adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Lesssiu007    186

a co jest taki lichy ? Wszedłem na strone jednego z dilerów w kuj pom to jest promocja 84 tys netto. Mi marzy sie taki ciągnik do kosiarki prasy czy rozrzutnika 4 tonowego . Widzę że ludzie biora 380 i sie nie dziwię bo jak ten normalnie za 93 a większy za 99 tys to lepiej wiekszego ale gdy ten był by w takiej cenie 84 tys to zważywszy na to że kasy wiadomo nigdy za dużo nie ma to można było by sie skusić na tego c 360 choć fakt cena dość spora za te 58 km :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

84, to on powinien kosztować, ale brutto.Ceny za ciągniki są po prostu chore, no ale prow jest, to trzeba ciągnąć z jeleni.Do jednej kieszeni damy, a z drugiej zabierzemy.Taka to darmowa kasa z uni.Zobaczymy, ile teraz te zabawki podrożeją, jak niemieckie silniki zaczną kłaść.Tego C-360 kupił jeden gość u mnie w okolicy.Byłem tam z kolegą go z ciekawości obejrzeć, (to na wiosnę było) i oprócz tego, że to ładny stylistycznie ciągniczek, bo jeszcze na wysokim dachu, to nic szczególnego o nim nie powiem.Gość zrobił wtedy dopiero kilkadziesiąt motogodzin i na tamtą chwilę, to wszystko było ok. A co tam z nim dalej, to nie wiem, bo nie interesuję się zbytnio, bo i kupował nie będę.Doje*ali za dużą cenę za ten ciągnik, bo gdyby nie to, to pewnie lepiej by się sprzedawał.Nie każdemu potrzeba 80KM.Znam takich, co by kupili, gdyby mniej kosztował.Cena powyżej 100 000 jest już jednak przesadzona.A że ludzie patrzą na markę, to dodatkowa sprawa, pogarszająca sprzedaż, bo majora woleli, bo to przecież zetor.To teraz, jak już będzie niemiec pod maską, to będzie prawie że to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

I po co to? Nie ma na to infrastruktury pierwsze drugie jakoś nie widzę tych ciągników w orce albo w jakimś bagnie więc jeśli tylko to na eksport ewentualnie do sadów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Silniki elektryczne by się sprawdziły w orce, ale ciężko z prądem w polu. Żeby aku starczyły chociaż na 1 dzień średniej pracy to ok, ale na razie nawet mowy nie ma.

Lepiej niech się skupią nad obecnymi produktami, a nie wymyślają pierdoły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878

Do sadow też się nie nadają to elektryki  bo tam też niema prądu w całym sadzie prócz studni głębinowej a więc będą się nadawać na wystawę tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

W sadzie można by wstawić linie jak w trolejbusach. W suche lato zaraz sad by poszedł z dymem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

temat pojazdów elektrycznych jest na czasie, więc uważam że to zagrywka marketingowa, z tego co wiem dużo poważniejsze marki niż ursus robią ciągniki elektryczne, ale czas pracy miedzy ładowaniem to kilka godzin, więc jeszcze daleka droga zanim na poważnie będzie można mówić o ciągnikach elektrycznych produkowanych na masową skalę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niech najpierw skończą vigusa i niech zrobią więcej podzespołów swojej produkcji a nie fantazjują na temat technologii która będzie dostępna może za paredziesiąt lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Przecież takie projekty robi się tylko po to żeby wyciągnąć pieniądze z dotacji. Więc nie ma o co bić piany, są pieniądze do wzięcia i tyle. Ot cała historia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Aczkolwiek:

 

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/john-deere-sesam-elektryczny-ciagnik-wyrozniony-na-sima,68434.html

 

 

Wiadomo co te durnie z UE wymyślą? Zakażą od 2030 ciągników spalinowych i co wtedy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Teraz też nikt Ci starymi nie broni robić, a jednak po 10-15 tys nowych się sprzedaje w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

Takich zakazów za prędko nie zobaczymy, duże koncerny na to nie pozwolą, a póki jest ropa naftowa to i firmy wydobywające ropę i firmy produkujące maszyny nie pozwolą takich zakazów wprowadzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

http://tvn24bis.pl/moto,99/niemcy-chca-zakazac-sprzedazy-samochodow-z-silnikami-spalinowymi,653495.html

http://tvn24bis.pl/tech,80/holandia-chca-zakazac-sprzedazy-samochodow-z-silnikami-spalinowym,636374.html

więc może to właśnie ten moment na rozwijanie technologii elektrycznych ciągników? za 15 lat to będzie za późno bo każdy producent będzie mieć takie w ofercie.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Takich zakazów za prędko nie zobaczymy, duże koncerny na to nie pozwolą, a póki jest ropa naftowa to i firmy wydobywające ropę i firmy produkujące maszyny nie pozwolą takich zakazów wprowadzic

 

 

W Norwegii od 2025 roku zdaje się, że nie kupisz samochodu spalinowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Rozumiem, że jakbyś miał firmę produkującą traktory, to o produkcji elektrycznych zacząłbyś myśleć po wprowadzeniu zakazu? W tym samym roku by cię zlicytowali. 

Jak inteligenty co zaczęli ubezpieczać uprawy PO przymrozkach i gradobiciach a nie PRZED. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

całe szczęście że mam pracę z której jestem zadowolony, i nie muszę myśleć o założeniu firmy produkującej traktory

już parę lat temu krzyczeli że diesel to przeszłość, teraz rządzić będą hybrydy, i co??? i ile jest tych hybryd u nas w PL??? 0,01% ogółu aut???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Do elektrycznych ciągników mamy daleko. Ropa jeszcze się nie kończy, a i tak będziemy po woli przechodzić na olej rzepakowy, itp. , gdy ON będzie drożeć. Z silników spalinowych szybko nie zrezygnujemy.

Choć dobrym pomysłem będzie hybryda. Maksymalny moment obrotowy silnika elektrycznego będzie dostępny na każdych obrotach co z kolei może spowodować uproszczenie przekładni. W efekcie taki ciągnik może nie będzie bardzo droższy od tradycyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Macie rację, ale za nim oni zrobią sensowny ciągnik elektryczny to minie 10 lat. a za 10 lat może być różnie. Kwestia jest tylko jedna. Magazynowanie energii. Wymyśli ktoś rewolucyjne baterie z 20-krotnie zwiększoną pojemnością i po spaliniakach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878

Panowie ale na zdrowy rozum jaka to niby ma być ekologia bo głównie oto chodzi jeżeli cała energia jest wytwarzana z paliw kopalnych a głównie z węgla  więc nie możemy mówić ekologii żadnej a niby wszyscy mówią że to jest super ekologiczne.Produkcia 1 kw energii bardziej szkodzi niż wypalenie 10 litrow ropy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matinho    42

stempos1980, jak to cała energia? 26 grudnia farmy wiatrowe dostarczyły 34% zapotrzebowania energetycznego całej Polski, a w Niemczech 50% ;) był to rekord, ale takie rekordy powinny w przyszłości padać bez przerwy ;)

Edytowano przez Matinho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj