie i przenoszą całość do Dobrego Miasta a teraz że już sprzedają DM. Oni co tydzień mają inny pomysł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441

Fabrykę nie latwo sprzedać, może na którą znajdzie sie nabywca, ta pójdzie pod młotek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Czytajcie trochę temat. Kilka postów wyżej podałem link do jednego z artykułów.

Alamo jest właścicielem marki Faucheux. A teraz mogą przejąć produkcję ładowaczy TUR. Ciągników nie robią i na razie nie interesuje ich zakup fabryki w Lublinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie sugerowalem się ostatnia odpowiedzią wcześniej nie spojrzałem stąd też link wrzuciłem... Ja tak na dwa razy jestem zadowolony. Bo co z tego że sprzedadzą fabrykę. Mi chodzi aby logo nie było w rękach polmotu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj