adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

lukig    96

Również zwracam honor, chociaż skala produkcji zupełnie nie ta jak koncernów światowych.

 

JD, MF i Claas są przez Carraro produkowane.

 

 

No właśnie. Robią dla wszystkich.

 

 

 

Chyba pierwszy filmik z pracy 380M.

Edytowano przez lukig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agrofakt opublikował wyniki sprzedaży za pażdziernik.

 

1.John Deere -98 szt

2.Zetor           -60 szt

3. Kubota       -48 szt

4.Ursus          -43 szt

5.Deutz Fahr  -42 szt

6.New Holland -38 szt

 

https://www.agrofakt.pl/436-nowych-ciagnikow-pazdzierniku/

Edytowano przez RadekKaczmarski

Croopec :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Heh, we wrześniu Zetor i DF po 100-120 sztuk "sprzedali"... Do końca roku nie sprzedadzą tych "używek" zarejestrowanych we wrześniu.

Edytowano przez lukig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

Ursus się nieźle trzyma i tak sobie myślę że jak zaczną wypłacać MR to może dużo bardziej zwiększyć swoja sprzedaż, a wiecie może kiedy będą wypłacać MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajek    20
Ciekawe jak wyjdzie z DF. Niby kapitałowo nie związani z Same, ale jednak mocno powiązani. 

 

Przecież spółka SAME Deutz-Fahr S. p. A. jest głównym udziałowcem Deutz AG, producenta silników. Silniki Deutz AG chodzą we wszystkich ciągnikach grupy SDF oprócz tych mniejszych do 120 km, gdzie czasami montują swoje włoskie konstrukcje oznakowane jako SDF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Toteż piszę, że jestem ciekawy czy nagle się nie rozmyślą i nie powiedzą, że Ursusowi silników nie sprzedamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

C-382 ma hitch-a! Szkoda, że nie ma go w ofercie na nasz kraj ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Myślę, że autor za bardzo w temacie gdzie producenci mają fabryki nawet jest niezorientowany więc chodzi o producenta a USA. W zeszłym roku armia robiła zakupu i oczywiście JD więc teraz pewnie podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

stoją w garazach i czyszczą ursusy były by super o połowę tańsze obsługa dużo tańsza i niech firma sie rozwija t tworzy miejsca pracy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Kasa z budżetu płynie szerokim strumieniem, a przy obecnym ministrze pewnie coraz większym, więc można kupować zabawki do woli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

Czyli Ursus wystawił ciągnik 110 lub 102 km za 160000 zl, ale skoro wybrano ciągniki JD a np Valtre także odrzucono choć jest moim zdaniem lepsza to nasuwa mi się jedno... po prostu ten co stoi najwyżej w tym przetargu dał zarobić swojemu znajomemu w JD.. miejmy nadzieje że skonczy się to tak jak z helikopterami:) 

Edytowano przez 1994kuba1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1447

A jak skończyło się z helikopterami? Twoim zdaniem to dobre rozwiązanie, że Maciar zabrał pracę POLSKIM Zakładom Lotniczym nr 1 w Łodzi i bez jakiegokolwiek przetargu chce oddać, albo już oddał firmie z USA, która chce montować cywilne maszyny na rzecz wojska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

chodzi o to że tak dużego kontraktu jak na helikoptery nie będzie miała tylko jedna firma jak miało być, po za tym każdy zakład  w Polsce produkujący helikoptery ma zagraniczny kapitał;/ a o tych helikopterach to sobie poczytaj jeśli uważasz że się nie nadają do wojska:) A wyposażenie armii jest drogie(broń itp) ale żeby ciągniki dwa razy droższe kupować bo musi mieć przekładnie bezstopniową? PRZETARG USTAWIONY POD JEDNA OSOBE... nie jeden pocisk kosztuje tyle co ten jeden Ursus to lepiej za to co przepłacili to kupić coś naprawdę potrzebne... wiesz dlaczego armia nam się nie zwiększa ? BO PO PROSTU NIE STAĆ KRAJU NA SAMO UTRZYMYWANIE I PODSTAWOWE WYPOSAŻENIE ŻOŁNIERZA.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1447

Co do ciągników się zgadzam, co do helikopterów nie. Poczytaj kto jest właścicielem PZL nr 1 w Łodzi, oraz na jakim wyposażeniu helikoptera Sikorsky do przetargu wystartował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Zgadzam się z MF675. Caracale były najlepszymi śmigłowcami. Maszyny ze Świdnika nie mają nawet homologacji na loty nad wodą, a BlackHawki zaoferowali nam bez uzbrojenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Ursus niczego nie wystawił co mogło by spełnić warunki zamówienia a potem strzelił focha i udał pokrzywdzonego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

Czytam sobie ostatnio angielskie czy tam irlandzkie czasopisma o ciągnikach rolniczych, szkoda że u nas nie ma takich, ale do rzeczy już dwa razy przeczytałem o tym że nasze ciężkie ursusy to kopia zetora. W tym sensie że był to projekt zetora a my mieliśmy tylko na niego licencję. Strasznie  mnie to denerwuje, bo w naszych książkach i czasopismach wszyscy piszą że to jednak polscy konstruktorzy w większości stworzyli tę serię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel94    21

Polaków zawsze wyru**ają :P Tak było, jest i będzie. Dobra, co sobie w Anglii piszą to niech piszą, ale mnie rozwala jak małe gimbusy nawet tutaj na forum takie brednie piszą, że "Ursus to tylko licencja, nic swojego nie mamy"... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Bo to w zasadzie prawda. Jedynie ciezka seria to polowa nasza polowa slowakow bo nawet nie czechow a 360 to czeski zetor okrojony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj