adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

@Mikruss Podnieśli poprzeczkę, czyli ja tutaj miałem na myśli, że Ursus się będzie musiał przyłożyć do oferty.

Co do Wieśwagena Passata, no to obecnie a kiedyś to niebo a ziemia. Dawniej luksusowe auto, dzisiaj sterta plastiku za chore pieniądze.

@sumek666 O co Ci chodzi? W tej chwili nie obroniłem Ursusa. Ale sądząc po Tobie, było to ogólne pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Jak dla mnie współczesny passat przynajmniej wygląda jak samochód a że janusze dołożyli mu łatkę najlepszego auto pod słońcem... 

Chodziło mu tylko o to, że Ursus obiecuje złote góry a konkurencja nic nie mówiąc zostawia bo w tyle bez zapowiedzi zanim ten coś wypuścił na rynek ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62
59 minut temu, MARTINEZUrsus napisał:

@Mikruss Podnieśli poprzeczkę, czyli ja tutaj miałem na myśli, że Ursus się będzie musiał przyłożyć do oferty.

Co do Wieśwagena Passata, no to obecnie a kiedyś to niebo a ziemia. Dawniej luksusowe auto, dzisiaj sterta plastiku za chore pieniądze.

@sumek666 O co Ci chodzi? W tej chwili nie obroniłem Ursusa. Ale sądząc po Tobie, było to ogólne pytanie.

Z passatami to jest akurat odwrotnie. Teraz w podstawie oferują dużo więcej niż kiedyś i moga być naprawdę kupione w fajnej cenie. Kawał kloca za około 80 w podstawie z 3 strefowym klimatroniciem to ciekawa opcja. Mówię to jako wieloletni użytkownik grupy vag. Także jak coś napiszesz to najpierw sprawdź co w góle piszesz.

Edytowano przez Agrotron155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Agrotron155 Mówiłem o wnętrzu, ale faktycznie, moja wina, bo nie sprecyzowałem. Wyposażenie jest ok, ale jak na Passata to powinno go coś wyróżniać od Golfa. Tymczasem jego stylistyka i ogólny całokształt jest jak Golf.

Co do trwałości Passatów nowych, to nie będę się wypowiadał, bo tutaj na plus. Wiem, bo sąsiad ma takiego do taksówki świeżego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Wreszcie germańce nie będą smrodzić👍🏻

 

 

Screenshot_20181017-082954.thumb.jpg.ef4a869601128fdd1e241087a0ebc8b6.jpg

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Rolnik1973 "EURO 6 - z myślą o mieszkańcach". Teraz ten napis stał się standardem.

Bywam co jakiś czas w Krakowie i coraz więcej nowości. A na wsie kupują małe Autosany z automatem. Dobry następca wysłużonego Jelcza.

Edytowano przez MARTINEZUrsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mirro Przecież to jest oczywiste. Wielcy ekolodzy z koziej d*py! Żenada! Zamiast zająć się elektrowniami weglowymi, to zajmują się tymi normami, bo pieniążki dały woń na kilkaset kilometrów.

Edytowano przez MARTINEZUrsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Na wstępie wyjaśnię, że nie mam w tym żadnej satysfakcji i szkoda mi pracowników tej firmy... ale:) ;P

Ursus na równi pochyłej w dół, kolejne problemy, aukcje w dół, dziwne tłumaczenia i szukanie winnych nawet w wodzu ( przez małe w ) Polski, szanownym i niepodważalnym Jarosławie :)

https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/akcje-ursusa-spadly-o-kilkanascie-procent-przez-wypowiedz-prezesa-pis,n,1000230217.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    633
Cytat

 

... a krowy zaczęły mniej mleka dawać.

Edytowano przez tracker

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Tylko głupi będzie wierzył w Ursusa, Skoro sam prezes swoje akcje upłynnia:

"Tymczasem- jak podaje Gazeta Giełdy i Inwestorów "Parkiet"- gwałtowny spadek kursu to reakcja głównego akcjonariusza Andrzeja Zarajczyka, który w ostatnich dniach za pośrednictwem kontrolowanych przez siebie spółek upłynniał kolejne pakiety akcji Ursusa o wartości prawie 1,5 mln zł"

Skoro prezes ucieka, to jak Inwestorzy którym obiecał gruszki na wierzbie mają zostać?

https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/ursus-gielda-najnizsze-notowanie-minimum,49,0,2420017.html

 

Wniosek- Vigusa się nie doczekamy, chyba że w Chińskiej myśli technologicznej, albo w Zetorze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekjan01    3
Dnia 31.10.2018 o 21:28, MF675ursus napisał:

Tylko głupi będzie wierzył w Ursusa, Skoro sam prezes swoje akcje upłynnia:

"Tymczasem- jak podaje Gazeta Giełdy i Inwestorów "Parkiet"- gwałtowny spadek kursu to reakcja głównego akcjonariusza Andrzeja Zarajczyka, który w ostatnich dniach za pośrednictwem kontrolowanych przez siebie spółek upłynniał kolejne pakiety akcji Ursusa o wartości prawie 1,5 mln zł"

Skoro prezes ucieka, to jak Inwestorzy którym obiecał gruszki na wierzbie mają zostać?

https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/ursus-gielda-najnizsze-notowanie-minimum,49,0,2420017.html

 

Wniosek- Vigusa się nie doczekamy, chyba że w Chińskiej myśli technologicznej, albo w Zetorze

 

To prawda. Wiele mówi się o tym, że mamy do czynienia z końcem Ursusa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@MF675ursus Ja przemyślałem sobie wszystko i powiem tak: głupio mi, że się tutaj kłóciłem o Ursusa. Po ich ostatnich stratach finansowych stwierdzam, iż najlepiej by było, jak by już ogłosili upadłość. Niech oddadzą Niedźwiadka w ręce np Orlenu. Oni się dobrze tym zajmą. Wiem, że koncern naftowy może nie mieć doświadczenia w tym, ale jak kasa jest, to i odpowiednich ludzi się zatrudni.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i czas na mnie abym w końcu po dłuższym czasie nieobecności tutaj się coś udzielił. 

Wydaję mi się, że nie bez powodu podpisał "Ursus" umowę z "Zetorem". 

Chcą ratować markę i dobrze. Szkoda, że pomyśleli dopiero teraz o tym, a nie na samym początku 2012 r.  (choć może i nawet lepiej, że teraz?) 

Ja od kiedy zacząłem bardziej racjonalnie patrzeć na działania Ursusa stwierdziłem, że najlepiej byłoby dla tej marki gdyby zakupił go koncern zagraniczny posiadający doświadczenie w produkcji, dystrybucji i serwisowaniu swoich produktów.

Współczesny Ursus to nie ponad 120 lat tradycji, doświadczenia tylko taki "start up", który szuka dziury w całym. 

Aktualny właściciel Ursusa wg. mnie (to są tylko moje przemyślenia) zaprzepaścił po części te 120 lat dobrej opinii na temat produktów marki z pod loga niedźwiadka. 
Wprowadzono wielki chaos. Popełniono wiele błędów. Wiele zapowiedzianych ciągników nie wprowadzono na rynek. Czy mieli dobre chęci? Tego nigdy się nie dowiemy. Zapewne nikt "z góry" nie myślał wówczas o sentymencie potencjalnych klientów i stworzeniu od razu porządnych produktów, tylko jak w prosty sposób przez naiwność ludzi, którzy mają zamiłowanie do tej marki się dorobić.

Prosty znany nam wszystkim tu na forum przepis:

1. Aby zaistnieć na rynku zakup logo renomowanego upadłego producenta.
2. Jak zmiana nazwy marki nie pomoże, powróć do kultowego nazewnictwa modeli (bo ludzie są sentymentalni). 
3. Atrakcyjna cena. (bo ludzie patrzą na niską cenę)
4. Atrakcyjny wygląd zewnętrzny. (no bo przecież ludzie kupują oczami) 
5. Nie zaszkodzi również w kółko powtarzać, że podzespoły nie są nasze co prawda, ale od renomowanych europejskich producentów. 
Oczywiście się nabijam, ale tak to wygląda jak ktoś troszeczkę poszerzy zakres widzenia. 

Tak naprawdę wszystkim producentom zależy tylko na kasie. Zawsze to po pierwsze czy to nam się opłaci, a jeżeli tak, to co musimy zrobić aby na tym zarobić. 
A rolnik wydaję mi się najbardziej w tym wszystkim pokrzywdzony, bo on jak coś sprzedaje to ceny nie może podyktować, on z nikogo nie może wydoić kasy. Dla nas wszystko co dobre to drogie, a jak sprzedawać to za grosze... A wydatków jest sporo. Nie tylko utrzymać tę maszynę co się kupi... (wiem piszę o oczywistych rzeczach) ale chyba takie są realia co? 

Pozdrawiam Was ;) 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411
21 godzin temu, MARTINEZUrsus napisał:

[...]Niech oddadzą Niedźwiadka w ręce np Orlenu. Oni się dobrze tym zajmą. Wiem, że koncern naftowy może nie mieć doświadczenia w tym, ale jak kasa jest, to i odpowiednich ludzi się zatrudni.

Przed całkowitym upadkiem warszawski Ursus był w rękach Bumaru. Oni mieli kasę, i co?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, XMK13 napisał:

Przed całkowitym upadkiem warszawski Ursus był w rękach Bumaru. Oni mieli kasę, i co?

oni to wzieli po to żeby sprzedac tereny   w warszawie a nie ratowac produkcje ciagników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    633

Ursus był niszczony za komuny, nie pozwalano się zakładowi rozwijać, blokowano wprowadzanie nowych prototypów. A po 89 r mieliśmy rządy które dalej niszczyły ten zakład bo gdyby był silny z silnymi związkami zawodowymi to by był niebezpieczny dla władzy, był też nie na rękę wszystkim innym producentom traktorów, którzy chcieli wcisnąć swój towar w Polsce. Mało kto wie że spółki Zetor Polska w Kaliszu większościowym udziałowcem było państwo polskie, a ta spółka miała większość udziałów w czechosłowackim Zetorze. Rząd Mazowieckiego sprzedał udziały w spółce Zetor Polska czechom ... Eltrę niemieckiemu Siemensowi,  kolejne rządy coraz to inne zakłady wyprzedawały, ... stocznie itp. Takie mieliśmy rządy, takie media i mamy taką mentalność że to co zagraniczne jest lepsze. Lepiej nawet kupić Belarusa niż polskiego Ursusa i efekty są.

 

Sam zastanawiałem się ostatnio czy nie kupć dostępne jeszcze modele c-392 lub c-3102 na Hemie i z silnikiem perkinsa 4400. Czy upadną czy nie części do skrzyni czy do silnika powinny być dostępne, gorzej by było gdyby pękła np boczna szyba kabiny...


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, tracker napisał:

Ursus był niszczony za komuny, nie pozwalano się zakładowi rozwijać, blokowano wprowadzanie nowych prototypów. A po 89 r mieliśmy rządy które dalej niszczyły ten zakład bo gdyby był silny z silnymi związkami zawodowymi to by był niebezpieczny dla władzy, był też nie na rękę wszystkim innym producentom traktorów, którzy chcieli wcisnąć swój towar w Polsce. Mało kto wie że spółki Zetor Polska w Kaliszu większościowym udziałowcem było państwo polskie, a ta spółka miała większość udziałów w czechosłowackim Zetorze. Rząd Mazowieckiego sprzedał udziały w spółce Zetor Polska czechom ... Eltrę niemieckiemu Siemensowi,  kolejne rządy coraz to inne zakłady wyprzedawały, ... stocznie itp. Takie mieliśmy rządy, takie media i mamy taką mentalność że to co zagraniczne jest lepsze. Lepiej nawet kupić Belarusa niż polskiego Ursusa i efekty są.

 

Sam zastanawiałem się ostatnio czy nie kupć dostępne jeszcze modele c-392 lub c-3102 na Hemie i z silnikiem perkinsa 4400. Czy upadną czy nie części do skrzyni czy do silnika powinny być dostępne, gorzej by było gdyby pękła np boczna szyba kabiny...

dobrze piszesz  święta racja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Niestety nowy Ursus miał trochę pecha z częściami jakie wykorzystywał, do tego nie mieli dużego doświadczenia w produkcji. Przez to sam się zastanawiam, czy Belarus nie byłby lepszym wyborem, niż ten Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj