adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Gość 30pawel   
Gość 30pawel
Jak nie będzie ciągników to kasy też nie będzie. To działa w obie strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JJacek97    0

Czyli tak: Ursus rezygnuje z silników Deutz na rzecz Kohlera, czyli znowu jakiś facelifting?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
To było od razu wiadome że z deutzem nie wyjdzie. Nie będą robić sobie konkurencji. Każdy wie jakie byly problemy ursusa na niemieckim rynku. Ursus z silnikiem deutz i odpowiednia cena... samo mowi za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1447
6 godzin temu, JJacek97 napisał:

Czyli tak: Ursus rezygnuje z silników Deutz na rzecz Kohlera, czyli znowu jakiś facelifting?

Raczej z Perkinsa na rzecz Kohlera. Z tego co widziałem Kohler ma być m.in. w C380 (patrz baner):

 

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JJacek97    0

Z tego co dobrze pamiętam to wygląd zmienił się dlatego, że mieli montować silnik Deutza i chyba wtedy nie było w planach Kohlera, ale to tylko moje zdanie, jak jakieś głupoty napisałem to poprawcie mnie, ale ciężko nadążyć za tą marką :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

obecnie w Arbosie ;) koledzy zauważcie, że budowa przekladni vigus zaprezentowana na tegorocznym stoisku nieco sie zmienila. Mianowicie inny jest odlew łączący skrzynie z silnikiem, jest sporo dłuższy i ma dodatkowe otwory mocujace.

ZDJECIA NA FB URSUSA

Dziwi mnie to, że tyle ludzi bylo na targach, na stoisku ursusa A nikt nie zrobił porządnych zdjęć ani nicnic sensownego sie nie dowiedzial...

Co roku bylem, raczylem w tym wątku na tymforum forum dzielic się informacjami i zdjeciami lecz teraz nie moglem. Liczylem na innych, widocznie sie przeliczylem...

Edytowano przez japycz17
  • Like 2

Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441
2 godziny temu, japycz17 napisał:

obecnie w Arbosie ;) koledzy zauważcie, że budowa przekladni vigus zaprezentowana na tegorocznym stoisku nieco sie zmienila. Mianowicie inny jest odlew łączący skrzynie z silnikiem, jest sporo dłuższy i ma dodatkowe otwory mocujace.

ZDJECIA NA FB URSUSA

Dziwi mnie to, że tyle ludzi bylo na targach, na stoisku ursusa A nikt nie zrobił porządnych zdjęć ani nicnic sensownego sie nie dowiedzial...

Co roku bylem, raczylem w tym wątku na tymforum forum dzielic się informacjami i zdjeciami lecz teraz nie moglem. Liczylem na innych, widocznie sie przeliczylem...

Nie zrobił nikt bo być może tak ich to interesowało z resztą jak i mnie...

 

Ale tak przy okazji czyżby zrezygnowali z 360?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Co do c-360 to w porównaniu z c-380 była między nimi zbyt mała różnica cenowa żeby się decydować na c-360. Dlatego ten model znikł z oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Dnia 17.03.2018 o 18:19, dawidursus323 napisał:

hmm, no widziałem napis made in italy, wiec to nie chiny ani india. Pojemnosc prawie dokladnie taka sama (roznica 2cm3) jak w perkinsie ad3 czyli ursus 3512,2812,3p mf itd. Tyle że kohler 75km a 3p 47km. Pewnie bedzie oszczedny. Ale zobaczymy jak to bedzie jezdzic to cos sie powie wiecej. Common rail, turbo ma. Byle tylko nie był muł. Ciekawe czy ma egr?

 

EGR to już standard, nie ma silnika bez tego badziewia. Zresztą przecież na zdjęciach widać chłodnice spalin nad kolektorem ssącym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkudi_K    5
15 godzin temu, farmtrac8244 napisał:

Nie zrobił nikt bo być może tak ich to interesowało z resztą jak i mnie...

 

Ale tak przy okazji czyżby zrezygnowali z 360?

Niby Cię to nie interesuje ale jednak pytasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1447
6 godzin temu, dawidursus323 napisał:

ten kohler jakie ma eko badziewia? Egr napewno, a dpf, scr? Turbo o stalej geometrii? Która norme emisji spełnia?

Trochę przegrzebując internety:

https://iservice.lombardini.it/jsp/Template2/Product.jsp?parent=999

 

Turbo z zaworem Weste-gate- o zmiennej geometrii ani słowa, więc pewnie nie ma. Spełnia Stage IIIB/ Tier 4 Final, bez DPF i SCR, ale z DOC:

http://www.kohlerengines.com/engines/onlinecatalog/productDetail.htm?productNumber=KDI2504TCR

 

I taka ciekawostka, montowany we Farmtac:

https://www.maszpol.com.pl/oferta/ft6075-dt-heritage-silnik-kohler/

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak branson z nalepką ursusa. Szkoda 

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/ursus-podpisal-nowe-umowy-o-wspolpracy,77285.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekjan01    3
Dnia 20.03.2018 o 21:11, przemi1999107 napisał:

Jeśli nie kupuje się maszyn danego producenta to skąd oni mają mieć środki na inwestycje we własne rozwiązania technologiczne? Nie  dacie ludziom pracy w kraju, ani zarobić, to później skąd się dziwić, że jest tak duża emigracja. A Ursus nawet na własnym rodzimym rynku ma problemu, aby się rozwijać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
nie od dziś wiadomo że to co zach. jest lepsze niz to co Polskie. Dopóki ludzie będą tak myśleli żadna Polska marka się nie rozwinie. No ale co zrobić cudze chwalicie swego nie znacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JJacek97    0
10 godzin temu, 30pawel napisał:

nie od dziś wiadomo że to co zach. jest lepsze niz to co Polskie. Dopóki ludzie będą tak myśleli żadna Polska marka się nie rozwinie. No ale co zrobić cudze chwalicie swego nie znacie.

i tak i nie bo nigdy nie wiemy na co trafimy, jeden egzemplarz będzie się psuł drugi nie, ale nasza mentalność jest jaka jest, no i opinie po necie krążące zniechęcają do kupna "naszych" ciągników, takie moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj