adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

MF675ursus    1439

No cóż, jeżeli marki Zetor i znaku handlowego Ursus nie przejmie jakaś duża firma, to do końca przyszłego roku może nie za dużo z nich zostać...

 

Edit: kolejny przekręt, po Vigusie, na grube miliony. Tym razem Ursus Bus:

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24297137,ursus-i-autosan-zaprojektuja-nowe-autobusy-elektryczne-jest.html#a=88&c=145&s=BoxBizMT

 

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

"...była jednak zmiana przepisów, która zmusiła Zetor do inwestycji w modernizację części wyrobów. Skutkiem był wzrost kosztów produkcji i spadek konkurencyjności."

Tak właśnie działa narzędzie niemieckiej hegemonii w Europie czyli unia europejska. Wymyślają bzdurne przepisy, które powodują że mniejsi producenci wypadają z rynku.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matinho    42
9 godzin temu, fenix30 napisał:

Niech się dymaja z turkami. Tylko niech szanują nazwę URSUS.

Niestety nie szanują dzięki akcjom importowania gotowych Hattatów, Bransonów a nadchodzi część III. Jest to ośmieszanie jak sami mówią "legendarnej marki"

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Rozstaw osi: Ursus 2255 vs T4S 2123

Masa: Ursus 3258 kg vs T4S 3100 a DMC 4800 

Pompa: Ursus 50l/min 180 bar vs T4S 47,7l/min 

Podnośnik: Ursus 2650 kg vs T4S 3000 kg i 610mm za hakami 1950 kg

Skrzynie biegów: Ursus 12x12 30 km/h T4S 8x8 30 km/h lub 12x12, 20x20 40 km/h

(Dane ze strony producenta dla wersji 4x4) 

Edytowano przez sumek666
  • Thanks 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

A widzisz, a mi wydawało się że ten T4 to taka c360, a c380 jest wymiarami starej osiemdziesiątki. Dzięki za sprostowanie.

Już wiem czemu tak mi się wydawało, pomyliło mi się te 380 z tym większym 110KM

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Niema takiej opcji, ft 690 podzespoły te same co w trochę większym Ursusie, objezdzal 1014 jak chciał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    455
Dnia 20.12.2018 o 13:23, adikpl1 napisał:

"...była jednak zmiana przepisów, która zmusiła Zetor do inwestycji w modernizację części wyrobów. Skutkiem był wzrost kosztów produkcji i spadek konkurencyjności."

Tak właśnie działa narzędzie niemieckiej hegemonii w Europie czyli unia europejska. Wymyślają bzdurne przepisy, które powodują że mniejsi producenci wypadają z rynku.

A po co nam w europie środkowej jakiś tam przemysł, przecież jest lepsze, niemieckie ❤️ Za to mamy dzięki temu takie zdobycze cywilizacyjne, jak pederaści, multi-kulti, gender, lgbt i cały marksizm kulturowy! No i pokazaliśmy w końcu figę tym złym, zacofanym ruskom!!11 Nic nie szkodzi, że niemcy wymordowali 6 milionów Polaków, przecież i tak to Rosja jest złem całego świata!!11

A tak na serio, to realizuje się niemiecki plan z początku XX wieku zwany mitteleuropą, czyli europą środkową pseudo państw, zależnych od Niemiec, będących niemieckim rynkiem zbytu dla ichniejszego przemysłu i rezerwuarem taniej siły roboczej. A jak będą grzeczni, to Niemcy pozwolą nawet na jakieś tam wybory (pod warunkiem że wygrają oczywiście ich ludzie :)) Ale i tak większość planktonu intelektualnego powie że to są jakieś tam teorie spiskowe i że jest przecież spoko. Niestety nie widzę przyszłości dla naszego narodu. 90-ciu procentom polaczków taki stan rzeczy odpowiada, to nie jest już ten sam naród, co kilkadziesiąt lat temu, jeszcze dekada-dwie i będzie jeden "naród europejski"... P.S Mode nie banuj, wiem że trochę zboczyłem z tematu xd

 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172
@Mattti napisałeś to o czym każdy myśli ale boi się napisać. Szacunek... 🇵🇱
  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z tą Polską?

Pierwsza część nazwy tego tematu zmienia znaczenie. Już nie chodzi o fabrykę...

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Wszystko pięknie, dumne hasła, uczciwe zamiary tylko co więcej robicie w tym temacie? Zdobędziesz wykształcenie, idziesz do pracy i masz do wyboru zdecydowanie mniej płatną pracę w polskiej rodzinnej firmie i dobrze płatną w niemieckim koncernie - co wybierasz? 

To takie głupie gadanie, ludzie robią tak jak uważają za najlepsze, tak było i zawsze tak będzie - najlepsze nie tylko w znaczeniu finansowym, tu jeszcze dochodzi sfera uczuć religijnych, poczucia wolności, bezpieczeństwa itd. 

Uważacie, że dumny naród polski nie widzi tych głupich sygnałów z UE - spokojnie, widzi, a patrząc na historię naszej ojczyzny, to można w ciemno zakładać, że tak samo uda się UE jak i komunie ( tu nawet kryzys się nie udał :)).

Pozdrowienia i zdrowych, wesołych świąt. 

Edytowano przez akmaly
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2018 o 21:58, Mattti napisał:

A po co nam w europie środkowej jakiś tam przemysł, przecież jest lepsze, niemieckie ❤️ Za to mamy dzięki temu takie zdobycze cywilizacyjne, jak pederaści, multi-kulti, gender, lgbt i cały marksizm kulturowy! No i pokazaliśmy w końcu figę tym złym, zacofanym ruskom!!11 Nic nie szkodzi, że niemcy wymordowali 6 milionów Polaków, przecież i tak to Rosja jest złem całego świata!!11

A tak na serio, to realizuje się niemiecki plan z początku XX wieku zwany mitteleuropą, czyli europą środkową pseudo państw, zależnych od Niemiec, będących niemieckim rynkiem zbytu dla ichniejszego przemysłu i rezerwuarem taniej siły roboczej. A jak będą grzeczni, to Niemcy pozwolą nawet na jakieś tam wybory (pod warunkiem że wygrają oczywiście ich ludzie :)) Ale i tak większość planktonu intelektualnego powie że to są jakieś tam teorie spiskowe i że jest przecież spoko. Niestety nie widzę przyszłości dla naszego narodu. 90-ciu procentom polaczków taki stan rzeczy odpowiada, to nie jest już ten sam naród, co kilkadziesiąt lat temu, jeszcze dekada-dwie i będzie jeden "naród europejski"... P.S Mode nie banuj, wiem że trochę zboczyłem z tematu xd

 

Zgadzam się z Tobą absolutnie. Odkąd upadła komuna, to mamy gówno przez "u" zwykle. Po prostu nie ma na to wszystko twardej ręki i przez to wszyscy se robią co chcą, wolna amerykanka. Było jak było, ale mieliśmy przynajmniej bogate zaplecze techniczne i przemysłowe maszyn rolniczych i samochodów.

Słusznie tutaj zauważył także @akmaly. Zwrócił uwagę na to, że zawsze wybieramy to co lepsze. Jednak nie wszyscy tak robią, niektórzy wolą wesprzeć to co polskie. Mój dziadek pracował przez bardzo długi czas w Frapolu przy produkcji elementów wentylacji, mimo że nie była to robota za najwyższą stawkę i na pewno znalazł by się jakiś germański odpowiednik ;)

Również wesołych Świąt BN, spędzonych w gronie rodzinnym i dużo zdrowia oraz szczęśliwego Nowego Roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Mieliśmy propagandę i mega zacofanie które się ciągnie do dziś, jedyny realny wzrost gospodarczy i technologiczny to okres międzywojennym. Nigdy więcej komuny, socjalizmu i jej wodzów. Aby to zrozumieć musisz jeszcze trochę pożyć. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702
10 godzin temu, MARTINEZUrsus napisał:

Zgadzam się z Tobą absolutnie. Odkąd upadła komuna, to mamy gówno przez "u" zwykle. Po prostu nie ma na to wszystko twardej ręki i przez to wszyscy se robią co chcą, wolna amerykanka. Było jak było, ale mieliśmy przynajmniej bogate zaplecze techniczne i przemysłowe maszyn rolniczych i samochodów.

@akmaly

Nie wiesz co piszesz, jakie zaplecze, jakie samochody i maszyny? Wszystko było zacofane o minimum 10-15 lat, a sprzedawało się tylko dlatego że nie było nic innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Zacofane, ale było. A było zacofane przez toważyszów ze wschodu. Gdyby nie oni, to byśmy mieli swoje i nowoczesne. A teraz co? Nie mamy wcale.

Edytowano przez XMK13
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    455

Chiny też produkują "zacofane" traktory i jest na nie popyt, ze względu na cenę, wynikającą z braku związków zawodowych, lewackich norm i fiskalizmu i całego tego "dobrodziejstwa", które jest u nas w Europie ale są również producentami zaawansowanych technologii. U nas też mogło tak być, gdybyśmy poszli  drogą chińską - zarówno proste traktory za małe pieniądze jak i bardziej zaawansowane, bo konstruktorów zawsze mieliśmy zdolnych, czy to przed wojną czy za komuny, tylko beton partyjny, przyniesiony na sowieckich bagnetach nie pozwalał konstruktorom rozwinąć skrzydeł. Dziś Chiny są pierwszorzędnym mocarstwem a my zwykłymi dziadami, chociaż mogło być inaczej...

P.S. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Chcesz iść drogą chińską? Czy wiesz po ilu dniach pracy chińczyk ma dzień wolny ? To ja ci powiem po 13 dniach pracy przysługuje jeden dzień wolnego.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

W Polsce nie da się tanio produkować ciągników. Jedyna opcja, to produkcja tam, gdzie jest to już tanie. Może i Ursus nieźle kombinuje ściągając nowe 5314 itp., choć brakuje im wyposażenia pod nasz rynek. W sumie mogliby montować w Afryce lub na Bałkanach ciągniki na Carraro ze starymi silnikami i takie ściągać do Polski. Byłyby tańsze i prostsze.

Co jednak widać, będą chyba oferować w pełni tureckie (znowu) ciągniki bez wkładu własnego. Może będą przynajmniej tańsze. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96
Dnia 24.12.2018 o 06:06, akmaly napisał:

Mieliśmy propagandę i mega zacofanie które się ciągnie do dziś, jedyny realny wzrost gospodarczy i technologiczny to okres międzywojennym. Nigdy więcej komuny, socjalizmu i jej wodzów. Aby to zrozumieć musisz jeszcze trochę pożyć. 

Teraz to dowaliłeś chłopie. A czym była II RP jak nie socjalistycznym bajzlem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Poczytaj trochę książek historycznych, co, gdzie i kiedy było budowane w Polsce, jakie wtedy były technologie i to w kraju którego na mapie od 123 lat nie było. Socjalizm Piłsudskiego, przy komunie, to jak mucha przy krowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj