adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Alchemik    432

Z tego co słyszałem to nie jest klasyczna  skrzynia biegów , bo ma 4 półbiegi biegi zmienianie pod obciążeniem + rewers, oraz na niej jest zabudowany tylny podnosnik.

 Lepiej też zaczac od prostrzego rozwiazania  niż rzucić się  na głęboką wodę i dać plamę po całości. Nie mam pojecia czym naprawdę jest i będzie vigus, ale to jest jakaś droga do uwolnienia się od koncernów dyktujacych ceny skrzyń.

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441
2 godziny temu, dawidursus323 napisał:

Już nawet ursus na ich fanpage pisze że sprzedaje ciągniki ursus 5314 przeznaczone na Afrykę na rynku krajowym. Nawet cenę podają i że ten model jest na 3 cim miejscu w sprzedaży .

Serio jeszcze ktoś to kupuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411
2 godziny temu, sumek666 napisał:

Bo to nic nowego nie wnosi. Wywarzają otwarte drzwi. Jakby zrobili swojego CVX/Vario to tak. To mieliby czym się chwalić. 

Jeżeli chcieli robić klasyczna skrzynię to trzeba było zrobić dwusprzęgłową.

Trochę racja, ale serio, bezstopniówkę? 

Ursus nie ma żadnej swojej skrzyni. A jeśli myślą o produkcji ciągników z własnych podzespołów, to muszą zacząć od mechanicznej. Nadal najwięcej sprzedaje się ciągników z mechanicznymi skrzyniami. A jak Vigus się przyjmie, to mogą iść w nowocześniejsze transmisje. Jakaś kolejność musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Albo grubo albo wcale. 

Dwusprzęgłowa na pewno będzie drozsza w opracowaniu niż bezstopniowa. 

Jeżeli chcą mechaniczną to niech zrobią tanią prostą mechaniczną skrzynię 12x12/16x16 o wytrzymałości 120-130 KM bo Vigus jest dla mnie ni w dupe ni w oko. Nikt nie kupi Ursusa 150-160 KM w cenie New Hollanda. Jeżeli nie będzie kosztował mniej niż 220-230 tyś to to jest BEZ SENSU! 

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Ale o czym mówicie? Przecież Ursus dostał dotację tylko na opracowanie i badania transmisji. Nie muszą jej wprowadzać do oferty, i pewnie tego nie zrobią, ewentualnie sprzedadzą Chińczykom, oni ją dopracują i będą klepać na masową skalę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus prawdopodobnie do końca marca cały zostanie sprzedany. t Trochę mam nie potwierdzone info, sam nie jestem przekonany w 100% co do tej informacji ale być może przejmie co obcy zagraniczny kapitał tak jak oczekiwalwm i jak powinno stać się od samego początku. Tylko jedno ale. Jeżeli to będzie Turcja Chiny albo Indie to ja dziękuję bardzo... Ursusa już nie będzie nawet jak tam coś będą lichego produkować to ja tego nie uznam, tak jak teraz. Ja oczekuję konkretów marki z pełnego zdarzenia z grubej rury a nie niskojakosciowych składaków do dorabiania się na rolniku lub innym kliencie z poza branży rolniczej byle tylko zrobic sprzedac i mieć w D*pie za przeproszeniem co dalej z wyprodukowanym ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Jeżeli przejmą to Chiny, Indie to zobaczysz. Tam będzie ursus marka Premium. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    455
33 minuty temu, Adrian_URSUS_1999 napisał:

Ursus prawdopodobnie do końca marca cały zostanie sprzedany. t Trochę mam nie potwierdzone info, sam nie jestem przekonany w 100% co do tej informacji ale być może przejmie co obcy zagraniczny kapitał tak jak oczekiwalwm i jak powinno stać się od samego początku. Tylko jedno ale. Jeżeli to będzie Turcja Chiny albo Indie to ja dziękuję bardzo... Ursusa już nie będzie nawet jak tam coś będą lichego produkować to ja tego nie uznam, tak jak teraz. Ja oczekuję konkretów marki z pełnego zdarzenia z grubej rury a nie niskojakosciowych składaków do dorabiania się na rolniku lub innym kliencie z poza branży rolniczej byle tylko zrobic sprzedac i mieć w D*pie za przeproszeniem co dalej z wyprodukowanym ciągnikiem.

A ja bym się nawet ucieszył, gdyby to były Chiny. Oni się w detal nie bawią, jeśli już by zainwestowali to byłyby to poważne środki. Ale wątpię czy potrzebna byłaby im trzecia fabryka traktorów kupiona w Europie, w końcu już wcześniej kupili McCormicka i Arbosa, w którego nota bene sporo już włożyli. Indie też raczej odpadają, bo kupili już fabrykę IMT w Serbii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Tak tak. Chiny i Indie to zawsze produkują gówno. Np. Volvo, Jaguar, Pirelli, Lenovo, czy też Krakus, Morliny i Syngenta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

To, że zachód produkuje, a Chiny na tym zarabiają nie znaczy, że to chińskie produkty. Czysto chińskie produkty są podrubami zachodnich.

Ursus w rękach Chińczyków byłby doinwestowany, żeby mógł konkurować w zachodniej Europie, a na Afrykę pewnie by Fotony wypychali pod marką.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441
1 godzinę temu, Adrian_URSUS_1999 napisał:

Ursus prawdopodobnie do końca marca cały zostanie sprzedany. t Trochę mam nie potwierdzone info, sam nie jestem przekonany w 100% co do tej informacji ale być może przejmie co obcy zagraniczny kapitał tak jak oczekiwalwm i jak powinno stać się od samego początku. Tylko jedno ale. Jeżeli to będzie Turcja Chiny albo Indie to ja dziękuję bardzo... Ursusa już nie będzie nawet jak tam coś będą lichego produkować to ja tego nie uznam, tak jak teraz. Ja oczekuję konkretów marki z pełnego zdarzenia z grubej rury a nie niskojakosciowych składaków do dorabiania się na rolniku lub innym kliencie z poza branży rolniczej byle tylko zrobic sprzedac i mieć w D*pie za przeproszeniem co dalej z wyprodukowanym ciągnikiem.

Nie masz na myśli chyba zachodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62
Zachód jak przejmie to zrobią to co z bizonem. Nawet pierwsze modele na zyketki poszły. Na początek wrzuca swoją podstawową technologie pod kolorem Ursusa i potem wygaszą tą markę. Chiny byłyby ciekawą opcją. W przypadku jak ktoś wyżej napisał Volvo czy Jaguara ta współpraca wygląda obiecująco. I daje możliwość rozwoju i budowy czegoś nowego. A spójrzmy jak robi to zachód. Aston Martin na silniki Mercedesa, rolls royce zbudowany jest na bmw 7 a bentley ma jeszcze więcej części wspólnych z vw i audi.
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiecie, że akurat Ursusa sprzedadzą? Niekoniecznie tak musi być. Jest nowy prezes, sprzedał autobusy, co było dobrym krokiem i myślę, że był w tym jakiś cel. Pożyjemy, zobaczymy. Ja jednak myślę, że Vigus w końcu się ukaże. A jeżeli by tak było, to jeszcze dobrze by było, żeby poszerzyli ofertę o nowe ciągniki na Vigusie i przede wszystkim - ruszyli d*pę do kontroli jakości, bo to, co się odpiernicza aktualnie, to jakaś kpina. 

Takie są moje wymagania co do Ursusa. Nie zakładajmy od razu, że to wszystko pójdzie do żyda. Nowy prezes jest mało przewidywalny w chwili obecnej i nie wiadomo, co zrobi.

11 godzin temu, MF675ursus napisał:

Tak tak. Chiny i Indie to zawsze produkują gówno. Np. Volvo, Jaguar, Pirelli, Lenovo, czy też Krakus, Morliny i Syngenta...

Volvo jest produkowane w Szwecji (te wyższe modele).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439
1 godzinę temu, MARTINEZUrsus napisał:

A skąd wiecie, że akurat Ursusa sprzedadzą? Niekoniecznie tak musi być. Jest nowy prezes, sprzedał autobusy, co było dobrym krokiem i myślę, że był w tym jakiś cel. 

Autobusy oddał, bo ciężko nazwać sprzedażą całej firmy za cenę 17 szt. autobusów które wyprodukuje (Ursus wygrał przetarg m.in. na dostawę 47 szt. do Zielonej Góry, więc sprzedali firmę w cenie 35% wygranego kontraktu)

1 godzinę temu, MARTINEZUrsus napisał:

A skąd wiecie, że akurat Ursusa sprzedadzą? Niekoniecznie tak musi być. Jest nowy prezes, sprzedał autobusy, co było dobrym krokiem i myślę, że był w tym jakiś cel. Pożyjemy, zobaczymy. Ja jednak myślę, że Vigus w końcu się ukaże. A jeżeli by tak było, to jeszcze dobrze by było, żeby poszerzyli ofertę o nowe ciągniki na Vigusie i przede wszystkim - ruszyli d*pę do kontroli jakości, bo to, co się odpiernicza aktualnie, to jakaś kpina. 

Takie są moje wymagania co do Ursusa. Nie zakładajmy od razu, że to wszystko pójdzie do żyda. Nowy prezes jest mało przewidywalny w chwili obecnej i nie wiadomo, co zrobi.

Volvo jest produkowane w Szwecji (te wyższe modele).

Czyli S90 jest niższym modelem?

https://leftlane.pl/cze17/pierwsze-volvo-s90-wyprodukowane-w-chinach-jada-do-europy.html

 

Znów gadasz jak potłuczony nie mając zielonego pojęcia o sytuacji...

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak? To szkoda, że chinole będą trzaskać. Napisałem tak, ponieważ słyszałem inaczej. A produkcja w Chinach dotyczy chyba tylko S90. Tylko o nim napisali w artykule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439
55 minut temu, MARTINEZUrsus napisał:

Czyli jednak? To szkoda, że chinole będą trzaskać. Napisałem tak, ponieważ słyszałem inaczej. A produkcja w Chinach dotyczy chyba tylko S90. Tylko o nim napisali w artykule.

W Chinach są trzy fabryki Volvo, Daquin (seria 90), Chengdu (seria 60) i Luqiao (seria 40). Nadal pier**lisz jak potłuczony

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441
10 godzin temu, MARTINEZUrsus napisał:

A skąd wiecie, że akurat Ursusa sprzedadzą? Niekoniecznie tak musi być. Jest nowy prezes, sprzedał autobusy, co było dobrym krokiem i myślę, że był w tym jakiś cel. Pożyjemy, zobaczymy. Ja jednak myślę, że Vigus w końcu się ukaże. A jeżeli by tak było, to jeszcze dobrze by było, żeby poszerzyli ofertę o nowe ciągniki na Vigusie i przede wszystkim - ruszyli d*pę do kontroli jakości, bo to, co się odpiernicza aktualnie, to jakaś kpina. 

Takie są moje wymagania co do Ursusa. Nie zakładajmy od razu, że to wszystko pójdzie do żyda. Nowy prezes jest mało przewidywalny w chwili obecnej i nie wiadomo, co zrobi.

Volvo jest produkowane w Szwecji (te wyższe modele).

Modeli to już naprodukowali ale czy każdy jest dopracowany? Ciekaw jestem ile obrońców marki rzeczywiście by kupiło nowego ursusa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Dzisiaj dostałem SMS: 

85KM od URSUSA o 20 tys. taniej. C-385 od 114 tys.  netto+klimatyzacja gratis. Wypelnij formularz zapytania https://goo.gl/QxCPY9 . Ilosc ciagnikow ograniczona.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.01.2019 o 19:05, farmtrac8244 napisał:

Modeli to już naprodukowali ale czy każdy jest dopracowany? Ciekaw jestem ile obrońców marki rzeczywiście by kupiło nowego ursusa...

Oczywiście, że pewne rzeczy są niedopracowane. Ja wcale Ursusa nie bronię, tylko komentuję ich poczynania. Po dokładnej analizie mój tępy łeb (a raczej potłuczony,  jak twierdzi @MF675ursus)stwierdził, że Ursus w najbliższe lata będzie nadal w Polskich rękach.

2 minuty temu, sumek666 napisał:

Dzisiaj dostałem SMS: 

85KM od URSUSA o 20 tys. taniej. C-385 od 114 tys.  netto+klimatyzacja gratis. Wypelnij formularz zapytania https://goo.gl/QxCPY9 . Ilosc ciagnikow ograniczona.

Ciekaw jestem, kiedy cokolwiek powiedzą o ciągniku C3150. Te małe gównienka już prawie każdy zakupił, kogo tylko interesowały. Fajnie, że promocja, ale Vigus dalej stoi, a miał być w 2019 roku. No ale cóż - nowy prezes musi się przyzwyczaić do wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Nie będzie. Ktoś tu już pisał. Dostali kasę na badania nie na wprowadzenie na rynek ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, hajsy dostali na badania i rozwój. No ale po cholerę tyle szumu wywołali?! Primo, że zawiedli potencjalnych klientów, secundo, że utopili w tym też trochę swojej kasy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj