adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

lukig    96

Proszę Cię bardzo. Tworzą produkt światowej klasy. Szmery bajery, komputer pokładowy, półautomat, silnik z najnowszą normą emisji, amortyzowana kabina i oś, fotel Grammera i inne duperele. Cena? Porównywalna do Valtry i Fendta bo taka musi być. Kupisz? Pewnie jak 95% polskich rolników nie "bo zachodnie w tej samej cenie a wiadomo, że lepsze". Mogę ci wymienić całą listę polskich firm tworzących produkt światowej klasy, który muszą upychać za granicą, a w kraju mają 10-15% rynku. Poza tym, żeby stworzyć taki ciągnik to trzeba by wydać ze 200 mln zł. Dasz? Skąd to mają wziąć? Opracowanie Vigusa kosztuje 50 baniek. A zakup maszyn, linii technologicznych do produkcji? Masz plan i pomysł to im pomóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prekursor    2

Proszę Cię bardzo. Tworzą produkt światowej klasy. Szmery bajery, komputer pokładowy, półautomat, silnik z najnowszą normą emisji, amortyzowana kabina i oś, fotel Grammera i inne duperele. Cena? Porównywalna do Valtry i Fendta bo taka musi być. Kupisz? Pewnie jak 95% polskich rolników nie "bo zachodnie w tej samej cenie a wiadomo, że lepsze". Mogę ci wymienić całą listę polskich firm tworzących produkt światowej klasy, który muszą upychać za granicą, a w kraju mają 10-15% rynku. Poza tym, żeby stworzyć taki ciągnik to trzeba by wydać ze 200 mln zł. Dasz? Skąd to mają wziąć? Opracowanie Vigusa kosztuje 50 baniek. A zakup maszyn, linii technologicznych do produkcji? Masz plan i pomysł to im pomóż.

Napisze Ci tak. Sam nie wierzysz w to co piszesz. Produkt światowej klasy? Na papierze i w folderze reklamowym jak najbardziej. Napisalbym wiecej np. o C380 i rzeczach ktorych nie widac. A jak oczy nie widzą to i serce nie boli.

Mowisz zebym im pomógł. Robię co mogę :) Więcej nie mogę. Może kiedyś będziesz miał okazję to sam się przekonasz. Chyba, ze pomagasz w ten sam sposób co ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Ale panowie czasy kiedy chodziło o jakość dawno się skończyły to po pierwsze. Na własnej skórze to odczułem mimo producenta jednej z wiodących marek. Po drugie Ursus nigdy nie robił konkurencyjnych ciągników tylko robił jak najprostsze. Kolega @lukig nie napisał że tworzą produkt światowej klasy tylko postawił hipotezę co by było gdyby rzeczywiście go stworzyli. Polska marka przecież nie umywa się do "zachodnich" i tu żadna reklama nie pomoże. Są skazani na produkcję taką a nie inną przez mentalność lokalnych klientów. Może kiedyś coś lepszego zrobią (czas pokaże). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

No właśnie. Przecież ja nie pisałem o stanie obecnym... Tylko gdybanie z tym produktem światowym Ursusa. Chociaż kto wie. Może Vigus okaże się nie do zajechania.

 

Napisalbym wiecej np. o C380 i rzeczach ktorych nie widac.

 

 

 

A o czym tu pisać. Ordynarnie prosty ciągnik mechaniczny. Nic nowego lepszego w tej cenie nie kupisz.

Edytowano przez lukig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja uważam że obecne ciągniki gorsze jakościowo od tych po 85r raczej nie mogą być.... Tam naprawdę pchano przy montażu co się da, wady fabryczne w co trzecim ciągniku wychodziły i po 3tys mth nie było silnika. Ciężka seria lepiej wypadała bo może zetor czuwał nad jakością 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Szkoda fabryki, może w niedługim czasie coś ulegnie zmianie - oczywiście na lepsze.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prekursor    2

No właśnie. Przecież ja nie pisałem o stanie obecnym... Tylko gdybanie z tym produktem światowym Ursusa. Chociaż kto wie. Może Vigus okaże się nie do zajechania.

 

 

 

A o czym tu pisać. Ordynarnie prosty ciągnik mechaniczny. Nic nowego lepszego w tej cenie nie kupisz.

Po pierwsze nie mylmy stopnia skomplikowania konstrukcji z jego jakością. Najprostszy traktor powinien być wykonany solidnie i zgodnie ze znanym stanem techniki. Porównajcie sobie spasowanie elementów, jakość spoin spawalniczych, malature, gięcia profili i ogólną powtarzalność wyrobu. I to nie jest tak , że ja się z tego cieszę. 

Vigusa nie zobaczycie w seryjnej produkcji jeszcze długo. Albo i dłużej. Pewnie powstaną jakieś prototypy i będą ciągane po tragach żeby coś się działo.

Ogólnie to już się dzieje to o czym mówiłem wcześniej. Traktory i sprzęt rolniczy schodzą na boczny tor bo "buuum" na nie już minął:

 

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ursus-bus-autobusy-elektryczne-elektrobusy,20,0,2377748.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

"Bida bije" fabrykę i robią, co mogą, aby zarabiać na dobre pensje. Jeśli nastawią się na autobusy elektryczne to faktycznie o ciągnikach zapomną, tzn. będą produkować, ale traktować to jako "zło konieczne".


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plewi    0

Jedna tylko kwestia. Autobusy i Ciągniki to dwie osobne firmy. z różnymi ekipami pracowników i zarządami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Wytłumacz to Zarządowi.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

A powiedzcie mi co ma się dziać z ciągnikami. Jeśli kontrakty mają na ciągniki a jakieś nowinki pokazują na pokazach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prekursor    2

Eeee Ursus zarejestrował we wrześniu 226 ciągników... Ktoś coś? Normy się nie kończą, więc nie muszą rejestrować, może jakieś służby drogowe kupiły czy co? Czy nagle rolnicy się rzucili?

 

... i wszystko staje się jasne  :) Zarejestrowanych ale jeszcze nie sprzedanych.

 

https://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/ciagniki/sprzedaz-ciagnikow-styczen-wrzesien-2017-r-,433.html

 

*Analizując dane z rejestracji w miesiącu wrześniu 2017 r. zaskakuje bardzo wysoka liczba nowych ciągników Ursus – 226 sztuk. Okazuje się jednak, że 96 z nich zarejestrowano w mieście Lublin, a 64 w mieście Koszalin. To miejsca związane z produkcją i sprzedażą traktorów tej marki. Można przypuszczać, że po prostu zostały na placach i w przyszłości zostaną sprzedane jako pojazdy używane. Ruch ten znacząco poprawił statystykę rejestracji nowych ciągników marki Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Typowo tendencyjna wypowiedź P. Krzysztofa Płockiego pozbawiona racjonalnych podstaw i braku podstawowej wiedzy, opierająca się wyłącznie na PRZYPUSZCZENIACH i nieuzasadnionych podejrzeniach, jak w dawnym PRL-u. Nie wiem jaki miał cel, ale merytorycznie tekst bardzo słaby.


Typowo tendencyjna wypowiedź P. Krzysztofa Płockiego pozbawiona racjonalnych podstaw i braku podstawowej wiedzy, opierająca się wyłącznie na PRZYPUSZCZENIACH i nieuzasadnionych podejrzeniach, jak w dawnym PRL-u. Nie wiem jaki miał cel, ale merytorycznie tekst bardzo słaby.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

Przed chwila mówili w tv ze lubelski ursus przeznaczył 1mln zł na wypłaty dla byłych pracowników warszawskiego Ursusa, tych którzy w związku z upadłościa w 2008 czy 2009r nie dostali zaległych wyplat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

... i wszystko staje się jasne  :) Zarejestrowanych ale jeszcze nie sprzedanych.

 

https://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/ciagniki/sprzedaz-ciagnikow-styczen-wrzesien-2017-r-,433.html

 

*Analizując dane z rejestracji w miesiącu wrześniu 2017 r. zaskakuje bardzo wysoka liczba nowych ciągników Ursus – 226 sztuk. Okazuje się jednak, że 96 z nich zarejestrowano w mieście Lublin, a 64 w mieście Koszalin. To miejsca związane z produkcją i sprzedażą traktorów tej marki. Można przypuszczać, że po prostu zostały na placach i w przyszłości zostaną sprzedane jako pojazdy używane. Ruch ten znacząco poprawił statystykę rejestracji nowych ciągników marki Ursus.

 

 

66 sztuk to i tak progres.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83
Dnia 20.10.2017 o 17:13, bratrolnika napisał:

Przed chwila mówili w tv ze lubelski ursus przeznaczył 1mln zł na wypłaty dla byłych pracowników warszawskiego Ursusa, tych którzy w związku z upadłościa w 2008 czy 2009r nie dostali zaległych wyplat

I co w tym niezwykłego? To jest ich psi obowiązek, kupili całą firmę jakimś koszmarnym przekrętem to mogli dać ludziom te kilka groszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31
36 minut temu, MF675ursus napisał:

Jaki psi obowiązek? Równie dobrze mogli nie dać

Dokladnie ,to panstwo powinno sie zajac tymi ludzmi ,skoro doprowadzilo ta i inne fabryki do upadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to pan wrzodak powinen zato płacic to przez niego to padło  bo tylko strajki zamiast rozwijac zakład ale on sie dobrze natym obłowił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Maszyna parowa lub lokomotywa to nie jest, ale hałasuje całkiem podobnie.

  • Haha 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj